Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 03-12-2011

Mierzwiak napisał(a):Może to pomoże: http://gta.wikia.com/Wrong_Side_Of_The_Tracks

Heh, dzięki! Na to, żeby wskoczyć na dach pociągu nie wpadłem. Odkąd próbowałem przejść misję z Ryderem w zbrojowni "na Sama Fishera" i okazało się, że jednak muszę to zrobić tak, jak zaplanowano a żołnierze widzieli mnie przez ściany i odwróceni plecami, bo gdy przechodziłem magiczny punkt od razu podnosili alarm, to dałem sobie sposób z kreatywnością, myśląc, że szkoda czasu, bo inaczej niż twórcy przewidzieli się nie da. A tu proszę...


RE: Gry - Hitch - 05-12-2011

Przelazłem Arkham City na sprincie, żeby móc teraz powoli i spokojnie delektować się tym...

[Obrazek: arkham.jpg]

Shit just got real :)


RE: Gry - Azgaroth - 05-12-2011

Nikt na forum nie jara się najlepszą grą roku, albo i dekady czyli Skyrim? :) Gra jest genialna, wielki świat, wielka swoboda. Można utknąć na długie godziny i się nie nudzi.


RE: Gry - Khet - 06-12-2011

No ja właśnie utknąłem po 80h gry, bo najnowszy patch całkiem schrzanił statsy mojej zbroi i każde byle gówno ściąga mnie na ziemię dwoma uderzeniami.

Do dzisiaj to dla mnie było GOTY, ale póki co mam na grę takiego wku*wa, że płyta wyląduje w końcu za oknem o ile najnowsza łatka tego nie naprawi.


RE: Gry - Gal Anonim - 06-12-2011

Ja pograłem pare godzin i ją odinstalowałem, bo jest nudna jak falki z olejem. Największą frajdę przyniosła mi, kiedy grali w nią chłopaki ze Spill.com:

http://my.spill.com/profiles/blogs/the-loading-bar-presents-jeff-and-jason-play-skyrim


RE: Gry - Azgaroth - 06-12-2011

(06-12-2011, 00:01)Khet napisał(a): No ja właśnie utknąłem po 80h gry, bo najnowszy patch całkiem schrzanił statsy mojej zbroi i każde byle gówno ściąga mnie na ziemię dwoma uderzeniami.

W takim razie całe szczęście, że gram na piracie :D






RE: Gry - Hitch - 06-12-2011

Grając już na spokojnie w "Arkham City" muszę zwrócić uwagę na jeden badziewiasty aspekt tej ogólnie zacnej gry. Przerywniki filmowe nie na silniku gry. W jedynce to nie przeszkadzało, bo nie było innych strojów, ale teraz? Nosz kurde, nic bardziej nie wpienia niż klawe dialogi na czas, których Batman powraca do swojej domyślnej formy. Także po cholerę robić takie dodatki? Przecież w trakcie gry i tak ogląda się tylko plecy Nietoperka i to zakryte peleryną. Średnio pociesza fakt, że wszystkie misje poboczne, na które do tej pory się natknąłem mają wprowadzenia i wszelkie przerywniki na silniku gry. Szkoda jednak, że w dzisiejszych czasach, przy obecnych możliwościach plastycznych gier dalej stosuje się ten dziwaczny zabieg cut-scenek w formie pliku filmowego. Psuje to zabawę z dodatkowymi kostiumami niemiłosiernie. Oby trójka cała odbywała się na silniku jak "Uncharted", RDR czy GTA.


RE: Gry - Mierzwiak - 06-12-2011

Hitchu ale co ty za głupoty opowiadasz? Filmiki śmigają na silniku gry (jak można tego nie zauważyć?!) a brak w nich alternatywnego kostiumu wynika wyłącznie z tego, że developer popełnił błąd. W GTA masz to samo, co prawda jak zmienisz Niko ubranie to takie będzie mieć w filmikach, ale trzymanie w dłoniach broni innej niż miałeś przed rozpoczęciem cut scenki albo nawet takiej której w ogóle nie masz w arsenale to normalka.

Apropos GTA właśnie, to naszła mnie pewna refleksja po ponownym przejściu IV - ta gra jest za długa. I nie mam na myśli tego, ile zajmuje godzin, ale jej konstrukcję. Do tej pory nie miałem okazji zwrócić na to uwagi, bo każde GTA przechodziłem tylko raz, ale przy drugim kontakcie z IV uderzyło mnie, że nie mogę skupić się na głównym wątku. Gra zbyt często robi mega długie skoki w bok, wprowadzając masę drugoplanowych postaci, dla których wypełniamy jeszcze większą masę zupełnie niezwiązanych z historią misji. Same zadania i wątki poboczne są jak najbardziej w porządku, ale odwracają uwagę i rozwadniają fabułę.

Przydałoby się więc nieco odświeżyć konwencję i inaczej skonstruować grę. Osobiście wolałbym z marszu zająć się fabułą, ukończyć grę i dopiero zabrać się za te wszystkie zadania poboczne. Co stałoby na przeszkodzie, by jeździć do Elizabety i tych wszystkich ludzi już po Deal/Revenge?

Może V przyniesie odpowiednie zmiany, wszak ma być to coś nowego dla serii.

Inna zmiana, jakiej bym oczekiwał, to rezygnacja z dziewczyn/przyjaciół. Nie, kurwa, nie chcę z tobą iść na kręgle! Przestań do mnie dzwonić!!!


RE: Gry - piXi - 06-12-2011

(06-12-2011, 21:22)Mierzwiak napisał(a): ale trzymanie w dłoniach broni innej niż miałeś przed rozpoczęciem cut scenki albo nawet takiej której w ogóle nie masz w arsenale to normalka.

To jest akurat norma u większości (również w serii Uncharted, na 100% w drugiej części bo dzisiaj wbijałem kilka zaległych trofeów i rzuciło mi się w oczy).


RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 07-12-2011

Mierzwiak, to co, może teraz czas, żeby spróbować wreszcie Red Dead Redemption, skoro możliwości techniczne po temu masz.


RE: Gry - Hitch - 07-12-2011

Cytat:jak można tego nie zauważyć?!
Akurat bardzo prosto to zauważyć. Gram na najminimalniejszych możliwych detalach i różnica między tym, co na silniku gry a przerywnikami w plikach filmowych jest kolosalna. Z resztą, podobnie jak w przypadku "Arkham Asylum" wstawki filmowe są trochę ciemniejsze od samej gry. Jedyna różnica jest taka, że o ile w jedynce filmy były w formacie BIK, tak w dwójce jest to jakiś USM.


RE: Gry - Mierzwiak - 07-12-2011

(07-12-2011, 01:01)BezcelowyAlbatros[B' napisał(a): Mierzwiak[/B], to co, może teraz czas, żeby spróbować wreszcie Red Dead Redemption, skoro możliwości techniczne po temu masz.
To będzie moja następna gra na plejkę :) Mam tylko pytanie - warto zaopatrywać się w edycję GOTY czy wystarczy podstawka? GOTY kosztuje około 150 zł a to trochę sporo.

Hitch, mylisz cut scenki generowane w czasie rzeczywistym z tymi "nagranymi" wcześniej. Nie zmienia to jednak faktu, że jadą one wyłącznie na silniku gry.


RE: Gry - Hitch - 07-12-2011

No z tym akurat się nie kłócę, że kiedyś powstały na silniku gry. Ale nie są kalkulowane w biegu, tylko puszczane z pliku filmowego. Który z resztą można sobie puścić bez gry po znalezieniu stosownego folderu z filmami :)


RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 07-12-2011

(07-12-2011, 07:50)Mierzwiak napisał(a): Mam tylko pytanie - warto zaopatrywać się w edycję GOTY czy wystarczy podstawka? GOTY kosztuje około 150 zł a to trochę sporo.

Ja grałem tylko w podstawkę, póki co, ale myślę o zakupie GOTY z kilku powodów. Dodatek Undead Nightmare to - wg słów znajomego - kolejne kilka godzin rozrywki, na dokładkę nie tylko zwykła sieczka zombiech, ale posiada podobno fajną fabułę i zmienia kompletnie tryb rozgrywki tak, że sama gra staje dużo, dużo trudniejsza.

Ja, póki co, że tam powiem, jestem "zawalony" grami, które zakupiłem, a niektórych jeszcze nie miałem nawet czasu, żeby "odfoliować", a swoją kopię RDR sprzedałem jakiś czas temu, ale z GOTY z pewnością kupię, bo naprawdę mi tęskno za tym światem, za tymi partyjkami pokerka, grą w kości kłamców, którą z czasem cholernie polubiłem... Kurcze, powiem tak, próbowałem sobie pykać w pokerka i kości w jakieś gierki on-line, ale okazało się, że to już nie to samo, nie ten klimat. Nie ma tych emocji, kiedy przed ostatnim rozdaniem gra się va banque, albo toczy się bój o stół z ostatnim pozostałym graczem. No i w innych grach nie możesz powystrzelać innych graczy, kiedy fortuna obróci się na Twoją niekorzyść ;)

Nawiasem mówiąc, właśnie z GOTY masz takie możliwości, jak gra w pokera i chyba inne zawarte w RDR "hazardówki" w trybie multiplayer. Tego też chciałbym wreszcie spróbować.

Tak, że, podsumowując, sam nie miałem RDR: GOTY, ale z pewnością polecam :)


RE: Gry - Mierzwiak - 07-12-2011

Akurat wszelkie multiplayerowe bajery mnie nie interesują, ale Undead Nightmare brzmi ciekawie, więc trzeba będzie pomyśleć o GOTY. Zwłaszcza że znalazłem chyba najtaniej jak się da:

http://allegro.pl/red-dead-redemption-goty-ps3-nowa-sklep-i1962513899.html

Oj Mikołaj przyjdzie chyba wcześniej w tym roku :D


RE: Gry - Rodia - 08-12-2011

Mierzwiak, jak kupisz to powiedz jak gra wygląda na PS3. Sam nie zastanawiałbym się nad kupnem, gdyby nie to, że wszyscy zgodnie mówią, że graficznie wersja na X360 > wersja na PS3. To są pewnie jakieś kosmetyczne różnice, ale ja już jakoś tak mam, że lubię mieć produkt w najlepszej możliwej wersji. X'a zresztą nie mam, chociaż w przyszłości planuję może zakupić i nie wiem czy z tego powodu warto ominąć tak mocarną grę jaką jest RDR.

Bo na PC przecież nie wydali, bo po co :/


RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 08-12-2011

To, że gra wygląda gorzej na PS3 to raczej bzdury, albo jakieś czepialstwo szczegółów, których grając w jedną z wersji raczej się nie wychwyci. Ja swego czasu grałem i na PS3 i na X360 i jedyna różnica, jaka mi się w oczy rzuciła, to trochę inne sterowanie, w sensie inne akcje były pod innymi przyciskami.

Mierzwiak, rzeczywiście taniej się chyba nie da. Nawet w UK najtańsza nówka jaką znalazłem to 15.99 funta, z tym, że ta nówka to samo RDR. GOTY najtańsze dostałem na Amazonie za 24.99 funta. No i się nakręciłem i kupiłem (tak a'propos Mikołaja) :) Chyba już z pół roku konsoli nie odpalałem, ale chyba sobie w ten weekend na chwilę wrócę na prerię (mam zamiar zagrać od nowa, bo w GOTY są nowe lokacje gangów i chyba dość solidny quest dodatkowy związany z jednym z nich, oraz parę innych atrakcji, które rad będę obadać :) No i pokerek i kości kłamców murowane :)


RE: Gry - Rodia - 08-12-2011

(08-12-2011, 01:07)BezcelowyAlbatros napisał(a): To, że gra wygląda gorzej na PS3 to raczej bzdury, albo jakieś czepialstwo szczegółów, których grając w jedną z wersji raczej się nie wychwyci. Ja swego czasu grałem i na PS3 i na X360 i jedyna różnica, jaka mi się w oczy rzuciła, to trochę inne sterowanie, w sensie inne akcje były pod innymi przyciskami.

Nie bądź tego taki pewien! :)








RE: Gry - Hitch - 08-12-2011

I ty tam widzisz jakieś różnice? Proszę wymień, co bym nie żył w nieświadomości.


RE: Gry - Rodia - 08-12-2011

(08-12-2011, 01:14)Hitch napisał(a): I ty tam widzisz jakieś różnice? Proszę wymień, co bym nie żył w nieświadomości.

No widzę, widzę. Przynajmniej na tym porównaniu - bo może są inne, na którym to wygląda inaczej. Ale tutaj wyraźnie w każdej scenie widzę, że obraz na X'ie jest czystszy, wyraźniejszy, ostrzejszy generalnie. Nie ma przebarwień, kolory są głębsze, nie widzisz tego? Obraz na PS3 wydaje się jakby ukryty za taką mgiełką. Oczywiście to są różnice minimalne, no ale mnie takie coś denerwuje :)

Aha - w scence na 0:56 po prawej w oddali w tle stoi drewniany wóz, a na PS3 w ogóle go nie ma :)