Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
BŁĘDY, literówki, omsknięcia, potknięcia na stronie KMF - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Strona KMF (https://forumkmf.pl/Forum-Strona-KMF--10)
+--- Wątek: BŁĘDY, literówki, omsknięcia, potknięcia na stronie KMF (/Thread-B%C5%81%C4%98DY-liter%C3%B3wki-omskni%C4%99cia-potkni%C4%99cia-na-stronie-KMF--192)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


- slepy51 - 22-12-2007

Skoro Mental napisał, żeby ów fakt tutaj zgłosić, to zgłaszam - chodzi o recenzję "The Texas Chain Saw Massacre" Tobe Hoopera i stwierdzenie wystepujace w tymże tekście - z tego co pamiętam, kilkukrotnie pada tam iż jest to "slasher", choć tak naprawdę nie jest, gdyż dzieło Hoopera to czystej krwi survival, z czym zresztą sam autor recenzji w odpowiednim temacie się zgodził. Nieśmiało więc proponuję owego "babola" poprawić :wink:


- Azgaroth - 27-12-2007

Punkt 6. jest popsuty ;)

http://www.film.org.pl/prace/memento_po_kolei.html


- romeck - 27-12-2007

Czemu?


- Azgaroth - 27-12-2007

Bo w punkcie "Piwo" pisze to samo co w punkcie "Sammy".

[Obrazek: dgdfr6.th.jpg]

[Obrazek: dgd1is7.th.jpg]


- ARmy - 07-01-2008

KOMPUTEROWE BAJKI: CZĘŚĆ II - opracowanie Adiego:

Kod:
Filmu dość niezwykłego w ówczesnej historii gatunku. Zamiast bajeczki z gadającymi zwierzakami i DZECIĘCYMI bohaterami,

Literóweczka :).


- Semi - 15-01-2008

Może to już za stare (rok 2000), żeby zwracac na to uwagę, ale pojawił się niedawno na forum odnośnik do tego plebiscytu: http://www.film.org.pl/forum/rezyserzy.html
A skoro tak, to nie wypada nie poprosic o poprawienie

Cytat:"Edward Scissorhands" ("Edward norzycoręki") 1990



- Strummer - 17-01-2008

W plebiscycie na najlepszego reżysera widnieje Jim Jarmush. Powinno być Jim JarmusCH. Taka mała literóweczka.:)


- Gładka - 13-02-2008

http://film.org.pl/prace/sailor_moon/postacie.html

Na samym dole, w opisie Sailor Stars - "Prywatnie natomiast są to chłopcy, bracia..", "co bardzo krytykują inne czarodziejki, a także jego bracia..."

Seiya, Taiki i Yaten nie są braćmi. "Kou" nie jest ich wspólnym nazwiskiem, ale imieniem; "Seiya", "Taiki" i "Yaten" to nie ich imiona, tylko nazwiska.

Dowodem na niesłuszność twierdzenia o ich pokrewieństwie jest scena, w której Ami i Taiki patrzą na wyniki testu, przy których nazwiska uczniów widnieją przed ich imionami ("Mizuno Ami" i "Taiki Kou").

Poza tym mam zastrzeżenia (ale już mniejszej wagi) do stwierdzenia, że Sailor Stars prywatnie są chłopcami, gdyż to może trochę mącić w głowach - z tego zdania wynikałoby, że Stars to chłopcy, którzy pewnego dnia zostali Sailor Senshi, podczas gdy w rzeczywistości są one wojowniczkami, które po przybyciu na Ziemię zmieniły płeć (ale przyjmują ją tylko w sferze "codziennej") w celu łatwiejszych poszukiwań Kakyu. Przy dodaniu tej informacji można zrezygnować ze zdania o tym, że nie wiadomo, skąd wzięła się ta machinacja płciami, ale przy dodaniu informacji, że w mandze Starlights nigdy nie zmieniły fizycznie płci i tylko przebierały się za chłopaków.


- Jakuzzi - 26-02-2008

Aktualizacji wymaga wstepniak do Krabow. ;)


- DUX - 26-02-2008

Sprecyzuj...


- Mefisto - 26-02-2008

dzisiejszy debiut
Cytat:od momentu szkoleń w amerykańskiej bazie wojskowej, poprzez desant we francuskiej Normandii i działania wojenne w Holandii, Belgii i Niemczech, aż po zakończenie działań wojennych na froncie europejskim

;)


- Jakuzzi - 26-02-2008

DUX napisał(a):Sprecyzuj...

przygotowaliśmy też TOP5 najlepszych filmów według poszczególnych członków KMF-u, do którego przejrzenia serdecznie zachęcamy już wkrótce!


- Artemis - 27-02-2008

w moim topie - w "thank you for smoking" jest slowo "bezszczelny". ja to dyktowalam kuzynowi przez telefon, kuzyn sie spieszyl - tyle wyjasnienia ;).


- Jakuzzi - 07-03-2008

50 prawd objawionych przez DH 4.0 - wydaje mi sie, ze dobrze byloby wymienic fotki, przynajmniej na takie nie z kinowki. :)


- Hitch - 07-03-2008

Fotki nie sa z kinowki, tylko sa w malej rozdzielczosci :)


- Deckard - 07-03-2008

Z genialnej filmografii Kubricka piora Adiego (fragment o Clockwork Orange)
"Korova Milky Bar"
Korova Milk Bar! :) bar mleczny, a nie batonik :) Swoja droga, jedna z plyt Myslovitz zawiera ten sam blad :)


- Adi - 07-03-2008

Dziękuję - poprawione


- Mefisto - 08-03-2008

w tekście o Conanie
Cytat:oparty na w dużej mierze na kulturze Wikingów

i

Cytat:wystawiony na ciężką próbą



- romeck - 08-03-2008

+ Obróbka - pod FF jest coś nie tak przy plakatach (margines się robi).


- ALIEEN - 09-03-2008

Conan zostal barbarzynsko poprawiony ;)