![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - military - 19-11-2011 Crash z PS1 to seria wszech czasów, nie tylko platformówka wszech czasów.:) Jak dla mnie dwójka jest najlepsza, ale i tak każda część z pierwszej trylogii ma u mnie dyszkę. Szkoda, że na emulatorach każda część w pewnym momencie się zacina - coś się nie uruchamia i po prostu nie przenosi do dalszego poziomu. No ale może zainwestuję w wersję na PSP. Gra jest tego warta. RE: Gry - Hitch - 19-11-2011 Pixi, co z tego że Crysis 2 ma lepsze zaplecze techniczne, skoro "Uncharted" przy nieporównywalnie mniejszej gamie zastosowanych bajerów oddaje do użytku graczowi lepiej pomyślany i zbudowany świat, który dodatkowo żyje. Tak samo zamieszkujący go bohaterowie. To jest kwestia najważniejsza - czuć frajdę z przebywania w świecie gry z powodu klimatu, nie miliardów efekcików, którymi muszą się posiłkować twórcy gier rozbuchanych technicznie, ale pustych jak łepetyna Giertycha. Tak samo dobrze mi się gra w "Arkham Asylum" bez graficznych wodotrysków czy innych PhysXów, i zapewne taką samą radochę sprawi mi "Akrham City" lada dzień. A też bez latających banknotów w krypcie. Ciesz się życiem bez czepiania się pierdół, które nie mają żadnego znaczenia w kontekście fabuły, grywalności czy urzekającej prezentacji (bo ta jest wypadkową talentu twórców, nie mocy sprzętowej grafiki) :) RE: Gry - piXi - 20-11-2011 (19-11-2011, 22:08)Arahan napisał(a): Mając porównanie Crysisa2 z U3 uważam, że rozmachem, artyzmem i grafiką U3 kopie dupę Cr2. Rozmachem TAK, artyzmem ZDECYDOWANIE TAK, grafiką ZDECYDOWANIE NIE. Fajnie to podzieliłeś, właśnie o to mi chodzi... Jest artyzm gry, artyzm i rozmach lokacji, wymyślność przeciwników... Ale to są inne elementy (oddzielne) od grafiki... Tak samo jak w grach samochodowych oddzielnymi elementami są dźwięki związane z tym co się dzieje w grze (praca silnika, hamowanie, zderzenia, itp.) a czym innym jest pogrywająca w tle muzyka... Oba elementy można oddzielnie oceniać... Dla mnie to, że gra jest świetna i sprawia frajdę nie implikuje w to, że ma wypasioną grafikę bo w takim przypadku dojdziemy do absurdów jak wrzucanie serii Crash (świetnej nomen omen) jako przykładu dobrej grafiki (wtf)... Zaraz uznamy, że klasyczny i miodny Pacman lub Tetris mają zajebistą grafikę... Final Fantasy VII na PSX i Shenmue na Dreamcast biją każdą grę z PS3 na głowę... Ale nie będę twierdził, że mają lepszą grafikę od serii Uncharted, Killzone czy Batmana AC, bo tak nie jest - nawet mimo, że artyzm stworzonych tam światów powala... I dalej twierdzę, że Uncharted 3 to jedna z najlepszych gier w tym roku i bez problemu mogłaby zgarnąć wygrane w niemal wszystkich kategoriach (ale nie w kategorii "Najlepsza grafika")... RE: Gry - Khet - 20-11-2011 Cytat:(ale nie w kategorii "Najlepsza grafika")...No a ja powtarzam znowu - pokaż mi na PC grę, która miała premierę w ciągu ostatnich 12 miesięcy i ma lepszą grafikę. I nie, nie obchodzi mnie to, że zastosowano gdzieś jakąś sztuczkę/rozwiązanie, czy wepchnięto tu czy tam jakiś efekt, o którego obecności nawet bym nie wiedział gdybym nie przeczytał i że to automatycznie czyni grafikę "lepszą". Mam na myśli czysto estetyczne wrażenie, subiektywny odbiór strony AV. Od razu mówię, że Crysis 2 mimo wszystko odpada ze swoimi modelami postaci i animacją. BF3 co najwyżej robi jeszcze jakieś wrażenie, chociaż oświetlenie wypada miejscami tak sobie. Przesadzam celowo, ale nadal nie rozumiem po prostu czemu Uncharted nie kopie dupy graficznie. Nie wiem czym się kierować, wg. jakich standardów mam tę grafikę oceniać? RE: Gry - Arahan - 20-11-2011 Mam pytanko, nie wiecie może czy PlayStation Network znowu padło ? W nocy wywaliło mnie z usługi i nie mogę się zalogować :/ Błąd - 8071053D :/ RE: Gry - Khet - 20-11-2011 Strona też nie działa, więc to coś u nich. Może jakieś cyrki po wprowadzeniu ostatnich zmian do PSStore, bo nikt się aktualnie dostać do PSN nie może. RE: Gry - Arahan - 20-11-2011 Dzięki za info. Platyna w U3 będzie musiała poczekać na połączenie internetowe :/ Muszę się pochwalić :P wczoraj skompletowałem :D
RE: Gry - Indroman - 20-11-2011 (19-11-2011, 22:56)military napisał(a): Crash z PS1 to seria wszech czasów, nie tylko platformówka wszech czasów.:) Jak dla mnie dwójka jest najlepsza, ale i tak każda część z pierwszej trylogii ma u mnie dyszkę. Szkoda, że na emulatorach każda część w pewnym momencie się zacina - coś się nie uruchamia i po prostu nie przenosi do dalszego poziomu. No ale może zainwestuję w wersję na PSP. Gra jest tego warta. Ja na emulatorach miałem inny problem... nie dało rady włączyć dwóch klawiszy kierunkowych jednocześnie czyli np. próba wyskoku w biegu kończyła się... brakiem wyskoku, bo drugi z przycisków nie był brany pod uwagę. Nie wiem czy to wina źle skonfigurowanego emulatora czy czegoś innego, ale w Crasha już grać się w ten sposób nie dało :( RE: Gry - Gal Anonim - 20-11-2011 (20-11-2011, 12:43)Arahan napisał(a): Dzięki za info. Platyna w U3 będzie musiała poczekać na połączenie internetowe :/+10 do braku seksu ;) RE: Gry - military - 20-11-2011 Pixi,, mylisz GRAFIKĘ z TECHNOLOGIĄ. Crysis 2 jest technologicznie lepszy niż Uncharted, ale to nie znaczy, że ma lepszą grafikę. To, że ktoś namaluje większy i bardziej szczegółowy obraz, nie znaczy że będzie on ładniejszy niż mały obraz impresjonistyczny. To ty cały czas mylisz pojęcia - GRAFIKA to przede wszystkim ARTYZM. To, o czym ty mówisz, to sprawy czysto techniczne, które z jakością grafiki mają o wiele mniej wspólnego - bo znam co najmniej 10 gier 2d sprzed 10-15 lat, które biją GRAFIKĄ nudnego i monotonnego Crysisa na głowę. Równie dobrze możesz twierdzić, że nowe Star Warsy mają lepsze efekty od Parku Jurajskiego, bo jest ich więcej. RE: Gry - Hitch - 20-11-2011 Albo, że są lepsze bo użyto nowszego oprogramowania i sprzętu. A chyba nie trzeba wspominać, że fotorealistycznego (jeden z niewielu efektów, który naprawdę zasługuje na to określenie) T-Rexa ze sceny ataku na jeepa w deszczu jeszcze nic nie pobiło. ![]() Ale kiepawy efekt, bo użyli przedpotopowych komputerów! RE: Gry - Mierzwiak - 20-11-2011 (20-11-2011, 11:39)piXi napisał(a): Jest artyzm gry, artyzm i rozmach lokacji, wymyślność przeciwników... Ale to są inne elementy (oddzielne) od grafiki...Ja wiem czy tak oddzielne? Czy jakość tekstur, w wygląd których ktoś włożył mnóstwo pracy, które pozwalają zbudować odpowiedni klimat danej lokacji, oddać założenia projektu, nie jest rzeczą czysto artystyczną? Podobnież oświetlenie? Sprawa czysto techniczna, a jednak wpływająca na wygląd jako taki. Właśnie gram w GTAIV i wiele można zarzucić samej stronie technicznej, ale artyzm właśnie (oświetlenie około 20:00 wieczorem masakruje) sprawia, że dla mnie to jedna z najładniejszych gier, przynajmniej w kategorii open world. RE: Gry - Arahan - 20-11-2011 Cytat:+10 do braku seksu ;) Choćby w nocy, więc raczej się to nie przekłada ;) + 10 do zazdrości ? ;):P RE: Gry - Snappik - 20-11-2011 Jeżeli chodzi o artystyczne perełki to polecam Psychonauts: ![]() No i świeżego Skyrima, którego mroźne krainy powodują zlasowanie lewej półkuli:
RE: Gry - Gal Anonim - 20-11-2011 (20-11-2011, 13:14)Arahan napisał(a):Nie, +15 do zazdrości i braku seksu ;(Cytat:+10 do braku seksu ;) RE: Gry - Indroman - 20-11-2011 Właśnie pooglądałem Gamplaye Uncharted 3 na YT i podjąłem męską decyzję. Na święta PS3 i cała trylogia. Trudno, przez tydzień będę wchodził do domu przez okno by nie naciąć się na wałek, ale jak przeżyję 7 dni to będzie szansa, że uda mi się zagrać. A co do grafiki Panowie to trochę chyba niepotrzebne emocje. Grafika z definicji to jednak - w przypadku 3D - czysta matematyka i technologia. Więc nie ma się co denerwować, że ktoś patrzy pod tym kątem. Oczywiście mówiąc "ładna grafika" mamy na myśli odbiór estetyczny, niezależny od technikaliów. Jednak "najlepsza grafika" może oznaczać albo jedno, albo drugie, albo dwa w jednym. Idiotyzm rodem z konkursu Car of the year, gdzie ni cholery nie wiadomo czy faworytem będzie proekologiczny batyskaf, supersportowy bolid czy sztuka na kołach autorstwa włoskich stylistów. RE: Gry - Hitch - 20-11-2011 Nie ma za co, Indromanie :) RE: Gry - Indroman - 20-11-2011 A podziękował, podziękował :) Odpaliłem fragment, gdzie akcja toczy się na statku podczas sztormu. Odpadłem. RE: Gry - Arahan - 20-11-2011 Akcja na statku jest jedną z najbardziej wymagających, a kilka "widoków" serwowanych przez twórców naprawdę potrafi zapewnić opad szczęki. Świetnie zaprojektowany rozdział (na poziomie miażdżącym trzeba się sporo nagimnastykować żeby przejść). Świetne widokowo są również poziomy w kanionie, gdzie gonimy karawanę (RDR się kryje). Moje TOP widoki jeżeli chodzi o serię Uncharted: 1. Dżungla na Borneo z U2 2. Cmentarzysko statków z U3 3. Widok U-bota (nie powiem gdzie ;)) z U1. Naprawdę polecam zapoznanie się ze wszystkimi częściami. Idę ciupać w 1 :D RE: Gry - Khet - 20-11-2011 Propos levelu na statku - warto dodać, że fizyka wody i zachowanie statku przeliczane są w czasie rzeczywistym (nie jest to opracowana z góry, zapętlona animacja), co chyba jakoś świadczy o poziomie technicznym U3. Btw, PSN już podobno działa - była jakaś nieprzewidziana awaria po prostu. |