![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - Khet - 15-09-2011 Tak, bo jest PlayStation Plus, chociaż częściej przekłada się on na wcześniejsze premiery wersji beta oraz przeceny - wszelkie dema i gry dostępne od razu dla wszystkich. Mnie za to dziś co innego zabiło w XBL - wchodzę na stronę internetową Live'a (pierwszy raz od, yyyy pół roku?) chcąc wysłać komuś PW i co? Taka możliwość jest dostępna tylko dla userów Golda:) Pomijam, że kiedyś bez problemu mogłem w ten sposób wysyłać wiadomości, cóż. RE: Gry - Arahan - 17-09-2011 FIFA 11 PL PS3 - fanem serii jestem od 98 roku nieprzerwanie. Bywały lata chudsze, ale to co się od 2010 roku dzieje z dzieckiem EA SPORTS to jakaś magia. Kolejne wersje gry są z roku na rok coraz lepsze i w tym momencie całkowicie detronizują PES-a (którego też bardzo lubię). W stosunku do 2010 roku nastąpiło wiele zmian, znacznemu polepszeniu uległa grafika i animacje piłkarzy, fizyka gry jest również lepsza w stosunku do poprzedniczki, system personality plus sprawia, że piłkarze mają więcej wspólnego ze swoimi odpowiednikami w rzeczywistości, np. C.Ronaldo biega w charakterystyczny sposób, Messi potrafi wziąć kilku rywali na siebie i wyjść z pojedynku zwycięsko, a Lampard potrafi zasadzić bombę w samo okienko z 30 metra. Piłka wreszcie nie jest balonem, wprowadzono również zagrania z klepki. Świetna jest oprawa dźwiękowa, grając ostatnio online mecz Brazylia - Hiszpania (ja) podczas gdy Canarinhos byli przy piłce dało się usłyszeć rytmiczne bębnienie i śpiewy na trybunach ! Komentarze Szpakowskiego i Szaranowicza zostały praktycznie te same, dodano tylko kilka nowych kwestii. Osobną sprawą jest soundtrack, który jest kapitalny ! FIFA zaczyna wyznaczać gusta muzyczne ;) Jak dla mnie do czasu premiery FIFY 12, której demo przetestuje już jutro to jedna z najbardziej grywalnych gier, które ostatnio kradły mi czas. Jeżeli ktoś chętny na meczyk online to zapraszam :D frajda jest niesamowita ! Co do Maxa 3 - zgadzam się z Mierzwiakiem. To nie jest Max Payne. Payne to klimat noir, psychodeliczne wizje, wiecznie skwaszona twarz i śnieg ... to jest Payne jakiego znam i cholera zaraz zainstaluję pierwszą część. RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 22-09-2011 We wcześniejsze części nie grałem, ale po obejrzeniu tego zestawu chorych, tak głupich, że aż fajnych zapowiedzi, zastanawiam się nad zrobieniem pre-ordera. Takiej jazdy bez trzymanki, to nie widziałem do tej pory w żadnej grze: Saints Row Trzeci - gra taka sama jak żadna? RE: Gry - military - 22-09-2011 Graliście w demo Ace Combat: Assault Horizon? To jest GENIALNE! Bez przesady - nowa jakość w obrazowaniu walk powietrznych w grach. Dynamika tej gry jest szokująca, a przecież latasz wysoko nad ziemią i nie musisz się martwić o żadne zderzenia ze ścianą itp. Brakowało mi takich gier. Niedługo złożę pierwszego w życiu pre-ordera. Demo ma u mnie 10/10. RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 23-09-2011 Gdyby ktoś jeszcze nie grał w Alpha Protocol (ja się do tej grupy zaliczam) to na Steamie promocja - do 27 września można grę kupić w cenie 2? lub 1.5?. Ja, po ukończeniu, Deus Ex: Human Revolution nabrałem ochotę na coś w podobnym klimacie i nawet jeśli AP da mi namiastkę tego, to za tę cenę będę zadowolony. Wiem, że gra zbiera różne, czasem mocno skrajne opinie, ale chyba jednak więcej jest tych na plus, więc gra zakupiona i już się zasysa :) RE: Gry - Glut - 23-09-2011 Jakby komuś się zbierało na growe wspominki: niejaki Von Zay co piątek robi bardzo znośne staro-growe filmiki na gaminatorze - http://www.gaminator.tv/profil/27565,Von+Zay.html?activityType=video RE: Gry - Indroman - 27-09-2011 Crysis 2 - Po latach odpoczynku od gier FPS (a właściwie graniu z żoną jedynie Cywilkę) postanowiłem zaszaleć. Mogę mieć jednak skrzywione podejście z racji słabej znajomości serii CoD (nadrobię), Far Cry i innych. Generalnie muszę przyznać, że Cry Engine 3 wymiata, ale skrzydeł totalnych dostaje po instalacji up'a 1.9, patcha DX11 i blisko 3GB tekstur wysokiej rozdzielczości. Generowany świat jest przepiękny, a ilość szczegółów na poziomie grafiki ULTRA miażdży. W rozdziale Sudden Death fruwające po ulicach kawałki gazet i innych papierów powoduje, że co chwilę zasłaniamy odruchowo twarz. Duszna atmosfera potęgowana jest przez rewelacyjną muzykę, której nie powstydziłby się uznany kompozytor muzyki filmowej. Gra się świetnie, ale nie jest to taki kosmos jakiego się spodziewałem. W końcu toż to jeden z tych tytułów, które wpisały się już w historię gier FPS. Niby ok, ale chciałoby się czegoś więcej. Na szczęście rozgrywkę urozmaica Nanosuit, dzięki któremu robi się odrobinę nietypowo. Ciekawa jest jazda polegająca na włączeniu niewidzialności, wybieganiu zza winkla, rozpieprzaniu kilku przeciwników jednocześnie z nerwowym spoglądaniem na kończącą się energię skafandra, by w ostatniej chwili schować się za rozkraczony na środku ulicy autobus. Bania jest, grafa jest, muza jest, klimat jest... ale czegoś brakuje. Czekam na Battlefield 3. Zobaczymy czy Frostbite 2 stworzony przez uwielbiane przeze mnie od czasów Amigi Digital Illusions położy Cry Engine 3. RE: Gry - military - 30-09-2011 X-Com przerobili na FPS-a, teraz Syndicate przerabiają na FPS-a. Może mi ktoś powiedzieć w jakim celu? Czy to jedyny gatunek gier jaki pozostał? Czy za mało pojawia się nowych marek, za mało sequeli do starych, że już trzeba tak niszczyć klasyki? Czy Syndicate z perspektywy izometrycznej, ze świetną grafiką 3d, byłby w jakiś sposób gorszy? Bez sensu. RE: Gry - Anielski_Pyl - 30-09-2011 E, tam. W Hamburgerlandii wszystko, co jest FPS-em, sprzedaje się co najmniej przyzwoicie. A kasa za duża, żeby się "bawić" w mniej pewne gatunki. Nad czym mocno ubolewam :/ RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 05-10-2011 Glut napisał(a):Jakby komuś się zbierało na growe wspominki: niejaki Von Zay co piątek robi bardzo znośne staro-growe filmiki na gaminatorze A ja wpadłem niedawno na http://www.gamestory.tv i taka formuła "growych wspominek" przypadła mi dużo bardziej do gustu. Mańkowski podchodzi do tematu dużo bardziej kompleksowo, i przeważnie bywa tak, że omawiana gra retro jest tylko punktem wyjściowym do ciekawego - i co najważniejsze: świetnie zrealizowanego - mini-repotrażu zahaczającego o zjawiska mniej, lub bardziej z danym tytułem związane. Obejrzałem dopiero dwa odcinki, o Another World i Secret of Monkey Island i dowiedziałem się kilku dość ciekawych faktów, o których wcześniej nie miałem pojęcia... Na minus: gościnne pojawia się niejaki Gonciarz, który mnie jakoś tak irytuje, gdziekolwiek go zobaczę, czy usłyszę. RE: Gry - Glut - 05-10-2011 Fajne (na razie tylko Super Mario Bros widziałem), faktycznie kolo zagłębie się o wiele bardziej niż Von Zay - z drugiej strony, brakuje mu trochę tego "jaja" i lekkości VZ. : ) RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 05-10-2011 Z czasem lekkość i luz internetowych "growych publicystów" się przejada... Tu widać, że facet zna się na rzeczy (zresztą nie wiem, czy pamiętasz, ale to jeden z lepszych, to znaczy najciekawiej piszących swego czasu redaktorów Secret Service, czyli Micz), ponadto w kolejnych odcinkach pojawiają się naprawdę legendarni i ciekawi goście - developerzy, których naprawdę świetnie się słucha (John Cutter, na przykład). RE: Gry - Glut - 05-10-2011 Mi się nie przejada. ; ) Ale fajnie że jest też poważny równoważnik, na 100% obejrzę wszystkie epizody bo facet mówi bardzo konkretne i ciekawe rzeczy. RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 05-10-2011 No, dla mnie na chwilę obecną to najciekawsza, najbardziej rzetelna i najlepiej zrealizowana rzecz, jaka powstała w temacie gier w polskim internecie. Wczoraj dosłownie pochłonąłem jeden po drugim kolejne 3 odcinki (jak na razie najciekawsze o Betrayal at Krondor - ciekawy w kontekście obecnych sukcesów, wątek "polskiego śladu" - i Defender of the Crown). Z prawdziwą niecierpliwością czekam na kolejne :) RE: Gry - koronex1989 - 10-10-2011 http://www.rockstargames.com/maxpayne3/ Tak sobie przeglądam te zdjęcia i ciekawe ile czasu będziemy grali Maxem w Nowym Jorku. Dobrze że przynajmniej James McCaffrey ostatecznie podłożył głos postaci. RE: Gry - military - 10-10-2011 Właśnie skończyłem Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay + Assault on Dark Athena. I tak: Escape to jedna z najlepszych gier w historii, kropka. Doskonały gameplay, bardzo dobra do dziś grafika (zwłaszcza w remake'u na X360/PS3), scenariusz lepszy niż w filmach z Riddickiem i voice acting, który po prostu powala. Najlepsza rola w dorobku Vina Diesela - w żadnym filmie nawet nie zbliżył się do tego poziomu. Pełna powaga. Klimat zabija - jeśli lubicie klimaty Alien 3, musicie w to zagrać. Najlepsza gra więzienna, jedna z najlepszych gier s-f. Co jednak w Escape jest najlepsze, to to że jej twórcy wierzą w inteligencję gracza. Nie ma tutaj wskaźników drogi, nie ma kompasu ani innych bzdur. HUD ogranicza się do kresek życia - które pojawiają się tylko podczas walki. ![]() A sama walka... Po pierwszych kilku dniach grania w Riddicka każdej nocy śniło mi się, że napierdzielam się z kimś na piąchy. Tak sugestywnej walki wręcz w FPP nie ma nawet Condemned. Ciosy siadają na ryjach z taką siłą, a potęgowane jest to tak realistycznymi obrażeniami, że po prostu czuje się ból przeciwników. Coś PIĘKNEGO. Podsumowując: jedna z najlepszych gier w historii świata + materiał na doskonały film. Ja chcę ekranizację z tą samą ekipą, która podkładała głos: Vin Diesel, Cole Hauser, Ron Pearlman, Michael Rooker, Joaquim de Almeida. I nawet Xzibit świetnie wypadł. Prawdziwa ekipa kultowców, a co najlepsze: nie ma w tej grze ani jednej kobiety! Temat potraktowano z pełną powagą. Jak mówiłem, miłośnicy A3 powinni w to zagrać. Escape ma u mnie 11/10. ![]() A w zestawie, na jednej płytce, jest jeszcze niby-sequel, czyli Assault on Dark Athena. Tu już ze wszystkim jest odrobinę gorzej. Scenariusz słabszy, Diesel jakby mniej skupiony na roli (przez co w niektórych sytuacjach jego głos wypada... dziwnie, jakby facet nie wiedział, co się dzieje w danej scenie), projekt poziomów mniej zróżnicowany. Nadal jest tona klimatu i konieczność kombinowania, ale widać że robili grę jako dodatek - prezent dla fanów; początkowo Athena miała być tylko krótkim epilogiem dołączonym do remake'u Butcher Bay. Mimo wszystko nadal jest bardzo dobrze i czasem dość trudno, a klimat w niektórych poziomach bije w mordę. Motyw przerabiania ludzi na zdalnie kontrolowane cyborgi jest rewelacyjny, a kiedy za sterami cyborga się zasiada i włącza się tryb terminatora - to jedne z najpiękniejszych chwil w grach wideo. Takiego surowego, syfiastego s-f moje oczy nie widziały od dawna w kinie, a co dopiero w grze. Na deser mamy voice acting ekipy drugoplanowej, której przewodzi Lance Henriksen. Gość masakruje, zwłaszcza że w Athenie zastosowano ulepszoną mimikę twarzy, przez co aktorzy naprawdę grają - coś jak w L.A. Noire, choć mimo wszystko nieco mniej realistycznie. Tak czy siak, efekt powala, a mimika postaci zawiera mistrzowsko subtelne elementy. Naprawdę uwierzyłem, że to ludzie, a nie trójwymiarowe modele tylko przypominające ludzi. Podsumowując: Athena to fajna i dopieszczona kontynuacja, choć zrobiona naprędce. Sporo tu świetnych, klimatycznych smaczków, takich jak stłuczona szybka w mechu, w którym w jednym poziomie jeździmy. Mimo wszystko desing jest znacznie prostszy niż w Escape. No ale nie narzekam - to gra wciąż lepsza niż 90% FPS-ów z epoki. Niespieszna, klimatyczna, taka która nie popędza gracza i nie wskazuje mu palcem co ma zrobić. 9/10 Cały zestaw po prostu trzeba kupić. Escape to absolutne mistrzostwo świata, a Athena to bardzo miły dodatek. Idźcie do sklepu, qrva!:) ![]() Muzyka niszczy: Najbardziej klimatyczny fragment w Athenie (tylko fragment - cała gra jest wolniejsza, przez większość czasu nacisk kładzie na skradanie): RE: Gry - Snappik - 10-10-2011 Rage - nazwisko CARMACK to pieprzona świętość w światku gier, ale nawet geniuszom zdarzają się wpadki. Rage jest niestety taką małą wtopą Id Software. Technologiczny bubel (a miał być przełom), który na PC wygląda miejscami po prostu obleśnie. W skali makro jest ok, świat wygenerowany dzięki jednej wielkiej teksturze (to właśnie ta technologia) robi wrażenie i przytłacza poziomem detali. Kiedy jednak zechcemy zajrzeć w jakiś zakamarek, eksplorować teren...zaczyna się graficzna jatka ze słabiutkimi, kanciastymi obiektami pokrytymi rozmytą dawką pikseli. Największy błąd to doczytujące się tekstury otoczenia przy szybkim obracaniu kamerą. Na dużych przestrzeniach jeszcze rozumiem, ale w małych pokojach 10x10m to jest nie do przyjęcia. Niestety, po dwóch godzinach gra sprzedaje niemal wszystkie swoje atuty - walki z bossami, zabójcze zawody z samochodami rodem z Mad Maxa, system handlu etc. Fabuła wydaje się cholernie pretekstowa (gry jeszcze nie ukończyłem, ale już wstęp jest taki na odpierdol że można załamać ręce). Nie brakuje również wkurzającego backtrackingu w questach. To mogła być super gra, Carmack łamał zasady i wytyczał nowe kierunki w FPS'ach. Tym razem ugrzązł na sprawdzonych schematach wzbogaconych dupiastymi pomysłami rozmydlającymi klimat. Można zagrać, ale nie trzeba - kiedyś za takie stwierdzenie w stosunku do gier Id Software wieszano za jaja publicznie, dzisiaj to przykry fakt.
RE: Gry - military - 10-10-2011 Cytat:świat wygenerowany dzięki jednej wielkiej teksturze (to właśnie ta technologia) Co to za przełom? Wykorzystali ten patent już w Quake Wars jakieś 3 lata temu. RE: Gry - Snappik - 10-10-2011 W Quake Wars megatexture objęło tylko teren. W Rage obejmuje także obiekty "niezależne". Tak czy siak gra miała wyglądać ŚLICZNIE, a wyszło o tak: ![]() ![]() Do tego sraczkowaty filtr, czasem zielonkawy i atmosfera Wastelandów pryska..Strzela się miło (tu akurat Carmack nie zawiódł), broń ma moc, ale no właśnie...co z tego:) RE: Gry - Albertino - 10-10-2011 Jak dla mnie to ten cały Cormack nigdy jakąś specjalną legendą nie był. Te jego gry to zazwyczaj toporne napierdalanki, w których fabuła ZAWSZE jest - mówiąc delikatnie - pretekstowa. Jedynie jakąśtam przyjemność dawały mi Q2 i Q3 w trybie online. Doom 3 to przecież też była wtopa na podobnej zasadzie jak tutaj piszesz, ale ja się nie znam, bo po 30 minutach wywaliłem to z dysku w piździec :) |