Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Mierzwiak - 19-11-2011

(18-11-2011, 22:34)piXi napisał(a): Niektórzy chyba nie rozumieją, że jakość grafiki to nie różnorodność scenerii, różnorodność przeciwników czy wymyślność plansz...
A kto tak twierdzi? Bo ja nic takiego nie napisałem.

U3 to gra PIĘKNA, i brak wygładzania krawędzi tego nie zmienia.


RE: Gry - Indroman - 19-11-2011

Mierzwiak napisał(a):Każda z wersji powstawała niezależnie i miała w pełni wykorzystywać możliwości sprzętu.

Nie wiem skąd masz takie informacje skoro sam szef Cryteku w wywiadzie udzielonym podczas prac nad grą mówił wyraźnie, że tworzą pierwszy tak zaawansowany engine multiplatformowy, a po premierze uznał, że był to jednak błąd bo z PC mogli wyciągnąć więcej gdyby właśnie tworzyli niezależnie. To właśnie z tego powodu pierwszy rzut nie wykorzystywał DX 11. Niezależnie to był tworzony BF3 ze swoim Frostbite 2.0 a i tak nic tym nie osiągnięto.

Mierzwiak napisał(a):Co do samej grafiki, jakkolwiek dobre by to nie było technicznie, to wygląda po prostu nudno, nudno i jeszcze raz nudno. Jedna wielka nijakość.

Kwestia gustu Mierzwiak. Ja gram i co chwilę się łapię na tym, że zostaję zaatakowany znienacka przez wroga, bo zamiast pilnować własnej dupy oglądam widoczki. Pomijam totalnie odjechany gameplay, który wreszcie w jakimś FPS nie polega tylko na zasuwaniu do przodu i zdejmowaniu kolejnych kretynów. Ale czytając krytykę tej giery w internecie widać, że to też kwestia gustu.

Mierzwiak napisał(a):Powtarzam: na razie nie ma ładniejszej gry niż Uncharted 3 z bardzo prostego powodu - nawet najlepsza technologia przegrywa w starciu z artyzmem.

Z drugą częścią tego stwierdzenia się zgadzam. Dlatego Uncharted 3 ma się nijak do:

[Obrazek: HW2-0001.jpg]

[Obrazek: homeworld2015_2.jpg]

Homeworld 2... Tyle lat minęło, a bez dwóch zdań jest to dla mnie Best Looking Game Ever





RE: Gry - Hitch - 19-11-2011

Polygamia zamieściła w newsach screeny z GTA5, którym już dawno udowodniono bycie śmierdzącymi fejkami.
Żal.pl


RE: Gry - Khet - 19-11-2011

Cytat:Z drugą częścią tego stwierdzenia się zgadzam. Dlatego Uncharted 3 ma się nijak do:
A te screeny co mają udowodnić niby? :P


RE: Gry - piXi - 19-11-2011

Hitch napisał(a):Pixi, szkoda, że dałeś screena z wersji multiplayer, która ma grafikę potężnie okrojoną w stosunku do singla.

Czyli, że ten screen który dałem to nie jest gra Uncharted 3? ;-) Poza tym screen miał zobrazować tylko kiepski antyaliasing, który występuje w obu trybach na tym samym poziomie...


(18-11-2011, 22:43)military napisał(a):
Cytat:jakość grafiki to nie różnorodność scenerii, różnorodność przeciwników czy wymyślność plansz...

Jakość grafiki to WŁAŚNIE to.

Rozumiem, że Gran Turismo 2 na PSX ma lepszą grafikę od Gran Turismo 5 Prologue na PS3 bo ma więcej tras (różnorodność scenerii) i więcej samochodów (różnorodność przeciwników)? ;] Bez komentarza...


(19-11-2011, 07:47)Mierzwiak napisał(a): U3 to gra PIĘKNA, i brak wygładzania krawędzi tego nie zmienia.

A czy gdzieś napisałem, że nie jest piękna? To wcale nie zmienia faktu, że pod względem graficznym jest technologicznie (jeśli chodzi o liczbę polygonów, fizykę postaci i świata nieożywionego, oświetlenie, teksturowanie i cieniowanie) miałka na tle najnowszych PC-owych tytułów...


Swoją drogą polecam http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika_trójwymiarowa#Szczeg.C3.B3.C5.82owe_poj.C4.99cia (marne źródło wiedzy, ale zawsze) - pokazuje jakie elementy i pojęcia odnoszą się do grafiki 3D (grafika 2D jest jej podzbiorem)... Bo niektórzy chyba pojęcia "ocena grafiki" nie rozumieją... ;-)


RE: Gry - Indroman - 19-11-2011

(19-11-2011, 12:18)Khet napisał(a):
Cytat:Z drugą częścią tego stwierdzenia się zgadzam. Dlatego Uncharted 3 ma się nijak do:
A te screeny co mają udowodnić niby? :P

Ekhm.... noooo... ten.... Że artyzm jest ważniejszy niż zaawansowanie techniczne? Myślałem, że... jakby to powiedzieć... że to oczywiste :P

Choć screeny mogłem lepsze wybrać to fakt :P

piXi napisał(a):Swoją drogą polecam http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika_tró...j.C4.99cia (marne źródło wiedzy, ale zawsze) - pokazuje jakie elementy i pojęcia odnoszą się do grafiki 3D (grafika 2D jest jej podzbiorem)... Bo niektórzy chyba pojęcia "ocena grafiki" nie rozumieją... ;-)

W różnych zestawieniach różnie do sprawy podchodzą. Raz biorą pod uwagę piękno artystyczne, raz zaawansowanie techniczne. Pisząc o Crysis 2 miałem na myśli to drugie tym bardziej, że trochę siedzę w temacie Cinema 4D czy 3D Studio Max i pierdolety w stylu polygon, shader itp. nie są mi obce. Nie zmienia to faktu, że oceniając "grafikę" można patrzeć na sprawę dwojako i nic tu encyklopedyczne definicje nie zmienią. Coś co rozwala konkurencję w przedbiegach pod względem technicznym może się zwyczajnie niektórym nie podobać - tak jak właśnie wspomniane Crysis 2, które mnie - człowieka obserwującego czasem postęp renderingu przez kilkanaście godzin - zwyczajnie otumaniło mocą :)

Tymczasem przykład Homeworlda 2, który zapodałem to właśnie podejście od drugiej strony. Grafa stara, ale "concept design" jest powalający nawet po latach. Pomijam już, że Khet zdążył mi zobrazować jak dupne screeny wybrałem ;) Może tylko wybrane przygodówki LucasArts (później LucasFilm) mogą zaproponować coś równie ponadczasowego.




RE: Gry - Khet - 19-11-2011

Cytat:A czy gdzieś napisałem, że nie jest piękna? To wcale nie zmienia faktu, że pod względem graficznym jest technologicznie (jeśli chodzi o liczbę polygonów, fizykę postaci i świata nieożywionego, oświetlenie, teksturowanie i cieniowanie) miałka na tle najnowszych PC-owych tytułów...
Których niby?:] Jeśli AA jest tu jedynym wyznacznikiem jakości, to nie mamy o czym gadać, bo akurat cieniowanie czy oświetlenie to w U3 małe mistrzostwo - nawet w porównaniu z nowymi grami PC. Zresztą zabawne, że porównują gry PCtowe do konsolowych ZAWSZE wyciąga się tylko te różnice na niekorzyść tych drugich, ale jakoś zapomina się o tym czego na PC nie ma.




RE: Gry - Hitch - 19-11-2011

W ogóle czemu ma służyć to czepianie się "Uncharted"? Nie ma antyaliasingu, big fucking deal. Ale pokazać gry wyglądającej po prostu lepiej już nie jesteś w stanie. A szczerze lata mi koło pindola, jaka technologia została użyta, a jaka nie do wyświetlania wizualiów gry, póki kupuję wszystko, co się dzieje na ekranie bez zająknięcia i potrafię w każdym levelu przycupnąć na chwilę by podziwiać kunszt twórców. Nie było chyba głupszej rzeczy do przywalenia się, bo jakoś nigdy bym nie stwierdził, że czegokolwiek brakuje grafice z "Uncharted". Miliony innych graczy podobnie.

[Obrazek: uncharted-2-among-thieves-20090115041035897.jpg]
No, obleśne to wszystko jak cholera. Nie da się grać, bo nie ma antyaliasingu!


RE: Gry - Indroman - 19-11-2011

Hitch - pomimo, że mam zboczenie "techniczne" z racji mojego graficznego zawodu, zgadzam się całkowicie. Widziałem gierkę na tegorocznych targach IFA na PS Vita (okazuje się, że był to niejaki prequel - Uncharted: Golden Abyss) i wyglądało to bosko. Nie potrafiłem odłożyć konsoli na miejsce. Technicznie nie rozwalało łba, ale wyglądało po prostu obłędnie.


RE: Gry - Khet - 19-11-2011

No więc skoro wersja na PSVita rozwala, to co dopiero powiedzieć o pełnoprawnych częściach ;)


RE: Gry - Indroman - 19-11-2011

Nie wiem, nie widziałem, nie grałem :)


RE: Gry - Hitch - 19-11-2011

Gameplaye na Youtubie nie śmierdzą :)


RE: Gry - Indroman - 19-11-2011

(19-11-2011, 15:39)Hitch napisał(a): Gameplaye na Youtubie nie śmierdzą :)
Patrz Pan! Dobrze gada!



RE: Gry - Khet - 19-11-2011

Ale oglądanie gameplayów na YT to jak... oglądanie gameplayów na YT. Najlepiej samemu usiąść przez TV i wsiąknąć, żeby potem nie psioczyć o aliasingu na screenach i w okienku przeglądarki;)


RE: Gry - piXi - 19-11-2011

Cytat:Nie było chyba głupszej rzeczy do przywalenia się, bo jakoś nigdy bym nie stwierdził, że czegokolwiek brakuje grafice z "Uncharted".

Wyjdzie Uncharted 4 lub 5 na PS4 to pogadamy o tym czego brakowało w poprzednich częściach, a co będzie w nowych (i będzie wychwalane pod niebiosa)... Widocznie małą wyobraźnie masz skoro niczego Ci nie brakuje w grafice z U3.... ;-)


Cytat:Najlepiej samemu usiąść przez TV i wsiąknąć, żeby potem nie psioczyć o aliasingu na screenach i w okienku przeglądarki;)

Najlepiej samemu odpalić Crysis 2 (albo np. CoD: MW3 czy Battlefield 3) na PC z maksymalnymi ustawieniami i wtedy pisać o grafice w Uncharted 3.

Tak poza tym:

-> Seria Uncharted to zajebiste gry.
-> Grafika z serii Uncharted nie przeszkadza w grze.
-> Crysis 2 na PC ma nieporównywalnie lepszą grafikę od Uncharted 3.
-> Większość nowych gier na PC bije pod względem graficznym konsolówki na łopatki.

Tyle ode mnie w temacie grafiki Uncharted 3.


RE: Gry - military - 19-11-2011

Pixi, jesteś typem gracza którego szczerze nie lubię. Według ciebie pewnie to jest brzydka grafika:

[Obrazek: 1282644969.jpg]
[Obrazek: patapon_2.jpg]
[Obrazek: 1-3Crash_Bandicoot1.jpg]
[Obrazek: shadow-of-the-colossus-20050927025333795.jpg]
[Obrazek: machinarium4.jpg]


Bo przecież albo nie ma shaderów, albo jest 2d, i najmilsze co można o niej powiedzeć, to to, że nie przeszkadza w grze. Uruchomcie Crysis 2 na PC i wtedy oceniajcie grafikę. To jasne jak słońce, że o pięknie lub brzydocie obrazu świadczy liczba pociągnięć pędzlem.


RE: Gry - Indroman - 19-11-2011

Czy mógłbyś zdradzić tajemnicę z jakiego dzieła pochodzi fotka nr 4?

No i Crash Bandicoot... ehhh


RE: Gry - military - 19-11-2011

4 - Shadow of the Colossus.

A Crash jest do dziś piękny i mega-grywalny, i nie brakuje mu ani jednego polygona, o! A jak Hitch albo Mierzwiak nie grali, to ściągać z PSN, bo to gra gości od Uncharted.:)


RE: Gry - Indroman - 19-11-2011

Wiem, wiem... wspomniałem o tym kilkanaście postów temu, przy okazji zakupu Mierzwiaka :) Crash od pierwszej części jest dla mnie platformówką wszechczasów. Nigdy nie zapomnę tej zapierdalaniny na dziku, czy skakania po odpadających deskach mostu w chmurach. Dwójkę przeszedłem, jedynka była trudniejsza... łamał mnie jakiś poziom z lecącym świetlikiem przed facjatą (rozświetlał ciemność i trzeba było gonić). Pewnie bym przeszedł, ale miałem Playstation od kumpla i musiałem oddać :(

Pamiętam, że mniej więcej w momencie wyjścia jedynki pojawił się Mario 64. Bardzo dobry tytuł, ale Crash bił go na łeb grywalnością i luzackim podejściem. Chyba zaraz ściągnę emulator :)


RE: Gry - Arahan - 19-11-2011

Zgadzam się z Wojskowym. Nie mogę już czytać Twojego pieprzenia Pixi.
Miałem okazję grać w Crysisa 2 na kompie u kumpla, który żeby zagrać w tą grę sporo zainwestował w sprzęt. I co ? Dupy nie urwało. Ba! Mając porównanie Crysisa2 z U3 uważam, że rozmachem, artyzmem i grafiką U3 kopie dupę Cr2.

Tam nie zdarzyło mi się przystawać i podziwiać dzieła programistów.
Wyjdzie U4, a nawet U5 i dalej będę uważał, że U3 to piękna gra. Tak samo jak uważam, że Mafia ma genialną grafikę.