Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - military - 28-05-2011

Wiem, i nie, dziękuję.:)


RE: Gry - military - 29-05-2011



No cóż, na PS3 macie przynajmniej Quantum Theory.:)




RE: Gry - Hitch - 29-05-2011

Mamy nadchodzącego Uncharted 3, który zje twoje Gearsy, wypluje i je obsika na koniec :)


RE: Gry - military - 29-05-2011

Nigga, pliz, to jak porównywać Tomb Raidera do Gran Turismo.:)


RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 29-05-2011

A ja całą noc próbowałem "na szybko" ukończyć Rainbow Six: Vegas 2 i się nie dało. Gierka ma takie totalnie wkurwiające momenty (teatr) i na jednym z nich (Act 6 Scene 1: Nevada Desert Drop Off ) utknąłem. Nie jest może specjalnie trudny, ale gra się w nim w pojedynkę i robi się z tego trochę (ale tylko trochę) taki Splinter Cell. Wszystko przez checkpointy - zanim dotrze się do jednego z nich trzeba przebić się przez bandę świetnie uposażonych wrogów, w tym jednego snajpera. I zachodzi tu coś takiego, jak "jeden fałszywy krok" i można zaczynać od nowa. No, może jestem niedzielnym graczem totalnym, ale odpuściłem sobie, kiedy po, nie wiem, dwunastej próbie musiałem zaczynać od początku. Nie lubię takich zagrań. Po pewnym czasie człowiek rozpoznaje schemat i wie, w którą stronę jaki przeciwnik poleci, ale i tak jedno wachnięcie pada i apiat' od nowa. Grrrrr... a muszę to przejść, bo podobnie jak z filmami i książkami nie lubię symultanicznie napoczynać kolejnego dzieła, przed skończeniem tego, z którym aktualnie obcuję.

Tyle ode mnie. Wiem, że forumowych wymiataczy takie wynurzenia bawią... Takoż, miłej zabawy życzę :D


RE: Gry - Hitch - 29-05-2011

Cytat:Nigga, pliz, to jak porównywać Tomb Raidera do Gran Turismo.:)
No niekoniecznie. GoW i Uncharted to strzelaniny przede wszystkim. W pierwszej części przygód Drake'a to nawet mógłbym się pokusić o stwierdzenie, że tego strzelania jest zdecydowanie za dużo, a poszczególne starcia są za długie jak na konwencję ala Indiana Jones 2000 :)

Albatrosie, spokojnie. Raczej kogoś, kto się szczyci, że jest zajebisty w gry komputerowe nikt nie traktuje poważnie :)


RE: Gry - Khet - 29-05-2011

Fail tak trochę:) W moim rankingu Uncharted zjada na śniadanie Gearsy we wszystkich możliwych aspektach. A kolejny trailery na tą samą modłę (przy wcześniejszych częściach GoW i ostatnio Bulletstorm) są już nudne do wyrzygania.


RE: Gry - military - 29-05-2011

Uncharted zjada Gearsy, Gran Turismo zjada Starcrafta, God of War zjada Tekkena. Tyle warte jest twoje porównanie - w ogóle mam wrażenie, że albo nigdy nie grałeś w Gyrosy, albo grałeś tylko w pecetowy port jedynki.:)

Gearsy zjadają Resistance i Killzone - zarówno pod względem gameplayu, jak i designu świata, a nawet fabuły.

EDIT:
Aczkolwiek Halo nie zjadają, ale Halo to dość specyficzna seria i rozumiem ludzi którym się nie podoba.


RE: Gry - Khet - 29-05-2011

W Gearsach nie odpowiada mi cała masa rzeczy. Ten tytuł mnie kompletnie nie bawi, nie angażuje i po prostu nudzi. Tak samo jak Ciebie RDR na ten przykład. Uncharted z kolei (już wcześniej padły do niego porównania, stąd akurat moje odwołanie) ma jak na mój gust bdb (prosty, bo prosty, ale bdb) scenariusz, genialny klimat, który przebija chyba jedynie oryginalną trylogia Jones'a, świetnych bohaterów, wzorcowy przemyślany i zróżnicowany gameplay itd. itd.

Do czego zmierzam? Nie twierdzę tu, że Gearsy są grami złymi, tylko, że po prostu mi ewidentnie nie leżą. Nie jest to jednak powodem, żebym miał sypać tekstami w stylu "Xbox ma przynajmniej RRODA:)". Wielokrotnie podkreślałem, że każda konsola ma masę tytułów w które warto zagrać. Nie wszystkie muszą się każdemu podobać, to inna sprawa. A po to właśnie mam Xa, jak i PS3, żeby grać w to, co mi się podoba.

Btw - porównywanie GoW do Uncharted jest be, ale GoW do Killzone już nie? Swoją drogą KZ2 też wolę bardziej, niestety trójka jest już bez jaj:]


RE: Gry - military - 29-05-2011

Porównuj strzelankę s-f do strzelanki s-f (a przynajmniej do strzelanki), a nie strzelankę s-f do przygodówko-strzelanko-platformówki w stylu Indy spotyka Larę Croft.


RE: Gry - Khet - 30-05-2011

Cytat:Porównuj strzelankę s-f do strzelanki s-f
Grałeś w któregokolwiek Killzone'a? :] Akurat na polu gameplayu GoW i Uncharted mają o wiele więcej wspólnego i pewnie stąd te porównania. Co nie zmienia faktu, że każde tego typu spory uważam za wzięte z dupy, bo zarówno Uncharted jak i Gyrosy są najlepszymi tytułami w swojej klasie (tak, dokładnie tak uważam, mimo tego, że GoW mnie nie porwało).


RE: Gry - military - 30-05-2011

No akurat już bardziej wskazywałbym na Resistance jako najlepszy tytuł w swojej klasie (bo grafika to nie wszystko, a i 5-godzinna kampania w KZ3 też nie predestynuje gry do tego miana).


RE: Gry - Hitch - 30-05-2011

Gliniarz z Los Angeles z 35-letnim stażem, między innymi w wydziale zabójstw, ocenia L.A. Noire:

http://www.g4tv.com/videos/53057/A-Real-Detective-Plays-LA-Noire/

Nie wiem jak wy, ale ja już czekam na swoją kopię gry, w nadziei że do końca tygodnia ją dostanę :)


RE: Gry - Wawrzyniec - 31-05-2011

Po pięciu godzinach gry w L.A. Noir już wiem, że Rockstarowi znowu się udało. Ich najnowszy twór ciężko nazwać sandboxem, bo w sumie mamy tutaj do czynienia z następującymi po sobie misjami bez jakiejkolwiek możliwości ingerencji chociażby w kolejność ich wykonywania. Pod względem konstrukcji znacznie bliżej tej grze do pierwszej Mafii, niż do GTA od trójki wzwyż. Każde zadanie zaczyna się od krótkiego wprowadzenia (plansza z tytułem i fragment morderstwa, ukazujący co najwyżej kilka szczegółów pomagających w rozwiązaniu sprawy), odprawy w jednostce, a następnie nie robieniu niczego innego, jak tylko poświęceniu czasu na zbieranie dowodów, przesłuchania świadków, pościgi strzelaniny itd. Czasem trafi się króciutka misja poboczna, ale na tym koniec. I to jest kapitalne. Po każdej misji (już po zostaniu detektywem) autentycznie czułem się, jakbym właśnie obejrzał godzinny odcinek jakiegoś mocnego, policyjnego serialu. Człowiek sam chce sobie dawkować czas spędzony przy grze, by wrażenie nie zostało zatarte. Aż mnie zaczęło ciągnąć do dokończenia Wire, czy ponownego seansu Se7en.
Oczywiście można zapytać ile tutaj gry w grze - strzelaniny są o dziwo bardzo średnie i niemalże automatyczne, dodatkowo bez względu na końcowy wynik misji i tak przechodzimy dalej. Na dobrą sprawę można przebijać się przez tę grę jak przez dialogi w Mass Effect, poświęcając uwagę tylko garstce tropów (wskazując złego sprawcę i zawalając kocowy wynik, ale część ma to gdzieś). Często nawet jazdę można ominąć, zlecając ją partnerowi i tym samym od razu przeskakując do interesującej nas lokacji. Pomimo tego ja się bawię doskonale, bo prawdą jest co mówią na mieście. Ta gra to coś innego, świeżego. Może nie jakaś rewolucja totalna, ale na pewno jakaś rewolucja to jest. Zaczynam się zastanawiać, czy to dzięki nowej technologii, bez której byłoby to autentycznie inne doświadczenie, czy raczej odmiennemu gameplayowi.


RE: Gry - Craven - 31-05-2011

Chyba do tego tematu pasuje ten link:



Świetny filmik, fajne smaczki no i śliczna dziewczyna.


RE: Gry - patyczak - 03-06-2011

http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,9719023,Prey_2__Zwiastun__Ekscytacja_.html


RE: Gry - military - 03-06-2011

Udało mi się wymienić RDR na Devil May Cry 4 i R6 Vegas 2, więc transakcję uważam za udaną. Na razie tylko chwilę pograłem w każdą z gier i o ile DMC4 powalił mnie na glebę oprawą graficzną (i kompletną głupotą; japoński kicz to kicz najgorszy z możliwych), to R6 zaskoczyło fajnym, nietypowym gejmplejem. Ma to to klimat, na pierwszy rzut oka bardzo mi się podoba, choć wiek gry jest widoczny bardziej niż w takim Fear. Zobaczymy co dalej. Nudniej niż w RDR być nie może.:)


RE: Gry - Hitch - 03-06-2011

Nudny to jest STALKER. Tam nawet konia nie masz, a z buta pokonywać kilometry trzeba :)


RE: Gry - Karol - 03-06-2011

Cytat:(i kompletną głupotą; japoński kicz to kicz najgorszy z możliwych)

A jeszcze "Bayonetty" nie widziałeś ;).




RE: Gry - military - 03-06-2011

Ale Bayonetta jest celowo kiczowata (chyba), a DMC4 - nie mogę się oprzeć takiemu wrażeniu - był tworzony z nastawieniem "ale mega-artystyczne, piękne i wzruszające, i głębokie dzieło tworzymy". Gra jest w sumie podobna do świetnego Ninja Gaiden 2, tylko że tam od razu przechodzili do rzeczy: masz złych nindża i demony, BIJ SIĘ! A tutaj 15-minutowe filmiki, jakieś zakony, jakiś brat z siostrą, jakiś wisiorek, coś o pogromcach demonów, losy ludzkości, pradawni bogowie... A i tak wszystko sprowadza się do napierdalania z laserowej dzidy.:)