Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Gal Anonim - 10-06-2011

Nie, ale ta seria z każdym odcinkiem robi się coraz bardziej infantylna i uproszczona. Oblivion też wyglądał ładnie i zachwycająco, mechaniką był całkiem niezły, ale merytorycznie to było dno. O ile były ciekawe pomysły na niektóre historie czy zadania, to ich scenariuszowe wykonanie to dno i prostactwo. Patrząc na Fallout 3 (pomijam New Vegas, bo to robił Obsidian, nie Bethesda) można się domyślać, że wcale nie bedzie lepiej.

Oho, patrzecie na nasz nowy erpeg, jak w nim super będzie można się tłuc! Oooch, i możecie z dwoma mieczami hasać i mordować! Łoo!! Tego nam trzeba w erpegu!!!11

Jasne, takie motywy są fajne, jeżeli wiedziałbym, że Bethesda wreszcie zatrudniła do scenariusza scenarzystów, a nie małpy.


RE: Gry - wujo444 - 10-06-2011

tylko mnie się wydaje, że ta gra jest równie paskudna jak Oblivion, a może i gorsza?


RE: Gry - Snappik - 10-06-2011

Wydaje Ci się :)




RE: Gry - Gal Anonim - 10-06-2011

Pewnie tak, jak wszystkie gry od Bethesdy będzie w porządku grą dopiero po zainstalowaniu dziesiątek modyfikacji fanowskich. Także - nie jestem frajer, Bethesdo, nigdy nie kupię tego na konsole, tylko zagram na PC! :) Ale wygląda jak zwykła sieczka znów, więc, pewnie, że jak Oblivion. Chociaż w kwestii grafiki wygląda ładniej (albo: bardziej dopracowanie).


RE: Gry - Albertino - 10-06-2011

Morrowind był wery gut, ale Oblivion już niestety nudy. Na dwoje babka wróżyła. No, a Fallout 3 mnie już ominął (podobno kiszka?).


RE: Gry - Khet - 10-06-2011

Cytat:Pewnie tak, jak wszystkie gry od Bethesdy będzie w porządku grą dopiero po zainstalowaniu dziesiątek modyfikacji fanowskich.

Tyle, że Bethesda już od miesięcy trąbi, że:

1.) Większość pierdół, które w Obli dodane zostały przez modyfikacje, znajdzie się w grze od samego początku. Tyczy to głównie wszelkich elementów wpływających na balans rozgrywki.

2.) Na konsole udostępnione mają zostać narzędzia do modyfikacji:)


Cytat:tylko mnie się wydaje, że ta gra jest równie paskudna jak Oblivion
Wydaje. Btw, od kiedy Oblivion jest paskudny?


RE: Gry - Gal Anonim - 10-06-2011

(10-06-2011, 17:12)Khet napisał(a):
Cytat:Pewnie tak, jak wszystkie gry od Bethesdy będzie w porządku grą dopiero po zainstalowaniu dziesiątek modyfikacji fanowskich.

Tyle, że Bethesda już od miesięcy trąbi, że:

1.) Większość pierdół, które w Obli dodane zostały przez modyfikacje, znajdzie się w grze od samego początku. Tyczy to głównie wszelkich elementów wpływających na balans rozgrywki.
Tak, tylko one będa robione przez Bethesde, a nie fanów, ergo: będą gorszej jakości. :)

Cytat:
Cytat:tylko mnie się wydaje, że ta gra jest równie paskudna jak Oblivion
Wydaje. Btw, od kiedy Oblivion jest paskudny?
Od dnia premiery. ;)




RE: Gry - Hitch - 11-06-2011

Ludziska, znany potentat sklepów sieci T, Skidrow, wypuścił właśnie w swojej ofercie Duke Nukem Forever w wersji proper bez żadnych, najmniejszych problemów z rozgrywką :)


RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 11-06-2011

Poza problemem z sejwowaniem, jakem słyszał?...


RE: Gry - Hitch - 11-06-2011

Nie ma żadnych problemów. To wersje sprzed paru godzin, dude :)
Poprzednia, ta od Razora, miała jakieś tam buraki, ale została znukowana.


RE: Gry - piXi - 11-06-2011

Jak ktoś "zakupił" pierwszą wersję od Razora wystarczy, że "dokupi" 3MB crack od Skidrowa ;)

Też wszystko śmiga wtedy ok :)


RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 12-06-2011

Skończyłem wczoraj (a właściwie dzisiaj w nocy) Battlefield: Bad Company 2 i... no, można powiedzieć, że jestem połowicznie zadowolony, bo chociaż gierka przypadła mi do gustu bardziej niż Modern Warfare to i tak "niedaleko padło jabłko od jabłoni" i ostatecznie okazało się, że jest to mniej więcej ten sam poziom rozrywki. Z tym zastrzeżeniem, że z bohaterami BC2 zżyłem się jakby bardziej i grę skończyłem z jakimś takim lekkim żalem, że to już... a nie ze zwyczajowym "Ufff, dobra, co następne?...".

Nie wiem, czy można takie gry krytykować za przegięte motywy w misjach, ale - pominąwszy użycie broni solarnej - to tutaj na pęczki przeszarżowanych zagrań, bardziej pasujących do filmów / gier bondowskich niż do - no, dobra, wiem że w tym przypadku marzenie ściętej głowy - symulacji wojennej. Walka na pokładzie lecącego samolotu, strzelanie po ścianach i rzucanie wewnątrz niego granatami to jednak trochę za wiele, nawet na moje naiwne, dziecinne wręcz podejście do scenariuszy gier.

Wszedłem sobie potem w tryb multiplayer, myśląc, że mając jako takie experience w singlu, chociaż na lamera literalnego nie wyjdę. Myślałem, przy takich środkach, jakie daje gra (jeżdżenie pojazdami, latanie tym-czym-się-da-tam-latać, itp.) będzie fajna symulacja pola bitwy. Jeden serwer, drugi, trzeci. Jedna gra, druga, trzecia i stwierdzam, że nic się nie zmieniło od czasu, kiedy kilka lat temu grałem w kafejce internetowej w Unreala - nie wiadomo skąd strzelają, nie wiadomo kto swój, zero koordynacji działań (a aż się prosi, kiedy można np. w czołgu obsadzić całą załogę, od sterowania po działka karabinów), wszyscy latają w koło, niejako bez celu z nadzieją na trafienie kogoś, kto się nawinie, latając w koło... Pole gry mi się podoba, zwłaszcza w dodatku Vietnam rozgrywka sieciowa może - z odpowiednimi ludźmi - mieć fajny klimat (ta muzyczka w tle, ci Wietnamczycy szczekający po ichniemu z krzaków :) ).

Może, jak się ma swoich znajomych, zgrane drużyny, etc. wygląda to lepiej. W sumie żałuję trochę, że nie poczekałem na kumpla, który miał mnie "wprowadzić" w te arkana i który od dwóch tygodni wkurwia się, że nie gram online, bo mam głupią zasadę przechodzenia singla przed sięganiem po multi. Dzisiaj zobaczę, co on mi pokaże, na jakie gry, czy tam serwery mnie sprowadzi, może będzie lepiej.

A teraz pora sprawdzić Duke, jak mawia mój jeden znajomy "zobaczymy, co to je warte" :)

EDIT: Po godzinie z haczykiem grania w nowego Duke mogę stwierdzić, że póki co mi się podoba. Nie jestem fanem takich odjechanych FPP, ale w pierwszego Duke się swego czasu trochę grało i ten klimacik czuć w nowej produkcji. Z początku zastanawiałem się na tym wszystkimi humorystycznymi elementami, typu załatwienie potrzeby w kiblu, czy walnięcie sobie piwka, inne takie tam... Zastanawiałem się, że - ok - fajnie, śmiesznie, ale tylko jako jednorazowy żart, a tu się okazuje, że sobie można dzięki temu ego podbudować, a dla Duke'a, jak wiadomo, ego jest cenniejsze niż życie ;) Gra się fajnie i przyjemnie. Chciałem tylko sprawdzić, czy gra będzie u mnie dobrze chodziła, a już po kilku chwilach zaczął się objawiać syndrom "jeszcze jednego chceckpointa".


RE: Gry - Ash - 12-06-2011

Cytat:pierwszego Duke
To była 3 cześć, a nie pierwsza, nawet nazwa o tym przypominała (w końcu Duke Nukem 3D!). Przed DN3D były jeszcze dwie platformówki traktujące o przygodach Księcia.


RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 12-06-2011

W które (prawie) nikt nie grał. Mów, co chcesz, historia historią, ale dla mnie Duke Nukem 3D zawsze pozostanie tym pierwszym Djukiem :)


RE: Gry - Gal Anonim - 12-06-2011

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107165,9767245,Zobaczcie__jak_gra_sie_w_nowego_Hitmana.html

Wszystko spoko tylko ta nowa umiejętność Hitmana nazywająca się "instinict" brzmi dla mnie jak kupa gówna spadająca na serię (vide Mark & Execute w Splinter Cell: Conviction). Zobaczymy, oby to mozna bylo wywalic z gry.


RE: Gry - Ciuniek - 12-06-2011



W MMO nie gram, więc sama gra raczej mi zwisa, ale następny ładny filmik od Blur Studio oglądało mi się z przyjemnością. (Ale kowbojski kapelusz na pokładzie statku kosmicznego to szczyt lansu w najczystszej postaci ;))


RE: Gry - simek - 12-06-2011

Całkiem niezłe, może za dużo slow motion, ale klimat nawet jakiś ma. Tęsknię za jakąś dobrą fabularnie gierką SW.


RE: Gry - Mierzwiak - 12-06-2011

Dlaczego w uniwersum Star Wars wszystko wygląda TAK SAMO? Nieważne czy rzecz dzieje się "teraz", czy tysiące lat wcześniej, widzę te same kostiumy, te same rasy obcych, te same rozwiązania designerskie itd? Czy fani SW są do tego stopnia beznadziejni, że nie kupią danej rzeczy dopóki nie będzie nasranego miliona nawiązań do filmów?


RE: Gry - Gal Anonim - 12-06-2011

(12-06-2011, 17:14)Mierzwiak napisał(a): Czy fani SW są do tego stopnia beznadziejni, że nie kupią danej rzeczy dopóki nie będzie nasranego miliona nawiązań do filmów?
Tak. :)




RE: Gry - Mierzwiak - 12-06-2011

Nie musiałeś odpowiadać, to było pytanie retoryczne :P