Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Hitch - 14-11-2011

A ja bym jednak chciał bardzo wierną adaptację z Fillionem. Chociażby, żeby nie musieć odpalać konsoli dla najlepszych momentów :)


RE: Gry - Mierzwiak - 14-11-2011

Drake i reszta powinni zostać tam, gdzie ich miejsce, czyli na konsoli. Ode mnie wielkie NIE dla filmu Uncharted, który byłby krótszy od gry, a przez to mniej ekscytujący, z mniejszą ilością atrakcji, zajebistych miejscówek, pościgów, strzelanin i wszystkiego tego, co czyni tę grę tak zajebistą.

Zresztą ta gra jest tak filmowa, że przenoszenie jej na tamto medium mija się trochę z celem.


RE: Gry - Hitch - 14-11-2011

Zabawne, kiedy kupowałem PS3 to GTA4 (które dostałem razem z konsolą) wymiatało graficznie wszystko, co do tamtej pory widziałem. Ale teraz...

#!


RE: Gry - Mierzwiak - 15-11-2011

Zdziwiłbym się, gdyby przez 3 lata R* nie dopracował silnika. GTA V od początku wyglądało świetnie, ale dopiero w zestawieniu z IV widać, ile detali przybyło i jak lepsze są tekstury. Hmmm, może pomagali im panowie z Naughty Dog? :)

Kurcze no, Uncharted 3 nie pozwala o sobie zapomnieć. Uświadomiłem też sobie, że im dalej w las, tym gra a) toczy się w coraz ładniejszych lokacjach, zaczynając od szaro-burego Londynu a kończąc na istnej wizualnej masakrze, kto grał ten wie o co chodzi b) akcje stają się coraz bardziej ekscytujące i widowiskowe, moim faworytem jest chyba motyw z samolotem. Cała ta scena bije na głowę wszystko co nakręcił Bay :D

PS. Czy tylko mi motyw z halucynogenem w wodzie i strachem natychmiast skojarzył się z Batman Begins?


RE: Gry - Hitch - 15-11-2011

Poczekaj do rozwałki na statku z jedynki i pojedynku z niszczącym wszystko na swojej drodze CZOŁGIEM z dwójki :)

W ogóle to fajnie ci, ja jeszcze do "Uncharted 3" nie zbliżyłem się nawet na wyciągnięcie ręki. Ale ja miałem fajniej, bo gdy parę lat temu zaczynałem swoje przygody z Drakiem, to... "Uncharted" było wybraną na chybił trafił grą. Totalne zaskoczenie oraz natychmiastowe pełne oczarowanie prowadzące do obecnej dozgonnej miłości :)


RE: Gry - Khet - 15-11-2011

Pierwsze Uncharted było też moja pierwszą grą na PS3, potem nic już nie było takie samo :p Powaga, ta seria całkowicie mi przedefiniowała pojęcie reżyserii, przygody i świetnych bohaterów w grach (i nie tylko w sumie, bo wszelkie twory kina przygodowego powstałe po Ostatniej Krucjacie nie dorastają Uncharted do pięt).


RE: Gry - Arahan - 15-11-2011

Nie Mierzwiak, nie tylko Tobie się to skojarzyło, aczkolwiek na początku myślalem, że dżiny są prawdziwe, wszak w poprzednich częściach twórcy w jakiś sposób dotykali zjawisk paranormalnych ;)

Jedynki tak dobrze nie pamiętam, grałem w nią rok temu, miałem sobie przypomnieć, ale poczekam do weekendu. Nie mniej pierwsza scena z U-botem do dzisiaj siedzi mi w głowie i długo jej nie zapomnę, a eksploracja w/w sprawiała, że siedziałem na końcu fotela i pociłem się jak świnia - klimat nożem można było kroić :D

Natomiast w dwójce CAŁA sekwencja z pociągiem to czyste mistrzostwo świata (ogólnie Tybet i misje wokół). To co się dzieje, ile się dzieje i jak szybko się dzieje, a do tego jak to wykonano - Mierzwiak kupuj tą grę i uwierz mi będą to dobrze wydane pieniądze (używka kolo 40, nówki na allegro po 50-60).

Filmu sobie nie wyobrażam. Raz, że Nathan to Nathan i nie widze nikogo w jego roli :) Dwa, to co pisał Mierziwak, ciężko było by zroibć film w którym jest tyle pościgów, strzelanin (i tyle ludzi ginie z reki głównego bohatera) i akcji. Lepiej czekać na czwartą część :)

Poki co męczę U3 na poziomie miażdżącym, zbieram resztę skarbów i zdobywam trofea. Zabawa nadal przenia mimo, że wiem co i jak :D
Mierzwiak grałeś z dubbingiem ? Jak Ci się podobał ?




RE: Gry - Khet - 15-11-2011

W U3 platyna już wpadła, ale za każdym kolejnym przejściem (w sumie trzy) gra jeszcze bardziej zyskiwała, a to chyba najlepsza rekomendacja.


RE: Gry - Arahan - 15-11-2011

Nie gadaj :) dla mnie niektóre trofea są nie do zdobycia:
- zabij 50 wrogów pod rząd po cichu

No dyć to nie Hitman ;)


RE: Gry - Khet - 15-11-2011

Pod rząd tylko pięciu, a 50 to w ogóle, sumując z kilku zaliczeń nawet :D Najbardziej upierdliwie jest pilnowanie, żeby broń nie przeładowała się automatycznie do póki nie wykończymy 60 przeciwników, ale też da się zrobić. Ogólnie trofea są chyba ciut prostsze niż poprzednio, za to dołożyli za multi i coopa.



RE: Gry - Anielski_Pyl - 15-11-2011

Tak czytam te Wasze ochy i achy pod adresem Uncharted, i niemałe zdziwienie mnie ogarnia. Przepięknej grafiki i klimatu przygody nie mogę serii odmówić - Naughty Dog zawsze wyciska prawie maxa z każdego sprzętu Sony (Crash z PSX'a, Jak & Daxter z PS2), jednak gameplayowo i seria J&D i Uncharted są bardzo odtwórcze. Cover system przeniesiony z Gears of War, który w dodatku nie zawsze działa jak należy; całość przepotężnie zaskryptowana (choćby akcja ze śmigłowcem w dwójce, gdzie zanim nie włączył się filmik, mogłeś władować w niego wszystko, a maszyna nie doznała ryski); mnóstwo tego wtórnego strzelania, akcje zręcznościowe na schemacie "za każdym razem urwiemy jakiś grunt pod nogami, a ty się wspinaj", w końcu żywcem z God of War wyjęte oddalenia na krajobraz. Gry z tej serii za Chiny wafla nie zasługują na dychę.


RE: Gry - Mierzwiak - 15-11-2011

(15-11-2011, 11:27)Arahan napisał(a): Mierzwiak grałeś z dubbingiem ? Jak Ci się podobał ?
Tylko Londyn przeszedłem z dubbingiem PL. Ok, ale dopiero jak włączyłem angielski powiedziałem "To jest to" :)

Anielski_Pyl, to o czym piszesz to nie wady, tylko rzeczy wynikające ze specyfiki gry. Trudno o pełną swobodę i brak skryptów w tytule, który jest w zasadzie interaktywnym kinem akcji. Jasne że fajnie byłoby dojść/wspiąć/doskoczyć/dolecieć do miejsca B na 4 różne sposoby, ale nie o to w tej grze chodzi. Że system osłon zapożyczony z Gearsów? Pokaż mi jakąkolwiek dziedzinę, w której nie zapożyczano by nowych, innowacyjnych i świetnych rozwiązań.


RE: Gry - Mierzwiak - 15-11-2011

Oczywiście że można :)


RE: Gry - Khet - 15-11-2011

Cytat:ry z tej serii za Chiny wafla nie zasługują na dychę.
Za Chiny wafla zasługują. Co z tego, że wykorzystują motywy z innych tytułów, skoro robią to w sposób absolutnie genialny? Fabuła na 10, grafika na 10, gameplay na 10, ale dam całości ósemkę, bo "to wszystko już było"? Nie wyznaję takiej zasady, bo chyba żadna gra nie otrzymywałaby ode mnie więcej niż 5/10 wtedy :p


RE: Gry - Hitch - 17-11-2011

http://www.dsogaming.com/news/gta-v-map-leaked/

Screen z gry wygląda na ultra-weczesną betę albo fake, ale już mapki są całkiem spoko. Choć całość wydaje się nie tak ogromna, jak mówią inne plotki.

EDIT:
A jednak fejki. Obrazek "z gry" zmontowany z plenerów trailera, GTA4 i San Andreas :(

http://cloud.steampowered.com/ugc/613842889479542313/7FE73804BDFFEF237366AC33459F57D962D1AC4E/


RE: Gry - Mierzwiak - 17-11-2011

Nominacje do VGA 2011:

http://www.ppe.pl/news-11728-Video_Game_Awards_2011__nominacje.html


RE: Gry - Anielski_Pyl - 17-11-2011

1. Nie rozumiem tego mieszania ekskluzywnych tytułów z multi w kategorii najlepszych gier na PS3/X360.
2. Nominacje dla najlepszej gry przenośnej to śmiech na sali.
3. Gdzie nominacja dla Gears of War 3 za grafikę?!


RE: Gry - Hitch - 17-11-2011

Brak nominacji za ścieżkę dźwiękową dla "Uncharted 3"? Co prawda jeszcze nie grałem, ale jeśli muzyka trzyma poziom poprzedników, to zjada na śniadanie całą konkurencję.


RE: Gry - koronex1989 - 17-11-2011

http://www.rockstargames.com/newswire/article/19631/watch-the-max-payne-3-design-and-technology-series-video.html

Nieźle


RE: Gry - Mierzwiak - 17-11-2011

(17-11-2011, 17:04)Anielski_Pyl napisał(a): 3. Gdzie nominacja dla Gears of War 3 za grafikę?!
Mnie bardziej ciekawi dlaczego nominację za grafikę dostało LA Noire. Co prawda osobiście nie grałem, ale z materiałów które widziałem to co najwyżej stany (mocno) średnie. Czyżby nominacja tylko za mimikę twarzy?

(17-11-2011, 18:38)Hitch napisał(a): Brak nominacji za ścieżkę dźwiękową dla "Uncharted 3"?
No właśnie. Sam motyw przygrywający w menu jest świetny, to nowa muzyka czy była już w poprzednich częściach?