Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - military - 17-11-2011

No, Max Payne z lepszą grafiką. I dobrze. Tego oczekuję. Tylko martwią mnie te strzelaniny z wojskowymi - wolałbym, żeby fabuła była jednak stonowana i ograniczyła się do spraw policyjno-gangsterskich.


RE: Gry - Hitch - 17-11-2011

Co tu dużo mówić - wygląda czadowo. Dobrze, że seria trafiła do Rockstara. Miley, w jedynce i dwójce też się strzelało z pozornie dużo lepiej wyszkolonymi i wyposażonymi komando-przeciwnikami pod koniec. Także to żadne zaskoczenie, ani powód do narzekania :)


Mierzwiak:


Ten zacny kawałek gra w jedynce i dwójce w menu.


RE: Gry - Mierzwiak - 17-11-2011

Zatem w trójce jest ta sama melodia <ok>

Co do filmiku z MP3: Zmiana klimatu wciąż do mnie nie przemawia i jestem pewien, że jeśli ta gra będzie mieć jakieś wady to będzie to właśnie to, ale holy shit, jak to świetnie wygląda!


RE: Gry - Indroman - 17-11-2011

Ośmielę się stwierdzić, że brak nominacji za grafikę i muzykę dla Crysis 2 to żart. Grafika na chwilę obecną miażdży wszystko co istnieje. Muzyka - choć kwestia gustu - jest produkcją olśniewającą.

Oczywiście takie nagrody traktować należy tak jak Oscary - jest show i nic poza tym :)


RE: Gry - Snappik - 17-11-2011

Crysis 2 to krok wstecz w stosunku do Crysis 1 więc wszystko się zgadza :)


RE: Gry - piXi - 17-11-2011

(17-11-2011, 21:24)Snappik napisał(a): Crysis 2 to krok wstecz w stosunku do Crysis 1 więc wszystko się zgadza :)

Crysis 2 ma szerszy zakres możliwości graficznych.

Dwójka ze wszystkimi ustawieniami minimalnymi lub wyłączonymi wygląda gorzej niż Crysis 1 z takimi samymi ustawieniami (co też przekłada się na to, że drugą część można odpalić na maszynach, na których pierwsza nie pójdzie)... Ale gdy w obu tytułach włączy się wszystko na maksimum to druga część jest widocznie lepsza graficznie... ;-)

I tak jak Indroman napisał, żaden z nominowanych tytułów nie ma nawet startu do Crysisa 2 pod tym względem...


RE: Gry - Snappik - 17-11-2011

W jakim aspekcie jest lepsza?

- zrobili corridor shootera z arenami, mapy sa male i ciasne
- modele wrogow 3 na krzyż, sie namęczyli....
- praktycznie zerowa fizyka zniszczeń (regres w stosunku do C1)


Ok poprawili troche oswietlenie i cieniowanie, ale jak na 3 lata rożnicy to obie gry są bliźniacze.


RE: Gry - Hitch - 18-11-2011

Cytat:Czyżby nominacja tylko za mimikę twarzy?
Uwierz, że sam ten fakt wystarczy. Niby na screenach ogólnie gra wygląda średniawo, ale w ruchu jest śliczna. Oczywiście w starciu z takim "Uncharted 3" całościowo pod względem grafiki przegrywa, ale na nominację zasługuje.


RE: Gry - Mierzwiak - 18-11-2011

Wierzę na słowo :)

Ja tymczasem mam już GTA IV: Complete Edition i stwierdzam, że gra w dalszym ciągu wygląda fantastycznie i jeśli są jakieś momenty, w których grafika kuleje, to cutscenki - mocno takie sobie wykonanie postaci daje o sobie znać na zbliżeniach.


RE: Gry - Hitch - 18-11-2011

Mierzwiaku, niepotrzebnie zaopatrzyłeś się w GTA4 i dodatki w jednym wydaniu. Chociażby na http://www.gta.wikia.com wymieniają całkiem sporo bugów z tej wersji. Najzdrowiej mieć te pozycje oddzielnie. Poza tym, grafika się jednak mocno postarzała. Widać to choćby w zestawieniu z "Red Dead Redemption" czy też właśnie z "L.A. Noire" :)


RE: Gry - Indroman - 18-11-2011

(17-11-2011, 21:24)Snappik napisał(a): Crysis 2 to krok wstecz w stosunku do Crysis 1 więc wszystko się zgadza :)

Crysis robi wrażenie do dzisiaj bo biega się po gęstych krzakach, co wciąż jest wydarzeniem wyjątkowym. Żadna inna gierka nie oferuje takiej oczojebnej uczty na taką skalę. I gdy wszyscy oczekiwali, że Crysis 2 przywali dżunglę "razy dwa" pojawił się NY. No i wielki zawód, bo gdzie ta roślinność? Tymczasem w aspekcie technicznym jest lepsza, bardziej dopracowana, a i NY stanowi miłą odmianę od Puszczy Białowieskiej, bo wygląda po prostu obłędnie. Szczególnie od trzeciego poziomu.

Szkoda tylko, że nie była produkowana z myślą "jedynie na PC", bo CryEngine 3 mógłby kopać dupska do potęgi.




RE: Gry - Mierzwiak - 18-11-2011

(18-11-2011, 08:51)Hitch napisał(a): Chociażby na http://www.gta.wikia.com wymieniają całkiem sporo bugów z tej wersji.
A dokładny link? Bo na liście bugów przy żadnym nie jest zaznaczone, że występuje konkretnie w tym wydaniu.

(18-11-2011, 09:23)Indroman napisał(a): Szkoda tylko, że nie była produkowana z myślą "jedynie na PC", bo CryEngine 3 mógłby kopać dupska do potęgi.
Każda z wersji powstawała niezależnie i miała w pełni wykorzystywać możliwości sprzętu.

Co do samej grafiki, jakkolwiek dobre by to nie było technicznie, to wygląda po prostu nudno, nudno i jeszcze raz nudno. Jedna wielka nijakość. Powtarzam: na razie nie ma ładniejszej gry niż Uncharted 3 z bardzo prostego powodu - nawet najlepsza technologia przegrywa w starciu z artyzmem.


RE: Gry - Karol - 18-11-2011

Cytat:nie ma ładniejszej gry niż Uncharted 3

Jest - "Machinarium" :D

[Obrazek: Machinarium_Microsoft_gry_4065342.jpg]

[Obrazek: Machinarium_Rec.6.jpg]

Tak, wiem, że nie do końca o to chodziło, ale to dobra okazja żeby zareklamować to cudo ;).


RE: Gry - Rodia - 18-11-2011

Przeszedłem Machinarium, mam nawet plakat w pokoju. Fajna giera, ale trudna jak cholera, wielokrotnie musiałem konsultować się z sieciowymi solucjami bo nie wyrabiałem :)


RE: Gry - Karol - 18-11-2011

A nie korzystałeś z tej księgi z podpowiedziami w rogu ekranu? Po przejściu krótkiej minigierki dostawało się podpowiedź w formie komiksu :).


RE: Gry - piXi - 18-11-2011

(18-11-2011, 21:09)Mierzwiak napisał(a): Powtarzam: na razie nie ma ładniejszej gry niż Uncharted 3 z bardzo prostego powodu - nawet najlepsza technologia przegrywa w starciu z artyzmem.

Mówisz o tej serii, która wali kiepskim antyaliasingiem na kilometr? ;-)

[Obrazek: 4012604163814e9e26feo.jpg]

Niektórzy chyba nie rozumieją, że jakość grafiki to nie różnorodność scenerii, różnorodność przeciwników czy wymyślność plansz...


RE: Gry - military - 18-11-2011

Cytat:jakość grafiki to nie różnorodność scenerii, różnorodność przeciwników czy wymyślność plansz...

Jakość grafiki to WŁAŚNIE to.


RE: Gry - Hitch - 18-11-2011

Pixi, szkoda, że dałeś screena z wersji multiplayer, która ma grafikę potężnie okrojoną w stosunku do singla.

MIerzwiaku, linka ci nie dam, bo sam nie pamiętam przy okazji czego o tym wspominali. Ot uznałem za warte odnotowania ;)


RE: Gry - Rodia - 19-11-2011

(18-11-2011, 22:20)Karol napisał(a): A nie korzystałeś z tej księgi z podpowiedziami w rogu ekranu? Po przejściu krótkiej minigierki dostawało się podpowiedź w formie komiksu :).

Korzystałem. Nie pomagało :P


RE: Gry - Karol - 19-11-2011

O... :P

No cóż, ja za to jako przygodówkowy weteran nie miałem jakiś wielkich problemów, podpowiedzi twórców jakoś mi wystarczyły (choć niektóre są rzeczywiście niejasne i trzeba się było nieźle wysilić żeby je odczytać). Jeśli dobrze pamiętam to grę przeszedłem w ciągu jednego popołudnia, które minęło mi na podziwianiu kolejnych lokacji i zachwytami nad muzyką, z nosem wciśniętym w monitor z niedowierzania nad pięknem grafiki, animacji, kreacji świata. Cudna rzecz.