![]() |
|
The Matrix (1999-2022) - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21) +--- Wątek: The Matrix (1999-2022) (/Thread-The-Matrix-1999-2022--97) |
RE: Matrix Trilogy - shamar - 28-06-2013 Teraz mówi się Wróż. A tak w ogóle- Matrix ma 14 lat a za 6 to już absolutnie nikt nie będzie o nim pamiętał ;) Niektórzy tu znacznie przeceniają to sprawne filmidło. Pamiętam jak poszedłem na to do kina (A już rosła legenda jaki to cymes). Obejrzałem... Wyszedłem z kina, pomyślałem: acha - tyle mnie zostało. I bawił mnie ten cały szał. O tym jaki to głęboki, prawdziwy i wizjonerski film z 5cioma dnami. RE: Matrix Trilogy - Mental - 28-06-2013 Zajebaliście cały wątek swoim starczym jojczeniem - tego się nie da czytać :) Obejrzyjcie Matrixa 1 i zamknijcie się wreszcie :) RE: Matrix Trilogy - slepy51 - 28-06-2013 Ja obejrzałem niedawno oba "Matrixy" - tego prawdziwego: ![]() i tego od rodzeństwa Wachowskich. Ten z Arnoldem oczywiscie 10/10, ten drugi w porywach 7 ;) RE: Matrix Trilogy - Mental - 28-06-2013 Od 0:00 do 0:45 - najlepsze: To jest mega dobre. Matrix był na liście top 10 filmów wg NRA. Nie dziwota. Ta scena zyskuje jeszcze więcej epy, gdy sobie człowiek wyobrazi siebie w roli Neo, wchodzącego do centrali ZUSu :) RE: Matrix Trilogy - Hitch - 28-06-2013 Jest nawet zielony wystrój budynku :) RE: Matrix Trilogy - Mierzwiak - 28-06-2013 (28-06-2013, 00:13)Albertino napisał(a): Więc może inaczej: ten film ma strzelaninę w metrze nie dlatego, że ma ona jakieś sensowne uzasadnienie w fabule, ale dlatego, że strzelaniny w metrze są cholernie fajne!Ale wiesz co to ma wspólnego z tym, że Matrix rzekomo sili się na bycie cool? Nic, ponieważ prawda, którą odkryłeś, dotyczy kina w ogóle. Gratuluję, nagrodę wyślemy pocztą. RE: Matrix Trilogy - Albertino - 28-06-2013 Super, żyj dalej w... matriksie ;) RE: Matrix Trilogy - Huntersky - 29-06-2013 Mental napisał(a):Od 0:00 do 0:45 - najlepsze:Myślałem, że cała strzelanina to ideał i milestone w tej dziedzinie, ale teraz wiem, że jest coś, co bym zmienił - muzykę. Oczywiście utwór Proppelerheads jest świetny, ale te cholerne uderzenia młotem na samym początku budują tak mocarny klimat, że zostawiłbym je do samego końca. Ew. potraktował wybuchające filary jakimś siarczystym industrialem w stylu Dredda. Albo w ogóle powierzyłbym muzykę odgłosom walki. Matrix to mega-dobry film, którego pierwszego seansu się nie zapomina. Tylko czemu ostatni raz oglądałem go co najmniej 5 lat temu? Najwyższy czas na powtórkę. RE: Matrix Trilogy - Mental - 29-06-2013 Cytat:że jest coś, co bym zmienił - muzykę. Muzyką powinny być wystrzały, brzęk opadających łusek, trzask przeskakującego zamka w broni oraz krzyki i pojękiwanie konających ofiar w korytarzu :) RE: Matrix Trilogy - Azgaroth - 29-06-2013 (28-06-2013, 19:26)Mental napisał(a): To jest mega dobre. Matrix był na liście top 10 filmów wg NRA. Nie dziwota. Ta scena zyskuje jeszcze więcej epy, gdy sobie człowiek wyobrazi siebie w roli Neo, wchodzącego do centrali ZUSu :) Dobrze, że film powstał w 1999, bo po 2011 scena w której dobry terrorysta atakuje utopijny system USA miałaby trudności, żeby przejść :) RE: Matrix Trilogy - Red - 29-06-2013 Wczoraj sobie powtórzyłem jedynkę, pacing i montaż jest niewiarygodnymi, poza paroma głupotkami to zasłużone 10/10 - bardzo dobry akcyjniak sci-fi z wolnościowym przesłaniem - miodzio:). Nie wiem, czy ktoś o tym pisał, ale jest mały błąd (lub nie) odnośnie sceny z Cypherem w restauracji - kto go tam podpiął? Zwykle potrzeba było dwóch osób, żeby wejść do systemu. Chyba że to właśnie on był Wybrańcem, a Trinity kochała Kijankę z wyboru :D. RE: Matrix Trilogy - Mental - 29-06-2013 Ja chciałbym zwrócić uwagę, że pierwszy Matrix realizacyjnie to zupełnie inny film niż Matrix 2. W kontynuacji wszystko jest banalnie sfilmowane - banalnie hollywoodzko: sceny zbiorowe, sceny walk śmiech na sali, autoparodia slo-mo i bullet timu, jakieś potańcówki w błocie z ujęciami na cycki i dupy jak z teledysku Pink. żenada dekady, a może i stulecia. RE: Matrix Trilogy - Red - 29-06-2013 Wczoraj nawet tata się mnie spytał, kto odpowiadał za zdjęcia w pierwszej części. Ujęcia wody ściekającej ze starej kamienicy w deszczu, czy nawet takie pierdółki, jak ujęcie helikoptera przelatującego nad wieżowcem (i jego zmniejszające się odbicie). Zaryzykowałbym stwierdzenie, że to 2 i 3 starają się być zbyt cool, przez co mamy miliardy przeciwników i jakieś scenki dialogowe w tle, żeby wszystko się w miarę trzymało kupy. RE: Matrix Trilogy - Mental - 29-06-2013 trójki nie widziałem, ale dwójka to standardowe hollywoodzkie wyrobnictwo z bandą modeli i modelek w rolach głównych i jakimiś pajacami-albinosami-duchami w garniturach. Już od pierwszego ujęcia wiadomo, że będzie mega taniocha - pierwsze 5 minut ma więcej slo-mo i bezsensownego bullet tajmu niż cała jedynka. RE: Matrix Trilogy - Azgaroth - 29-06-2013 Niestety w trakcie kręcenia 2 i 3 Larry zajmował się zmianą w Lanę kosztem filmu :) RE: Matrix Trilogy - Gieferg - 07-07-2013 Cytat: i chyba to, że Neo na końcu lata Ten motyw wkurza masę ludzi (jeszcze zanim zetknąłem się z internetem słyszałem na to narzekania). No fucking idea why :) Przecież to idealnie tam pasuje - Neo staje się właściwie wszechmocny i leci wpierdolić systemowi. I w tym momencie trzeba było to zostawić. Niestety to co się dzieje w kontynuacjach, to zdecydowanie nie to czego oczekiwałem. O ile Reloaded by jeszcze przeszło (pomijając kilka faktów prezentowanych przez Architekta), gdyby tylko było pomostem między świetnym początkiem i godnym tegoż zakończeniem, to już Revolutions zawiodło na całej linii (poza bitwą o Zion - jedyny powód dla którego do tego filmu wracam). RE: Matrix Trilogy - Juby - 07-07-2013 (07-07-2013, 00:56)Phil napisał(a): No i scenariusz bywa dziurawy Nie wiem kto podłączył Cyphera do Matrixa, aby ugadał się ze Smithem, ale poza tym... Gdzie ty tam widzisz dziury? RE: Matrix Trilogy - Juby - 07-07-2013 WOW, normalnie grad dziur. Żeby każdy scenariusz filmowy był tak dziurawy jak ten Matrixa, to pewnie miałbym x3 więcej maksymalnych ocen wystawionych. RE: Matrix Trilogy - Juby - 07-07-2013 Nie rozumiem po co wspominać w swojej opinii o tym że scenariusz filmu BYWA DZIURAWY, skoro ten ma może z 1-2 niedopatrzenia. Wachowscy napisali niemal perfekcyjny tekst, wiele rzeczy już czytałem "przeciw" Matrixowi, ale pierwszy raz spotykam się aby ktoś wytknął mu dziury w scenariuszu. RE: Matrix Trilogy - Gieferg - 07-07-2013 Cytat:Aha, nie podoba mi się też użycie "Wake up" Rage'ów w finale. Wyjdź :) |