Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25)
+--- Wątek: Krótka piłka, czyli mini-recenzje (/Thread-Kr%C3%B3tka-pi%C5%82ka-czyli-mini-recenzje--1192)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Karol - 20-09-2011

Również polecam "Confession" - wizualnie to zupełnie nowa jakość opowiadania, historia jest za to miejscami dość przejmująca, świetnie zagrana i z kilkoma mocnymi zwrotami akcji. A podejście nauczycielki do jej socjopatycznych uczniów na pewno zgromadzi wielu fanów na naszym forum ;).


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mental - 20-09-2011

Cytat:A podejście nauczycielki do jej socjopatycznych uczniów na pewno zgromadzi wielu fanów na naszym forum ;).

Czyli że jest humanitarne i respektuje prawa człowieka?

Oby nie :) Inaczej nie oglądam. :)


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Karol - 20-09-2011

No to chyba obejrzysz ;)


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Kubeczek - 21-09-2011

Jowita, 1967 r., reż. Jerzy Morgenstern

Mam taki ?problem? z tym filmem, że nigdy nie mogę go zobaczyć tak w całości -od początku do końca. Albo widzę koniec, a nie widzę początku. Albo zgoła na odwrót. A to przez moją cud rodzinkę, która się nieustannie dziwi i pyta ile razy można to oglądać. Odpowiadam nieskończenie wiele:) Jowita, Jowita, Jowita. Uwielbiam ten film. A scena ze Zbyszkiem Cebulskim, który pierze rzeczy w łazience jest moją ulubioną. W tym filmie grają wszyscy aktorzy, których kocham i podziwiam. Nieżyjące już Kalina Jędrusik i Basia Kwiatkowska. Wspaniały Daniel Olbrychski. Maja Wodecka (na samym początku). Gościnnie skrzypaczka Wanda Wiłkomirska. Piękna jest scena w której Marek Arens biegnie sam na pustym stadionie, wcześnie rano. Stadion spowija leciutka mgła, tak charakterystyczna dla jesiennych poranków.

Moja ocena 10/10


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Bibliomisiek - 21-09-2011

(21-09-2011, 09:29)Kubeczek napisał(a): reż. Jerzy Morgenstern

Janusz? :)


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Kubeczek - 21-09-2011

Janusz, Janusz:)


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - nawrocki - 21-09-2011

(20-09-2011, 01:55)Mefisto napisał(a): Tylko 7 / 10, dude?! No i czemu nie zachwalasz Reeski - to chyba jej najlepsza rola ever.

Racja, ale jej postać tak mnie wku*wiała, że chciałem jak najszybciej o niej zapomnieć ;)


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - shamar - 21-09-2011

(20-09-2011, 12:47)Anielski_Pyl napisał(a): Confessions (2010, Japonia) - dramat

Miałem ten film na celowniku i zupełnie wypadł mi z głowy. Zanotuje sobie teraz na papierze.




RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 22-09-2011

Tańczący z wilkami - młodszym będąc, unikałem tego filmu, bo myślałem że to musical. Potem dowiedziałem się, że jednak western, ale nadal unikałem, bo był długi i oscarowy, a to nie mogło zapowiadać nic dobrego. W końcu obejrzałem 4-godzinną wersję. W PYTĘ DOBRY FILM.

Najlepszy z całego filmu jest oczywiście wilk, który powinien dostać jakąś zwierzęcą nagrodę za aktorstwo. Najgorszy z całego filmu jest Costner, który wspiął się na wyżyny swojego charakterystycznego znużenia - mógłbym przysiąc, że w niektórych scenach facet śpi, i tylko ma namalowane gałki oczne na powiekach. Ale poza tym - rewelacja, którą można oglądać choćby dla samych zdjęć. 8+/10


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 23-09-2011

Toys - kapitalny film! Poziom absurdu i surrealizmu osiąga tak wysoki, że przestają mnie dziwić negatywne oceny dla tegoż (pomijając już fakt, iż wbrew pozorom nie jest to film typowo dla dzieci, a i mamy tu taki mix gatunkowy, że aż można się za głowę złapać). Niemniej dalej uważam, że niesłusznie został skazany na zapomnienie i niedocenienie, bo wszystko tu gra. Historia jest ok, aktorsko wypas (Gambon, Williams, Cusack - świetni! a Cool J zalicza tu chyba swoją najlepszą rolę w karierze :D ), scenografia i kostiumy są absolutnie wyjebane w kosmos (szkoda, że przegrały wyścig o rycerza), muzyka super, klimat i magia są, a humor jest inteligentny i totalnie nieprzewidywalny miejscami. Fakt, chwilami (szczególnie w finale) wkrada się nieco chaosu, a i nie wszystko do końca się lepi. Niemniej 2 godziny minęły szybko i fajnie, trudno mi będzie zapomnieć to, co widziałem i z pewnością jeszcze wrócę - niebanalna produkcja, jakich dziś ze świecą szukać (zresztą dziś ten film by pewnie w ogóle nie powstał albo dostał R-kę). Polecam!

8 / 10


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Berus - 25-09-2011

Straight Story, The - film Lyncha o człowieku jadącym do swojego chorego brata na kosiarce. Bardzo prosty, ciepły, wzruszający, pełen nastrojowej muzyki i dobrze zagrany (Farnsworth, Spacek). Może trochę za dużo jest tu takich znanych mądrości i różnych sentymentalnych wspomnień, ale nie razi to szczególnie i ogląda się ok.

7/10


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Kaczor - 25-09-2011

An Inconvenient Truth - Półtorej godziny prezentacji w PowerPoincie na temat globalnego ocieplenia. Al Gore to dobry mówca ale jak takie coś dostało Oscara? 5/10


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Karol - 25-09-2011

A nawet dwa ;).


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - raven.second - 25-09-2011

eXistenZ - mózgotrzep jak nie wiem co. W skrócie chodzi o to, że jest sobie gra przechowywana w czymś, co przypomina wątrobę w ludzkiej skórze z pępowiną podłączaną do kręgosłupa jako padem, a grupka ludzi ma zaszczyt testować ten dziwaczny wynalazek. Z biegiem czasu jednak zaczyna zacierać się granica między światem realnym, a wykreowanym na potrzeby gry, a widz siedzi i stara się zorientować, o co chodzi. Scifi bardzo dobry, minimalistyczny zarówno pod względem efektów, scenografi jak i akcji, do tego brutalnie prawdziwy - jest krew, przemoc, bluzgi, paranoja i strach. Plus zajebista Jennifer Jason Leigh, która w roli programistki sprawdza się wyśmienicie.

9/10, może trochę na wyrost, ale co tam.

[Obrazek: 231958.1.jpg?l=1301850761000]


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 27-09-2011

Mr. Magorium's Wonder Emporium - bardzo sympatyczne filmidło. Tak, proste i przewidywalne od A do Z, ale zrobione z sercem i radością, jaka udziela się także widzowi. Hoffman świetny, humor też mi się podobał, no i jest ten niewielki zalążek magii. Największy minus: długość! Dopiero co się film zaczął, a już się kończy - brakło jakiegoś rozwinięcia przemiany Portmanowej, jak i Batemana. Ale poza tym jest naprawdę nieźle, miejscami bardzo dobrze i nad wyraz sympatycznie.

7 / 10


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 28-09-2011

Ucieczka z Nowego Jorku - z czasem coraz bardziej doceniam ten film, a seans który przed chwilą skończyłem był mega-satysfakcjonujący. Chłonę genialny klimat tego filmu, uwielbiam jego niespieszne tempo, oszczędne i zawsze wiele znaczące dialogi, brak efekciarstwa, no i świetne zdjęcia. Fabuła jest tutaj pretekstowa, ale nie jest głupia. Motyw przewodni, jak zawsze u Carpentera, wbija się w mózg i nie wypuszcza. Świetny film, świetna obsada, świetny bohater. 9/10. Jedyna wada to dziwaczna niekonsekwencja - w pewnym momencie Carpenter pokazuje sceny dzienne, zaraz znów jest noc. Zapomnieli nałożyć granatowy filtr na sceny nocne kręcone za dnia?

P.S.
Co się stało z Deanem Cundeyem? Kiedy mistrz tworzył genialne zdjęcia do świetnych filmów: Ucieczka, Coś, Park Jurajski, Powrót do przyszłości. Jego ostatnie dokonania to Camp Rock, Garfield i Nasza niania jest agentem. WTF? Podpadł jakiemuś producentowi?


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 29-09-2011

Shoot to Kill - oldskulowe kino przygodowo-akcyjniackie, które wciąż nieźle się trzyma. Fabuła prosta, jak cep, ale za to emocjonująca. Bohaterowie odpowiadają onelinerami w każdej sytuacji i wychodzi im to całkiem nieźle. Chemia jest. Bad guy jest zły aż miło, akcja pędzi na złamanie karku, a całości dopełnia sympatyczny humor i piękne plenery (w sumie połowa filmu to taki wczesny Cliffhanger). Jest trochę głupotek co prawda, finał rozczarowuje pod względem zachowania się tego złego, a Kirstie Alley, choć wygląda nieźle, to nie ma zupełnie nic do grania, a szkoda, bo taka postać powinna dostać znacznie więcej charakteru i czasu ekranowego. Nie podobały mi się też niektóre cięcia montażowe pod koniec - mam wrażenie jakby wyleciało w cholerę scen, co by nie przedłużać. Szkoda, bo gdyby pewne elementy zrobić lepiej, to byłby kultowy film zapewne, a tak jest jedynie niezłe kino, które po prostu dobrze się ogląda.

7 / 10


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Lawrence - 30-09-2011

(28-09-2011, 20:28)military napisał(a): Ucieczka z Nowego Jorku - z czasem coraz bardziej doceniam ten film

O to zupełnie inaczej ode mnie. Niestety po za "Coś" większość filmów Carpentera strasznie w moich oczach się postarzała, a "Ucieczka z Nowego Jorku" zalicza się mocno do tych filmów, które tak sobie przetrwały próbę czasu.




RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 30-09-2011

Explorers - film o dwóch obliczach, oba fajne, ale oba też zupełnie się nie kleją. Z jednej strony mamy więc fajne kino nowej przygody z tajemnicą i fantastyką, a z drugiej polewko-parodię ziemskiego życia przez dziwacznych kosmitów. Przeskok jest duży, przez co łatwo się zrazić. Szkoda też, że nie dopracowano paru wątków pobocznych, jak dziewczyna, w której buja się główny bohater i nadgorliwy gliniarz, którego obecność w filmie w takiej urwanej formie jest zwyczajnie zbędna. No i sweetaśny koniec do dupy. Ale poza tym bawiłem się naprawdę nieźle, szczególnie w pierwszej połowie.

7 / 10


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 30-09-2011

Videodrome - ciekawe, wizualnie świetne mimo małego budżetu (film bije na głowę wszystkie CGI-produkcje), ale czasem uderza w zbyt pretensjonalne nuty. Za dużo tu wysilonego artyzmu. Mimo wszystko to film jedyny w swoim rodzaju, no i wykonany jak najbardziej poprawnie. 8/10