![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - Mierzwiak - 19-11-2011 (18-11-2011, 22:34)piXi napisał(a): Niektórzy chyba nie rozumieją, że jakość grafiki to nie różnorodność scenerii, różnorodność przeciwników czy wymyślność plansz...A kto tak twierdzi? Bo ja nic takiego nie napisałem. U3 to gra PIĘKNA, i brak wygładzania krawędzi tego nie zmienia. RE: Gry - Indroman - 19-11-2011 Mierzwiak napisał(a):Każda z wersji powstawała niezależnie i miała w pełni wykorzystywać możliwości sprzętu. Nie wiem skąd masz takie informacje skoro sam szef Cryteku w wywiadzie udzielonym podczas prac nad grą mówił wyraźnie, że tworzą pierwszy tak zaawansowany engine multiplatformowy, a po premierze uznał, że był to jednak błąd bo z PC mogli wyciągnąć więcej gdyby właśnie tworzyli niezależnie. To właśnie z tego powodu pierwszy rzut nie wykorzystywał DX 11. Niezależnie to był tworzony BF3 ze swoim Frostbite 2.0 a i tak nic tym nie osiągnięto. Mierzwiak napisał(a):Co do samej grafiki, jakkolwiek dobre by to nie było technicznie, to wygląda po prostu nudno, nudno i jeszcze raz nudno. Jedna wielka nijakość. Kwestia gustu Mierzwiak. Ja gram i co chwilę się łapię na tym, że zostaję zaatakowany znienacka przez wroga, bo zamiast pilnować własnej dupy oglądam widoczki. Pomijam totalnie odjechany gameplay, który wreszcie w jakimś FPS nie polega tylko na zasuwaniu do przodu i zdejmowaniu kolejnych kretynów. Ale czytając krytykę tej giery w internecie widać, że to też kwestia gustu. Mierzwiak napisał(a):Powtarzam: na razie nie ma ładniejszej gry niż Uncharted 3 z bardzo prostego powodu - nawet najlepsza technologia przegrywa w starciu z artyzmem. Z drugą częścią tego stwierdzenia się zgadzam. Dlatego Uncharted 3 ma się nijak do: ![]() ![]() Homeworld 2... Tyle lat minęło, a bez dwóch zdań jest to dla mnie Best Looking Game Ever RE: Gry - Hitch - 19-11-2011 Polygamia zamieściła w newsach screeny z GTA5, którym już dawno udowodniono bycie śmierdzącymi fejkami. Żal.pl RE: Gry - Khet - 19-11-2011 Cytat:Z drugą częścią tego stwierdzenia się zgadzam. Dlatego Uncharted 3 ma się nijak do:A te screeny co mają udowodnić niby? :P RE: Gry - piXi - 19-11-2011 Hitch napisał(a):Pixi, szkoda, że dałeś screena z wersji multiplayer, która ma grafikę potężnie okrojoną w stosunku do singla. Czyli, że ten screen który dałem to nie jest gra Uncharted 3? ;-) Poza tym screen miał zobrazować tylko kiepski antyaliasing, który występuje w obu trybach na tym samym poziomie... (18-11-2011, 22:43)military napisał(a):Cytat:jakość grafiki to nie różnorodność scenerii, różnorodność przeciwników czy wymyślność plansz... Rozumiem, że Gran Turismo 2 na PSX ma lepszą grafikę od Gran Turismo 5 Prologue na PS3 bo ma więcej tras (różnorodność scenerii) i więcej samochodów (różnorodność przeciwników)? ;] Bez komentarza... (19-11-2011, 07:47)Mierzwiak napisał(a): U3 to gra PIĘKNA, i brak wygładzania krawędzi tego nie zmienia. A czy gdzieś napisałem, że nie jest piękna? To wcale nie zmienia faktu, że pod względem graficznym jest technologicznie (jeśli chodzi o liczbę polygonów, fizykę postaci i świata nieożywionego, oświetlenie, teksturowanie i cieniowanie) miałka na tle najnowszych PC-owych tytułów... Swoją drogą polecam http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika_trójwymiarowa#Szczeg.C3.B3.C5.82owe_poj.C4.99cia (marne źródło wiedzy, ale zawsze) - pokazuje jakie elementy i pojęcia odnoszą się do grafiki 3D (grafika 2D jest jej podzbiorem)... Bo niektórzy chyba pojęcia "ocena grafiki" nie rozumieją... ;-) RE: Gry - Indroman - 19-11-2011 (19-11-2011, 12:18)Khet napisał(a):Cytat:Z drugą częścią tego stwierdzenia się zgadzam. Dlatego Uncharted 3 ma się nijak do:A te screeny co mają udowodnić niby? :P Ekhm.... noooo... ten.... Że artyzm jest ważniejszy niż zaawansowanie techniczne? Myślałem, że... jakby to powiedzieć... że to oczywiste :P Choć screeny mogłem lepsze wybrać to fakt :P piXi napisał(a):Swoją drogą polecam http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika_tró...j.C4.99cia (marne źródło wiedzy, ale zawsze) - pokazuje jakie elementy i pojęcia odnoszą się do grafiki 3D (grafika 2D jest jej podzbiorem)... Bo niektórzy chyba pojęcia "ocena grafiki" nie rozumieją... ;-) W różnych zestawieniach różnie do sprawy podchodzą. Raz biorą pod uwagę piękno artystyczne, raz zaawansowanie techniczne. Pisząc o Crysis 2 miałem na myśli to drugie tym bardziej, że trochę siedzę w temacie Cinema 4D czy 3D Studio Max i pierdolety w stylu polygon, shader itp. nie są mi obce. Nie zmienia to faktu, że oceniając "grafikę" można patrzeć na sprawę dwojako i nic tu encyklopedyczne definicje nie zmienią. Coś co rozwala konkurencję w przedbiegach pod względem technicznym może się zwyczajnie niektórym nie podobać - tak jak właśnie wspomniane Crysis 2, które mnie - człowieka obserwującego czasem postęp renderingu przez kilkanaście godzin - zwyczajnie otumaniło mocą :) Tymczasem przykład Homeworlda 2, który zapodałem to właśnie podejście od drugiej strony. Grafa stara, ale "concept design" jest powalający nawet po latach. Pomijam już, że Khet zdążył mi zobrazować jak dupne screeny wybrałem ;) Może tylko wybrane przygodówki LucasArts (później LucasFilm) mogą zaproponować coś równie ponadczasowego. RE: Gry - Khet - 19-11-2011 Cytat:A czy gdzieś napisałem, że nie jest piękna? To wcale nie zmienia faktu, że pod względem graficznym jest technologicznie (jeśli chodzi o liczbę polygonów, fizykę postaci i świata nieożywionego, oświetlenie, teksturowanie i cieniowanie) miałka na tle najnowszych PC-owych tytułów...Których niby?:] Jeśli AA jest tu jedynym wyznacznikiem jakości, to nie mamy o czym gadać, bo akurat cieniowanie czy oświetlenie to w U3 małe mistrzostwo - nawet w porównaniu z nowymi grami PC. Zresztą zabawne, że porównują gry PCtowe do konsolowych ZAWSZE wyciąga się tylko te różnice na niekorzyść tych drugich, ale jakoś zapomina się o tym czego na PC nie ma. RE: Gry - Hitch - 19-11-2011 W ogóle czemu ma służyć to czepianie się "Uncharted"? Nie ma antyaliasingu, big fucking deal. Ale pokazać gry wyglądającej po prostu lepiej już nie jesteś w stanie. A szczerze lata mi koło pindola, jaka technologia została użyta, a jaka nie do wyświetlania wizualiów gry, póki kupuję wszystko, co się dzieje na ekranie bez zająknięcia i potrafię w każdym levelu przycupnąć na chwilę by podziwiać kunszt twórców. Nie było chyba głupszej rzeczy do przywalenia się, bo jakoś nigdy bym nie stwierdził, że czegokolwiek brakuje grafice z "Uncharted". Miliony innych graczy podobnie. ![]() No, obleśne to wszystko jak cholera. Nie da się grać, bo nie ma antyaliasingu! RE: Gry - Indroman - 19-11-2011 Hitch - pomimo, że mam zboczenie "techniczne" z racji mojego graficznego zawodu, zgadzam się całkowicie. Widziałem gierkę na tegorocznych targach IFA na PS Vita (okazuje się, że był to niejaki prequel - Uncharted: Golden Abyss) i wyglądało to bosko. Nie potrafiłem odłożyć konsoli na miejsce. Technicznie nie rozwalało łba, ale wyglądało po prostu obłędnie. RE: Gry - Khet - 19-11-2011 No więc skoro wersja na PSVita rozwala, to co dopiero powiedzieć o pełnoprawnych częściach ;) RE: Gry - Indroman - 19-11-2011 Nie wiem, nie widziałem, nie grałem :) RE: Gry - Hitch - 19-11-2011 Gameplaye na Youtubie nie śmierdzą :) RE: Gry - Indroman - 19-11-2011 (19-11-2011, 15:39)Hitch napisał(a): Gameplaye na Youtubie nie śmierdzą :)Patrz Pan! Dobrze gada! RE: Gry - Khet - 19-11-2011 Ale oglądanie gameplayów na YT to jak... oglądanie gameplayów na YT. Najlepiej samemu usiąść przez TV i wsiąknąć, żeby potem nie psioczyć o aliasingu na screenach i w okienku przeglądarki;) RE: Gry - piXi - 19-11-2011 Cytat:Nie było chyba głupszej rzeczy do przywalenia się, bo jakoś nigdy bym nie stwierdził, że czegokolwiek brakuje grafice z "Uncharted". Wyjdzie Uncharted 4 lub 5 na PS4 to pogadamy o tym czego brakowało w poprzednich częściach, a co będzie w nowych (i będzie wychwalane pod niebiosa)... Widocznie małą wyobraźnie masz skoro niczego Ci nie brakuje w grafice z U3.... ;-) Cytat:Najlepiej samemu usiąść przez TV i wsiąknąć, żeby potem nie psioczyć o aliasingu na screenach i w okienku przeglądarki;) Najlepiej samemu odpalić Crysis 2 (albo np. CoD: MW3 czy Battlefield 3) na PC z maksymalnymi ustawieniami i wtedy pisać o grafice w Uncharted 3. Tak poza tym: -> Seria Uncharted to zajebiste gry. -> Grafika z serii Uncharted nie przeszkadza w grze. -> Crysis 2 na PC ma nieporównywalnie lepszą grafikę od Uncharted 3. -> Większość nowych gier na PC bije pod względem graficznym konsolówki na łopatki. Tyle ode mnie w temacie grafiki Uncharted 3. RE: Gry - military - 19-11-2011 Pixi, jesteś typem gracza którego szczerze nie lubię. Według ciebie pewnie to jest brzydka grafika: ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Bo przecież albo nie ma shaderów, albo jest 2d, i najmilsze co można o niej powiedzeć, to to, że nie przeszkadza w grze. Uruchomcie Crysis 2 na PC i wtedy oceniajcie grafikę. To jasne jak słońce, że o pięknie lub brzydocie obrazu świadczy liczba pociągnięć pędzlem. RE: Gry - Indroman - 19-11-2011 Czy mógłbyś zdradzić tajemnicę z jakiego dzieła pochodzi fotka nr 4? No i Crash Bandicoot... ehhh RE: Gry - military - 19-11-2011 4 - Shadow of the Colossus. A Crash jest do dziś piękny i mega-grywalny, i nie brakuje mu ani jednego polygona, o! A jak Hitch albo Mierzwiak nie grali, to ściągać z PSN, bo to gra gości od Uncharted.:) RE: Gry - Indroman - 19-11-2011 Wiem, wiem... wspomniałem o tym kilkanaście postów temu, przy okazji zakupu Mierzwiaka :) Crash od pierwszej części jest dla mnie platformówką wszechczasów. Nigdy nie zapomnę tej zapierdalaniny na dziku, czy skakania po odpadających deskach mostu w chmurach. Dwójkę przeszedłem, jedynka była trudniejsza... łamał mnie jakiś poziom z lecącym świetlikiem przed facjatą (rozświetlał ciemność i trzeba było gonić). Pewnie bym przeszedł, ale miałem Playstation od kumpla i musiałem oddać :( Pamiętam, że mniej więcej w momencie wyjścia jedynki pojawił się Mario 64. Bardzo dobry tytuł, ale Crash bił go na łeb grywalnością i luzackim podejściem. Chyba zaraz ściągnę emulator :) RE: Gry - Arahan - 19-11-2011 Zgadzam się z Wojskowym. Nie mogę już czytać Twojego pieprzenia Pixi. Miałem okazję grać w Crysisa 2 na kompie u kumpla, który żeby zagrać w tą grę sporo zainwestował w sprzęt. I co ? Dupy nie urwało. Ba! Mając porównanie Crysisa2 z U3 uważam, że rozmachem, artyzmem i grafiką U3 kopie dupę Cr2. Tam nie zdarzyło mi się przystawać i podziwiać dzieła programistów. Wyjdzie U4, a nawet U5 i dalej będę uważał, że U3 to piękna gra. Tak samo jak uważam, że Mafia ma genialną grafikę. |