Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+--- Wątek: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson (/Thread-The-Lord-of-the-Rings-Trilogy-2001-2003-re%C5%BC-Peter-Jackson--27)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


RE: Władca Pierścieni - nawrocki - 08-02-2015

Ja. :) Wszystkie filmy z trylogii mają u mnie 8/10 i raczej wyżej nie podskoczą.


RE: Władca Pierścieni - Hitch - 09-02-2015

U mnie tak samo :)


RE: Władca Pierścieni - simek - 09-02-2015

U mnie średnia dla całej trylogii wychodzi 8, bo każdy kolejny film jest o 2 pkt gorszy:
FotR 10/10
TTT 8/10
RotK 6/10


RE: Władca Pierścieni - Mefisto - 09-02-2015

FotR - 10/10
TTT - 7/10
RotK - 5/10 - i nie wiem czy nie za dużo, bo to film dla sado-maso


RE: Władca Pierścieni - Pelivaron - 09-02-2015

Ja tam lubię wszystkie trzy części i każda z nich ma u mnie 9/10.


RE: Władca Pierścieni - Mierzwiak - 09-02-2015

A ja lubię wszystkie części jeszcze bardziej i każda ma u mnie 10/10.

Kto da więcej? Nikt, ha!


RE: Władca Pierścieni - SonnyCrockett - 09-02-2015

Myślę że wiking daje więcej niż dychę...


RE: Władca Pierścieni - Mierzwiak - 09-02-2015

Ale wiking daje dosłownie, w walucie ;)


RE: Władca Pierścieni - und3r - 09-02-2015

Ocenianie ROTK na 5/10 jest jakby trochę niepoważne jeśli skala osoby oceniającej ma spełniać w założeniu jakiekolwiek funkcje porównawcze. Nawet jak komuś historia zwisa, to film wybija się zdecydowanie ponad ówczesną przeciętną aspektami technicznymi, rozmachem, etc.


RE: Władca Pierścieni - SonnyCrockett - 09-02-2015

5/10 to akurat byłaby idealna ocena dla filmu który miałby wg kogoś jedynie do zaoferowania oprawę bez interesującej treści.

A dla usprawiedliwienia tego wtrętu ;), moja ocena trylogii:
FotR - 8/10
TTT - 8,5/10
RotK - 7/10



RE: Władca Pierścieni - und3r - 09-02-2015

Właśnie w tym przypadku nie, ponieważ pretensje o treść to można mieć ewentualnie do Tolkiena:P


RE: Władca Pierścieni - Mefisto - 10-02-2015

Gówno prawda, bo knigę przeczytałem z ciekawością, a na filmie umierałem i bynajmniej nie jest to wina materiału źródłowego


RE: Władca Pierścieni - Perfik - 10-02-2015

Ja przy książce zasypiałem (wymęczyłem półtora tomu), a każdy z filmów ma u mnie po okrąglutkiej dyszce. Ze szczególnym wskazaniem na Two Towers.


RE: Władca Pierścieni - Gieferg - 10-02-2015

Gdyby nie Jackson już od dawna nie lubiłbym Śródziemia.
Tolkien NUDZI. True story.


RE: Władca Pierścieni - Danus - 11-02-2015

Ale za to Bitwa o Helmowy Jar to chyba najlepsza bitwa ze wszystkich które odbyły się w świecie Tolkiena.


RE: Władca Pierścieni - Gieferg - 11-02-2015

Pod względem doboru elementów do wersji kinowych i rozszerzonych Jackson regularnie daje dupy już od czasu Powrotu Króla.


RE: Władca Pierścieni - Gieferg - 15-02-2015

Cytat:świetne sceny (moja ulubiona to chyba płonący namiestnik Gondoru),

który spowity płomieniami przebiega chyba z kilometr (w wersji rozszerzonej widac, że dystans był o wiele dłuższy niż by to wynikało z ***). Jedna z tych rzeczy, które bym wywalił w cholerę.

EDIT:
Powie mi ktoś, co to kurvva za gwiazdki w miejscu słowa "Kinówka" powyżej ?




RE: Władca Pierścieni - Mierzwiak - 15-02-2015

(15-02-2015, 13:48)Gieferg napisał(a): który spowity płomieniami przebiega chyba z kilometr
O czym Jackson sam mówi w komentarzu, ale poświęcił logikę na rzecz obrazu, który mu się wymarzył i trzymam tu jego stronę. Świetne ujęcie, w ogóle ta cała bitwa pod/w Minas Tirith to coś, czego kino już raczej nie przeskoczy.



RE: Władca Pierścieni - Bogdan - 15-02-2015

Ale to jest racja - jak ostatnio oglądałem Powrót Króla, to zacząłem o północy, by po chwili ze zdziwieniem stwierdzić, że jest już po trzeciej :) Natomiast na scenie z przybyciem Rohanu pod Minas Tirith i "Deeeeaaaath" aż się wzruszyłem, jaki ten film i scena są wspaniałe. Po czym podbiłem po seansie ocenę do 10. Tym sposobem moje oceny trylogii to kolejno dziesięć, dziewięć, dziesięć.


RE: Władca Pierścieni - Mierzwiak - 15-02-2015

Czterogodzinny Powrót Króla zlatuje mi szybciej niż niejeden 90-minutowy produkcyjniak. Obśmiej to, Mefisto.