Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - military - 19-11-2011

Crash z PS1 to seria wszech czasów, nie tylko platformówka wszech czasów.:) Jak dla mnie dwójka jest najlepsza, ale i tak każda część z pierwszej trylogii ma u mnie dyszkę. Szkoda, że na emulatorach każda część w pewnym momencie się zacina - coś się nie uruchamia i po prostu nie przenosi do dalszego poziomu. No ale może zainwestuję w wersję na PSP. Gra jest tego warta.


RE: Gry - Hitch - 19-11-2011

Pixi, co z tego że Crysis 2 ma lepsze zaplecze techniczne, skoro "Uncharted" przy nieporównywalnie mniejszej gamie zastosowanych bajerów oddaje do użytku graczowi lepiej pomyślany i zbudowany świat, który dodatkowo żyje. Tak samo zamieszkujący go bohaterowie. To jest kwestia najważniejsza - czuć frajdę z przebywania w świecie gry z powodu klimatu, nie miliardów efekcików, którymi muszą się posiłkować twórcy gier rozbuchanych technicznie, ale pustych jak łepetyna Giertycha. Tak samo dobrze mi się gra w "Arkham Asylum" bez graficznych wodotrysków czy innych PhysXów, i zapewne taką samą radochę sprawi mi "Akrham City" lada dzień. A też bez latających banknotów w krypcie.

Ciesz się życiem bez czepiania się pierdół, które nie mają żadnego znaczenia w kontekście fabuły, grywalności czy urzekającej prezentacji (bo ta jest wypadkową talentu twórców, nie mocy sprzętowej grafiki) :)


RE: Gry - piXi - 20-11-2011

(19-11-2011, 22:08)Arahan napisał(a): Mając porównanie Crysisa2 z U3 uważam, że rozmachem, artyzmem i grafiką U3 kopie dupę Cr2.

Rozmachem TAK, artyzmem ZDECYDOWANIE TAK, grafiką ZDECYDOWANIE NIE.

Fajnie to podzieliłeś, właśnie o to mi chodzi... Jest artyzm gry, artyzm i rozmach lokacji, wymyślność przeciwników... Ale to są inne elementy (oddzielne) od grafiki... Tak samo jak w grach samochodowych oddzielnymi elementami są dźwięki związane z tym co się dzieje w grze (praca silnika, hamowanie, zderzenia, itp.) a czym innym jest pogrywająca w tle muzyka... Oba elementy można oddzielnie oceniać...


Dla mnie to, że gra jest świetna i sprawia frajdę nie implikuje w to, że ma wypasioną grafikę bo w takim przypadku dojdziemy do absurdów jak wrzucanie serii Crash (świetnej nomen omen) jako przykładu dobrej grafiki (wtf)... Zaraz uznamy, że klasyczny i miodny Pacman lub Tetris mają zajebistą grafikę...

Final Fantasy VII na PSX i Shenmue na Dreamcast biją każdą grę z PS3 na głowę... Ale nie będę twierdził, że mają lepszą grafikę od serii Uncharted, Killzone czy Batmana AC, bo tak nie jest - nawet mimo, że artyzm stworzonych tam światów powala...


I dalej twierdzę, że Uncharted 3 to jedna z najlepszych gier w tym roku i bez problemu mogłaby zgarnąć wygrane w niemal wszystkich kategoriach (ale nie w kategorii "Najlepsza grafika")...


RE: Gry - Khet - 20-11-2011

Cytat:(ale nie w kategorii "Najlepsza grafika")...
No a ja powtarzam znowu - pokaż mi na PC grę, która miała premierę w ciągu ostatnich 12 miesięcy i ma lepszą grafikę. I nie, nie obchodzi mnie to, że zastosowano gdzieś jakąś sztuczkę/rozwiązanie, czy wepchnięto tu czy tam jakiś efekt, o którego obecności nawet bym nie wiedział gdybym nie przeczytał i że to automatycznie czyni grafikę "lepszą".

Mam na myśli czysto estetyczne wrażenie, subiektywny odbiór strony AV.

Od razu mówię, że Crysis 2 mimo wszystko odpada ze swoimi modelami postaci i animacją. BF3 co najwyżej robi jeszcze jakieś wrażenie, chociaż oświetlenie wypada miejscami tak sobie.

Przesadzam celowo, ale nadal nie rozumiem po prostu czemu Uncharted nie kopie dupy graficznie. Nie wiem czym się kierować, wg. jakich standardów mam tę grafikę oceniać?


RE: Gry - Arahan - 20-11-2011

Mam pytanko, nie wiecie może czy PlayStation Network znowu padło ? W nocy wywaliło mnie z usługi i nie mogę się zalogować :/

Błąd - 8071053D :/


RE: Gry - Khet - 20-11-2011

Strona też nie działa, więc to coś u nich. Może jakieś cyrki po wprowadzeniu ostatnich zmian do PSStore, bo nikt się aktualnie dostać do PSN nie może.


RE: Gry - Arahan - 20-11-2011

Dzięki za info. Platyna w U3 będzie musiała poczekać na połączenie internetowe :/

Muszę się pochwalić :P wczoraj skompletowałem :D

[Obrazek: xo2lh2.jpg]


RE: Gry - Indroman - 20-11-2011

(19-11-2011, 22:56)military napisał(a): Crash z PS1 to seria wszech czasów, nie tylko platformówka wszech czasów.:) Jak dla mnie dwójka jest najlepsza, ale i tak każda część z pierwszej trylogii ma u mnie dyszkę. Szkoda, że na emulatorach każda część w pewnym momencie się zacina - coś się nie uruchamia i po prostu nie przenosi do dalszego poziomu. No ale może zainwestuję w wersję na PSP. Gra jest tego warta.

Ja na emulatorach miałem inny problem... nie dało rady włączyć dwóch klawiszy kierunkowych jednocześnie czyli np. próba wyskoku w biegu kończyła się... brakiem wyskoku, bo drugi z przycisków nie był brany pod uwagę. Nie wiem czy to wina źle skonfigurowanego emulatora czy czegoś innego, ale w Crasha już grać się w ten sposób nie dało :(




RE: Gry - Gal Anonim - 20-11-2011

(20-11-2011, 12:43)Arahan napisał(a): Dzięki za info. Platyna w U3 będzie musiała poczekać na połączenie internetowe :/

Muszę się pochwalić :P wczoraj skompletowałem :D

[Obrazek: xo2lh2.jpg]
+10 do braku seksu ;)


RE: Gry - military - 20-11-2011

Pixi,, mylisz GRAFIKĘ z TECHNOLOGIĄ. Crysis 2 jest technologicznie lepszy niż Uncharted, ale to nie znaczy, że ma lepszą grafikę. To, że ktoś namaluje większy i bardziej szczegółowy obraz, nie znaczy że będzie on ładniejszy niż mały obraz impresjonistyczny. To ty cały czas mylisz pojęcia - GRAFIKA to przede wszystkim ARTYZM. To, o czym ty mówisz, to sprawy czysto techniczne, które z jakością grafiki mają o wiele mniej wspólnego - bo znam co najmniej 10 gier 2d sprzed 10-15 lat, które biją GRAFIKĄ nudnego i monotonnego Crysisa na głowę.

Równie dobrze możesz twierdzić, że nowe Star Warsy mają lepsze efekty od Parku Jurajskiego, bo jest ich więcej.


RE: Gry - Hitch - 20-11-2011

Albo, że są lepsze bo użyto nowszego oprogramowania i sprzętu. A chyba nie trzeba wspominać, że fotorealistycznego (jeden z niewielu efektów, który naprawdę zasługuje na to określenie) T-Rexa ze sceny ataku na jeepa w deszczu jeszcze nic nie pobiło.

[Obrazek: t-rex-jurassic-park.jpg]
Ale kiepawy efekt, bo użyli przedpotopowych komputerów!


RE: Gry - Mierzwiak - 20-11-2011

(20-11-2011, 11:39)piXi napisał(a): Jest artyzm gry, artyzm i rozmach lokacji, wymyślność przeciwników... Ale to są inne elementy (oddzielne) od grafiki...
Ja wiem czy tak oddzielne? Czy jakość tekstur, w wygląd których ktoś włożył mnóstwo pracy, które pozwalają zbudować odpowiedni klimat danej lokacji, oddać założenia projektu, nie jest rzeczą czysto artystyczną? Podobnież oświetlenie? Sprawa czysto techniczna, a jednak wpływająca na wygląd jako taki.

Właśnie gram w GTAIV i wiele można zarzucić samej stronie technicznej, ale artyzm właśnie (oświetlenie około 20:00 wieczorem masakruje) sprawia, że dla mnie to jedna z najładniejszych gier, przynajmniej w kategorii open world.


RE: Gry - Arahan - 20-11-2011

Cytat:+10 do braku seksu ;)

Choćby w nocy, więc raczej się to nie przekłada ;)
+ 10 do zazdrości ? ;):P


RE: Gry - Snappik - 20-11-2011

Jeżeli chodzi o artystyczne perełki to polecam Psychonauts:

[Obrazek: 1.jpg]

No i świeżego Skyrima, którego mroźne krainy powodują zlasowanie lewej półkuli:

[Obrazek: skyrim_dragon_dragon.jpg]


RE: Gry - Gal Anonim - 20-11-2011

(20-11-2011, 13:14)Arahan napisał(a):
Cytat:+10 do braku seksu ;)

Choćby w nocy, więc raczej się to nie przekłada ;)
+ 10 do zazdrości ? ;):P
Nie, +15 do zazdrości i braku seksu ;(


RE: Gry - Indroman - 20-11-2011

Właśnie pooglądałem Gamplaye Uncharted 3 na YT i podjąłem męską decyzję. Na święta PS3 i cała trylogia. Trudno, przez tydzień będę wchodził do domu przez okno by nie naciąć się na wałek, ale jak przeżyję 7 dni to będzie szansa, że uda mi się zagrać.

A co do grafiki Panowie to trochę chyba niepotrzebne emocje. Grafika z definicji to jednak - w przypadku 3D - czysta matematyka i technologia. Więc nie ma się co denerwować, że ktoś patrzy pod tym kątem. Oczywiście mówiąc "ładna grafika" mamy na myśli odbiór estetyczny, niezależny od technikaliów. Jednak "najlepsza grafika" może oznaczać albo jedno, albo drugie, albo dwa w jednym. Idiotyzm rodem z konkursu Car of the year, gdzie ni cholery nie wiadomo czy faworytem będzie proekologiczny batyskaf, supersportowy bolid czy sztuka na kołach autorstwa włoskich stylistów.


RE: Gry - Hitch - 20-11-2011

Nie ma za co, Indromanie :)


RE: Gry - Indroman - 20-11-2011

A podziękował, podziękował :) Odpaliłem fragment, gdzie akcja toczy się na statku podczas sztormu. Odpadłem.


RE: Gry - Arahan - 20-11-2011

Akcja na statku jest jedną z najbardziej wymagających, a kilka "widoków" serwowanych przez twórców naprawdę potrafi zapewnić opad szczęki. Świetnie zaprojektowany rozdział (na poziomie miażdżącym trzeba się sporo nagimnastykować żeby przejść). Świetne widokowo są również poziomy w kanionie, gdzie gonimy karawanę (RDR się kryje).

Moje TOP widoki jeżeli chodzi o serię Uncharted:
1. Dżungla na Borneo z U2
2. Cmentarzysko statków z U3
3. Widok U-bota (nie powiem gdzie ;)) z U1.

Naprawdę polecam zapoznanie się ze wszystkimi częściami. Idę ciupać w 1 :D



RE: Gry - Khet - 20-11-2011

Propos levelu na statku - warto dodać, że fizyka wody i zachowanie statku przeliczane są w czasie rzeczywistym (nie jest to opracowana z góry, zapętlona animacja), co chyba jakoś świadczy o poziomie technicznym U3.

Btw, PSN już podobno działa - była jakaś nieprzewidziana awaria po prostu.