![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - military - 10-10-2011 Po 30 minutach to pewnie nie doszedłeś nawet do pierwszego przeciwnika w Doom 3. Fajna to gra była, choć dość monotonna. Quake 2 za to do dzisiaj katuję, świetna rzecz. Snappik, może dałeś jakieś ustawienia na low?:) RE: Gry - Snappik - 10-10-2011 Ta gra nie ma ustawień poza AA i rozdzielczością. To konsolowy port, który automatycznie "wymusza" cięcie detali w zależności od sprzętu aby chodziło to w 60 fps, (komp mam w miarę dobry). Pobawiłem się plikami konfiguracyjnymi i udało mi się zmniejszyć doczytywanie tekstur i wyostrzyć delikatnie szczegóły. Dalej są buractwa, lowresy etc. po prostu silnik tej gry to jakaś żenada na maksa. Carmack, shame on you! BTW. Doom 3 był dobry! RE: Gry - Khet - 10-10-2011 Afera z teksturami w Rage jest bardzo głośna, zresztą nie ma się co dziwić. Inna sprawa, że na PC zawiniły podobno sterowniki ATI i NVidii. Id Software pracuje już z jednymi i drugimi nad rozwiązaniem problemu, nie wiem czy już czasem nie wyszedł jakiś patch. RE: Gry - Arahan - 11-10-2011 No i do Uncharted 3 i Batman: Arkham City dołączył nowy Hitman: Ciekawe, trochę pachnie Arkham Asylum (X-ray), ale zapowiada się dobrze. i jako bonus dubbing do nowych przygód Natana: świetna polonizacja, a Krysia Janda daje radę. RE: Gry - Albertino - 11-10-2011 Nie wiedzieli jak wygląda ich gra zanim ją wydali? :) Pomięta ktoś Daikatanę nazywaną czule Daikaszaną? :) RE: Gry - Hitch - 11-10-2011 Dubbing w Uncharted? To był posrany pomysł już przy drugiej części. Całość kładzie na łopakit (oprócz ogólnego bezsensu przedsięwzięcia) Boberek, którego nienawidzę, i który do roli nie pasuje kompletnie. A Janda? Janda siedzi i nie ma pojęcia, co gada. RE: Gry - military - 11-10-2011 X-ray w Hitmanie nie dość, że wygląda głupio (płonący ludzie?), to jeszcze ma debilne zastosowanie - pokazuje ścieżkę, którą pójdzie postać. Co za debilizim. Wytłumaczą to jakoś fabularnie, czy pozostaną przy wyjaśnieniu, że bez tego dynksa ukończenie gry zajęłoby dłużej niż 5 godzin, co mogłoby znudzić dzieci z ADHD? RE: Gry - Hitch - 11-10-2011 Ileż to godzin przy takich np. Commandosach się spędziło obserwując z ukrycia ścieżki strażników i planując jak przemknąć między nimi. Eh... Jeszcze trochę i będzie opcja, żeby przeciwnicy sami się zabijali po wciśnięciu odpowiedniego przycisku. RE: Gry - Wawrzyniec - 11-10-2011 Na szczęście są jeszcze developerzy, którzy w dzisiejszych czasach nie boją się wydać hardkorowego tytułu. Ostatnio troszkę w ciemno kupiłem Dark Souls (wiedziałem tylko, że to eRPeG, i że starczy mi na dłużej niż Rage) i po ok. 2 godzinach grania byłem absolutnie zachwycony. Produkcja potrafi doprowadzić do furii nawet najzagorzalszych miłośników gier z wysokim poziomem trudności. Myślę, że jeszcze tylko Ninja Gaiden 2 sprawił, że chciałem roztrzaskać pełen kufel piwa o ścianę. Ale nawet tamta giera nie dawała tak dzikiej satysfakcji po przejściu jakiegoś przegiętego bossa. Bez względu na to, ile razy dostanę po ryju, to i tak wracam i wałkuję jeszcze raz ten sam odcinek drogi. A doprowadzić do naszego szybkiego zejścia mogą nawet teoretycznie mierni przeciwnicy. Dark Souls to istny fenomen, jeżeli chodzi o podejście do grającego. Prawdziwy unikat i jednocześnie cholernie dobra, bogata w detale gra (ilość elementów, które w najróżniejszy sposób wpływają na rozgrywkę jest zatrważająca). W lepszego RPG fantasy w tym roku chyba już nie zagram. RE: Gry - Hitch - 11-10-2011 Gry przegięte pod kątem poziomu trudności to debilizm w drugą stronę z kolei. To że ja chcę prostej rozgrywki i rozrywki (ale nie prostackiej!), nie znaczy od razu, że chcę siedzieć kilka godzin próbując rozwalić jakiegoś arcykretyńsko przepakowanego bossa, albo głowić się nad zagadką, której za cholerę nie da się logicznie wytłumaczyć. RE: Gry - Gal Anonim - 11-10-2011 (11-10-2011, 08:32)military napisał(a): X-ray w Hitmanie nie dość, że wygląda głupio (płonący ludzie?), to jeszcze ma debilne zastosowanie - pokazuje ścieżkę, którą pójdzie postać. Co za debilizim. Wytłumaczą to jakoś fabularnie, czy pozostaną przy wyjaśnieniu, że bez tego dynksa ukończenie gry zajęłoby dłużej niż 5 godzin, co mogłoby znudzić dzieci z ADHD?Nie wytłumaczą. I tak, to jest po to, żeby dzieciaki się nie nudziły. Niestety. Twórcy mówią, że za dużo się spędzało czasu na ekranie mapy w grze i dlatego postanowili to zmienić na takie gówno. Strasznie mi się to nie podoba, boje się, że ta część to będzie taki Splinter Cell: Conviction serii Hitman. Inna sprawa, że może da się to wyłączyć albo tego nie użwać. Oby. RE: Gry - Snappik - 11-10-2011 Za zakończenie Rage przyznał bym order złotej pały. Carmacka ktoś kilka lat temu chyba postrzelił w potylicę i facet stracił jakieś 70 punktów IQ. Megagłupia fabuła, ruch oporu złożony z 4 osób (hahaha?), bzdurna druga część historii (rozwalił mnie motyw z "szefem przesłuchiwanym przez władze" - nie ma to jak zrobienie gry na odpierdol). Etapy samochodowe ujdą w tłoku choć są wciśnięte na siłę, aby było złudzenie "sandboka" który tak naprawdę jest bardziej liniowy niż Dead Island. Grafika robi wrażenie z daleka, bo jak się podejdzie do byle kubka na biurku to widzisz 5 polygonów na krzyż i tekstury z Quake 2. Tona problemów z początku przerodziła się w płynną rozgrywkę po soczystym dopicowaniu configa (wymaksowałem co się dało i działało to dobrze). Dead City (jeden z największych etapów) to teksturowy dramat tak czy siak. Ocena 6/10 bo jednak strzela się miło. Ale na boga, nie nazywajcie tego gra roku, rewelacją etc. RE: Gry - Gal Anonim - 11-10-2011 O kurwa. Wiecie co własnie odkryłem? Hitman Absolution obędzie się bez Davida Batesona (głos i poniekąd aparycja agenta 47) oraz Jespera Kyda (absolutnego mistrza odpowiedzialnego za muzykę w poprzednich częściach gry). Z wikipedii: - David Bateson will not be voicing Agent 47.[9][10][11] There is currently an online petition to bring back David Bateson as the voice of 47.[12] - Agent 47's handler, Diana Burnwood, has a "close relationship" with 47 in Absolution.[13] - Vivienne McKee, who has always voiced 47?s handler, Diana, has been replaced by Marsha Thomason.[14] - The main antagonist is revealed to be Blake Dexter, a new character to the series. The character will be voiced by Keith Carradine.[13] - The game is only going to be set in the United States, with one portion taking place in Chicago.[15] - The game will be released around 2012.[16] - Players will be able to set up elaborate traps.[17] - A new mode, called "Instinct", works much like the detective mode in Batman: Arkham Asylum.[18] - Map screen is replaced by the aforementioned "Instinct" mode.[18][19] - Players will no longer be able to manually save the game.[20][21] - Players will be able to utilize a "tag and kill" mechanism during Instinct mode that is similar to the one in Red Dead Redemption.[22] - The game will feature some scripted action sequences and smaller sandbox levels that are divided by checkpoints.[11][23] - The original soundtrack for the game is composed by Peter Kyed and Peter Peter, replacing the game's previous composer, Jesper Kyd.[11] Fak dat szit. Niestety, bardzo boję się, że będzie to nie wypał. RE: Gry - Khet - 11-10-2011 Cytat:Dark Souls to istny fenomen, jeżeli chodzi o podejście do grającego. Prawdziwy unikat(...)Żaden unikat :P Dark Souls to nieformalna (bo do poprzednika prawa ma inny wydawca) kontynuacja Demon's Souls, który ma identyczną mechanikę, grafikę, klimat... i właściwie wszystko. Tylko jest ciut bardziej hardcorowy i ekskluzywny dla PS3. RE: Gry - Wawrzyniec - 11-10-2011 Racja, zapomniałem wspomnieć o DS. Tak, czy inaczej drugiej takiej "serii" ze świecą szukać, a już na pewno wśród tytułów obecnej generacji. RE: Gry - Arahan - 15-10-2011 Kandydat do gry roku, bo miejsce na pudle ma raczej pewne: Oceny Arkham City: Game Informer ? 10 Official PlayStation Magazine Australia ? 10 Eurogamer ? 9 ShopTo ? Outstanding Destructoid ? 8.5 GiantBomb ? 5/5 OXM UK ? 9 Videogamer ? 10 GameSpot ? 9 Kotaku ? N/A The Telegraph ? 5/5 G4 ? 5/5 Eurogamer.de ? 9 IGN ? 9.5 Joystiq ? 4.5/5 CVG ? 9.5 GamersNet ? 9.5 PlayFront ? 9.5 GameTrailers ? 9.3 SPOnG ? 96% IncGamers ? 9 Digital Spy ? 5/5 GamesVillage.it ? 9.7 1UP ? A NowGamer ? 9.4 Edge ? 9 RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 16-10-2011 Alpha Protocol Podobno prawdziwą wartość tej gry docenia się po dwóch, trzech przejściach, bo za każdym razem, podejmując mniej lub bardziej kluczowe decyzje, czy również nadając rozmowom z poszczególnymi bohaterami inny ton, gra toczy się w odmiennymi ścieżkami i kończy również na wiele różnych sposobów. Tyle z tego, co słyszałem... Ja przeszedłem dopiero pierwszy raz i mimo tego czułem, że postępując w pewnych momentach mógłbym sobie w późniejszych etapach rozgrywkę ułatwić, ale często wydawało mi się również, że gdybym pociągnął za spust w niewłaściwym momencie, to miałbym grubo pod górkę. Widać, że w pewne aspekty gry twórcy włożyli wiele serca, ale jednocześnie jakby nie starczyło im czasu, albo entuzjazmu, żeby dopracować kilka ważnych dla rozgrywki elementów. Przede wszystkim praca kamery i sterowanie w tej grze to koszmar. Graficznym fetyszystą nie jestem, ale bywa, że animacja po prostu jest kuriozalna - pod tym względem najgorzej wygląda element "skradania" się agenta Thortona. Ja, jako że rozwijałem zdolności właśnie pod "skradankowy" tryb rozgrywki, musiałem przez większość czasu oglądać mojego bohatera, poruszającego się niczym postrzelony w kolano zombie. Z czasem przywykłem, ale brzydko to wygląda i już. Co do elementów "skradankowych", to słabo wypada tu system osłon. Ciężko wyczuć, czy jest się widzianym czy nie, a w połączeniu z dość niedopracowanym sterowaniem, lepiej mi było do ścian się nie "przylepiać", bo w momencie "odlepienia" się agent wykonywał nieskoordynowane ruchy, często owocujące wykryciem go przez wrogów. Do "Splinter Cell" tej grze, pod tym względem daleko. A szkoda, bo wiele elementów zawartych w "Alpha Protocol" z przyjemnością zobaczyłbym w połączeniu z mechaniką "Splinter Cell" i/albo vice versa. System rozwoju postaci jest bardzo ciekawy i wymuszający sporo główkowania nad tym, do jakich umiejętności, ile punktów przypisać i co się może w przyszłości bliższej i dalszej przydać. Punktów na każdy poziom rozwoju dostaje się niewiele, tym samym gra nie pozwala na "wyśrubowanie" postaci we wszystkich możliwych dziedzinach. I jest to, powiem szczerze, naprawdę fajne, bo w misjach trzeba sporo kombinować czasami i bywa, że żałuje się, iż punktów doświadczenia nie rozłożyło się wcześniej w nieco innych proporcjach. Co do samych umiejętności, to jest kilka przegiętych, które przebijają nawet wszczepy Adama Jensena z Deus Ex: Human Revolution. Z tym zastrzeżeniem, że do kroćset!, agent Thorton cyborgiem nie jest... No, ale, jak to tłumaczą wielbiciele gry, Alpha Protocol to nie udająca realizm gra akcji, tudzież "skradanka", ale przede wszystkim RPG. Choć nie wiem, czemu jedno drugiemu miałoby przeszkadzać, to jednak twórcy postawili na to, że z czasem z agenta robi się Übermensch, niewidoczny dla wroga i w porywach kuloodporny. Gra ma masę bugów. Niektóre tak dziwne i kłujące w oczy, że zastanawiam się dlaczego żaden patch dotąd ich nie usunął. Najbardziej uciążliwy z nich dotyczy otwierania zamków (jedna z minigierek) wytrychem, które jest po prostu niemożliwe, jeśli gramy padem. Nie da się i już. Spusty nie reagują odpowiednio, tak więc za każdym razem musiałem przed otworzeniem zamka przełączać się na sterowanie mysz + klawiatura. Pół biedy, jeśli wokół było spokojnie, ale w jednej z końcowych misji trzeba dostać się na wieżyczkę, żeby zająć dogodną pozycję snajperską, ale jest się pod ostrzałem jednego z bossów i grupy marines. I co? I podbiegam do drzwi, szybka (?) zmiana sterowania, otwieranie zamka, które na tym etapie jest wyjątkowo trudne, zmiana sterowania, i... może uda się uciec, a może nie. Ech... Innym razem musiałem przechodzić dwie misje od początku, bo po wykonaniu wszystkich założeń... nic się nie działo. Skrypt nie zaskoczył. Hm. Mimo tego z gry czerpie się naprawdę sporo przyjemności. Fabuła jest dość zawiła, jak na scenariusz gry komputerowej, postaci masa a rozmowy z nimi, odkrywanie ich słabych i mocnych stron różnymi metodami (hakowanie komputerów, kupowanie informacji na czarnym rynku, itd.) pozwala naprawdę wczuć się w klimat. Kilka postaci to absolutne perełki, jak choćby Steven Heck, paranoik, łgarz, sadysta, a może agent renegat, kto go tam wie :) Lawirowanie między poszczególnymi bohaterami, frakcjami, wybory między dobrem, a złem, albo czasem złem i mniejszym złem, podejście do kwestii zabijania, lub nie w trakcie misji - wszystko ma swoje odbicie zarówno w warstwie fabularnej, jak i w rozgrywce. To naprawdę fajne uczucie, kiedy grając częściej ma się wrażenie, że tworzy się swój własny scenariusz, a losy głównego bohatera i postaci pobocznych zależą od naszych decyzji. Co jeszcze (bo się rozpisałem, a w zasadzie nie wiem, czy mam napisać, że gra mi się podobała bardzo, czy tylko podobała)? Przy raczej ubogiej grafice bardzo fajnie wypadają główne postaci, które mają dość dopracowaną mimikę (zwłaszcza oczy, wyjątkowo, jak na komputerowe animki, tętnią życiem). Powiem szczerze, że Scarlett Lake to mi nawet w oko wpadła. Nie mialem większych oporów, kiedy zdradzałem z nią inną pannę :) Podsumowując, graficznie nierówno, z akcentem na "ubogo", mechanika ciężka do przyswojenia, ale z czasem zjadliwa, system rozwoju postaci bardzo wyważony, dopracowany i wymuszający rozsądne dzielenie punktów, system dialogów najlepszy, jaki do tej pory spotkałem w grze komputerowej (prosty, ale też intuicyjny), fabuła bardzo dobra, obfitująca w liczne twisty, choć niekoniecznie zaskakujące (może być tak, że za innym podejściem kto inny okaże się zdrajcą, itd. więc tu może być nieco ciekawiej), minigierki typu hakowanie, otwieranie zamków (sic!), wyłączanie alarmów, są raczej irytujące niż urozmaicające. Acha, spora liczba broni i modyfikacji broni, które podobnie, jak w przypadku rozwoju postaci skłaniają do wnikliwego zastanowienia się nad ich użyciem, tudzież zaimplementowaniem. Zawsze coś kosztem czegoś, siła rażenia kosztem celności, redukcja odrzutu kosztem siły rażenia. Ogólnie, dałbym 7/10, chociaż niewykluczone, że przy drugim podejściu ocena wzrośnie. EDIT: No, za dwa tygodnie przyjdzie Battlefield 3 a do tego czasu, choć miałem w planach dać jeszcze jedną szansę Assassin's Creed 2, to w ostatniej chwili wpadła mi w oko w promocji na GoG.com. Odpaliłem, chodzi ślicznie na Windows 7, jest nawet 1024x768. Graficznie ta gra wygląda ślicznie :) a jaka ona miodna. Odpaliłem tylko na chwilę, żeby sprawdzić "jak chodzi" i wsiąkłem na dwie godziny. RE: Gry - Hitch - 19-10-2011 Indiana Jones gra w Uncharted 3: Nowy zwiastun Uncharted 3: - You're insulting me. - You're a PIRATE! Ja chcę to już! RE: Gry - Khet - 19-10-2011 Mam nadzieję, że Ford zapamięta dobrze jak powinna wyglądać wzorowa, przygodowa produkcja:) Trailer miecie wszystko. RE: Gry - military - 19-10-2011 Trailer fajny, ale Fordowi chyba dali pada i puścili nagraną rozgrywkę, bo i tak by się nie zorientował.:) Podejrzewam, że trudno grać w Uncharted tak jak robi to on, tzn. nawet nie trzymając palców na spustach.:) |