![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - Anielski_Pyl - 15-12-2011 Cytat:Mini-recenzja AC:R z nowego Neo: (idzie mniej więcej tak) "gra jest wtórna, monotonna, zbyt prosta, a multiplayer ani grzeje, ani ziębi. 8/10" - WTF? Naprawdę nie ma już ani jednego porządnego pisma o grach? Średnia na GR to 81,5%. Myślisz, że w takiej sytuacji, mimo że gra nie podpasiła recenzentowi, naczelny pozwoli mu wystawić 6? To nie Dziki Zachód, militarny ;) W PSX Extreme pracuje mój kumpel z podwórka (i z libacji) i mówi, że jak redaktor planuje wystawić grze 10 albo znacznie mniej, niż średnia dla danej gry, zbiera się cała ekipa i cyrk: głosowania, wyśrodkowanie oceny, itd. Tylko nikomu nie powtarzaj, że Ci o tym powiedziałem :) RE: Gry - Khet - 15-12-2011 Cytat:W PSX Extreme pracuje mój kumpel z podwórka (i z libacji) i mówi, że jak redaktor planuje wystawić grze 10 albo znacznie mniej, niż średnia dla danej gry, zbiera się cała ekipa i cyrk: głosowania, wyśrodkowanie oceny, itd.No mnie to nie dziwi, swego czasu po PSXE jechali nawet w zachodniej prasie, gdy Hiv wystawił MGS2 "niską" notę. Inna sprawa to to, że w PSXE sami często nakręcają ogromny hype na rożne tytuły. BF3 na ten przykład - artykuł w absolutnie każdym numerze przez całe 12 miechów do momentu premiery. Aż głupio im potem przyznać, że przeszarżowali:) RE: Gry - Anielski_Pyl - 15-12-2011 Cytat:PSX jechali nawet w zachodniej prasie, gdy Hiv wystawił MGS2 "niską" notę Dał 8- i trochę przesadził. Spodziewał się więcej tego samego, a dostał inteligentny, twórczy sequel. Ale chciał dosłowności... dlatego tak naprawdę wystawił 7+ (!), ale Ściera tego nie przepuścił. Po latach wyszło. Cytat:BF3 na ten przykład To głownie Butcher. Przesadził zdecydowanie. Ale chłopaki z Dice to jego kumple, więc wiesz... RE: Gry - Khet - 15-12-2011 Cytat:Dał 8- i trochę przesadził. Spodziewał się więcej tego samego, a dostał inteligentny, twórczy sequel.No tej, albo albo. Nie ma tak, że jednej grze się "należy", a innej można wystawić cokolwiek. Własnie takie myślenie prowadzi do sytuacji, jakie są w tej chwili notoryczne. HIV uznał MGS2 za takie, a nie inne i taką ocenę wystawił. Mnie już też obecnie wpenia to, że z wielu tekstów jasno wynika że gra jest co najwyżej średnia, a dostaje oceny pokroju 8+/10, z kolei w wypadku tekstów z których wywnioskować można że mamy do czynienia z tytułem wybitnym również kończy się na 8/10. To w takim razie redaktorzy albo są do dupy, bo nie potrafią ubrać w słowa swoich myśli i odpowiednio uargumentować oceny końcowej, albo faktycznie mamy do czynienia z jakimiś kosmicznymi zasadami oceniania. No ale zapomniałem - zawsze mamy koronny argument, że "gra nie jest odkrywcza". A ostatnią odkrywczą grą był przecież MGS2 ;-) RE: Gry - Anielski_Pyl - 15-12-2011 Problem oceny, która ma wynikać z tekstu był, jest i będzie - i to we wszystkich dziedzinach. Ja sam od niedawna przestałem wstawiać jakieś oceny końcowe pod recenzjami filmów, bo ten numerki są dla mnie gówno ważne (jedynie do anime muszę, bo taki tam szablon pod tekst mamy). Oceny w branży gier to jednak trochę większy pierdolec. Wielkie gadki o tym, że "8" dla danej gry to sygnał, że jest przeciętna (!), że albo wyjdzie z tego coś, albo gra "na 8". Wojenki o mityczne dziesiątki, oceny za samą markę (vide CoD), itp., itd. Nic nie poradzisz... RE: Gry - military - 15-12-2011 Myślałem że po to czasem są w reckach ramki z drugą opinią, żeby ew. naczelny, albo inny redaktor nie zgadzający się z recenzją, wystawił swoją ocenę... A nie głosowania, zastanawianie się czy rednacz puści z taką notą... Też zdarza mi się coś zrecenzować za pieniądze i grę na własność, ale jak dotąd nie miałem problemów z wystawianiem oceny - i szczerze mówiąc to, co napisaliście o praktykach w redakcjach mocno mnie zdziwiło. Zwłaszcza że pisma chcą uchodzić za takie cool i niezależne. Swoją drogą to mnie śmieszy od dłuższego czasu, że zwykle ta "druga ocena" różni się dosłownie o ułamki punktu. AC:R dostał bodajże w głównej recenzji 7,8, druga opinia to równe 8. Po co ona? Co dodaje do recenzji, czego nie zawarł recenzent? Tak samo te wielkie dyskusje w PSXE, pokazujące jedną grę z różnych punktów widzenia. Zwykle ramka z ocenami wystawionymi przez dyskutantów wygląda tak: 8+, 8+, 9, 9, 9+. Co to za dyskusja? Jaki ona ma sens? Kończy się na tym, że wszyscy się głaszczą po główce i prześcigają w mówieniu, jaka to gra nie jest fajna. RE: Gry - Khet - 15-12-2011 Wspomniany wyżej zgrentgen nie pojawia się w PSXE od pewnego czasu (pewnie kosztem cosplayu), a mimo wszystko szkoda, bo własnie z niego często wynikało więcej, niż z samej recenzji. Inna sprawa, że ostateczne oceny ludzi biorących udział w dyskusji i tak różniły się co najwyżej połową "oczka" (mimo że niektóre opnie były skrajnie odmienne). RE: Gry - military - 15-12-2011 Swoją drogą, podniecam się Wii, bo szczerze mówiąc obecna generacja nieco mnie znużyła - 90% to FPS-y, z których 90% kopiuje Modern Warfare.:) Na Wii znalazłem kupę świeżych pomysłów. Kurna, strzelanki w stylu starych, dobrych "celowniczków" są świeże w porównaniu z mainstreamem. Dead Space Extraction rządzi.:) Poza tym Wii ma platformówki, czyli gatunek, który dziś praktycznie jest martwy. Moja rada - jeśli szukacie oldskulowego hardkoru, Wii to świetny wybór. Prawda, wyszła na tę konsolę cała masa najgorszego syfu, ale trafiające się od czasu do czasu perełki to absolutne mistrzostwo gier wideo. RE: Gry - Perfik - 15-12-2011 Rzuć jakimś tytułem na Wii, bo kupiłem to dziadostwo, przeszedłem jakąś część Mario i od tamtego czasu leży odłogiem i się kurzy :) RE: Gry - wujo444 - 15-12-2011 No More Heroes? Mad world? Chętnie bym pograł, ale nie mam kasy na taki sprzęt... grałeś wojskowy? RE: Gry - Anielski_Pyl - 15-12-2011 Kuźwa, ja też bym sobie na Wii pograł. Mimo że bibliotekę gier na PS3 bardzo sobie chwalę (najlepsze exy w tej generacji), tak Super Mario Galaxy 1-2, MadWorld, Muramasa: The Demon Blade czy Xenoblade Chronicles wciągnąłbym z wielką chęcią. A, i Metroid: Other M oczywiście też. RE: Gry - Karol - 16-12-2011 No i oczywiście genialne "No More Heroes"! RE: Gry - Anielski_Pyl - 16-12-2011 Dwójka na pewno, ale słyszałem, że jedynka wygląda jak wymiociny... @ Karol, draniu - nie odpisałeś mi na PW odnośnie Twojej interpretacji ostatniej sceny Monstera :P RE: Gry - military - 16-12-2011 Dead Space: Extraction, House of the Dead: Overkill, Zelda: Skyward Sword, Donkey Kong Country Returns, Super Mario Galaxy... Co do sprzętu - nowe konsole chodzą za 700, ja za prawie nową dałem 400, na allegro widziałem nieco bardziej zużyte używki za ok. 250-300. Peryferia są zaskakująco tanie (dodatkowe pady, i to z motion plus). Gry? Dead Space wyhaczyłem za jakieś 45 zł, Zeldę i jakiegoś NFS mam za darmo.:) Na razie zaczynam z własną kolekcją na Wii. RE: Gry - Mental - 19-12-2011 RE: Gry - Craven - 19-12-2011 To jutro startują? :) BTW. Mało grywam, ale MW3 wypiardowo fajne, z tego co widziałem Battlefield nie ma startu. Kapitalny interaktywny filmik, kopiujący co fajniejsze myki z gier i filmów. Miałem na chwilę przysiąść i oblukać, skończyło się na przejściu całej gierki. RE: Gry - Snappik - 19-12-2011 Gra słaba ale intro tak prorocze że szok :) RE: Gry - Ash - 19-12-2011 Wiecie, co mi się najbardziej nie podoba w Homefroncie? To, że fabuła tej gry opiera się na bzdurnym założeniu: Korea Północna podbija USA, gdyby zamiast Korei wstawić Chiny to bym to jeszcze jakoś zrozumiał, ale Korea?! Tak samo nie podoba mi się to, że w Crysisie zrobiono z Korei Północnej wielkie mocarstwo... RE: Gry - Snappik - 19-12-2011 Początkowo miały być Chiny, ale z góry założono ze na chińskim rynku gra zostanie zbanowana wiec w ostatniej chwili zmieniono na United Korea. Czasem niestety trzeba dokonać takich zmian, aby nie wywołać smrodu jak np. w Niemczech gdzie jedna kałuża krwi w grze kończy się zakazem sprzedaży. RE: Gry - military - 21-12-2011 Dead Space: Extraction - wow, spin off/prequel, który jest (jeszcze) lepszy od oryginału - jestem pod ogromnym wrażeniem. DSE to strzelanka "na szynach" w starym, dobrym automatowym stylu - dość trudna, a na wyższych poziomach trudności czasem wręcz frustrująca. Piękna zabawa dla dwóch. Gra jest mega-miodna i wypchana po brzegi bonusami ("poziomy-wyzwania", bonusy, sekrety itp.). Ale co najciekawsze, pokazuje, jak powinien wyglądać prequel. Skojarzenia z The Thing są na miejscu, bo DS to w zasadzie The Thing w kosmosie. Tyle że o ile prequel do filmu nie był potrzebny (bo u Amerykanów działo się w zasadzie to samo, co u Norwegów - pod koniec filmu nie było raczej żadnych niedopowiedzeń co do tego, co i jak się stało), to gra świetnie rozwija niedopowiedziane wątki. W pierwszym DS trafialiśmy już na opuszczony statek, i to z niewielką ekipą, więc nie można było "przeżyć" tego, co oryginalna załoga. Prequel miał wielkie pole do popisu - i sprawdził się jak cholera. Gra dzieję się przez większość czasu PODCZAS inwazji, nie po niej - to coś, czego nie widziałem jeszcze w ŻADNEJ grze wideo o tej tematyce, a i filmy pokazują to niechętnie (np. Aliens - komandosi przychodzą na gotowe). Klimat jest genialny - widzimy stopniowe opanowywanie kolonii, a następnie statku przez potwory. Widzimy masową panikę, ataki na duże grupy ludzi, ulice zamieniające się w piekło - coś pięknego. Scenariusz jest świetny, emocjonujący, pełen fajnych postaci i dobrych dialogów. Aktorsko to jedna z lepszych gier, również pod względem animacji - odwzorowano nawet małe, subtelne ruchy aktorów. Fabuła skacze od bohatera do bohatera - ani przez chwilę nie jest monotonna, mimo że to łażenie po ciemnych korytarzach. A to wszystko w świetnej oprawie, wyciskającej z Wii ostatnie soki. DSE jest grą wzorową w swojej klasie. Ma u mnie 9/10 - "tylko" tyle, bo potrafi się paskudnie zwiesić, co ze względu na brak sejwów w trakcie poziomu może doprowadzić do szału. Tak czy siak, posiadacze PS3 z tego forum niech zaopatrują się w Dead Space 2, bo w wersji na PS3 DSE jest dołączony jako bonus. I to bonus lepszy niż główna gra w zestawie. Słowem: polecam - genialna gierka. ![]() ![]() |