Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Anielski_Pyl - 15-12-2011

Cytat:Mini-recenzja AC:R z nowego Neo: (idzie mniej więcej tak) "gra jest wtórna, monotonna, zbyt prosta, a multiplayer ani grzeje, ani ziębi. 8/10" - WTF? Naprawdę nie ma już ani jednego porządnego pisma o grach?

Średnia na GR to 81,5%. Myślisz, że w takiej sytuacji, mimo że gra nie podpasiła recenzentowi, naczelny pozwoli mu wystawić 6? To nie Dziki Zachód, militarny ;)

W PSX Extreme pracuje mój kumpel z podwórka (i z libacji) i mówi, że jak redaktor planuje wystawić grze 10 albo znacznie mniej, niż średnia dla danej gry, zbiera się cała ekipa i cyrk: głosowania, wyśrodkowanie oceny, itd.

Tylko nikomu nie powtarzaj, że Ci o tym powiedziałem :)


RE: Gry - Khet - 15-12-2011

Cytat:W PSX Extreme pracuje mój kumpel z podwórka (i z libacji) i mówi, że jak redaktor planuje wystawić grze 10 albo znacznie mniej, niż średnia dla danej gry, zbiera się cała ekipa i cyrk: głosowania, wyśrodkowanie oceny, itd.
No mnie to nie dziwi, swego czasu po PSXE jechali nawet w zachodniej prasie, gdy Hiv wystawił MGS2 "niską" notę.

Inna sprawa to to, że w PSXE sami często nakręcają ogromny hype na rożne tytuły. BF3 na ten przykład - artykuł w absolutnie każdym numerze przez całe 12 miechów do momentu premiery. Aż głupio im potem przyznać, że przeszarżowali:)


RE: Gry - Anielski_Pyl - 15-12-2011

Cytat:PSX jechali nawet w zachodniej prasie, gdy Hiv wystawił MGS2 "niską" notę

Dał 8- i trochę przesadził. Spodziewał się więcej tego samego, a dostał inteligentny, twórczy sequel. Ale chciał dosłowności... dlatego tak naprawdę wystawił 7+ (!), ale Ściera tego nie przepuścił. Po latach wyszło.

Cytat:BF3 na ten przykład

To głownie Butcher. Przesadził zdecydowanie. Ale chłopaki z Dice to jego kumple, więc wiesz...


RE: Gry - Khet - 15-12-2011

Cytat:Dał 8- i trochę przesadził. Spodziewał się więcej tego samego, a dostał inteligentny, twórczy sequel.
No tej, albo albo. Nie ma tak, że jednej grze się "należy", a innej można wystawić cokolwiek. Własnie takie myślenie prowadzi do sytuacji, jakie są w tej chwili notoryczne. HIV uznał MGS2 za takie, a nie inne i taką ocenę wystawił.

Mnie już też obecnie wpenia to, że z wielu tekstów jasno wynika że gra jest co najwyżej średnia, a dostaje oceny pokroju 8+/10, z kolei w wypadku tekstów z których wywnioskować można że mamy do czynienia z tytułem wybitnym również kończy się na 8/10.

To w takim razie redaktorzy albo są do dupy, bo nie potrafią ubrać w słowa swoich myśli i odpowiednio uargumentować oceny końcowej, albo faktycznie mamy do czynienia z jakimiś kosmicznymi zasadami oceniania. No ale zapomniałem - zawsze mamy koronny argument, że "gra nie jest odkrywcza". A ostatnią odkrywczą grą był przecież MGS2 ;-)


RE: Gry - Anielski_Pyl - 15-12-2011

Problem oceny, która ma wynikać z tekstu był, jest i będzie - i to we wszystkich dziedzinach. Ja sam od niedawna przestałem wstawiać jakieś oceny końcowe pod recenzjami filmów, bo ten numerki są dla mnie gówno ważne (jedynie do anime muszę, bo taki tam szablon pod tekst mamy).

Oceny w branży gier to jednak trochę większy pierdolec. Wielkie gadki o tym, że "8" dla danej gry to sygnał, że jest przeciętna (!), że albo wyjdzie z tego coś, albo gra "na 8". Wojenki o mityczne dziesiątki, oceny za samą markę (vide CoD), itp., itd. Nic nie poradzisz...


RE: Gry - military - 15-12-2011

Myślałem że po to czasem są w reckach ramki z drugą opinią, żeby ew. naczelny, albo inny redaktor nie zgadzający się z recenzją, wystawił swoją ocenę... A nie głosowania, zastanawianie się czy rednacz puści z taką notą... Też zdarza mi się coś zrecenzować za pieniądze i grę na własność, ale jak dotąd nie miałem problemów z wystawianiem oceny - i szczerze mówiąc to, co napisaliście o praktykach w redakcjach mocno mnie zdziwiło. Zwłaszcza że pisma chcą uchodzić za takie cool i niezależne.

Swoją drogą to mnie śmieszy od dłuższego czasu, że zwykle ta "druga ocena" różni się dosłownie o ułamki punktu. AC:R dostał bodajże w głównej recenzji 7,8, druga opinia to równe 8. Po co ona? Co dodaje do recenzji, czego nie zawarł recenzent? Tak samo te wielkie dyskusje w PSXE, pokazujące jedną grę z różnych punktów widzenia. Zwykle ramka z ocenami wystawionymi przez dyskutantów wygląda tak: 8+, 8+, 9, 9, 9+. Co to za dyskusja? Jaki ona ma sens? Kończy się na tym, że wszyscy się głaszczą po główce i prześcigają w mówieniu, jaka to gra nie jest fajna.




RE: Gry - Khet - 15-12-2011

Wspomniany wyżej zgrentgen nie pojawia się w PSXE od pewnego czasu (pewnie kosztem cosplayu), a mimo wszystko szkoda, bo własnie z niego często wynikało więcej, niż z samej recenzji.

Inna sprawa, że ostateczne oceny ludzi biorących udział w dyskusji i tak różniły się co najwyżej połową "oczka" (mimo że niektóre opnie były skrajnie odmienne).


RE: Gry - military - 15-12-2011

Swoją drogą, podniecam się Wii, bo szczerze mówiąc obecna generacja nieco mnie znużyła - 90% to FPS-y, z których 90% kopiuje Modern Warfare.:) Na Wii znalazłem kupę świeżych pomysłów. Kurna, strzelanki w stylu starych, dobrych "celowniczków" są świeże w porównaniu z mainstreamem. Dead Space Extraction rządzi.:) Poza tym Wii ma platformówki, czyli gatunek, który dziś praktycznie jest martwy. Moja rada - jeśli szukacie oldskulowego hardkoru, Wii to świetny wybór. Prawda, wyszła na tę konsolę cała masa najgorszego syfu, ale trafiające się od czasu do czasu perełki to absolutne mistrzostwo gier wideo.


RE: Gry - Perfik - 15-12-2011

Rzuć jakimś tytułem na Wii, bo kupiłem to dziadostwo, przeszedłem jakąś część Mario i od tamtego czasu leży odłogiem i się kurzy :)


RE: Gry - wujo444 - 15-12-2011

No More Heroes? Mad world? Chętnie bym pograł, ale nie mam kasy na taki sprzęt... grałeś wojskowy?


RE: Gry - Anielski_Pyl - 15-12-2011

Kuźwa, ja też bym sobie na Wii pograł. Mimo że bibliotekę gier na PS3 bardzo sobie chwalę (najlepsze exy w tej generacji), tak Super Mario Galaxy 1-2, MadWorld, Muramasa: The Demon Blade czy Xenoblade Chronicles wciągnąłbym z wielką chęcią. A, i Metroid: Other M oczywiście też.


RE: Gry - Karol - 16-12-2011

No i oczywiście genialne "No More Heroes"!




RE: Gry - Anielski_Pyl - 16-12-2011

Dwójka na pewno, ale słyszałem, że jedynka wygląda jak wymiociny...

@ Karol, draniu - nie odpisałeś mi na PW odnośnie Twojej interpretacji ostatniej sceny Monstera :P


RE: Gry - military - 16-12-2011

Dead Space: Extraction, House of the Dead: Overkill, Zelda: Skyward Sword, Donkey Kong Country Returns, Super Mario Galaxy...

Co do sprzętu - nowe konsole chodzą za 700, ja za prawie nową dałem 400, na allegro widziałem nieco bardziej zużyte używki za ok. 250-300. Peryferia są zaskakująco tanie (dodatkowe pady, i to z motion plus). Gry? Dead Space wyhaczyłem za jakieś 45 zł, Zeldę i jakiegoś NFS mam za darmo.:) Na razie zaczynam z własną kolekcją na Wii.


RE: Gry - Mental - 19-12-2011




RE: Gry - Craven - 19-12-2011

To jutro startują? :)

BTW. Mało grywam, ale MW3 wypiardowo fajne, z tego co widziałem Battlefield nie ma startu. Kapitalny interaktywny filmik, kopiujący co fajniejsze myki z gier i filmów. Miałem na chwilę przysiąść i oblukać, skończyło się na przejściu całej gierki.


RE: Gry - Snappik - 19-12-2011

Gra słaba ale intro tak prorocze że szok :)


RE: Gry - Ash - 19-12-2011

Wiecie, co mi się najbardziej nie podoba w Homefroncie? To, że fabuła tej gry opiera się na bzdurnym założeniu: Korea Północna podbija USA, gdyby zamiast Korei wstawić Chiny to bym to jeszcze jakoś zrozumiał, ale Korea?! Tak samo nie podoba mi się to, że w Crysisie zrobiono z Korei Północnej wielkie mocarstwo...


RE: Gry - Snappik - 19-12-2011

Początkowo miały być Chiny, ale z góry założono ze na chińskim rynku gra zostanie zbanowana wiec w ostatniej chwili zmieniono na United Korea. Czasem niestety trzeba dokonać takich zmian, aby nie wywołać smrodu jak np. w Niemczech gdzie jedna kałuża krwi w grze kończy się zakazem sprzedaży.


RE: Gry - military - 21-12-2011

Dead Space: Extraction - wow, spin off/prequel, który jest (jeszcze) lepszy od oryginału - jestem pod ogromnym wrażeniem. DSE to strzelanka "na szynach" w starym, dobrym automatowym stylu - dość trudna, a na wyższych poziomach trudności czasem wręcz frustrująca. Piękna zabawa dla dwóch. Gra jest mega-miodna i wypchana po brzegi bonusami ("poziomy-wyzwania", bonusy, sekrety itp.). Ale co najciekawsze, pokazuje, jak powinien wyglądać prequel.

Skojarzenia z The Thing są na miejscu, bo DS to w zasadzie The Thing w kosmosie. Tyle że o ile prequel do filmu nie był potrzebny (bo u Amerykanów działo się w zasadzie to samo, co u Norwegów - pod koniec filmu nie było raczej żadnych niedopowiedzeń co do tego, co i jak się stało), to gra świetnie rozwija niedopowiedziane wątki. W pierwszym DS trafialiśmy już na opuszczony statek, i to z niewielką ekipą, więc nie można było "przeżyć" tego, co oryginalna załoga. Prequel miał wielkie pole do popisu - i sprawdził się jak cholera.

Gra dzieję się przez większość czasu PODCZAS inwazji, nie po niej - to coś, czego nie widziałem jeszcze w ŻADNEJ grze wideo o tej tematyce, a i filmy pokazują to niechętnie (np. Aliens - komandosi przychodzą na gotowe). Klimat jest genialny - widzimy stopniowe opanowywanie kolonii, a następnie statku przez potwory. Widzimy masową panikę, ataki na duże grupy ludzi, ulice zamieniające się w piekło - coś pięknego. Scenariusz jest świetny, emocjonujący, pełen fajnych postaci i dobrych dialogów. Aktorsko to jedna z lepszych gier, również pod względem animacji - odwzorowano nawet małe, subtelne ruchy aktorów. Fabuła skacze od bohatera do bohatera - ani przez chwilę nie jest monotonna, mimo że to łażenie po ciemnych korytarzach. A to wszystko w świetnej oprawie, wyciskającej z Wii ostatnie soki.

DSE jest grą wzorową w swojej klasie. Ma u mnie 9/10 - "tylko" tyle, bo potrafi się paskudnie zwiesić, co ze względu na brak sejwów w trakcie poziomu może doprowadzić do szału. Tak czy siak, posiadacze PS3 z tego forum niech zaopatrują się w Dead Space 2, bo w wersji na PS3 DSE jest dołączony jako bonus. I to bonus lepszy niż główna gra w zestawie. Słowem: polecam - genialna gierka.

[Obrazek: dead-space-extraction-tgs-530px.jpg]
[Obrazek: faces-620x.jpg]