![]() |
|
The Mist (2007) reż. Frank Darabont - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Filmy zagraniczne (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-zagraniczne--12) +---- Dział: Forum wewnętrzne: HORRORY, KINO WAMPIRYCZNE, GORE (https://forumkmf.pl/Forum-Forum-wewn%C4%99trzne-HORRORY-KINO-WAMPIRYCZNE-GORE--19) +---- Wątek: The Mist (2007) reż. Frank Darabont (/Thread-The-Mist-2007-re%C5%BC-Frank-Darabont--787) |
RE: The Mist (2007) reż. Frank Darabont - Corn - 16-08-2022 Cytat: Punisher TJ'a zawsze był moim zdaniem najlepszyAkurat każdy aktor grający Punishera był top. Po prostu żaden z twórców nie ogarnął o co chodzi w Punisherze i dlaczego to nie jest typowy film zemsty polegający na zabijaniu tych, którzy zabili moją rodzinę. Ten z Janem był najgorszy, to jak bardzo Hensleigh rozminął się z oryginałem powinno być wykładane na uniwerkach. RE: The Mist (2007) reż. Frank Darabont - marsgrey21 - 16-08-2022 Ten z Janem był najzajebistszy, z komiksami jest tak, że jest multum wersji i styli w jakich dane serie/historie są opowiadane/rysowane, tak naprawdę każdy kto bierze się za adaptacje tworzy kolejną wariację na temat postaci, tak samo było z Burtonowskimi Batmanami. RE: The Mist (2007) reż. Frank Darabont - Corn - 16-08-2022 Ale tu nie chodzi o styl tylko zrozumienie idei Punishera i tego co napędza i motywuje Castle'a do takiej a nie innej działalności. Co z tego, że film z Janem przeniósł postacie czy niektóre kadry/wątki wprost z komiksów jak totalnie nie ogarnął esencji, przez co film jest totalnie niewyróżniającym się hollywoodzkim akcyjniakiem o zbrodni i zemście. To tak jakby Spider-man Parkera był milionerem, który sam sobie wyhodował superpająka, który następnie go ugryzł i dał pajęcze moce. To też byłby spider-man, ale jednak nie taki jaki być powinien. RE: The Mist (2007) reż. Frank Darabont - marsgrey21 - 16-08-2022 Wyjaśnij mi ideę postaci Punishera bo nie rozumiem co masz na myśli. RE: The Mist (2007) reż. Frank Darabont - Corn - 16-08-2022 Ta idea to przypadek. Cały sens Punishera opiera się na tym, że Frank traci rodzinę przypadkiem. To nie są ofiary celowego zamachu konkretnych ludzi a ofiary wojny gangów, z której nikt poza Castlem nie wychodzi żywy. Dlatego Frank nie może się zemścić, bo nie ma na kim. Początkowo zjada go depresja, a gdy widzi niemoc policji i dziennikarzy w znalezieniu ludzi odpowiedzialnych za strzelaninę depresja ustępuje obsesji i Castle staje się Punisherem. Nie zależy mu na konkretnej zemście ale na ukaraniu wszystkich złych ludzi, żeby nikt nie musiał przechodzić tego samego co on. Żadna adaptacja tego nie rozumiała. U Lundgrena ofiary mafii, u Jane’a ofiary mafii, u Stevensona coś tam było napomknięte, ale to tyle, u Bernthala ofiary spisku wojskowych. No kurde :D RE: The Mist (2007) reż. Frank Darabont - marsgrey21 - 16-08-2022 W adaptacjach zawsze dodają takie elementy by historia miała większy wydźwięk względem fabuły, szczerze mówiąc, mi to nie przeszkadza, bo tak naprawdę na końcu pozostaje ten sam element postaci czyli żal i gniew którego nic nie zaspokoi, więc nawet gdy zabija ludzi odpowiedzialnych, to później zabijanie winnych staje się już obsesją i celem życia. |