Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Co sądzicie o Klubie Miłośników Filmu - tylko szczerze ;) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Strona KMF (https://forumkmf.pl/Forum-Strona-KMF--10)
+--- Wątek: Co sądzicie o Klubie Miłośników Filmu - tylko szczerze ;) (/Thread-Co-s%C4%85dzicie-o-Klubie-Mi%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w-Filmu-tylko-szczerze--7)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Co sądzicie o Klubie Miłośników Filmu - tylko szczerze ;) - Szaman - 05-04-2017

To na KMF-ie płacą czymś więcej niż wpisem do CV?


RE: Co sądzicie o Klubie Miłośników Filmu - tylko szczerze ;) - Gieferg - 05-04-2017

Ostatnio to już nie wiem czy to jeszcze KMF czy już Pudelek. Czytam ten linkowany wyżej tekst i chociaż wiem o czym miał być, bo czytałem artykuły do których nawiązuje, wyglądam tak:

[Obrazek: what1.gif]

Przecież to jest kilka zdań skleconych na kolanie w tramwaju albo w kiblu. Ledwie nawiązanie do tematu, z wrzuconą fotką Catwoman Halle Berry, która owszem, mogłaby tu czemuś służyć, ale nie służy, bo nie ma nawet do tego żadnego komentarza.

Cytat:Czytelnicy komiksów reprezentują wyższy poziom zafascynowania dziedziną niż przeciętni odbiorcy kasowych filmów akcji – producent filmowy nie straci, gdy ekranizacje im się nie spodobają. Ja, spoza grupy docelowej komiksów Marvela, zawsze uważałam, że od Batmana znacznie bardziej cool jest Kobieta-Kot.

WAT?

Cytat:Wonder Woman to postać, której wybiła 75. rocznica istnienia – jest znana, lubiana, na ekranie strawią ją nawet najzagorzalsi fani komiksów DC. Co innego w przypadku obecnego (jeszcze) tylko na kartach komiksów Milesa Moralesa.

Tu chyba wiem o co chodziło, ale znowu jest to jakiś strzępek myśli, a nie sensownie przedstawione spostrzeżenie.


Serio, to jest DAREMNY tekst. Podobnie zresztą jak ten o Downeyu - który zdaje się być zainspirowany tym samym, tylko podlany jakimiś z dupy wyssanymi rewelacjami, co by więcej osób kliknęło. Ktoś te wypociny w ogóle zatwierdza, czy ci ludzie wrzucają co chcą?


RE: Co sądzicie o Klubie Miłośników Filmu - tylko szczerze ;) - nawrocki - 05-04-2017

Najgorsze, że zapewne ktoś autorce wbija do głowy teksty typu "nie przejmuj się, rób dalej swoje, hejters gonna hate", podczas gdy tutaj naprawdę warta rozważenia jest kwestia tego, czy artykuł na takim poziomie nadaje się do zaprezentowania na blogu, a co dopiero na (coraz rzadziej) poważnej stronie.


RE: Co sądzicie o Klubie Miłośników Filmu - tylko szczerze ;) - Proteus - 05-04-2017

No troche słabiej ostatnio. Oprócz dobrych tekstów weteranów jak Pisula, Jalowski czy Fortuna, to już sporo pierdół, trochę szkolnych recek bez polotu i clickbaitowych zestawień jak z Pudelka (jak była poprzednia redakcja, to na plebiscyty i listy się czekało i je ostro komentowało, bo wiadome było, że będzie fajne spojrzenie grupy wyjadaczy). No i to ustawienie strony pod kliknięcia też słabo wygląda. Dzielenie artykułów na części ala Wirtualna Polska.

Głupio trochę tak narzekać nie mając wglądu w działania redakcji, bo sam będąc kiedyś przez moment jej częścią, wiem że strona przed monetyzacją miała problemy z utrzymaniem regularnych tekstów od redaktorów, którzy robili to z pasji, a nie za kasę (choć w 2012 po wejściu na fejsa i reaktywacji KMFu pod Desjudim, strona przez długi czas działała przepięknie i była najlepszym filmowym portalem w Polsce) i że generalnie "z za kurtyny" inaczej to wygląda. Wiem, że idea ciągnięcia kasy z reklam i regularnego wypłacania za teksty, miała być tym co z nieregularnych pasjonatów, zrobi poważnych redaktorów i w końcu wygładzi działanie strony. I na początku szło nawet ładnie, ale ostatnio jak większość tekstów przejął nowy narybek, to coś wyraznie się zjebało. Redakcja na pewno ma swoje powody i z za kurtyny może realia są inne, ale w nazwie tematu jest "...tylko szczerze" więc zostaje napisać, że z zewnątrz średnio to wygląda.

Kilka lat temu jak wchodziło się na KMF, to od razu widać było różnicę w poziomie tekstów na tle tego co publikowały inne polskie strony filmowe. Teraz jak bym nie znał KMFu i przypadkiem wlazł na główną, i trafił na jeden z tych nowych tekstów, to bym machnął ręką, bo wygląda jak pierdoły jakich wszędzie pełno.

A najgorsze, że jak to się jeszcze przez jakiś czas utrzyma, to cios wobec strony może być poważny. Bo sytuacja na "rynku" się zmienia. Nie jest już tak, że mamy tylko Filmweb i Stopklatkę, a KMF jako jedyne miejsce dla prawdziwych wyjadaczy, do którego zlatywali się ogarnięci filmowo pasjonaci i okazjonalnie podsyłali mocne teksty. Pojawia się w Polsce coraz więcej nowych, popkulturowych stron oferujących przyzwoity kontent, które popularnością wyprzedzają KMF. Furorę robią Sfilmowani i podobni im jutuberzy, a ich dyskutujące między sobą społeczności są coraz większe. Jak KMF będzie na głównej świecił Pudelkiem i Wirtualną Polską, to starzy wylecą gdzie indziej, a nowi stronę zignorują.


RE: Co sądzicie o Klubie Miłośników Filmu - tylko szczerze ;) - Proteus - 05-04-2017

Przy czym nadal jest Gamart, Motoduf, Fidel, czasem Koisz, okazjonalnie ktoś ze starszej eki i dobry tekst gościnny, więc źle też nie jest, można znaleźć rzeczy o które cięzko u konkurencji i trochę przesadziłem. Może po prostu te kilka clickbaitowych artykułów, pojawiajacych się ostatnio dość często, jest tak słabych, że same kwaszą resztę mleka i warto byłoby pomyśleć nad ich przycięciem.


RE: Co sądzicie o Klubie Miłośników Filmu - tylko szczerze ;) - Juby - 18-04-2017

Cienkie artykuły cienkimi artykułami, kiepski nowy wygląd strony kiepskim wyglądem, ale ostatni plebiscyt KMF to dopiero żenada. Nie dość, że na wyniki trzeba było czekać tyle, że w trakcie można było zapomnieć, że takowy plebiscyt miał miejsce, to zerknijcie jak się prezentuje. Najlepsze filmy gangsterskie, a na miejscu siódmym - Gorączka! XD

Słów brak.


RE: Co sądzicie o Klubie Miłośników Filmu - tylko szczerze ;) - desjudi - 18-04-2017

Oj, bo ci żyłka pęknie :) Zagłosowało chyba kilkaset osób, więc jest jak jest. Gatunki są bardzo pojemne i jeśli nie jest to ewidentne przegięcie, to nie widzę jakiegoś większego skandalu.

Cytat:Przypomnę, jakie zasady przyświecały głosowaniu. Pod uwagę braliśmy te filmy, w których gangster lub kryminalista jest głównym bohaterem opowieści. Ewentualnie pełni tę rolę na równi z policjantem, który depcze mu po piętach. Nie interesowały nas z kolei klasyczne kryminały, w których całą sympatię widza zawłaszcza policjant ścigający oprawcę lub grupę przestępczą (wyjątek – Nietykalni i tym podobne). Nie interesowały nas także filmy o złodziejach oraz skokach na bank, nie braliśmy pod uwagę kina więziennego.

Chodziło raczej o ukazanie zaplecza przestępczego świata, co siłą rzeczy najlepiej oddają filmy odnoszące się do słynnego okresu prohibicji w USA. Ale na liście znajdziecie także kilka perełek, ukazujących bardziej współczesne oblicze gangsterskiego świata. I co istotne – w głosowaniu braliśmy pod uwagę filmy, nie seriale – na liście nie znajdziecie zatem ani Rodziny Soprano, ani Zakazanego imperium.

Wkrótce zrobimy z filmami SF z XXI wieku - ale szybciej i sprawniej. Wyniki będą niesprawiedliwe, to mogę obiecać :)


RE: Co sądzicie o Klubie Miłośników Filmu - tylko szczerze ;) - Juby - 18-04-2017

Ale obecność Heat to JEST ewidentne przegięcie, bo z kinem gangsterskim nie ma absolutnie nic wspólnego. Grupa złodziei robiąca napady =/= gang. Na tej samej zasadzie, w plebiscycie powinno się znaleźć Point Break i The Dark Knight. :P Batman Nolana nawet prędzej niż Gorączka, bo w nim jest mafia i walka z przestępczością zorganizowaną.

Na ranking sci-fi czekam, choć muszę przed nim powtórzyć Incepcję.


RE: Co sądzicie o Klubie Miłośników Filmu - tylko szczerze ;) - desjudi - 18-04-2017

Co do postu Proteusa jeszcze, który mi umknął, ale chciałbym tylko zaznaczyć, że został przeczytany :) Powiem tylko tyle: bywa źle, nieudanie, ale to nie znaczy, że jest źle. Nie ma możliwości, żeby 100% tekstów było świetnych, ale wydaje mi się, że większość trzyma dobry poziom. Tryb publikacji (ok 5 tekstów dziennie) powoduje, że zdarzają się wpadki, co jest całkowicie normalne, tym bardziej gdy staramy się bardziej subiektywnie podejść do tematu niż wrzucić newsa z wiadomości od PR-owca albo przepisać info z sieci. Autorzy mają tu pewną swobodę, z której korzystają najczęściej udanie (ale, podkreślam, nie zawsze).
To nie jest już KMF, bo w takiej formie, do jakiej niektórzy wzdychają z utęsknieniem, strona by nie przetrwała i byłaby zamknięta w okolicach 2011 roku. Żeby przetrwać musi się zmieniać. Żeby zarabiać również musi iść w konkretnym kierunku. Autorzy za teksty dostają wynagrodzenie i taka forma działalności również implikuje zmiany. Trzeba łączyć wodę z ogniem, czyli jakość ze statystyką. Myślicie, że to łatwe? To cholernie trudne. Tym bardziej z pozycji rednacza (którym nie jestem od jakiegoś czasu).

I Juby:
Cytat:Cienkie artykuły cienkimi artykułami

Kuźwa, na stronie głównej jest 50 artykułów z ostatnich 7 dni. Wskaż mi te ewidentnie cienkie, te dobre i te, które cię nie obchodzą.


RE: Co sądzicie o Klubie Miłośników Filmu - tylko szczerze ;) - Juby - 18-04-2017

Nie wskaże ci cienkich, bo od tygodni nie przeczytałem żadnego artykułu na stronie. To nie moja opinia, odnosiłem się do dyskusji powyżej.


RE: Co sądzicie o Klubie Miłośników Filmu - tylko szczerze ;) - Juby - 17-06-2017

http://film.org.pl/krotkie-spiecie/spielberg-bergman-70-czyli-ranking-od-empire-115774/

Autor tekstu chyba nie zrozumiał na jakiej zasadzie działał ten plebiscyt Empire i - jak widać - jest zaskoczony, że głosujący ludzie bardziej LUBIĄ filmy rozrywkowe, do których mogą wielokrotnie wracać, jak Szczęki Spielberga, od czarno-białych artystycznych dramatów sprzed 50-ciu lat, bo to uznane arcydzieła Bergmana, czy innego Felliniego.


RE: Co sądzicie o Klubie Miłośników Filmu - tylko szczerze ;) - nawrocki - 17-06-2017

No ale "Kapitan Ameryka" przed "Wściekłym bykiem" faktycznie wygląda dość śmiesznie.


RE: Co sądzicie o Klubie Miłośników Filmu - tylko szczerze ;) - Mierzwiak - 17-06-2017

Nie wygląda.


RE: Co sądzicie o Klubie Miłośników Filmu - tylko szczerze ;) - nawrocki - 17-06-2017

Wiadomo, Doctor Strange też by nie wyglądał. :)


RE: Co sądzicie o Klubie Miłośników Filmu - tylko szczerze ;) - Mierzwiak - 17-06-2017

Nic by nie wyglądało. Na tym polegają plebiscyty.




RE: Co sądzicie o Klubie Miłośników Filmu - tylko szczerze ;) - nawrocki - 17-06-2017

Aha, czyli jeśli w plebiscycie na najlepszą współczesną aktorkę zwycięży Amy Schumer przed Jessicą Chastain czy Emily Blunt, to wg Ciebie nadal nie będzie w tym nic dziwnego, bo to plebiscyt?




RE: Co sądzicie o Klubie Miłośników Filmu - tylko szczerze ;) - Mierzwiak - 17-06-2017

(17-06-2017, 12:24)nawrocki napisał(a): Aha, czyli jeśli w plebiscycie na najlepszą współczesną aktorkę zwycięży Amy Schumer przed Jessicą Chastain czy Emily Blunt, to wg Ciebie nadal nie będzie w tym nic dziwnego, bo to plebiscyt?
Przede wszystkim nigdy nie będzie takiego wyniku podobnego plebiscytu (chyba że w wyniku porozumienia armii trolli), więc przykład mocno z dupy. Przywołałeś lubiane, dobrze oceniane również przez krytyków filmy i odnosisz je do znienawidzonej, powszechnie hejtowanej osoby. Yyyy... dlaczego?




RE: Co sądzicie o Klubie Miłośników Filmu - tylko szczerze ;) - nawrocki - 17-06-2017

Cytat:Przywołałeś lubiane, dobrze oceniane również przez krytyków filmy i odnosisz je do znienawidzonej, powszechnie hejtowanej osoby. Yyyy... dlaczego?
Mike Myers też jest lubiany, a Shrek dobrze oceniany przez krytyków, dlatego nie uznałbyś za dziwne, gdyby znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych filmów? Nie skomentowałbyś tego w żaden sposób? Ale okej, uznajmy, że po prostu ten ranking jest gówno warty, jak wszystkie rankingi popularności.

Co do przytyku, okej, na następny raz postaram się przypierdolić w Ciebie tak, żebyś wpadł w depresję. Bo przecież o to mi chodziło, kiedy pisałem komentarz o DS, dobrze wiedzieć, że mi nie wyszło LOL


RE: Co sądzicie o Klubie Miłośników Filmu - tylko szczerze ;) - Mierzwiak - 17-06-2017

Ale co jest dziwne? Rozumiesz jak działa ranking? Że jest wypadkową tysięcy głosów? Że ludzie głosują na to co lubią a nie jak wypada? Że oddając głos nie jesteś w stanie przewidzieć jak ostatecznie rozłożą się tytuły? A może chcesz powiedzieć że np. więcej widzów w wieku 20-30 lat zna Wściekłego byka niż filmy Marvela i powinni na niego głosować? Powinni bo...? Bo ty tak uważasz czy jest jakiś inny powód?

To świetny film, ale osobiście w życiu nie umieściłbym go na żadnej liście, no chyba że mówimy o szczegółowych topach ograniczających się np. tylko do filmów Scorsese.


RE: Co sądzicie o Klubie Miłośników Filmu - tylko szczerze ;) - nawrocki - 17-06-2017

Cytat:Bo ty tak uważasz czy jest jakiś inny powód?

Tak, bo ja tak uważam, dokładnie. Człowiek nic nie robi na forach, poza wyrażeniem swojej opinii, potem może jej ewentualnie bronić. Zabronisz mi uważania tego, że Kapitan Ameryka wygląda śmiesznie przed Wściekłym bykiem? Nie. Czy ja moge sobie uważać, że wygląda śmiesznie? Tak.

Nie musisz mi tłumaczyć tego, jak działa ranking popularności i jak przebiega głosowanie, bo w niczym to nie zmieni faktu że nadal będę uważał go za idiotyczny a rzekome zrozumienie tego, jak to wygląda "od kuchni" nagle tego nie zmieni i nie napiszę "ok, rzeczywiście, biorąc to pod uwagę, wygląda to w sumie spoko".

Chociaż rozumiem, mogłeś poczuć, że musisz rzucić kilkoma oczywizmami, tuż po tym jak wyzwałeś kogoś od dzieciaka.