Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
PLAKATY! - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Plakaty, trailery, prasa branżowa, nagrody filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Plakaty-trailery-prasa-bran%C5%BCowa-nagrody-filmowe--17)
+--- Wątek: PLAKATY! (/Thread-PLAKATY--263)



PLAKATY! - slepy51 - 26-10-2023

[Obrazek: b2332ae1e9ac0d9aa77d8fe04db7d373.jpg]


RE: PLAKATY! - Snappik - 25-08-2024

Nowa (tania:)) produkcja z Frankiem Grillo, ale plakat dość "ujmujący" :)

[Obrazek: wT2Qdyb.jpeg]


RE: PLAKATY! - Melvin27 - 25-08-2024

Chociaż parę znanych nazwisk w obsadzie jest


RE: PLAKATY! - Corn - 25-08-2024

Największy żal, że Grillo nie został Frankiem Castlem


RE: Proste Pytania - Mental - 22-09-2024

Gdzie mogę kupić plakaty filmowe, takie na ścianę? I najlepiej od razu ramki do nich? Polecacie jakiś sklep? Macie doświadczenia w tego typu dekoracjach?


RE: Proste Pytania - Mefisto - 22-09-2024

Wpisujesz w google i Ci wyskakuje milion wyników. Murzyn by to ogarnął, Mental :P
Plakaty znajdziesz na alledrogo, jebaju, amazonie i w empiku oraz pewnie na setce innych stron, także dedykowanych.
Możesz też sobie wyszukać po prostu grafikę w odpowiednio dużej rozdziałce i wydrukować w dowolnym punkcie jako plakat. Pewnie nawet i z ramką. Bo tak to raczej obramowanie musisz kupić osobno.
Gorzej jeśli szukasz konkretnego tytułu i koniecznie oryginału, bo gros tego, co można nabyć w sklepach to niestety reprinty.
Jeśli to w miarę nowy tytuł, to możesz też szukać szczęścia bezpośrednio w kinach - dawniej kiniarze sami wystawiali darmówki w odpowiednich miejscach, teraz nie wiem jak jest, ale możesz spytać w kasie.


RE: Proste Pytania - simek - 22-09-2024

Sprawa jest bardziej skomplikowana niż wklepanie w Google, zwłaszcza jeśli zależy ci na jakimś konkretnym plakacie, a nie byle gównie z Star Wars, Disneya, czy Marvela. Niestety często się zdarza, że plakaty są beznadziejnej jakości, bo właśnie jest to wydruk robiony akurat jak ktoś zamówi. Znalezienie pliku o takiej rozdzielczości, aby dobrze wyglądał plakat w klasycznym rozmiarze 61x91,5 cm również jest wyzwaniem, bo to musi być ładne kilka megapikseli.
Oryginalny plakat do czegokolwiek starszego to jest jak szukanie igły w stogu siana: jakieś się trafiają na aukcjach, więc trzeba mieć szczęście, że akurat ktoś wystawi to czego szukasz.
Rada o tym, żeby poszukać w kinach to byłaby na miejscu gdzieś w 2014 :) od kilku lat multipleksy reklamują filmy na telewizorach, a kina studyjne dostają tych plakatów po kilka sztuk i na 99% nie mają tego na zbyciu. Czasy, gdy plakaty filmowe wieszało się na mieście, to już chyba minęły, bo od lat nie widziałem.


RE: Proste Pytania - Dr Strangelove - 22-09-2024

(22-09-2024, 22:31)simek napisał(a): Oryginalny plakat do czegokolwiek starszego to jest jak szukanie igły w stogu siana: jakieś się trafiają na aukcjach, więc trzeba mieć szczęście, że akurat ktoś wystawi to czego szukasz.
Jako osoba, która swego czasu interesowała się i kupowała stare plakaty odpowiem, że tutaj też google jest wybawcą.
Masz masę stron czy galerii (polskich i zagranicznych) gdzie możesz znaleźć masę rarytasów.
Oczywiście zdarzają się rzeczy bardzo trudno dostępne, ale tak jest w każdej dziedzinie kolekcjonerskiej. Ze znaczkami, książkami, porcelaną czy klockami Lego jest to samo.
Rozwiązanie jest rzecz jasna banalnie proste - gruby portfel :D
Wtedy prędzej czy później bez problemu zaspokoisz swoje żądze.

Mam nadzieję, że to ten przypadek, bo inaczej diagnoza Mefisto będzie i celna i zabawna, że Mental się pyta gdzie i jak kupić trampki :D


RE: Proste Pytania - Mental - 25-09-2024

Mefi, simek pisze, że sprawa jest bardziej skomplikowana. Murzyn nie ogarnie.


RE: Proste Pytania - srebrnik - 25-09-2024

W zeszłym roku w warszawskim kinie Kultura odbywał się przegląd filmów Polańskiego, w dodatku z udziałem samego Polańskiego, więc wydarzenie jakoś tam istotne. Natomiast do promocji i organizacji zatrudnili chyba tego Murzyna, który nie ogarnia, bo podczas pokazów "Pianisty" - jednego z najmłodszych filmów w cyklu, co powinno trochę ułatwić sprawę - wywieszono w kinie jakieś chamskie wydruki z domowej drukarki, skalowane 50x, żeby wypełnić ramę i jeszcze do tego ręcznie docinane. Więc może jednak nie jest to aż tak prosty temat, skoro organizator nie dał rady, a jednocześnie udało mu się sprowadzić na tydzień Polańskiego.

Taka anegdotka


RE: Proste Pytania - simek - 25-09-2024

Jak na mój rozum, to polskie plakaty sprzed lat są tak samo trudne do znalezienie i dostania jak taśmy filmowe, czyli może jest garstka kolekcjonerów, która lata temu próbowała to zbierać i trzymać, ale przecież nie po to, żeby po paru dekadach to sprzedać za stówkę, czy dwie. Cała reszta poszło na przemiał.
Niby istnieją takie sklepy: https://polskaszkolaplakatu.pl/ ale to są pojedyncze przypadki, gdy chyba sam artysta miał prawa do plakatu i zezwolił na reedycję w dobrej jakości, więc na tej retrospektywie Polańskiego mogli mieć dobry plakat Dziecka Rosemary, ale z całą resztą to kiepsko.


RE: Proste Pytania - Nemo - 25-09-2024

(22-09-2024, 19:28)Mental napisał(a): Gdzie mogę kupić plakaty filmowe, takie na ścianę? I najlepiej od razu ramki do nich? Polecacie jakiś sklep? Macie doświadczenia w tego typu dekoracjach?
Aukcje, allegro. Polecam wpisać w google jako szukanie "film+plakat". Ja ostatnio szukałem plakatów CK Dezerterzy i Ziemi Obiecanej. Jeśli chodzi o zagraniczne filmy do zawsze jest eBay i strony typu OLX.

Enviado desde mi RMX3363 mediante Tapatalk


RE: Proste Pytania - Mental - 13-10-2024

Powiem wam, że znalezienie plakatu filmowego w dobrej jakości w wymiarze 60x90 graniczy kurva z cudem. Na Allegro poza forrest gumpem i PF nie ma absolutnie nic sensownego.


RE: Proste Pytania - Mental - 13-10-2024

Kupiłem oryginalny MV z 2006 roku na ebayu.

https://www.ebay.co.uk/itm/161908270571

szuka dalej


RE: Proste Pytania - srebrnik - 13-10-2024

Moim zdaniem lepiej jest szukać plakatów w dobrej rozdzielczości i potem drukować to gdzieś, gdzie umieją to robić. Na pewno będzie większy wybór. Tym bardziej, że ludzie robią też autorskie zajebiste grafiki, które często są 100x lepsze od oficjalnych materiałów.

Zacznij choćby tutaj: https://www.reddit.com/r/MoviePosterPorn/


RE: Proste Pytania - Mental - 13-10-2024

Ta rozdzielczość jest dobra na wydruk 100x70 cm?

https://www.reddit.com/r/MoviePosterPorn/comments/bmt1df/alien_3_1992_1440x1066_by_jose_angel_trancon/#lightbox


RE: Proste Pytania - srebrnik - 13-10-2024

Nie znam się za bardzo na druku. Popytam niebawem i wrócę z konkretem, ale ogólnie coś tam kojarzę, że ważniejsza w tej kwestii jest jakaś gęstość pikseli niż sama rozdzielczość. CHYBA. Natomiast istotny jest też sam proces druku - wiedza kogoś, kto to robi i sprzęt. Jak te czynniki są na dobrym poziomie, to efekty mogą być spoko nawet przy ciut gorszym materiale

Niemniej można też tak się bawić:
https://we.tl/t-YxbMU4y1N5

Pod tym linkiem wrzuciłem Ci ten plik 6x większy i on wydaje mi się, że będzie już nadawał się do druku w dobrej jakości

A tutaj jeszcze jeden przydatny adres - plakaty w wysokiej jakości: https://theposterdb.com/

Żeby korzystać trzeba założyć konto, ale warto

PS.
Może niech ktoś przeniesie to tutaj: https://forumkmf.pl/Thread-PLAKATY--263?page=196

Jest jakiś cień szansy, że kogoś ta sprawa interesuje, a w tym temacie to raczej przepadnie w końcu


RE: Proste Pytania - Mental - 13-10-2024

Dzięki srebrnik.

Jak powiek szyłeś ten plakat?


RE: Proste Pytania - srebrnik - 13-10-2024

Trochę fotoszopa, trochę jakiegoś tam programu opartego o AI i efekt spoko. Generalnie zajmuję się grafiką trochę, bardziej w kontekście wideo, ale coś tam kumam. Jakbyś potrzebował takich przeróbek, to wal śmiało do mnie i pomogę.

---e
W sumie to efekt nawet lepszy niż myślałem :D Żyleta wyszła:

[Obrazek: Zrzut-ekranu-2024-10-13-115653.png]


RE: PLAKATY! - Mental - 13-10-2024

srebrnik, wesz, co bym chciał zrobić? połączyć napisy z tego plakatu?

https://theposterdb.com/api/assets/519815/view

Ze zdjęciem obcego i Ripley, ale w lepszej rozdziałce i lepiej wykadrowanym. Ideałem byłaby foto z tego plakatu:

https://www.originalposter.co.uk/uploads/818630397319793_mainphotos.jpg