Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
The Mist (2007) reż. Frank Darabont - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Filmy zagraniczne (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-zagraniczne--12)
+---- Dział: Forum wewnętrzne: HORRORY, KINO WAMPIRYCZNE, GORE (https://forumkmf.pl/Forum-Forum-wewn%C4%99trzne-HORRORY-KINO-WAMPIRYCZNE-GORE--19)
+---- Wątek: The Mist (2007) reż. Frank Darabont (/Thread-The-Mist-2007-re%C5%BC-Frank-Darabont--787)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: The Mist (2007) reż. Frank Darabont - Corn - 16-08-2022

Cytat: Punisher TJ'a zawsze był moim zdaniem najlepszy
Akurat każdy aktor grający Punishera był top. Po prostu żaden z twórców nie ogarnął o co chodzi w Punisherze i dlaczego to nie jest typowy film zemsty polegający na zabijaniu tych, którzy zabili moją rodzinę. Ten z Janem był najgorszy, to jak bardzo Hensleigh rozminął się z oryginałem powinno być wykładane na uniwerkach.


RE: The Mist (2007) reż. Frank Darabont - marsgrey21 - 16-08-2022

Ten z Janem był najzajebistszy, z komiksami jest tak, że jest multum wersji i styli w jakich dane serie/historie są opowiadane/rysowane, tak naprawdę każdy kto bierze się za adaptacje tworzy kolejną wariację na temat postaci, tak samo było z Burtonowskimi Batmanami.


RE: The Mist (2007) reż. Frank Darabont - Corn - 16-08-2022

Ale tu nie chodzi o styl tylko zrozumienie idei Punishera i tego co napędza i motywuje Castle'a do takiej a nie innej działalności. Co z tego, że film z Janem przeniósł postacie czy niektóre kadry/wątki wprost z komiksów jak totalnie nie ogarnął esencji, przez co film jest totalnie niewyróżniającym się hollywoodzkim akcyjniakiem o zbrodni i zemście. To tak jakby Spider-man Parkera był milionerem, który sam sobie wyhodował superpająka, który następnie go ugryzł i dał pajęcze moce. To też byłby spider-man, ale jednak nie taki jaki być powinien.


RE: The Mist (2007) reż. Frank Darabont - marsgrey21 - 16-08-2022

Wyjaśnij mi ideę postaci Punishera bo nie rozumiem co masz na myśli.


RE: The Mist (2007) reż. Frank Darabont - Corn - 16-08-2022

Ta idea to przypadek. Cały sens Punishera opiera się na tym, że Frank traci rodzinę przypadkiem. To nie są ofiary celowego zamachu konkretnych ludzi a ofiary wojny gangów, z której nikt poza Castlem nie wychodzi żywy. Dlatego Frank nie może się zemścić, bo nie ma na kim. Początkowo zjada go depresja, a gdy widzi niemoc policji i dziennikarzy w znalezieniu ludzi odpowiedzialnych za strzelaninę depresja ustępuje obsesji i Castle staje się Punisherem. Nie zależy mu na konkretnej zemście ale na ukaraniu wszystkich złych ludzi, żeby nikt nie musiał przechodzić tego samego co on. Żadna adaptacja tego nie rozumiała. U Lundgrena ofiary mafii, u Jane’a ofiary mafii, u Stevensona coś tam było napomknięte, ale to tyle, u Bernthala ofiary spisku wojskowych. No kurde :D


RE: The Mist (2007) reż. Frank Darabont - marsgrey21 - 16-08-2022

W adaptacjach zawsze dodają takie elementy by historia miała większy wydźwięk względem fabuły, szczerze mówiąc, mi to nie przeszkadza, bo tak naprawdę na końcu pozostaje ten sam element postaci czyli żal i gniew którego nic nie zaspokoi, więc nawet gdy zabija ludzi odpowiedzialnych, to później zabijanie winnych staje się już obsesją i celem życia.