![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
- Hitch - 24-08-2007 No ja tez sie naczytalem wiele wspanialego o ET. Niestety gra jest cholernie rozczarowujaca. No chyba ze ktos nie podchodzil do tego jak do kolejnego filmu o Indym... - romeck - 24-08-2007 Karol napisał(a):Wczoraj w Empiku przeżyłem wielki i bardzo pozytywny szok widząc... [...]Jeśli o mnie chodzi (a wiesz Karolu, że lubię przygodówki)... Widziałem w Empiku te gry już z miesiąc temu i... od zaskoczenia po rozczarowanie. Po pierwsze, jak na bądź co bądź klasykę, to są za drogie. Po drugie, spolszczenie chociażby w "kinowej" wersji byłoby wskazane, bo to przygodówki, w których często dialog ma kluczowe znaczenie, jak i zrozumienie treści, celu, itd. Tutaj nikt się nie postarał, a to przecież reedycja - warto by czymś zachęcić. Mnie nie zachęcili, zostanę przy swoich wysłużonych kopiach. :) Po trzecie - wydane po macoszemu, wyłącznie dla zbicia kasy (truizm), albo dla wyczucia rynku. Może jeśli sprzedaż będzie dobra, to zacznie coś się dziać w tym temacie (?). A po czwarte - zamiast tego niegrywalnego potworka pt. "Sam & Max hit the road" mogli dać "Indy'ego 4", albo "Day of the Tentacle". "Monkey 4" jest jak dla mnie zupełnie niegrywalna (tutaj też mogliby wreszcie dorobić moduł obsługi myszy, tak bardzo upragniony przez graczy tej serii). Ze swojej strony naiwnie liczę na odświeżone wydanie wszystkich czterech części, wtedy na pewno kupię. - Deckard - 24-08-2007 Karol: dzieki, ze mi przypomniales o Grim Fandango, wieki w to nie gralem, a gdzies jeszcze mam oryginala :) - Karol - 24-08-2007 romeck napisał(a):Po pierwsze, jak na bądź co bądź klasykę, to są za drogie. To niestety prawda. 40 zł za taką klasykę (którą można spokojnie ściągnąć z netu w 10 min.) to jednak przesada. Znając jednak życie, wkrótce będą znacznie tańsze. romeck napisał(a):Po drugie, spolszczenie chociażby w "kinowej" wersji byłoby wskazane, bo to przygodówki, w których często dialog ma kluczowe znaczenie, jak i zrozumienie treści, celu, itd. Tutaj nikt się nie postarał, a to przecież reedycja - warto by czymś zachęcić. Cóż - to są gry BARDZO trudne do przetłumaczenia, sporo tam dowcipów językowych, nawiązań i aluzji - karkołomna sprawa, wymagająca naprawdę sporo uwagi. A biorąc pod uwagę, jak mało popularnym gatunkiem są w Polsce przygodówki - i to klasyczne! - zwyczajnie by im się to nie opłaciło. Może jeśli odzew będzie większy, coś z tym zrobią przy następnych produkcjach. romeck napisał(a):Po trzecie - wydane po macoszemu, wyłącznie dla zbicia kasy (truizm), albo dla wyczucia rynku. Może jeśli sprzedaż będzie dobra, to zacznie coś się dziać w tym temacie (?). Ale wydane, i to się liczy - że ktoś w tych czasach zadaje sobie choć trochę trudu, żeby wydać taką klasykę u nas. Ja choćby z szacunku do tych gier kupię je sobie (oczywiście z czasem, na razie tylko genialne Grim Fandango). romeck napisał(a):A po czwarte - zamiast tego niegrywalnego potworka pt. "Sam & Max hit the road" mogli dać "Indy'ego 4", albo "Day of the Tentacle". JA tam lubię Sama & Maxa, chociaż nie tak jak w/w DoTT czy Indy'ego. Ale domyślam się, że jeśli sprzedaż będzie dobra, to i tamte tytuły zostaną wydane, a możliwe, że nawet w polskiej kinowej wersji. romeck napisał(a):"Monkey 4" jest jak dla mnie zupełnie niegrywalna (tutaj też mogliby wreszcie dorobić moduł obsługi myszy, tak bardzo upragniony przez graczy tej serii). Ze swojej strony naiwnie liczę na odświeżone wydanie wszystkich czterech części, wtedy na pewno kupię. Monkey 4 mimo słabego sterowania jest grą kapitalną i równie świetną, co pozostałe części. Natomiast czteropak ;) to kwestia sprzedaży, tudzież zagadania z dystrybutorem w celu zaproponowania takiego przedsięwzięcia. Ja w każdym razie przy takiej okazji byłbym pierwszy w kolejce ;). - romeck - 24-08-2007 No dobra, żeby nie było - jak stanieją, to też sobie kupię. :D Zwłaszcza Monkeye i "Grim Fandango", z którym nie miałem przyjemności do tej pory... A Monkey 4 nie jest równie świetną grą co pozostałe, bo gdyby była, to bym ją dokończył (:)), a naprawdę czułem się zmęczony gdzieś w połowie. Poza tym wektorowy Guybrush traci wiele ze swego uroku, nawet jeśli jest tak cholernie kolorowy i wypieszczony. I jakby za mało dla mnie Rona Gilberta w tej grze. Z kolei fajnie, że w tej części powrócili Carla i Otis, ale to mimo wszystko jeszcze mało. Sterowanie skutecznie zabiło mi jakąkolwiek przyjemność gry. Jesteś pierwszym spotkanym przeze mnie człowiekiem, który lubi S&M. :) - Karol - 24-08-2007 romeck napisał(a):No dobra, żeby nie było - jak stanieją, to też sobie kupię. Very Happy Zwłaszcza Monkeye i "Grim Fandango", z którym nie miałem przyjemności do tej pory... I słusznie, chociaż sterowanie raczej nie przypadnie ci do gustu. Tak czy inaczej - jedna z najlepszych przygodówek EVER! romeck napisał(a):A Monkey 4 nie jest równie świetną grą co pozostałe, bo gdyby była, to bym ją dokończył, a naprawdę czułem się zmęczony gdzieś w połowie. [...] I jakby za mało dla mnie Rona Gilberta w tej grze. A wg mnie jest znacznie lepsza i zabawniejsza niż taka trójka, która jest znakomita, ale brakowało mi w niej właśnie Gilberta... w przeciwieństwie do czwórki. romeck napisał(a):Z kolei fajnie, że w tej części powrócili Carla i Otis, ale to mimo wszystko jeszcze mało. Sterowanie skutecznie zabiło mi jakąkolwiek przyjemność gry. Kwestia przyzwyczajenia. Tudzież pada podłączonego do pc :D. Mnie tam nie raziło, a z czasem nawet przywykłem do tego - nie mam zastrzeżeń. Ale może to przez lata gry na konsolach :). Deckard napisał(a):Karol: dzieki, ze mi przypomniales o Grim Fandango, wieki w to nie gralem, a gdzies jeszcze mam oryginala Smile A proszę :). O takich grach nie można zapominać, prawdziwa klasyka, geniusz, cud miód i orzeszki. No i najlepsze dialogi, jakie dane mi było czytać w grach. - Glut - 24-08-2007 Karol napisał(a):romeck napisał(a):No dobra, żeby nie było - jak stanieją, to też sobie kupię. Very Happy Zwłaszcza Monkeye i "Grim Fandango", z którym nie miałem przyjemności do tej pory... No ba. Pamiętam jak się zagrywałem w demo. Chyba czas na pełną wersję. :) - Karol - 24-08-2007 romeck napisał(a):Jesteś pierwszym spotkanym przeze mnie człowiekiem, który lubi S&M. Smile Nie jest to jakaś rewelacja, ale tak - lubię tę grę. Choć nigdy jej nie przeszedłem. Lubię za to duet bohaterów i fajne ich teksty :). Glut napisał(a):No ba. Pamiętam jak się zagrywałem w demo. Chyba czas na pełną wersję. :) Czas najwyższy! Koniecznie marsz do sklepu :twisted: . - Glut - 24-08-2007 Daj mi cztery dychy. :) - Hitch - 24-08-2007 Zawsze mozesz pobrac na slowo honoru ze kupisz pelna wersje ;) - Mierzwiak - 27-08-2007 Kane & Lynch: Dead Men - może być dobra gra; widać BARDZO wyraźne inspiracje "Gorączką". Trailer: Flash: http://www.gametrailers.com/player/24115.html HD: http://www.gametrailers.com/player/24116.html - Glut - 27-08-2007 To MOŻE być coś dobrego. Boli średniawa grafika, ubogie teksturki (chyba że to z powodu silnego światła w wszystkich scenach są takie wyblakłe, tak czy siak wyglądają biednie), i fakt że nie pokazali gameplaya. Czekamy na następne trailery. - Mierzwiak - 27-08-2007 Akurat grafiki bym się nie czepiał, bywają przecież gdy z niezbyt imponującą grafą a dostarczają frajdy jak żadne inne. Magiczne trzy literki: GTA. Wolę słabszą grafikę, niż przesadnie wypasioną. Screeny z Mafii II wyglądają pięknie, ale na tę grę komp którego kupuję za trochę ponad miesiąc będzie i tak za słaby :twisted: ![]() ![]() ![]() ![]()
- Glut - 27-08-2007 No ale grafika nie może przeszkadzać. A mnie wszędobylskie ściany wyprane Waniszem irytują. ;) - Mierzwiak - 27-08-2007 Zobaczymy, gorzej niż w grze o Rutkowskim nie będzie :lol: - Glut - 27-08-2007 Detektyw Rutkowski is Back! Mnie kładzie sam tytuł, co dopiero okładka o samej grze już nie wspominając. Myślę że sobie jeszcze poczekamy zanim powstanie równie mroczna sensacja, jak ta którą wysmażyli nam panowie ze studia jakiegośtam. Misja w hangarze jest esencją tego co najbardziej kocham w grach komputerowych, strzelanie, skradanie, mrok i żelki. - Mierzwiak - 27-08-2007 Skoro jesteśmy przy polskich produkcjach. Pojawiło się kilka filmików prezentujących gameplay Wiedźmina alias The Witchera. No cóż... grafika nie ma nic wspólnego z tymi wspaniałymi screenami i filmikami które kiedyś prezentowano, a Geralt biega jakby miał kij w tyłku. http://www.gametrailers.com/game/1053.html - Dr_Strangelove - 28-08-2007 Nie za bardzo wiedziałem gdzie to wrzucić - pomyślałem, że tu będzie ok (a może to już kiedyś było?). Trailer do filmu "Hitman" LINK - MOLQ - 28-08-2007 Bylo :) - Glut - 28-08-2007 http://www.forumkmf.pl/viewtopic.php?t=1414&postdays=0&postorder=asc&start=75 :) |