Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


- Hitch - 24-08-2007

No ja tez sie naczytalem wiele wspanialego o ET. Niestety gra jest cholernie rozczarowujaca. No chyba ze ktos nie podchodzil do tego jak do kolejnego filmu o Indym...


- romeck - 24-08-2007

Karol napisał(a):Wczoraj w Empiku przeżyłem wielki i bardzo pozytywny szok widząc... [...]
Jeśli o mnie chodzi (a wiesz Karolu, że lubię przygodówki)...

Widziałem w Empiku te gry już z miesiąc temu i... od zaskoczenia po rozczarowanie.

Po pierwsze, jak na bądź co bądź klasykę, to są za drogie.

Po drugie, spolszczenie chociażby w "kinowej" wersji byłoby wskazane, bo to przygodówki, w których często dialog ma kluczowe znaczenie, jak i zrozumienie treści, celu, itd. Tutaj nikt się nie postarał, a to przecież reedycja - warto by czymś zachęcić. Mnie nie zachęcili, zostanę przy swoich wysłużonych kopiach. :)

Po trzecie - wydane po macoszemu, wyłącznie dla zbicia kasy (truizm), albo dla wyczucia rynku. Może jeśli sprzedaż będzie dobra, to zacznie coś się dziać w tym temacie (?).

A po czwarte - zamiast tego niegrywalnego potworka pt. "Sam & Max hit the road" mogli dać "Indy'ego 4", albo "Day of the Tentacle".

"Monkey 4" jest jak dla mnie zupełnie niegrywalna (tutaj też mogliby wreszcie dorobić moduł obsługi myszy, tak bardzo upragniony przez graczy tej serii). Ze swojej strony naiwnie liczę na odświeżone wydanie wszystkich czterech części, wtedy na pewno kupię.


- Deckard - 24-08-2007

Karol: dzieki, ze mi przypomniales o Grim Fandango, wieki w to nie gralem, a gdzies jeszcze mam oryginala :)


- Karol - 24-08-2007

romeck napisał(a):Po pierwsze, jak na bądź co bądź klasykę, to są za drogie.

To niestety prawda. 40 zł za taką klasykę (którą można spokojnie ściągnąć z netu w 10 min.) to jednak przesada. Znając jednak życie, wkrótce będą znacznie tańsze.

romeck napisał(a):Po drugie, spolszczenie chociażby w "kinowej" wersji byłoby wskazane, bo to przygodówki, w których często dialog ma kluczowe znaczenie, jak i zrozumienie treści, celu, itd. Tutaj nikt się nie postarał, a to przecież reedycja - warto by czymś zachęcić.

Cóż - to są gry BARDZO trudne do przetłumaczenia, sporo tam dowcipów językowych, nawiązań i aluzji - karkołomna sprawa, wymagająca naprawdę sporo uwagi. A biorąc pod uwagę, jak mało popularnym gatunkiem są w Polsce przygodówki - i to klasyczne! - zwyczajnie by im się to nie opłaciło. Może jeśli odzew będzie większy, coś z tym zrobią przy następnych produkcjach.

romeck napisał(a):Po trzecie - wydane po macoszemu, wyłącznie dla zbicia kasy (truizm), albo dla wyczucia rynku. Może jeśli sprzedaż będzie dobra, to zacznie coś się dziać w tym temacie (?).

Ale wydane, i to się liczy - że ktoś w tych czasach zadaje sobie choć trochę trudu, żeby wydać taką klasykę u nas. Ja choćby z szacunku do tych gier kupię je sobie (oczywiście z czasem, na razie tylko genialne Grim Fandango).

romeck napisał(a):A po czwarte - zamiast tego niegrywalnego potworka pt. "Sam & Max hit the road" mogli dać "Indy'ego 4", albo "Day of the Tentacle".

JA tam lubię Sama & Maxa, chociaż nie tak jak w/w DoTT czy Indy'ego. Ale domyślam się, że jeśli sprzedaż będzie dobra, to i tamte tytuły zostaną wydane, a możliwe, że nawet w polskiej kinowej wersji.

romeck napisał(a):"Monkey 4" jest jak dla mnie zupełnie niegrywalna (tutaj też mogliby wreszcie dorobić moduł obsługi myszy, tak bardzo upragniony przez graczy tej serii). Ze swojej strony naiwnie liczę na odświeżone wydanie wszystkich czterech części, wtedy na pewno kupię.

Monkey 4 mimo słabego sterowania jest grą kapitalną i równie świetną, co pozostałe części. Natomiast czteropak ;) to kwestia sprzedaży, tudzież zagadania z dystrybutorem w celu zaproponowania takiego przedsięwzięcia. Ja w każdym razie przy takiej okazji byłbym pierwszy w kolejce ;).


- romeck - 24-08-2007

No dobra, żeby nie było - jak stanieją, to też sobie kupię. :D Zwłaszcza Monkeye i "Grim Fandango", z którym nie miałem przyjemności do tej pory...

A Monkey 4 nie jest równie świetną grą co pozostałe, bo gdyby była, to bym ją dokończył (:)), a naprawdę czułem się zmęczony gdzieś w połowie. Poza tym wektorowy Guybrush traci wiele ze swego uroku, nawet jeśli jest tak cholernie kolorowy i wypieszczony. I jakby za mało dla mnie Rona Gilberta w tej grze. Z kolei fajnie, że w tej części powrócili Carla i Otis, ale to mimo wszystko jeszcze mało. Sterowanie skutecznie zabiło mi jakąkolwiek przyjemność gry.

Jesteś pierwszym spotkanym przeze mnie człowiekiem, który lubi S&M. :)


- Karol - 24-08-2007

romeck napisał(a):No dobra, żeby nie było - jak stanieją, to też sobie kupię. Very Happy Zwłaszcza Monkeye i "Grim Fandango", z którym nie miałem przyjemności do tej pory...

I słusznie, chociaż sterowanie raczej nie przypadnie ci do gustu. Tak czy inaczej - jedna z najlepszych przygodówek EVER!

romeck napisał(a):A Monkey 4 nie jest równie świetną grą co pozostałe, bo gdyby była, to bym ją dokończył, a naprawdę czułem się zmęczony gdzieś w połowie. [...] I jakby za mało dla mnie Rona Gilberta w tej grze.

A wg mnie jest znacznie lepsza i zabawniejsza niż taka trójka, która jest znakomita, ale brakowało mi w niej właśnie Gilberta... w przeciwieństwie do czwórki.

romeck napisał(a):Z kolei fajnie, że w tej części powrócili Carla i Otis, ale to mimo wszystko jeszcze mało. Sterowanie skutecznie zabiło mi jakąkolwiek przyjemność gry.

Kwestia przyzwyczajenia. Tudzież pada podłączonego do pc :D. Mnie tam nie raziło, a z czasem nawet przywykłem do tego - nie mam zastrzeżeń. Ale może to przez lata gry na konsolach :).

Deckard napisał(a):Karol: dzieki, ze mi przypomniales o Grim Fandango, wieki w to nie gralem, a gdzies jeszcze mam oryginala Smile

A proszę :). O takich grach nie można zapominać, prawdziwa klasyka, geniusz, cud miód i orzeszki. No i najlepsze dialogi, jakie dane mi było czytać w grach.


- Glut - 24-08-2007

Karol napisał(a):
romeck napisał(a):No dobra, żeby nie było - jak stanieją, to też sobie kupię. Very Happy Zwłaszcza Monkeye i "Grim Fandango", z którym nie miałem przyjemności do tej pory...

I słusznie, chociaż sterowanie raczej nie przypadnie ci do gustu. Tak czy inaczej - jedna z najlepszych przygodówek EVER!

No ba. Pamiętam jak się zagrywałem w demo. Chyba czas na pełną wersję. :)


- Karol - 24-08-2007

romeck napisał(a):Jesteś pierwszym spotkanym przeze mnie człowiekiem, który lubi S&M. Smile

Nie jest to jakaś rewelacja, ale tak - lubię tę grę. Choć nigdy jej nie przeszedłem. Lubię za to duet bohaterów i fajne ich teksty :).

Glut napisał(a):No ba. Pamiętam jak się zagrywałem w demo. Chyba czas na pełną wersję. :)

Czas najwyższy! Koniecznie marsz do sklepu :twisted: .


- Glut - 24-08-2007

Daj mi cztery dychy. :)


- Hitch - 24-08-2007

Zawsze mozesz pobrac na slowo honoru ze kupisz pelna wersje ;)


- Mierzwiak - 27-08-2007

Kane & Lynch: Dead Men - może być dobra gra; widać BARDZO wyraźne inspiracje "Gorączką". Trailer:

Flash: http://www.gametrailers.com/player/24115.html
HD: http://www.gametrailers.com/player/24116.html


- Glut - 27-08-2007

To MOŻE być coś dobrego. Boli średniawa grafika, ubogie teksturki (chyba że to z powodu silnego światła w wszystkich scenach są takie wyblakłe, tak czy siak wyglądają biednie), i fakt że nie pokazali gameplaya. Czekamy na następne trailery.


- Mierzwiak - 27-08-2007

Akurat grafiki bym się nie czepiał, bywają przecież gdy z niezbyt imponującą grafą a dostarczają frajdy jak żadne inne. Magiczne trzy literki: GTA.

Wolę słabszą grafikę, niż przesadnie wypasioną. Screeny z Mafii II wyglądają pięknie, ale na tę grę komp którego kupuję za trochę ponad miesiąc będzie i tak za słaby :twisted:

[Obrazek: 05sg3.th.jpg][Obrazek: 01jc3.th.jpg][Obrazek: 03jj1.th.jpg][Obrazek: 02zb1.th.jpg][Obrazek: 04ww2.th.jpg]


- Glut - 27-08-2007

No ale grafika nie może przeszkadzać. A mnie wszędobylskie ściany wyprane Waniszem irytują. ;)


- Mierzwiak - 27-08-2007

Zobaczymy, gorzej niż w grze o Rutkowskim nie będzie :lol:


- Glut - 27-08-2007

Detektyw Rutkowski is Back! Mnie kładzie sam tytuł, co dopiero okładka o samej grze już nie wspominając. Myślę że sobie jeszcze poczekamy zanim powstanie równie mroczna sensacja, jak ta którą wysmażyli nam panowie ze studia jakiegośtam. Misja w hangarze jest esencją tego co najbardziej kocham w grach komputerowych, strzelanie, skradanie, mrok i żelki.


- Mierzwiak - 27-08-2007

Skoro jesteśmy przy polskich produkcjach. Pojawiło się kilka filmików prezentujących gameplay Wiedźmina alias The Witchera. No cóż... grafika nie ma nic wspólnego z tymi wspaniałymi screenami i filmikami które kiedyś prezentowano, a Geralt biega jakby miał kij w tyłku.

http://www.gametrailers.com/game/1053.html


- Dr_Strangelove - 28-08-2007

Nie za bardzo wiedziałem gdzie to wrzucić - pomyślałem, że tu będzie ok (a może to już kiedyś było?).
Trailer do filmu "Hitman" LINK


- MOLQ - 28-08-2007

Bylo :)


- Glut - 28-08-2007

http://www.forumkmf.pl/viewtopic.php?t=1414&postdays=0&postorder=asc&start=75 :)