![]() |
|
Alien (1979) reż. Ridley Scott - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21) +---- Dział: ALIEN & PREDATOR (https://forumkmf.pl/Forum-ALIEN-PREDATOR--20) +---- Wątek: Alien (1979) reż. Ridley Scott (/Thread-Alien-1979-re%C5%BC-Ridley-Scott--233) |
RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Mental - 21-10-2024 shamar napisał(a):Może nie ma czegoś na taką miarę jak kretyni z "Covenanta" czy "Prometheusa" Japierdole. W A1 są tacy sami kretyni jak w Prometeuszu. Dokładnie tacy sami. Zbliżają ryj do obcej formy życia, ta wyskakuje z jaja i reszta jest historią. RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Corn - 21-10-2024 Ale w A1 masz truckerów, którzy natrafiają na coś czego nie znają i wpadają w problemy przez własne niedoświadczenie i głupotę a w Prometeuszu naukowców IQ 1500, którzy lecą odkryć i badać obce formy życia :) RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Dr Strangelove - 21-10-2024 (21-10-2024, 10:39)Corn napisał(a): Ale w A1 masz truckerów, którzy natrafiają na coś czego nie znają i wpadają w problemy przez własne niedoświadczenie i głupotę a w Prometeuszu naukowców IQ 1500, którzy lecą odkryć i badać obce formy życia :)A zachowują się 3 razy głupiej niż Murzyni z bloga Mentala :D W sumie to Murzyn tam jest jako tako ogarnięty, a biali to sami debile. Dziwne są ścieżki umysłu mentalowego... RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Scheckley - 21-10-2024 (21-10-2024, 10:27)Mental napisał(a):shamar napisał(a):Może nie ma czegoś na taką miarę jak kretyni z "Covenanta" czy "Prometheusa" "kretyni jak w Prometeuszu" ale jak to? Chaos Edition tego nie naprawił? RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - marsgrey21 - 21-10-2024 Mnie to bardziej od głupoty bohaterów Prometeusza (nie mylić z Przymierzem, bardzo dobry film), to pompki w wykonaniu samotnej matki z Afryki Charlize Theron irytują. RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Mental - 21-10-2024 Cytat:Ale w A1 masz truckerów, którzy natrafiają na coś czego nie znają i wpadają w problemy przez własne niedoświadczenie i głupotę a w Prometeuszu naukowców IQ 1500, którzy lecą odkryć i badać obce formy życia :) Tak, oczywiście. Żeby nie wsadzić mordy do jaja z obcą formą życia, trzeba być geniuszem. Chłopski rozum nie wystarczy. W dodatku do jaja, w którym było widać, że coś się porusza. Nie brońcie A1, głupota tego filmu jest porażająca. RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Corn - 21-10-2024 Między coś się porusza a wyskakuje jak wystrzelony pocisk jest pewna różnica. Poza tym bohater A1 ma prawo być debilem. Bohaterowie Prometeusza to podobno sami najlepsi naukowcy, creme de la creme, a zachowują się jak kompletni kretyni w obliczu jawnego niebezpieczeństwa. Nie broń Prometeusza, nikt i tak nie dba o ten film ;) RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Snappik - 21-10-2024 (21-10-2024, 10:27)Mental napisał(a):shamar napisał(a):Może nie ma czegoś na taką miarę jak kretyni z "Covenanta" czy "Prometheusa" Nie, nie są tacy sami. W A1 ekipa zmierza w nieznane do derelikta, nie wie nic o otoczeniu czy zagrożeniach. W takim Covenant kapitan załogi najpierw dostaje wykład od Davida o całej intrydze i ten zaprasza go do jaskimi a potem każe mu się nachylić nad jajem: To jest już idiotyzm czystej wody :) RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - marsgrey21 - 21-10-2024 Idiotyzm jeśli postać wie to co widz, w przypadku postaci, on nie wie kompletnie nic, a już na pewno, że w jajku coś jest i wyskoczy na niego by dostać się do twarzy. A jeśli chodzi o naukowców z Prometeusza, to oni były najęci do roboty, nie każdy z nich to był super uber researcher naukowiec, ten rudy to zajmował się wyłącznie skałami, o biologii wiedział tytule co Mental o plakatach. RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Doppelganger - 21-10-2024 (21-10-2024, 09:24)Melvin27 napisał(a): Alien (1979) Ciekawostka, Aliens rzuca trochę inne światło na postać Lambert. Wg danych Wayland Yutani, jest po zmienie płci - widać to w scenie przesłuchania Ripley w pierwszym akcie (dane na ekranie ktory wyswietla sie za plecami Ripley). RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - shamar - 21-10-2024 (21-10-2024, 12:26)marsgrey21 napisał(a): ...(nie mylić z Przymierzem, bardzo dobry film),. To ten film, gdzie banda debili uwala zleconą im misję kolonizacyjną "a bo tak"? RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - marsgrey21 - 21-10-2024 Nie, to banda kolonistów, którzy mieli wolną rękę zadecydować po nagłym nieplanowanym przebudzeniu, by wrócić znowu do kapsuł, czego nikt nie chciał, albo by lądować na planecie, na której ktoś (człowiek) zostawił sygnał lokalizacyjny i której badanie próbne pokazywało zdatną do życia okolicę i jak się okazało, tak było, jedyną rzeczą, której nie wzięli pod uwagę to sytuacja jedna na milion, w której ziemski android trafia na ślad obcej cywilizacji i postanawia użyć pewnej niebezpiecznej substancji do produkcji organizmów, przy pomocy których będzie wybić całą ludzkość. To tak jakby mieć pretensje do ludzi idących na biwak do lasu, że zginęli, wchodząc na minę z czasów 2 wojny światowej, bo przecież debile powinni wiedzieć, że tam może być. To wszystko wydaje się głupie jedynie gdy zna się świat przedstawiony i zagrożenie, którego bohaterowie nie mogli w żaden sposób przewidzieć. RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Bucho - 22-10-2024 (21-10-2024, 16:01)marsgrey21 napisał(a): Idiotyzm jeśli postać wie to co widz, w przypadku postaci, on nie wie kompletnie nic, a już na pewno, że w jajku coś jest i wyskoczy na niego by dostać się do twarzy. Tylko, ze w tym momencie kapitan jest juz swiadkiem zachowan Davida i tego, ze ma pierdolca na punkcie mordujacych ludzi, obcych form zycia. I potem ten kapitan wsadza ryj w jajo, bo mu ten kochajacych obcych android kazde. Brak instynktu samozachowaczego pomieszany z miejscowymi, mocnymi spadkami IQ to podwalina uniwersum obcego i tu nawet nie ma o czym dyskutowac. (21-10-2024, 10:27)Mental napisał(a): Japierdole. W A1 są tacy sami kretyni jak w Prometeuszu. Dokładnie tacy sami. Zbliżają ryj do obcej formy życia, ta wyskakuje z jaja i reszta jest historią. Tacy sami to nie, bo jak wspomialo kilka osob, w jedynce mamy nieprzygotowanych na sytuacje roboli, a nie naukowcow, ktorzy wiedza, ze jada spotkac obce formy zycia. Oczywiscie Kane wkladajacy ryj pod jakies jajo, w ktorym cos sie rusza zbyt madry nie jest. (21-10-2024, 15:35)Corn napisał(a): Między coś się porusza a wyskakuje jak wystrzelony pocisk jest pewna różnica. Poza tym bohater A1 ma prawo być debilem. Mowie, ja w Obcym zachowanie Kane'a moge wybaczyc, bo ciekawosc i brak wiedzy. Przy czym jak sie o tym pomysli, nawet bez wiedzy filmowej, gdybym natknal jakis rozbity statek obcych, a zwlaszcza jakies ruszajace zyjatka w jajach (po tym jak wlasnie widzialem skamieline z rozwalona klatka piersiowa) to od rau gnalbym do sciany, zeby mnie wyciagneli i piedole ten biznes - daje namiary i niech firma wysyla tam kogo chce, ale... https://getyarn.io/yarn-clip/ee809752-6399-4181-8aa3-bea97520c026 RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Corn - 22-10-2024 Dobra, ale weź pod uwagę, że do tej pory w swoim życiu Kane jedyne jaja jakie widział to te z których robi się jajecznice, a w szkole pewnie uczył się o wykluwaniu z jaj. No i napotykasz kosmiczne jajo, pierwszy raz masz kontakt z obcą cywilizacją. Ostatnie o czym pomyślisz, to ze z jaja wyskoczy robal ktory zgwałci Ci gardło ;) Ja bym prędzej pomyślał, że zaraz wykluje się z tego dinozaur. RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Bucho - 22-10-2024 (22-10-2024, 11:39)Corn napisał(a): Dobra, ale weź pod uwagę, że do tej pory w swoim życiu Kane jedyne jaja jakie widział to te z których robi się jajecznice, a w szkole pewnie uczył się o wykluwaniu z jaj. No i napotykasz kosmiczne jajo, pierwszy raz masz kontakt z obcą cywilizacją. Ostatnie o czym pomyślisz, to ze z jaja wyskoczy robal ktory zgwałci Ci gardło ;) Ja bym prędzej pomyślał, że zaraz wykluje się z tego dinozaur. Mimo wszystko i moze dlatego, ze zbyt duzo filmow czlowiek oglada, ale pojawiaja sie obcy to Bucho spierdala, bo na kazdego E.T. przyadaja trzy tuzinych morderczego kurestwa :) RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - marsgrey21 - 22-10-2024 (22-10-2024, 10:31)Bucho napisał(a):(21-10-2024, 16:01)marsgrey21 napisał(a): Idiotyzm jeśli postać wie to co widz, w przypadku postaci, on nie wie kompletnie nic, a już na pewno, że w jajku coś jest i wyskoczy na niego by dostać się do twarzy. Tyle że jest z czym dyskutować, postać kapitana została wystarczająco zarysowana, on chce mieć pełną kontrolę nad sytuacją i nie można mu też odmówić odpowiedniego zachowania scenę wcześniej gdy bez wahania zabija obcego i zaskakuje Davida. On jako kapitan nie wie nic, a jego ekipa jest zagrożona i rozproszona, więc mamy tutaj połączenie tego, że jako kapitan chce mieć pełną kontrolę, a by ją mieć, musi wiedzieć, co się dzieje, przypominam, jako bohater filmu, nie ma i nie może przypuszczać, z czym ma do czynienia, my jako widzowie wiemy, on nie i z tego też powodu może go ograniczać wyobraźnia i po zabiciu obcego wydaje mu się, że opanował sytuacje i teraz zbierze potrzebne informacje. Czy postępuje głupio? Pewnie tak, ale on też wie, że igra z ogniem i z powodu ciekawości i chęci poznania prawdy decyduje się zajrzeć do jaja, a David niczym diabeł manipuluje nim. Mnie tutaj wszystko gra, można mieć jedynie problem z tym jako widz obserwujemy ruchy kogoś, kto nie ma pełnej wiedzy na temat sytuacji i podejmuje decyzje które prowadzą go ku śmierci. Gdyby scena potoczyła się inaczej i okazało się, że w jaju nie ma facehuggera, że to jakiś nieudany eksperyment i planem Davida jest samemu zaskoczyć i obezwładnić kapitana to krytyka by była oparta o to, że po co w ogóle z nim szedł i tak, dalej, a o tym, po co już pisałem. RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Mental - 22-10-2024 Bucho napisał(a):Oczywiscie Kane wkladajacy ryj pod jakies jako, w ktorym cos sie rusza zbyt madry nie jest. Biologa zgubiła rutyna. Robol powinien wiedzieć lepiej. Chłopski rozum. RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Melvin27 - 22-10-2024 (21-10-2024, 16:22)Doppelganger napisał(a):Yes, czytałem o tym, ale sam bym nigdy na to nie wpadł no bo w sumie to nie wiem jakby to można wydedukować(21-10-2024, 09:24)Melvin27 napisał(a): Alien (1979) RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - Bucho - 22-10-2024 (22-10-2024, 12:56)marsgrey21 napisał(a):(22-10-2024, 10:31)Bucho napisał(a):(21-10-2024, 16:01)marsgrey21 napisał(a): Idiotyzm jeśli postać wie to co widz, w przypadku postaci, on nie wie kompletnie nic, a już na pewno, że w jajku coś jest i wyskoczy na niego by dostać się do twarzy. Czego tam chcial Kapitan, jaki fajny chcial byc i miec kontrole to bez znaczenia, bo jednak jego zachowanie jest mocno debilne i konczy jak konczy. Obrona Promka i Covenant mija sie z celem, oba sa do dupy, Ty i Mental musicie przestac sie bronic przed tym faktem: https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQqxTj7YOGJEFywMrwdhAvRcqf4ax-CgotjTg&s :) :) RE: Alien (1979) reż. Ridley Scott - marsgrey21 - 22-10-2024 Do dupy to jest Heat.
|