![]() |
|
Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25) +--- Wątek: Krótka piłka, czyli mini-recenzje (/Thread-Kr%C3%B3tka-pi%C5%82ka-czyli-mini-recenzje--1192) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
404
405
406
407
408
409
410
411
412
413
414
415
416
417
418
419
420
421
422
423
424
425
426
427
428
429
430
431
432
433
434
435
436
437
438
439
440
441
442
443
444
445
446
447
448
449
450
451
452
453
454
455
456
457
458
459
460
461
462
463
464
465
466
467
468
469
470
471
472
473
474
475
476
477
478
479
480
481
482
483
484
485
486
487
488
489
490
491
492
493
494
495
496
497
498
499
500
501
502
503
504
505
506
507
508
509
510
511
512
513
514
515
516
517
518
519
520
521
522
523
524
525
526
527
528
529
530
531
532
533
534
535
536
537
538
539
540
541
542
543
544
545
546
547
548
549
550
551
552
553
554
555
556
557
558
559
560
561
562
563
564
565
566
567
568
569
570
571
572
573
574
575
576
577
578
579
580
581
582
583
584
585
586
587
588
589
590
591
592
593
594
595
596
597
598
599
600
601
602
603
604
605
606
607
608
609
610
611
612
613
614
615
616
617
618
619
620
621
622
623
624
625
626
627
628
629
630
631
632
633
634
635
636
637
638
639
640
641
642
643
644
645
646
647
648
649
650
651
652
653
654
655
656
657
658
659
660
661
662
663
664
665
666
667
668
669
670
671
672
673
674
675
676
677
678
679
680
681
682
683
684
685
686
687
688
689
690
691
692
693
694
695
696
697
698
699
700
701
702
703
704
705
706
707
708
709
710
711
712
713
714
715
716
717
718
719
720
721
722
723
724
725
726
727
|
RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Karol - 20-09-2011 Również polecam "Confession" - wizualnie to zupełnie nowa jakość opowiadania, historia jest za to miejscami dość przejmująca, świetnie zagrana i z kilkoma mocnymi zwrotami akcji. A podejście nauczycielki do jej socjopatycznych uczniów na pewno zgromadzi wielu fanów na naszym forum ;). RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mental - 20-09-2011 Cytat:A podejście nauczycielki do jej socjopatycznych uczniów na pewno zgromadzi wielu fanów na naszym forum ;). Czyli że jest humanitarne i respektuje prawa człowieka? Oby nie :) Inaczej nie oglądam. :) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Karol - 20-09-2011 No to chyba obejrzysz ;) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Kubeczek - 21-09-2011 Jowita, 1967 r., reż. Jerzy Morgenstern Mam taki ?problem? z tym filmem, że nigdy nie mogę go zobaczyć tak w całości -od początku do końca. Albo widzę koniec, a nie widzę początku. Albo zgoła na odwrót. A to przez moją cud rodzinkę, która się nieustannie dziwi i pyta ile razy można to oglądać. Odpowiadam nieskończenie wiele:) Jowita, Jowita, Jowita. Uwielbiam ten film. A scena ze Zbyszkiem Cebulskim, który pierze rzeczy w łazience jest moją ulubioną. W tym filmie grają wszyscy aktorzy, których kocham i podziwiam. Nieżyjące już Kalina Jędrusik i Basia Kwiatkowska. Wspaniały Daniel Olbrychski. Maja Wodecka (na samym początku). Gościnnie skrzypaczka Wanda Wiłkomirska. Piękna jest scena w której Marek Arens biegnie sam na pustym stadionie, wcześnie rano. Stadion spowija leciutka mgła, tak charakterystyczna dla jesiennych poranków. Moja ocena 10/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Bibliomisiek - 21-09-2011 (21-09-2011, 09:29)Kubeczek napisał(a): reż. Jerzy Morgenstern Janusz? :) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Kubeczek - 21-09-2011 Janusz, Janusz:) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - nawrocki - 21-09-2011 (20-09-2011, 01:55)Mefisto napisał(a): Tylko 7 / 10, dude?! No i czemu nie zachwalasz Reeski - to chyba jej najlepsza rola ever. Racja, ale jej postać tak mnie wku*wiała, że chciałem jak najszybciej o niej zapomnieć ;) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - shamar - 21-09-2011 (20-09-2011, 12:47)Anielski_Pyl napisał(a): Confessions (2010, Japonia) - dramat Miałem ten film na celowniku i zupełnie wypadł mi z głowy. Zanotuje sobie teraz na papierze. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 22-09-2011 Tańczący z wilkami - młodszym będąc, unikałem tego filmu, bo myślałem że to musical. Potem dowiedziałem się, że jednak western, ale nadal unikałem, bo był długi i oscarowy, a to nie mogło zapowiadać nic dobrego. W końcu obejrzałem 4-godzinną wersję. W PYTĘ DOBRY FILM. Najlepszy z całego filmu jest oczywiście wilk, który powinien dostać jakąś zwierzęcą nagrodę za aktorstwo. Najgorszy z całego filmu jest Costner, który wspiął się na wyżyny swojego charakterystycznego znużenia - mógłbym przysiąc, że w niektórych scenach facet śpi, i tylko ma namalowane gałki oczne na powiekach. Ale poza tym - rewelacja, którą można oglądać choćby dla samych zdjęć. 8+/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 23-09-2011 Toys - kapitalny film! Poziom absurdu i surrealizmu osiąga tak wysoki, że przestają mnie dziwić negatywne oceny dla tegoż (pomijając już fakt, iż wbrew pozorom nie jest to film typowo dla dzieci, a i mamy tu taki mix gatunkowy, że aż można się za głowę złapać). Niemniej dalej uważam, że niesłusznie został skazany na zapomnienie i niedocenienie, bo wszystko tu gra. Historia jest ok, aktorsko wypas (Gambon, Williams, Cusack - świetni! a Cool J zalicza tu chyba swoją najlepszą rolę w karierze :D ), scenografia i kostiumy są absolutnie wyjebane w kosmos (szkoda, że przegrały wyścig o rycerza), muzyka super, klimat i magia są, a humor jest inteligentny i totalnie nieprzewidywalny miejscami. Fakt, chwilami (szczególnie w finale) wkrada się nieco chaosu, a i nie wszystko do końca się lepi. Niemniej 2 godziny minęły szybko i fajnie, trudno mi będzie zapomnieć to, co widziałem i z pewnością jeszcze wrócę - niebanalna produkcja, jakich dziś ze świecą szukać (zresztą dziś ten film by pewnie w ogóle nie powstał albo dostał R-kę). Polecam! 8 / 10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Berus - 25-09-2011 Straight Story, The - film Lyncha o człowieku jadącym do swojego chorego brata na kosiarce. Bardzo prosty, ciepły, wzruszający, pełen nastrojowej muzyki i dobrze zagrany (Farnsworth, Spacek). Może trochę za dużo jest tu takich znanych mądrości i różnych sentymentalnych wspomnień, ale nie razi to szczególnie i ogląda się ok. 7/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Kaczor - 25-09-2011 An Inconvenient Truth - Półtorej godziny prezentacji w PowerPoincie na temat globalnego ocieplenia. Al Gore to dobry mówca ale jak takie coś dostało Oscara? 5/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Karol - 25-09-2011 A nawet dwa ;). RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - raven.second - 25-09-2011 eXistenZ - mózgotrzep jak nie wiem co. W skrócie chodzi o to, że jest sobie gra przechowywana w czymś, co przypomina wątrobę w ludzkiej skórze z pępowiną podłączaną do kręgosłupa jako padem, a grupka ludzi ma zaszczyt testować ten dziwaczny wynalazek. Z biegiem czasu jednak zaczyna zacierać się granica między światem realnym, a wykreowanym na potrzeby gry, a widz siedzi i stara się zorientować, o co chodzi. Scifi bardzo dobry, minimalistyczny zarówno pod względem efektów, scenografi jak i akcji, do tego brutalnie prawdziwy - jest krew, przemoc, bluzgi, paranoja i strach. Plus zajebista Jennifer Jason Leigh, która w roli programistki sprawdza się wyśmienicie. 9/10, może trochę na wyrost, ale co tam.
RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 27-09-2011 Mr. Magorium's Wonder Emporium - bardzo sympatyczne filmidło. Tak, proste i przewidywalne od A do Z, ale zrobione z sercem i radością, jaka udziela się także widzowi. Hoffman świetny, humor też mi się podobał, no i jest ten niewielki zalążek magii. Największy minus: długość! Dopiero co się film zaczął, a już się kończy - brakło jakiegoś rozwinięcia przemiany Portmanowej, jak i Batemana. Ale poza tym jest naprawdę nieźle, miejscami bardzo dobrze i nad wyraz sympatycznie. 7 / 10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 28-09-2011 Ucieczka z Nowego Jorku - z czasem coraz bardziej doceniam ten film, a seans który przed chwilą skończyłem był mega-satysfakcjonujący. Chłonę genialny klimat tego filmu, uwielbiam jego niespieszne tempo, oszczędne i zawsze wiele znaczące dialogi, brak efekciarstwa, no i świetne zdjęcia. Fabuła jest tutaj pretekstowa, ale nie jest głupia. Motyw przewodni, jak zawsze u Carpentera, wbija się w mózg i nie wypuszcza. Świetny film, świetna obsada, świetny bohater. 9/10. Jedyna wada to dziwaczna niekonsekwencja - w pewnym momencie Carpenter pokazuje sceny dzienne, zaraz znów jest noc. Zapomnieli nałożyć granatowy filtr na sceny nocne kręcone za dnia? P.S. Co się stało z Deanem Cundeyem? Kiedy mistrz tworzył genialne zdjęcia do świetnych filmów: Ucieczka, Coś, Park Jurajski, Powrót do przyszłości. Jego ostatnie dokonania to Camp Rock, Garfield i Nasza niania jest agentem. WTF? Podpadł jakiemuś producentowi? RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 29-09-2011 Shoot to Kill - oldskulowe kino przygodowo-akcyjniackie, które wciąż nieźle się trzyma. Fabuła prosta, jak cep, ale za to emocjonująca. Bohaterowie odpowiadają onelinerami w każdej sytuacji i wychodzi im to całkiem nieźle. Chemia jest. Bad guy jest zły aż miło, akcja pędzi na złamanie karku, a całości dopełnia sympatyczny humor i piękne plenery (w sumie połowa filmu to taki wczesny Cliffhanger). Jest trochę głupotek co prawda, finał rozczarowuje pod względem zachowania się tego złego, a Kirstie Alley, choć wygląda nieźle, to nie ma zupełnie nic do grania, a szkoda, bo taka postać powinna dostać znacznie więcej charakteru i czasu ekranowego. Nie podobały mi się też niektóre cięcia montażowe pod koniec - mam wrażenie jakby wyleciało w cholerę scen, co by nie przedłużać. Szkoda, bo gdyby pewne elementy zrobić lepiej, to byłby kultowy film zapewne, a tak jest jedynie niezłe kino, które po prostu dobrze się ogląda. 7 / 10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Lawrence - 30-09-2011 (28-09-2011, 20:28)military napisał(a): Ucieczka z Nowego Jorku - z czasem coraz bardziej doceniam ten film O to zupełnie inaczej ode mnie. Niestety po za "Coś" większość filmów Carpentera strasznie w moich oczach się postarzała, a "Ucieczka z Nowego Jorku" zalicza się mocno do tych filmów, które tak sobie przetrwały próbę czasu. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 30-09-2011 Explorers - film o dwóch obliczach, oba fajne, ale oba też zupełnie się nie kleją. Z jednej strony mamy więc fajne kino nowej przygody z tajemnicą i fantastyką, a z drugiej polewko-parodię ziemskiego życia przez dziwacznych kosmitów. Przeskok jest duży, przez co łatwo się zrazić. Szkoda też, że nie dopracowano paru wątków pobocznych, jak dziewczyna, w której buja się główny bohater i nadgorliwy gliniarz, którego obecność w filmie w takiej urwanej formie jest zwyczajnie zbędna. No i sweetaśny koniec do dupy. Ale poza tym bawiłem się naprawdę nieźle, szczególnie w pierwszej połowie. 7 / 10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 30-09-2011 Videodrome - ciekawe, wizualnie świetne mimo małego budżetu (film bije na głowę wszystkie CGI-produkcje), ale czasem uderza w zbyt pretensjonalne nuty. Za dużo tu wysilonego artyzmu. Mimo wszystko to film jedyny w swoim rodzaju, no i wykonany jak najbardziej poprawnie. 8/10 |