![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - military - 28-05-2011 Wiem, i nie, dziękuję.:) RE: Gry - military - 29-05-2011 No cóż, na PS3 macie przynajmniej Quantum Theory.:) RE: Gry - Hitch - 29-05-2011 Mamy nadchodzącego Uncharted 3, który zje twoje Gearsy, wypluje i je obsika na koniec :) RE: Gry - military - 29-05-2011 Nigga, pliz, to jak porównywać Tomb Raidera do Gran Turismo.:) RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 29-05-2011 A ja całą noc próbowałem "na szybko" ukończyć Rainbow Six: Vegas 2 i się nie dało. Gierka ma takie totalnie wkurwiające momenty (teatr) i na jednym z nich (Act 6 Scene 1: Nevada Desert Drop Off ) utknąłem. Nie jest może specjalnie trudny, ale gra się w nim w pojedynkę i robi się z tego trochę (ale tylko trochę) taki Splinter Cell. Wszystko przez checkpointy - zanim dotrze się do jednego z nich trzeba przebić się przez bandę świetnie uposażonych wrogów, w tym jednego snajpera. I zachodzi tu coś takiego, jak "jeden fałszywy krok" i można zaczynać od nowa. No, może jestem niedzielnym graczem totalnym, ale odpuściłem sobie, kiedy po, nie wiem, dwunastej próbie musiałem zaczynać od początku. Nie lubię takich zagrań. Po pewnym czasie człowiek rozpoznaje schemat i wie, w którą stronę jaki przeciwnik poleci, ale i tak jedno wachnięcie pada i apiat' od nowa. Grrrrr... a muszę to przejść, bo podobnie jak z filmami i książkami nie lubię symultanicznie napoczynać kolejnego dzieła, przed skończeniem tego, z którym aktualnie obcuję. Tyle ode mnie. Wiem, że forumowych wymiataczy takie wynurzenia bawią... Takoż, miłej zabawy życzę :D RE: Gry - Hitch - 29-05-2011 Cytat:Nigga, pliz, to jak porównywać Tomb Raidera do Gran Turismo.:)No niekoniecznie. GoW i Uncharted to strzelaniny przede wszystkim. W pierwszej części przygód Drake'a to nawet mógłbym się pokusić o stwierdzenie, że tego strzelania jest zdecydowanie za dużo, a poszczególne starcia są za długie jak na konwencję ala Indiana Jones 2000 :) Albatrosie, spokojnie. Raczej kogoś, kto się szczyci, że jest zajebisty w gry komputerowe nikt nie traktuje poważnie :) RE: Gry - Khet - 29-05-2011 Fail tak trochę:) W moim rankingu Uncharted zjada na śniadanie Gearsy we wszystkich możliwych aspektach. A kolejny trailery na tą samą modłę (przy wcześniejszych częściach GoW i ostatnio Bulletstorm) są już nudne do wyrzygania. RE: Gry - military - 29-05-2011 Uncharted zjada Gearsy, Gran Turismo zjada Starcrafta, God of War zjada Tekkena. Tyle warte jest twoje porównanie - w ogóle mam wrażenie, że albo nigdy nie grałeś w Gyrosy, albo grałeś tylko w pecetowy port jedynki.:) Gearsy zjadają Resistance i Killzone - zarówno pod względem gameplayu, jak i designu świata, a nawet fabuły. EDIT: Aczkolwiek Halo nie zjadają, ale Halo to dość specyficzna seria i rozumiem ludzi którym się nie podoba. RE: Gry - Khet - 29-05-2011 W Gearsach nie odpowiada mi cała masa rzeczy. Ten tytuł mnie kompletnie nie bawi, nie angażuje i po prostu nudzi. Tak samo jak Ciebie RDR na ten przykład. Uncharted z kolei (już wcześniej padły do niego porównania, stąd akurat moje odwołanie) ma jak na mój gust bdb (prosty, bo prosty, ale bdb) scenariusz, genialny klimat, który przebija chyba jedynie oryginalną trylogia Jones'a, świetnych bohaterów, wzorcowy przemyślany i zróżnicowany gameplay itd. itd. Do czego zmierzam? Nie twierdzę tu, że Gearsy są grami złymi, tylko, że po prostu mi ewidentnie nie leżą. Nie jest to jednak powodem, żebym miał sypać tekstami w stylu "Xbox ma przynajmniej RRODA:)". Wielokrotnie podkreślałem, że każda konsola ma masę tytułów w które warto zagrać. Nie wszystkie muszą się każdemu podobać, to inna sprawa. A po to właśnie mam Xa, jak i PS3, żeby grać w to, co mi się podoba. Btw - porównywanie GoW do Uncharted jest be, ale GoW do Killzone już nie? Swoją drogą KZ2 też wolę bardziej, niestety trójka jest już bez jaj:] RE: Gry - military - 29-05-2011 Porównuj strzelankę s-f do strzelanki s-f (a przynajmniej do strzelanki), a nie strzelankę s-f do przygodówko-strzelanko-platformówki w stylu Indy spotyka Larę Croft. RE: Gry - Khet - 30-05-2011 Cytat:Porównuj strzelankę s-f do strzelanki s-fGrałeś w któregokolwiek Killzone'a? :] Akurat na polu gameplayu GoW i Uncharted mają o wiele więcej wspólnego i pewnie stąd te porównania. Co nie zmienia faktu, że każde tego typu spory uważam za wzięte z dupy, bo zarówno Uncharted jak i Gyrosy są najlepszymi tytułami w swojej klasie (tak, dokładnie tak uważam, mimo tego, że GoW mnie nie porwało). RE: Gry - military - 30-05-2011 No akurat już bardziej wskazywałbym na Resistance jako najlepszy tytuł w swojej klasie (bo grafika to nie wszystko, a i 5-godzinna kampania w KZ3 też nie predestynuje gry do tego miana). RE: Gry - Hitch - 30-05-2011 Gliniarz z Los Angeles z 35-letnim stażem, między innymi w wydziale zabójstw, ocenia L.A. Noire: http://www.g4tv.com/videos/53057/A-Real-Detective-Plays-LA-Noire/ Nie wiem jak wy, ale ja już czekam na swoją kopię gry, w nadziei że do końca tygodnia ją dostanę :) RE: Gry - Wawrzyniec - 31-05-2011 Po pięciu godzinach gry w L.A. Noir już wiem, że Rockstarowi znowu się udało. Ich najnowszy twór ciężko nazwać sandboxem, bo w sumie mamy tutaj do czynienia z następującymi po sobie misjami bez jakiejkolwiek możliwości ingerencji chociażby w kolejność ich wykonywania. Pod względem konstrukcji znacznie bliżej tej grze do pierwszej Mafii, niż do GTA od trójki wzwyż. Każde zadanie zaczyna się od krótkiego wprowadzenia (plansza z tytułem i fragment morderstwa, ukazujący co najwyżej kilka szczegółów pomagających w rozwiązaniu sprawy), odprawy w jednostce, a następnie nie robieniu niczego innego, jak tylko poświęceniu czasu na zbieranie dowodów, przesłuchania świadków, pościgi strzelaniny itd. Czasem trafi się króciutka misja poboczna, ale na tym koniec. I to jest kapitalne. Po każdej misji (już po zostaniu detektywem) autentycznie czułem się, jakbym właśnie obejrzał godzinny odcinek jakiegoś mocnego, policyjnego serialu. Człowiek sam chce sobie dawkować czas spędzony przy grze, by wrażenie nie zostało zatarte. Aż mnie zaczęło ciągnąć do dokończenia Wire, czy ponownego seansu Se7en. Oczywiście można zapytać ile tutaj gry w grze - strzelaniny są o dziwo bardzo średnie i niemalże automatyczne, dodatkowo bez względu na końcowy wynik misji i tak przechodzimy dalej. Na dobrą sprawę można przebijać się przez tę grę jak przez dialogi w Mass Effect, poświęcając uwagę tylko garstce tropów (wskazując złego sprawcę i zawalając kocowy wynik, ale część ma to gdzieś). Często nawet jazdę można ominąć, zlecając ją partnerowi i tym samym od razu przeskakując do interesującej nas lokacji. Pomimo tego ja się bawię doskonale, bo prawdą jest co mówią na mieście. Ta gra to coś innego, świeżego. Może nie jakaś rewolucja totalna, ale na pewno jakaś rewolucja to jest. Zaczynam się zastanawiać, czy to dzięki nowej technologii, bez której byłoby to autentycznie inne doświadczenie, czy raczej odmiennemu gameplayowi. RE: Gry - Craven - 31-05-2011 Chyba do tego tematu pasuje ten link: Świetny filmik, fajne smaczki no i śliczna dziewczyna. RE: Gry - patyczak - 03-06-2011 http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,9719023,Prey_2__Zwiastun__Ekscytacja_.html RE: Gry - military - 03-06-2011 Udało mi się wymienić RDR na Devil May Cry 4 i R6 Vegas 2, więc transakcję uważam za udaną. Na razie tylko chwilę pograłem w każdą z gier i o ile DMC4 powalił mnie na glebę oprawą graficzną (i kompletną głupotą; japoński kicz to kicz najgorszy z możliwych), to R6 zaskoczyło fajnym, nietypowym gejmplejem. Ma to to klimat, na pierwszy rzut oka bardzo mi się podoba, choć wiek gry jest widoczny bardziej niż w takim Fear. Zobaczymy co dalej. Nudniej niż w RDR być nie może.:) RE: Gry - Hitch - 03-06-2011 Nudny to jest STALKER. Tam nawet konia nie masz, a z buta pokonywać kilometry trzeba :) RE: Gry - Karol - 03-06-2011 Cytat:(i kompletną głupotą; japoński kicz to kicz najgorszy z możliwych) A jeszcze "Bayonetty" nie widziałeś ;). RE: Gry - military - 03-06-2011 Ale Bayonetta jest celowo kiczowata (chyba), a DMC4 - nie mogę się oprzeć takiemu wrażeniu - był tworzony z nastawieniem "ale mega-artystyczne, piękne i wzruszające, i głębokie dzieło tworzymy". Gra jest w sumie podobna do świetnego Ninja Gaiden 2, tylko że tam od razu przechodzili do rzeczy: masz złych nindża i demony, BIJ SIĘ! A tutaj 15-minutowe filmiki, jakieś zakony, jakiś brat z siostrą, jakiś wisiorek, coś o pogromcach demonów, losy ludzkości, pradawni bogowie... A i tak wszystko sprowadza się do napierdalania z laserowej dzidy.:) |