Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Grand Theft Auto (seria) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Grand Theft Auto (seria) (/Thread-Grand-Theft-Auto-seria--2644)



RE: Grand Theft Auto - military - 12-07-2013

No cóż, założyłem że skoro wyświetla się misja i WIELOKROTNIE się powtarza powiadomienie, to trzeba ją wykonać, bo to powiadomienie nie zniknie. Nie grzebałem w opcjach - i tak byłem przytłoczony tą grą i tym, że po 5 godzinach NADAL pojawiały się nowe tutoriale.


RE: Grand Theft Auto - Hitch - 12-07-2013

Nie miej pretensji do gry, że nie umiesz w nią grać :)


RE: Grand Theft Auto - military - 12-07-2013

Mam pretensje do gry, że nie pozwala mi grać tylko zmienia swój cel co godzinę, rozwleka się na siłę, wprowadza mnóstwo niepotrzebnych elementów - leje wodę krótko mówiąc. W GTA:VC praktycznie od drugiej misji wiedziałeś wszystko, co masz wiedzieć - reszta była zabawą. GTA4 musiałeś się uczyć całymi godzinami. Gra, której muszę się uczyć, to nie gra - to praca.


RE: Grand Theft Auto - Gal Anonim - 12-07-2013

A tam. Każdej gry musisz się uczyć, to raz. Dwa, że jeżeli rozgrywka czy możliwości jakie dostajesz są złożone to nic dziwnego. Inna sprawa, że nie wiem co ty z ta nauką - tak jakbyś musiał przeczytać trzy podręczniki do DnD przed zagraniem. Gra bardzo prosto prowadzi przez rozgrywkę i uczy swoich zasad. Choć tę jedną randkę trzeba odbębnić w wątków głównym to wciąż jest ona tylko jedna - jest jakąś odskocznią od misji, w których ciągle są pościgi i strzelaniny, a ty narzekasz na to, że gra, w której można się strzelać godzinami (tak jak robiłem to ja) każe w 5% rozgrywki zrobić coś innego.

Nota bene, zawsze mnie zaskakiwało narzekanie na długość gier albo ich złożoność. To może być przerażające w Morrowindzie, który rzuca nas na głęboką wodę i mówi: idź i rób co chcesz. Ale GTA ładnie prowadzi za rękę przez te wszystkie elementy. Zbyt długi film to rzecz logiczna, ale gra, w której po prostu możesz robić dużo rzeczy? Gdzie dostajesz dużo rozgrywki za swoje pieniądze? Nie czaje. Zwłaszcza, ze to gejmplej na poziomie. A że są pierdoły w grze, minigierki? To wada? Ja w bilard zagrałem na przykład dopiero w drugim DLC tak naprawdę. No ale niewazne.


RE: Grand Theft Auto - military - 12-07-2013

Crov, to strzelanie w GTA4 jest naprawdę słabe, "sztywne". Natomiast na długość narzekam między innymi dlatego, ze misje nie miały pieprzonych czekpointów, przez co śmierć w końcówce oznaczała konieczność ponownego DOJAZDU do miejsca rozpoczęcia, DOJAZDU od zlecenia do miejsca rozpoczęcia akcji, i przechodzenia wszystkiego od początku. A że grą kierowało się jak pijanym wielorybem, ginąłem często - i zniechęcało mnie to powtarzanie dojazdów, żeby zginąć po 5 minutach. GTA4 było dla mnie w dużej mierze niegrywalne - naprawdę z wielu powodów. Ale może dam mu drugą szansę.


RE: Grand Theft Auto - Gal Anonim - 12-07-2013

No to jak niegrywalne to nie ma, co grać i tyle. :) Ja grałem mnóstwo godzin i uwielbiam. Strzelanie to dla mnie obok Hitman Blood Money, Dishonored i Far Cry 3 najprzyjemniejsze strzelanie ever, choć postać czasem poruszała się topornie (ale w sumie dość realistycznie, bez akrobacji). Nie zgadzam się też z tymi, którzy twierdzili, że nie czuć mocy broni w grze.

Cala mechanika strzelania i jazdy samochodem jest wyraźnie efektem eksperymentu, a nie niedopracowania. Pod względem fizyki postawiono bardziej na realizm, i tyle. IMO w dodatkach wypadło t tylko lepiej. Ale licze, że jednak trochę lepiej to zbalansuą w V i będzie trochę bardziej zręcznościowo.


RE: Grand Theft Auto - Hitch - 17-07-2013

Coś dla Miltona:
http://www.ps3site.pl/gta-v-zaoferuje-nam-wartka-efektowna-akcje-od-samego-poczatku/160789


RE: Grand Theft Auto - military - 17-07-2013

Dobra wiadomość.:)


RE: Grand Theft Auto - Mierzwiak - 18-07-2013

Na wypadek gdyby ktoś był niekompatybilny z angielskim ;)




RE: Grand Theft Auto - Joe Chip - 27-07-2013

GTA 4 - Lost and Damned

W końcu zabrałem się za jakiś dodatek do czwórki. Na plus, zdecydowanie więcej dobrej muzy, nie ma dużej częstotliwości upierdliwych telefonów, nawiązania, nie trzeba latać pieprzonymi helikopterami za jakimś gościem. Minus - misje na jedno kopyto lecz to mały szczegół do przeżycia.




RE: Grand Theft Auto - Mierzwiak - 28-07-2013

Przed Tobą Ballada o Geju Tonym jak rozumiem? Przygotuj się na mega zabawę i mnóstwo śmiechu.


RE: Grand Theft Auto - Huntersky - 28-07-2013

Ballada jest cudowna, takie powinno być GTA IV od samego początku. A Yusuf znajduje się w pierwszej dziesiątce moich ulubiony bohaterów, nigga!


RE: Grand Theft Auto - Gal Anonim - 28-07-2013

Lubie Balladę, ale to Lost and Damned wymiata. Sory.


RE: Grand Theft Auto - Mierzwiak - 28-07-2013

Oba Epizody są lepsze od IV i na tym poprzestańmy :)


RE: Grand Theft Auto - Huntersky - 28-07-2013




RE: Grand Theft Auto - Mental - 28-07-2013

Full profeska :)


RE: Grand Theft Auto - Huntersky - 08-08-2013

MEANWHILE IN LOS ANGELES
[Obrazek: XK700N1.jpg]


RE: Grand Theft Auto - Huntersky - 13-08-2013

Wirtualny przewodnik po mieście i masa nowego contentu: http://www.rockstargames.com/V/lsbc/fast-cars
Przy okazji, wheelchairs confirmed! [Obrazek: QocMJqN.jpg]
A w herbie Los Santos jest wielka stopa.


RE: Grand Theft Auto - Mental - 13-08-2013

Te trzy plakaty z LA zostały już w całości rozwieszone?


RE: Grand Theft Auto - Huntersky - 13-08-2013

Jeszcze się męczą:
[Obrazek: GTA-5-mural-LA.jpg]