![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 01-01-2012 W takim razie dam szansę również wcześniejszym częściom. Co do sterowania, to od kiedy zainstalowałem wreszcie - po długich poszukiwaniach i żmudnych próbach - idealny wręcz program do profilowania ustawień na pada to żadna, nawet najstarsza gra nie jest mi straszna a grafika - mimo, iż jak chyba każdy, lubię "ładną" - nie jest dla mnie najważniejszym kryterium w trakcie obcowania z grami. Tak więc, wszystkie części już zassane - czekają na kolej. Najpierw jednak muszę uporać się z San Andreas, która jest chyba (nie śmiać się!) jedną z najbardziej irytujących i trudnych (momentami) gier w jakie grałem. I chyba (do tej pory... nie licząc chyba RDR i Battlefield 3 w multiplayerze) spędziłem przy niej najwięcej czasu a zanosi sie na jeszcze więcej (obecnie 62 godziny i ok. 52% postępu - czy ta gra kiedyś się kończy?). EDIT: Crov napisał(a):Bo fabularnie to najbardziej połączone są 1 i 2 oraz 3 i 4. A właśnie widzę, że była też jakaś część z podtytułem Contracts, a w zestawie jej nie ma. O co chodzi? To jakiś DLC, czy po prostu nie była udostępniona cyfrowo? RE: Gry - Perfik - 01-01-2012 To jest właśnie ta trzecia część, o której pisał Crov. RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 01-01-2012 No, tak... myślałem, że były tylko trzy i to właśnie Blood Money jest trzecią. Trudno, jeśli to remake jedynki, to jakoś się bez niej, póki co obejdę. RE: Gry - Gal Anonim - 01-01-2012 To nie do końca rimejk jedynki. Fabularnie umiejscowiony jest pomiędzy trzecią a czwartą misją Blood Money (choć nie musisz tego nawet wiedzieć, bo to nic nie zmienia, ale to fajny smaczek). Misje są po prostu retrospekcjami w głowie postrzelonego 47. Nowe misje (m.in. zabicie psychopaty na perwersyjnej imprezie sadomaso w rzeźni) są świetne, a odświeżone wersje misji z jedynki są bardzo ponure - wszechobecny deszcz, noc i ponura atmosfera przywodzi na myśl trochę Seven. Klimat - moim zdaniem - jest nieziemski. Jako cała gra chyba najbardziej klimatyczna z serii, no i ma świetną ostatnią misję wyraźnie inspirowaną Leonem. :) Dziwne, że nie ma jej w tej paczce. Tak czy siak, bardzo polecam zapoznać się z tą częścią. W rzeczywistości, poza technicznym aspektem, grać chronologicznie nie musisz, ale jak zaczniesz już Blood Money to potem sterowanie poprzednich części wydaje się być bardziej męczące niż wcześniej. Kocham ten soundtrack. Jesper Kyd to mistrz. Kretyni od Absolution, nadchodzącej części, już go nie zatrudnili... RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 01-01-2012 OK. To mam jeszcze pytanie na koniec: czy Hitman: Contracts sprawia jakieś problemy z dzialaniem na Windowsie 7. Gry ze Steama są zawsze odpowiednio zaktualizowane i przystosowane do uruchomienia (choć zdarzają się wyjątki - ale o tym jest informacja w specyfikacji), natomiast widzę, że można trzecią część Hitmana w pudełku kupić za nieduże pieniądze, ale najwyższy "numer" Windowsa, jaki podają w wymaganiach to Vista. RE: Gry - Gal Anonim - 01-01-2012 Działa bez problemu. Pierwsza misja w Contracts to bezpośrednia kontynuacja zakończenia jedynki, także warto, byś jedynke jednak najpierw przeszedł. RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 02-01-2012 Uruchomiłem wczoraj na chwilę Hitman: Codename 47. Dobra wiadomosć jest taka, że chodzi w wysokich rozdzielczościach (gram na 1240x767), ale 12 lat to jednak 12 lat i nic tego nie zmieni. Pal licho grafikę, ale sterowanie, to mordęga. No, może nie było by tak źle, ale jak się człowiek przyzywczai do nowych, lepszych rozwiązań, to takie "powroty do przeszłości" ciężkie bywają... No, ale jakoś to opanowałem, przeszedłem 2 misje i mam pytanie - czy w tej grze można kombinować, czy po prostu trzeba robić tak, jak sobie zaplanowali twórcy. Miałem taki problem w 3 misji, gdzie doszedłem do tego, że trzeba zabić szofera, przebrać się w jego uniform, podłożyć bombę w samochodzie, poczekać aż cel opuści budynek i ładunek zdetonować. Przy okazji zginął jeden z ochroniarzy Błękitnego Lotosu i żeby zrealizować 2 cel musiałem zabić pozostałych 4 stojących na rogu dwie przecznice dalej. Użyłem do tego snajperki, którą znalazłem na mapie, ale wciąż miałem 2 cel niezaliczony. Myślałem, że wszyscy z Błękitnego Lotosu opuścili restaurację, wiec nie było kogo zabijać. No, ale nie zaliczyło mi celu. Za drugim podejściem, wykonałem wszystko dokładnie tak samo, ale zdetonowałem ładunek dopiero, kiedy samochód mijał ww. 4 gości i tym razem zaliczyło. Czyli, jak? Trzeba robić wszystko według scenariusza, czy co? Ogólnie granie w tą grę to trochę masochizm, ale jakoś się chyba przemęczę, bo kilka rozwiązań naprawdę mnie przekonuje (cały ten motyw z przebierankami najlepszy). A muzyka kojarzy mi się z tą z Deus Ex: Human Revolution - jakbym słyszał już ten kawałek z drugiej misji... RE: Gry - Anielski_Pyl - 02-01-2012 Batman: Arkham Asylum - długo czaiłem się na zakup gacka, ale jakoś zawsze inna gra wpadała. Na święta, nakręcony wcześniejszym hypem na Arkham City, wbiłem do wariatkowa we wdzianku Nietoperza. Pod prąd nie pójdę - gra jest świetna. Fabułka nie jest przesadnie rozbudowana, jest za to zgrabna i zawsze wiemy jak, po co i dlaczego robimy to, co robimy - mimo wszystko liczyłem w tym aspekcie na ciut więcej. KLIMAT - miazga! Widać, że grę robili pasjonaci uniwersum Batmana, dlatego aż kipi tutaj od hybrydy klimatów z komiksów i Batmanów Burtona - takie smaczki, jak pusta cela Freeze'a, legowisko Crane'a, czy Clayface za szybą (!) wbijają się mocno w pamięć. Z technikaliów bdb grafika z kapitalnym designem i mocarnymi teksturami i niezła muzyka w tle (tu zabrakło czegoś charakterystycznego). A gameplay? Smakowity posiłek z przyjemnej walki, czasem wymagającej skradanki i ultra przyjemniej eksploracji (sterowanie postacią i zabawki rządzą). Na normal było dość łatwo, dopiero na hard trzeba było mocno kombinować ze strażnikami, itp. Słowem - gorąco polecam, a fani Batmana są wręcz zobowiązani do zapoznania się z tym kapitalnym kawałkiem kodu. Ogram kilka zaległości i wbijam w Arkham City. RE: Gry - wujo444 - 02-01-2012 żeby tylko gra chciała się dogadać z moim padem... próbowałem 5 fixów, i jak nie lewa gałka, to prawa, jak nie prawa, to triggi... No za diabła nie idzie ustawić na Rumblepadzie 2. RE: Gry - Anielski_Pyl - 02-01-2012 Cytat:żeby tylko gra chciała się dogadać z moim padem Ty na mojego Batmana odpowiadasz czy na Hitmana? Osobiście ciorałem na PS3, zresztą gry TPP są stworzone do gry na konsoli. RE: Gry - wujo444 - 02-01-2012 Twojego, bym chyba coś napisał, jesli nie odnosiłbym się do ostatniego posta - zresztą granie w Hitmana na padzie to byłby masochizm co najmniej. Konsoli nie mam, mam pada, nie rozumiem, czemu jest "stworzona do gry na konsoli" - ostatecznie ktoś ją wydał, gra działa, więc tekst wyssany z palca. RE: Gry - Anielski_Pyl - 02-01-2012 Cytat:Konsoli nie mam, mam pada, nie rozumiem, czemu jest "stworzona do gry na konsoli" a chwilę wcześniej: Cytat:żeby tylko gra chciała się dogadać z moim padem... próbowałem 5 fixów Właśnie dlatego :) RE: Gry - wujo444 - 02-01-2012 a to już nie samej gry, tylko sterów, które musi gra używać, by być zgodna z Windows Live :) RE: Gry - Gal Anonim - 02-01-2012 (02-01-2012, 15:16)BezcelowyAlbatros napisał(a): No, ale jakoś to opanowałem, przeszedłem 2 misje i mam pytanie - czy w tej grze można kombinować, czy po prostu trzeba robić tak, jak sobie zaplanowali twórcy. Miałem taki problem w 3 misji, gdzie doszedłem do tego, że trzeba zabić szofera, przebrać się w jego uniform, podłożyć bombę w samochodzie, poczekać aż cel opuści budynek i ładunek zdetonować. Przy okazji zginął jeden z ochroniarzy Błękitnego Lotosu i żeby zrealizować 2 cel musiałem zabić pozostałych 4 stojących na rogu dwie przecznice dalej. Użyłem do tego snajperki, którą znalazłem na mapie, ale wciąż miałem 2 cel niezaliczony. Myślałem, że wszyscy z Błękitnego Lotosu opuścili restaurację, wiec nie było kogo zabijać. No, ale nie zaliczyło mi celu.Nie, to dziwne. Może zabiłęś kogoś, kogo nie miałeś zabijać - nie pamietam dobrze tej misji, ale może nie wolno zabić nikogo z Red Dragonów, a ty zrobiles? Albo odkryto ciało? Albo ktoś uciekł? Ogolnie w żadnym Hitmanie nie ma tak, że musisz robić w grze dokładnie to, co Ci każą. Każdą misję możesz wykonać po prostu strzelając do swoich celów, ale zawsze masz też inne opcje. Nie pamietam czy w jedynce też tak jest, ale w późniejszych częściach masz zwykle conajmniej 3 różne ścieżki (pomijając zwykła rozpierduchę). Na pewno gra nie powinna Ci robić problemów za to, że zabiłeś cele tak, a nie inaczej. Chyba, że w celach misji jest coś powiedziane na ten temat (np w pierwszej misji nie wolno zabić negocjatora Red Dragona). Cytat:Ogólnie granie w tą grę to trochę masochizm, ale jakoś się chyba przemęczę, bo kilka rozwiązań naprawdę mnie przekonuje (cały ten motyw z przebierankami najlepszy).To prawda, w jedynce jest parę słabszych motywów/misji, tak jak w dwójce. Widać, że twórcy jeszcze badali grunt i są też nudne misje jak np ta w dżungli czy późniejsza w porcie. Jak teraz o tym myśle to w sumie nawet mógłbyś od Contracts zacząć. :) Ale zobaczymy, co powiesz po pograniu dalej... RE: Gry - Wawrzyniec - 03-01-2012 Misja w dżungli z "jedynki", polegająca na zdjęciu narkotykowego bossa, to jedna z najbardziej frustrujących rzeczy związanych z graniem, jakie pamiętam. Podchodziłem do niej masakryczną ilość razy, bez nadziei na jej ukończenie. Robiłem ją praktycznie w trybie "guns blazing" (innego sposobu nie odkryłem) i do dzisiaj nie wiem, jakim cudem udało mi się przetrwać. Tak, czy inaczej, późniejsze części są już po stokroć mniej frustrujące, a Blood Money, jak już wspomniał Crov, to czysta poezja, jeśli o gameplay i, przede wszystkim, klimat misji chodzi (w pamięć zapada jakieś 90% z nich). RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 03-01-2012 Kurde, weźcie mnie nie straszcie... ;) Z tymi wytycznymi w misjach to też mam trochę przechlapane, bo gram na TV i wszystkie komunikaty są tak malutkimi literami pisane, że normalnie szlag by to. Ta gra jest nie tyle trudna sama w sobie, czyli pod kątem skomplikowania misji, co po prostu jej wiek i rozwiązania natenczas stosowane gryzą się z tym, do czego się człowiek przyzwyczaił w obecnych grach. Ja nie mówię, że ma za rączkę prowadzić, ale... No, nic, zobaczymy. RE: Gry - Gal Anonim - 03-01-2012 No trzy misje w dżungli są niestety rzeczywiście największą skazą tej części. Ale tak samo jak z dwójką - warto tę część przejść, bo jest w niej pare fajnych misji (choc wszystkie one zostaną później zasaserwowane na nowo w Contracts, więc... Choc moim zdaniem taki rimejk najbardziej przydałby się właśnie drugiej części, bo dla mnie granie w jedynkę to bajka - kwestia godzin spędzonych przy niej chyba :)). W sumie od dziś chyba zacznę polecać zacząć przygodę z Hitmanem od Contracts i póki co skończyć na Blood Money. :) Co ciekawe, nieoficjalnie mówi się o nowym tytule z Hitmanem poza Absolution, które zapowiada się być Splinter Cell Conviction dla serii Hitman - uproszczony, ugładzony, zniszczony duch serii. Podobno zarejestrowano tytuł Hitman: Profession. Robi firma, z którą współpracują ludzie od Deus Ex: Human Revolution, więc może będzie ciekawie. RE: Gry - Hitch - 03-01-2012 RE: Gry - military - 03-01-2012 Ten filmik obrazuje wszystkie problemy współczesnych strzelanek. Piękne. RE: Gry - Wawrzyniec - 03-01-2012 No ta zrzynka wygląda znacznie lepiej niż nasz polski odpowiednik wcierający humor prosto w twarz. Chętnie obejrzę dalsze części. |