Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


- Jakuzzi - 11-08-2007



Czaicie reklame? :)


- Glut - 11-08-2007

Są ludzie co zrobią coś takiego miast kolejnego sztampowego 'Cała łazienka zalana, kto odprowadzi Maćka do szkoły?'. Szacuneczek.


- Jakuzzi - 11-08-2007

Swoja droga jaka polecilibyscie gre z tych, ktore wyszly powiedzmy w przeciagu ostatniego roku? Okrutnie bym sobie w cos pogral. Zaznaczam tylko, ze nie interesuja mnie zadne strategie i erpegi. :)


- Glut - 11-08-2007

Nie jestem pewien ale Prey jest chyba z tego roku. Fajna rzeź. Bardzo innowacyjna jednocześnie.

Eeee, i Hitman: Blood Money jest w pytę.


- Gal Anonim - 13-08-2007

Jakuzzi napisał(a):Swoja droga jaka polecilibyscie gre z tych, ktore wyszly powiedzmy w przeciagu ostatniego roku? Okrutnie bym sobie w cos pogral. Zaznaczam tylko, ze nie interesuja mnie zadne strategie i erpegi. :)
Zdecydowanie Hitman: Blood Money, ponieważ musisz się zastanowić nad rozgrywką i pomyśleć jak działać, żeby wyjść na tym jak najlepiej. Oprócz tego, jeżeli znudzi Ci się inteligentniejsza rozgrywka to poprostu wyciągasz broń i bawisz się w dobrego FPSa. :)


- demen - 13-08-2007

Najnowszy Tomb Raider: Anniversary. Świetny action/adventure w którym trzeba czasem pokombinować a czasem po prostu efektownie postrzelać. Wg. mnie świetne połączenie.


- Glut - 13-08-2007

Anniversary daje radę? Pograłem w demko i było całkiem fajne ale obawiam się że taka forma gry może być na dłuższą metę nużąca. Babrać się w kombinowanie pełnej wersji?


- demen - 13-08-2007

Jasne, zagadki co prawda się powtarzają ale według mnie lokacje i sama akcja jeśli już takowa jest, nadrabiają temu. Niestety, w ostatnim rozdziale padły mi save'y więc nie znam zakończenia ale mimo to polecam.

Sample:



- Karol - 15-08-2007

Dla mnie w "F.E.A.R." warto zagrać z dwóch powodów: znakomitego klimatu, będącego połączeniem strzelanki w stylu "Soilder of Fortune" z azjatyckimi schizami w stylu "Kręgu" ORAZ z powodu genialnego zakończenia - i chodzi mi tu o ostatnie kilka sekund, które pozostawiają gracza w niemałym szoku. I aż żal, że pojawiła się kontynuacja, bo takie pozostawienie sprawy jak to robi F.E.A.R., bez dodatku, byłoby GENIALNE!


- Hitch - 17-08-2007

Karolku, w jakim szoku?
Final zaczyna sie Gwiezdnymi Wojnami, poprzez cala mase sztampowych akcji, konczac na tych paru sekundach ktore nie sa szokujace tylko zostawiaja niedosyt. Po napisach koncowych jest jeszcze rozmowa. Czulem ze po napisach bedzie cos takiego, w dodatku przewidzialem ja co do slowa.
Szkoda gry bo poczatek jest genialny. A im dalej tym coraz gorzej.


- Great Gonzo - 17-08-2007

Też mi się to zakończenie nie podobało, totalny brak oryginalności co drugi horror kończy się takim akcentem.


- Karol - 18-08-2007

Nie chodzi mi tu o twoje Gwiezdne Wojny i masę sztampowych akcji, ale scenę w helikopterze. To bardzo typowe w horrorach, ale jak ja uwielbiam takie niedopowiedzenia, taki mały szok w ostatnich sekundach. Ja to lubię.


i żadnych 'Karolków' mi tu


- Hitch - 18-08-2007

Okej, sory ;)

No wlasnie to w helikopterze. Wiekszosc horrorow lub innych obrazow silacych sie na bycie na sile zaskakujacymi badz szokujacymi sie tak konczy.

Sto razy lepsza byla by jakas tytaniczna walka z ta typiara. Zaden horror nie konczy sie tym ze telekinetycznie uzdolniona typiara udajaca duchy i takie tam, dostaje kulke w leb.

Ja bym wolal walke w tym magazynie, przez ktory trzeba przejsc do tego potrzebnego-jak-dziura-w-moscie labolatorium, gdzie zwalalaby ona na glowe ci budynek, mieszala roznymi poschizowanymi akcjami ale i tak bohaterowi udaloby sie do niej podejsc i zastrzelic ja najnormalniej w swiecie. I kiedy tylko jej mozg umiera wszystko wraca do normy. Case Closed.
To by bylo dobre zakonczenie FEARa.


- Karol - 18-08-2007

To by faktycznie było mocne zakończenie! Napisz im o tym ;). Ciekawe, może tak się kończy dodatek (mój kumpel skończył ale nie potrafił mi wytłumaczyć o co w nim chodzi, podobno kompletna schiza). Jeśli chodzi o końcówkę w helikopterze - w wielu filmach takie zakończenie mnie irytuje, a tutaj pasowało mi idealnie i pozostawiło z uśmiechem na ustach na długo po napisach... :)


- Hitch - 19-08-2007

SPOILER (Dodatek do FEAR)

Dodatek konczy sie polaczeniem malej i duzej Aldy.

Oznaczyłem spoiler -mod


- Karol - 20-08-2007

Spoiler?

O, czyli historia definitywnie się nie kończy? Ile oni to jeszcze zamierzają ciągnąć?

Ale brzmi ciekawie...

Po spoilerach



- Hitch - 20-08-2007

Slyszalem ze w produkcji jest jeszcze ejden dodatek popychajacy historie dalej.

SPOJLER

Dla mnie ultra glupota bylo w pierwszym dodatku to ze Fettel zostal wskrzeszony przez Alde...
I wraz nie mozna zastrzelic tej małpy małej ani jej matki (?)


- Glut - 21-08-2007

Karol napisał(a):Ile oni to jeszcze zamierzają ciągnąć?

No, teraz powstaje Fear 2, który podobno poza dziewczęciem nie ma nic wspólnego z poprzednikiem.


- Hitch - 24-08-2007

Powstaje kolejny dodatek.

A teraz o czym innym:

INDIANA JONES AND THE EMPEROR'S TOMB
Gra zapowiadala sie niezle. Calkiem wysokie oceny w prasie i cholernie grywalne demo.
Pelna wersje odpalalem bez zadnych obaw. Swietna muzyka, chinskie klimaty. Poczatek w Cejlonskiej dżungli niczym w pierwszej czesci filmowego cyklu (z ta tylko roznica ze w Poszukiwaczach bylo Peru).

Pierwsze co sie rzuca w oczy to swietny system walki wrecz. Kazda bojka jest emocjonujaca i sprawia wiele frajdy. Indy umie robic proste kombosy i wszystko ladnie wyglada. I tu zalety sie koncza...
Im dalej w las tym gra odkrywa przed nami drewniane glosy i kretynska fabule oraz debilne rozwiazania.

Otoz na swojej drodze Indy napotyka:
Przerosniete aligatory, tajne labolatorium z wielkim mutantem (!), lotnie wzorowana na pracach Da Vinci (oczywiscie odbywa nia udany lot...), Krakena (dla wszystkich ktorzy nie sa fana Kapitana Sparrowa - przerosnieta kalamarnica), i mase, mase innych debilizmow.

Momentami nie wierzylem wlasnym oczom. Odnosilem wrazenie ze tworcy nigdy nie widzieli zadnego filmu o Indym. Do tego pomoca sluzy nam Chinka ktora walczac wykrzykuje jakies kretynizmu w stylu 'spojrz na moj Atak Nefrytowego Feniksa!'... Zalosne, niczym z Power Rangers.

Coz samo pokonywanie leveli (chodz i tu zdarzaja sie przegiecia, Indy to nie akrobata w koncu!), walka wrecz i muzyka to stanowczo za malo.

2/6


- Karol - 24-08-2007

A dziwne, tyle dobrego się naczytałem o tej grze.


Wczoraj w Empiku przeżyłem wielki i bardzo pozytywny szok widząc... klasyczne przygodówki z LucasArts! Wszystkie klasyki takie jak "Sam & Max Hit the Road", "Full Throttle", "Curse of Monkey Island", "Escape from Monkey Island" czy też "Grim Fandango" są do kupienia za 40 zł, z polską instrukcją i w oryginalnej wersji (bo to jest humor nieprzetłumaczalny!). Kto kocha absurd, genialne dialogi i inteligentny humor i zakręcone fabuły, a nie obawia się nieco przestarzałej grafiki i przygodówek - pozycja obowiązkowa! To moje ukochane gry, w ścisłej czołówce moich ulubionych, dlatego osobiście gorąco namawiam do zainwestowania w owe pozycje :).