Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Perfik - 03-08-2011

Tzn. koleś jebnął plagiat i wciąż tam jeszcze pracuje? Nice :)


RE: Gry - military - 03-08-2011

Niestety nie mogę napisać na ich forum - po zarejestrowaniu się muszę czekać aż administrator sprawdzi moje konto i osobiście zdecyduje, czy mogę się tam udzielać. WTF? Zbierają u mnie minus za minusem.


RE: Gry - wujo444 - 03-08-2011

(03-08-2011, 17:42)Anielski_Pyl napisał(a): To ja sprostuję: autorem tego tekstu jest zakała M@jk, który przepisał recenzję nowej Castlevanii z IGN... Było to dyskutowane, dostał po bębnie. Powinien być teraz porządek z nim.

To co, autorzy sami robią korektę, mogą wrzucać co chcą? Nie ma redaktora, który przeczyta całość przed drukiem, tylko odbierają tekst i wio? Przecież to nie przecinek, czy inna literówka, tylko totalne bzdury, których chyba nikt na trzeźwo przed drukiem nie widział. Napisać śmiecia to jedno, ale wydrukować go?


RE: Gry - Khet - 03-08-2011

Ten temat o opiniach to w ogóle jeden wielki lol. Pewne odzywki Komodo to też są już poniżej wszelkiego poziomu. A co śmieszniejsze - we wstępniaku nowego numeru faktycznie jest zachęta do krytyki i wylewania żali.


RE: Gry - EL-Kal - 03-08-2011

Cytat:To ja sprostuję: autorem tego tekstu jest zakała M@jk, który przepisał recenzję nowej Castlevanii z IGN... Było to dyskutowane, dostał po bębnie. Powinien być teraz porządek z nim.

A przepraszam, kiego mi to sprostowanie? Powinien być porządek z redaktorem naczelnym, który albo drapię się po tyłku i pozwala wrzucać do pisma wszystko, co wypocą szanowni koledzy z redakcji, albo nie zna się na swojej robocie. M@jk to tylko kolejny zepsuty ząb w gębie pełnej próchnicy.

Ja kupuję CDA, czasami. Dają (czasami) dobre gry, oceny nie wydają mi się (czasami) za bardzo wywindowane, a ciągle na tronie nieźle się czyta.


RE: Gry - Maciejas - 04-08-2011

Nowy trailer "Rage" od panów z ID SOFTWARE. Coś czuję, że to będzie jeden z najlepszych FPS-ów ever.




RE: Gry - Mental - 06-08-2011

Fajny oldskul. Szkoda, że od lat nie gram już w gry, bo bym sobie zagrał.


RE: Gry - military - 09-08-2011

Pierwsze wrażenia z Fallout NV (po 6 godzinach grania):

Plusy:

- to naprawdę FALLOUT!
- MUZYKA! stare dobre klimaty, bez tego oblivionowego gówna!
- DIALOGI!
- kolorystyka!
- przeeeestrzeń! (zwłaszcza w porównaniu z F3);
- świat! (czuć że ludzie się odbudowują, że minęło trochę czasu od apokalipsy, że rzecz dzieje się po F2, a nie pięć godzin po wojnie, jak w F3);
- rozbudowanie! tutaj zbieranie żarcia i wody ma sens, każdy wybór broni czy perka niesie ze sobą korzyści i straty, nie ma takiego prostactwa jak w F3, gdzie po prostu ganiało się z tym, co jest najsilniejsze;
- już po 6 godzinach poznałem 20 postaci ciekawszych niż ktokolwiek z F3, i czuję że ten świat jest "prawdziwy", miasta są od siebie zależne, wszyscy mają swoje ciekawe historie, pełno tu tajemnic (w F3 była cała jedna - związana z powstaniem Rivet City - i to kompletnie nieciekawa) itp.;
- w porównaniu z NV F3 wygląda niesamowicie biednie, a moja ocena F3 spada z 7/10 do 5/10.

Wady:

- walka. VATSy są praktycznie zbędne, używam ich dość rzadko, przez co mam wrażenie że gram "nieprawdiłowo". Fallout powinien pozostać przy turach, albo kłaść większy nacisk na VATS.
- technicznie jednak F3 był lepszy. W ciągu 6 godzin, mimo upaczowania, napotkałem dwa bugi (wróg wylatujący w kosmos po odstrzeleniu i wróg który zaciął się w scenerii). W ciągu całego grania w F3 napotkałem jednego buga (ktośtam się stopił z drzwiami).

Jak na razie - spełnienie marzeń o Falloucie nowej generacji.:) Klimat jak cholera. Obsidian pokazał Bethesdzie, jak projektować erpegi. Mam nadzieję, że pracują już nad pełnoprawnym Falloutem 4.


RE: Gry - Snappik - 09-08-2011

Nie chcę się chwalić, ale wiedziałem że Ci się spodoba :) FNV roxxx man!


RE: Gry - Khet - 10-08-2011

Grasz na hardcore oczywiście?:)


RE: Gry - military - 10-08-2011

Nie, i zaczynam żałować.:)


RE: Gry - Khet - 10-08-2011

Szkoda, on nie ma wpływu na właściwy poziom trudności, a wrażenia z gry nieporównywalnie lepsze. Zwłaszcza cała ta survivalowa otoczka.


RE: Gry - Karan - 10-08-2011

(10-08-2011, 10:03)Khet napisał(a): Szkoda, on nie ma wpływu na właściwy poziom trudności

Dwa słowa: nieśmiertelni towarzysze. Poza tym, godzina leżakowania na "normalu" leczy lepiej niż torba stimpacków.
Hardcore powinien być domyślny, bez dwóch zdań.






RE: Gry - military - 10-08-2011

Zniechęciło mnie przy opcji włączania trybu hardcore "No (Recommended)" - nie chciałem mieć zbyt dużej przeprawy, zwłaszcza że wolę grać postacią z dopakowanym lockpickiem, speechem i sciencem, niż nastawioną na walkę. A pamiętałem, że początek pierwszych Falloutów był dla takiej postaci mało przyjemny. Choć później i tak można było sobie poradzić prawie ze wszystkim, zwłaszcza w F2, w którym zmieniłem się w chodzący armageddon.:)


RE: Gry - patyczak - 10-08-2011

Przekonaliście mnie - zagram na hardcorze:)


RE: Gry - Khet - 10-08-2011

Cytat:nie chciałem mieć zbyt dużej przeprawy, zwłaszcza że wolę grać postacią z dopakowanym lockpickiem, speechem i sciencem, niż nastawioną na walkę.
Ale hardcore ma wpływ głównie na sposób leczenia (opóźnienie w działania stimpacków, konieczność korzystania z toreb lekarskich) i przede wszystkim dodaje konieczność regularnego picia i jedzenia. Nie wspominając już o tym, że amunicja nareszcie coś waży. Postać nadal można rozwijać wesoło w dowolnym kierunku:)

Za siłę i wytrzymałość przeciwników odpowiadają standardowe poziomy trudności.


RE: Gry - military - 10-08-2011

A czy użycie Pip-boya pauzuje walkę?


RE: Gry - patyczak - 11-08-2011

Hardcore jest super:) Teraz wielką frajdę sprawia znalezienie sklepu z szafkami pełnymi żarcia.


RE: Gry - Khet - 12-08-2011

W ogóle teraz każda większa wyprawa na Pustkowia z jakiegoś miasta czy wioski wymaga przygotowania, uzupełnienia zapasów i dobrego ocenienia swoich sił. Może nie są to wyżyny survivalu, ale w końcu część perków ma sens, tak samo jak zaglądanie w każdy kąt.


RE: Gry - Hitch - 18-08-2011

Epicka epickość! Znowu ocierają się o granicę dobrego smaku i znowu unikają jej bardzo finezyjnie oraz efektownie.