![]() |
|
The Mist (2007) reż. Frank Darabont - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Filmy zagraniczne (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-zagraniczne--12) +---- Dział: Forum wewnętrzne: HORRORY, KINO WAMPIRYCZNE, GORE (https://forumkmf.pl/Forum-Forum-wewn%C4%99trzne-HORRORY-KINO-WAMPIRYCZNE-GORE--19) +---- Wątek: The Mist (2007) reż. Frank Darabont (/Thread-The-Mist-2007-re%C5%BC-Frank-Darabont--787) |
RE: Mgła [Uwaga na spoilery!] - Turus - 16-09-2012 (16-09-2012, 14:31)shamar napisał(a):Obejrzałem i ja. Zmarnowane ponad 2 h filmu. Dobrze tylko, że odpuściłem sobie po połowie czytania książkę, bo jeżeli była dalej tak durna jak film to naprawdę szkoda czasu.(15-09-2012, 16:45)patyczak napisał(a): http://www.filmweb.pl/film/Desperacja-2006-159356 RE: Mgła [Uwaga na spoilery!] - Mierzwiak - 16-09-2012 Czytałem Desperację, miała kapitalny klimat, ale faktycznie, mniej więcej od drugiej połowy zaczyna się ostry zjazd po równi pochyłej, aż do dna w zakończeniu. RE: Mgła [Uwaga na spoilery!] - Perfik - 16-09-2012 Jak wyżej. Z tym, że to i tak lepsza książka od Regulatorów z tymi samymi bohaterami. RE: Mgła [Uwaga na spoilery!] - Mierzwiak - 31-10-2012 Jeśli ktoś chce sobie odświeżyć dzieło Darabonta a nie posiada na płycie/dysku, to dzisiaj na TVP1 o 20:25. Chyba się skuszę na powtórkę, bo jeszcze nie widziałem w HD. RE: Mgła [Uwaga na spoilery!] - Mefisto - 20-12-2012 Osz fuck, zdecydowałem się zarwać nockę, żeby obejrzeć w spokoju i samotności i absolutnie nie żałuję. Film mnie zmiażdżył. I już pomijam otoczkę horrorową, choć i tu dałem się parę razy zaskoczyć, co mi się raczej nie zdarza przy tym gatunku, ale psychologicznie ten film niszczy. I bynajmniej nie mówię tu tylko o zakończeniu, ale i choćby o scenie z wojakiem, finalnej próbie wyjścia ze sklepu czy też pierwszych nowinkach odnośnie potworów za drzwiami. Megafilm. Z Megaklimatem i Megaaktorstwem. No i przy okazji kolejny wybitny dowód bzdurności wszelakiej religii i wiary w boga. Niesamowite studium ludzkiej kondycji. 9 / 10 RE: Mgła [Uwaga na spoilery!] - Mental - 20-12-2012 Cytat:przy okazji kolejny wybitny dowód bzdurności wszelakiej religii i wiary w boga Byłbym ostrożny z takimi tezami - sprowadzają one ten wybitny film, który oceniam na 12/10, do poziomu prostackiej antyklerykalnej agitki. Po pierwsze, wśród nie-sekciarzy są ludzie wierzący, którzy podkreślają wprost, że wierzą w boga, a te sekciara ma najebane, i po drugie - to jest najbardziej rozpierdalające - w zasadzie wszystko, o czym mówiła alleluja baba, okazał się prawdą. Grupa kolesi chce wyjść na parking, alleluja baba mówi, że nie wrócą i piekło ich pochłonie - nie wrócili. Biker z nożem chce wyjść na parking po strzelbę, którą zostawił w aucie - alleluja baba mówi, że krwawy bóg zrobi rozjebkę i nie wróci - nie wrócił, zamiast tego przyciągnęli na linie jego oderwane od tułowia nogi. The point is: wszystko, co się dzieje w tym filmie, jest tak skrajnie pojebane, że gdyby zdarzyło się w realu, bez problemu zrobiłoby mace z mózgu nawet trzeźwo myślącemu analitykowi z instytutu Nielsa Bohra. Przypuszczam, że po takiej akcji jak pokazana we "Mgle" miałbyś masowe nawroty na różne formy wierzeń religijnych. Sprowadzanie zatem tego filmu do konkluzji, że wiara i religia są do dupy, to jest mega uproszczenie - jeśli już do czegoś się serio przywalić, to do nauki, bo to wojsko w swej mądrości w swych super laboratoriach otworzyło śluzę, przez którą teraz przyłażą zjawy z piekła rodem. RE: Mgła [Uwaga na spoilery!] - Predator895 - 20-12-2012 (20-12-2012, 07:34)Mefisto napisał(a): Osz fuck, 9 / 10Dopiero teraz zobaczyłeś ten film ?? :> RE: Mgła [Uwaga na spoilery!] - Mefisto - 20-12-2012 (20-12-2012, 13:28)Mental napisał(a): Byłbym ostrożny z takimi tezami - sprowadzają one ten wybitny film, który oceniam na 12/10, do poziomu prostackiej antyklerykalnej agitki. Bez przesady - napisałem "przy okazji" :) Cytat:w zasadzie wszystko, o czym mówiła alleluja baba, okazał się prawdą. Grupa kolesi chce wyjść na parking, alleluja baba mówi, że nie wrócą i piekło ich pochłonie - nie wrócili. Dopasowała się tezami do sytuacji i tyle. Zresztą, o ile się nie mylę, potem T. motherfuckin' Jane widzi co poniektórych na wojskowych ciężarówkach. Cytat:Przypuszczam, że po takiej akcji jak pokazana we "Mgle" miałbyś masowe nawroty na różne formy wierzeń religijnych. Nawet jeśli, to nie składałbym ofiar potworom :) @ Pred - nie, czekałem 2 lata, żeby to napisać :) RE: Mgła [Uwaga na spoilery!] - Mental - 20-12-2012 Cytat:Dopasowała się tezami do sytuacji i tyle. Raczej sytuacja dopasowała się do jej tez, bo z filmu jasno wynika, że baba uchodziła w miasteczku za dziwadło i głosiła nadejście końca świata nie od wczoraj. Cytat:potem T. motherfuckin' Jane widzi co poniektórych na wojskowych ciężarówkach. A co to zmienia? Nic. On widzi, 7 miliardów nie widzi i nie zobaczy. Zresztą nawet jak on widzi, to i tak zawsze można tłumaczyć to tak, że wojsko otworzyło bramy piekła i teraz żydowski Bóg leje krew na ludzkość i jej potomstwo. RE: Mgła [Uwaga na spoilery!] - Gal Anonim - 20-12-2012 (20-12-2012, 16:57)Mefisto napisał(a): Dopasowała się tezami do sytuacji i tyle. Zresztą, o ile się nie mylę, potem T. motherfuckin' Jane widzi co poniektórych na wojskowych ciężarówkach.Widzi tylko matkę, która wyszła ze sklepu nim jeszcze mgła na dobre pochłonęła miasto. Warto wspomnieć, że matka wyszła, bo chciała ratować dziecko, a nie własny tyłek. RE: Mgła [Uwaga na spoilery!] - Mefisto - 20-12-2012 no ok, matkę - kilku innych mogło być na innych pakach, niewiele to zmienia :) zresztą nieważne - nie róbcie głównego zagadnienia z tego co dodałem jako bonus :) RE: Mgła [Uwaga na spoilery!] - shamar - 20-12-2012 Rozpoznaj znajome twarze.
RE: Mgła [Uwaga na spoilery!] - raven.second - 20-12-2012 Czaję, Carol oraz Dale z The Walking Dead grali we Mgle. RE: Mgła [Uwaga na spoilery!] - Gal Anonim - 20-12-2012 Przecież to Darabont. U niego zawsze grają ci sami ludzie. :) Mefisto, ważne jest kto jest w ciężarówce, bo to pasuje do "boskich" motywów filmu. Matka kieruje się dobrocią i dbaniem o własne dziecko, podczas gdy cala reszta chce ratować po prostu własne dupy albo karać tych, którzy ich zdaniem robią źle. RE: Mgła [Uwaga na spoilery!] - Mierzwiak - 21-12-2012 (20-12-2012, 19:37)raven.second napisał(a): Czaję, Carol oraz Dale z The Walking Dead grali we Mgle.Jest jeszcze dodatkowy smaczek, Frances Sternhagen grała żonę szeryfa w Misery :) RE: Mgła [Uwaga na spoilery!] - shamar - 21-12-2012 (20-12-2012, 19:37)raven.second napisał(a): Czaję, Carol oraz Dale z The Walking Dead grali we Mgle. Jeszcze blondyna. RE: Mgła [Uwaga na spoilery!] - raven.second - 21-12-2012 Aktorzy grają w wielu filmach!!!11! :P RE: Mgła [Uwaga na spoilery!] - Mefisto - 21-12-2012 (20-12-2012, 20:15)Crov napisał(a): Mefisto, ważne jest kto jest w ciężarówce, bo to pasuje do "boskich" motywów filmu. No właśnie, pasuje :) (21-12-2012, 10:27)raven.second napisał(a): Aktorzy grają w wielu filmach!!!11! :P Aktorzy grają w filmach?!!! RE: Mgła [Uwaga na spoilery!] - Gal Anonim - 21-12-2012 (21-12-2012, 18:33)Mefisto napisał(a): No właśnie, pasuje :)No właśnie :) RE: Mgła [Uwaga na spoilery!] - Predator895 - 22-12-2012 (20-12-2012, 19:37)raven.second napisał(a): Czaję, Carol oraz Dale z The Walking Dead grali we Mgle.Grają w WD, bo producentem pierwszego sezonu był Frank Darabont i wszystkich z automatu przeszczepił :P |