Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Arahan - 11-01-2012

rozwiń wypowiedź ;) zainteresowałeś mnie :P


RE: Gry - wujo444 - 11-01-2012

to był żart w stronę Anielskiego :P


RE: Gry - Khet - 11-01-2012

Arahan, w jakim sensie nie aktualizują? Tzn nie wpadają w ogóle, czy coś innego jeszcze? :P Pamiętaj, że Drake's Fortune wydane zostało jeszcze bez trofeów, dopiero po jakimś czasie wypuszczono stosownego patcha - może tu leży problem.


RE: Gry - Anielski_Pyl - 11-01-2012

Tylko wtedy Arahan mógł nie dostać patcha, jeśli nie jest połączony z netem - proste. Ta łatka jest obligatoryjna z tego, co pamiętam.

wujo444; możesz sobie żartować do woli, ale nie zmienia to faktu, że grasz na maszynie do pisania :)


RE: Gry - wujo444 - 11-01-2012

nie zmienia to faktu, że na maszynie do pisania mam w co grać, a na Twojej "maszynie do grania" nie miałbym ;) tzn. miałbym, ale nie to, co lubię :P


RE: Gry - Arahan - 11-01-2012

(11-01-2012, 14:22)Khet napisał(a): Arahan, w jakim sensie nie aktualizują? Tzn nie wpadają w ogóle, czy coś innego jeszcze? :P Pamiętaj, że Drake's Fortune wydane zostało jeszcze bez trofeów, dopiero po jakimś czasie wypuszczono stosownego patcha - może tu leży problem.


Wpadają bo wyświetlają mi się podczas gry, np: zdobycie 40 skarbów, 30 śmierci od MP, ukończenie gry na HARD (czyli easy i normal też), itp, ale kiedy wychodzę do menu konsoli to w zakładce Zdobyte Trofea mam 0%, tak jakbym w ogóle gry nie zaczął.
Inne gry (U3 - 100%, FIFA 11 - 40%, itp.) się aktualizują.

Przed grą pobrałem aktualizację do 1.01.
Konsola jest podłączona do neta cały czas.
Nie wiem o co kaman :/


(11-01-2012, 15:21)wujo444 napisał(a): nie zmienia to faktu, że na maszynie do pisania mam w co grać, a na Twojej "maszynie do grania" nie miałbym ;) tzn. miałbym, ale nie to, co lubię :P

Z tego co się orientuję to praktycznie każda gra wydana na PC jest na konsolę, bo w drugą stronę to już niekoniecznie ;)


RE: Gry - Gal Anonim - 11-01-2012

W Jagged Alliance 2, Civilization V, Heroes 3 i 5 czy Vampire the Masquerade: Bloodlines bym sobie nie pograł na konsoli... :( Nie mowiac juz o Falloucie New Vegas z licznymi modami.


RE: Gry - Wawrzyniec - 11-01-2012

Aye, PC ma kilka naprawdę kozackich gier (ostatnio totalnie wsiąkłem w Majesty 1 i 2), ale na dłuższą metę po prostu nie mam cierpliwości do tej maszyny. Dlatego nie kupię np. Diablo III na PC, tylko poczekam na konsolowy egzemplarz. To samo zrobię z Wiedźminem 2.


RE: Gry - Arahan - 11-01-2012

Jedyne gry za jakimi tęsknię na PC to stare dobre strategie: Sudden Strike I i II, Age of Empires, Zeus: Pan Olimpu. O strzelankach nie mówię, bo tak na dobrą sprawę Soldier of Fortune i Max Payne dało by się przenieść na konsolę bez zgrzytów. Strategii na PS3 sobie nie wyobrażam.


RE: Gry - Wawrzyniec - 11-01-2012

Cytat:O strzelankach nie mówię, bo tak na dobrą sprawę Soldier of Fortune i Max Payne dało by się przenieść na konsolę bez zgrzytów

Co z tego, skoro nie przeniesiono i sobie w dwie pierwsze części SoF, czy Maxa na konsoli nie pograsz? :)

A strategie bez problemu można na konsoli dusić. Tyberium Wars, Supreme Commander, czy Halo: Wars to naprawdę przyjemne giery, a interfejs jest wybitnie przystosowany do takiego X360 (więc do PS3 zapewne też).


RE: Gry - Anielski_Pyl - 11-01-2012

Niedawno tak wyglądało to w samych tylko Stanach :D

[Obrazek: gamnewzoochart530.jpg]

Gry wyłącznie nie PieCa to obecnie ciekawostka, coś jak animacja poklatkowa w filmach animowanych :P

P.S. Mój kumpel z branży, redaktor z PSX Extreme, donosi mi, że ta i tak wielka przewaga konsol jeszcze wzrasta.


RE: Gry - Wawrzyniec - 11-01-2012

Lol, po zobaczeniu tej tabelki PCtowi gracze na pewno przerzucą się na konsole. Prawda jest taka, że piec prawdopodobnie już nigdy nie będzie miał przewagi nad konsolami, ale granie na nim jeszcze długo nie umrze. Ja na pewno całkowicie z niego nie zrezygnuję, bo kilka exclusive'ów mam jeszcze do ogrania, a i sporo klasyków jest po prostu wiecznych.


RE: Gry - military - 11-01-2012

Cytat:Co z tego, skoro nie przeniesiono i sobie w dwie pierwsze części SoF, czy Maxa na konsoli nie pograsz? :)

[Obrazek: _-Soldier-of-Fortune-Gold-Edition-PS2-_.jpg][Obrazek: 90365265.jpg][Obrazek: 106218109.jpg][Obrazek: 4433.jpg]

Uprzedzając pytania:

[Obrazek: 914910_front.jpg]

Więc owszem, grasz na maszynie do pisania.:)


RE: Gry - Wawrzyniec - 11-01-2012

No ale Arahan ma PS3. Co nie zmienia faktu, że o konsolowych wersjach tych gier dowiedziałem się teraz. ;)

I mogę grać nawet na aparacie do zębów, jeśli wypuszczą na niego PCtowe klasyki.



RE: Gry - military - 11-01-2012

Na PS3 możesz grać w gry na PS2, na X360 możesz grać na gry z Xboksa... a w ogóle to czemu się tak czepiasz? Zarzucałeś, że nie ma tych gier na konsole - są. Teraz że nie da się grać na obecnej generacji - da się. Co jeszcze wymyślisz? A może odpowiesz na pytanie, co zrobić, kiedy jakaś gra jest niekompatybilna z kartą graficzną / systemem / sterownikami / czymkolwiek w twojej maszynie do pisania?:)


RE: Gry - wujo444 - 11-01-2012

Lol, 10 vs ~7 (pudelka + online + MMO) to naprawdę wielka przewaga. Poza tym jest jeszcze Europa, gdzie gra się wcale nie tak mało na kompach, i Azja.

Mam wrażenie, że niektórzy nie rozróżniają "granie na PC spada" od "granie na PC upadło". Bynajmniej, na kompach nadal jest w co grać. Portów przygodówek na konsole nie widzę (bo te mnie najbardziej interesują), więc mam się przesiąść bo ktoś mnie próbuje obrazić?


RE: Gry - military - 11-01-2012

Portów niskobudżetowych przygodówek rzeczywiście nie ma, ale masz w zasadzie wszystko, co nowe od Telltale Games, miałeś Sherlocka Holmesa, Catherine, Monkey Island, Gray Matter, Sam and Max, CSI, możesz grać w Syberię 2 z pierwszego X-a, Dreamfall: TLJ2... i sporo więcej. Jeśli ich nie widzisz, to tylko dlatego że nie chcesz widzieć. Oczywiście nie ma ich tak dużo jak na PC, ale to chyba logiczne - Xbox powstał w 2005, a ostatnie 7 lat to nie jest okres ogromnej popularności tego gatunku.


RE: Gry - wujo444 - 11-01-2012

ostatnie 7 lat to jest właśnie okres wskrzeszenia gatunku. CSI, MI, S&M - wszystko od Telltale ;) Syberia wyszła na X? Wiem, że na sprzęt Nintendo mieli portować, ale nie przyglądałem się. Powiedz, czy na konsolach było: Machinarium, A New Beginning, Return to the Mysterious Island 2, The Next Big Thing, Lost Horizon, Still Life 2, The Wispered World?


RE: Gry - Wawrzyniec - 11-01-2012

Cytat:Co jeszcze wymyślisz?

Nie mam zamiaru nic wymyślać, bo nie występuję tutaj w charakterze obrońcy PeCeta, czy konsol. Na jednym i na drugich gram obecnie po równo (z lekką przewagą konsol). Myślałem, że nie ma opcji grania w wymienione gry, więc to zaznaczyłem. Okazuje się, że jest, więc przyjmuję to do wiadomości. Tyle.


RE: Gry - military - 11-01-2012

Wujo, rozumiem że teraz będziemy bawić się w wyliczanki. Jak ja lubię takie "dyskusje".

- Na konsole w ogóle nie ma SoF i MP!
- Są.
- Ale nie można na nie grać na dzisiejszych konsolach!
- Można.
- Ale w ogóle nie ma przygodówek!
- Są.
- Ale nie ma TYCH przygodówek...!

No kurwa, a jak się okaże że niektóre są (podpowiem: Still Life, Machinarium)? Będziesz dalej się przerzucać tytułami jak jakieś dziecko? Na konsolach są gry wszystkich gatunków, nie ma exclusive'ów z PC - twierdzisz inaczej, np. że "nie ma całych gatunków", znaczy że jesteś ignorantem i nie powinieneś zabierać głosu w dyskusji. A czy na PC jest zajebista strategia Halo Wars? Czy jest zajebista strzelanina Gears of War 3? Czy jest zajebista zręcznościówka Uncharted? Co, czyżby nie było exclusive'ów z konsol, niezależnie od gatunku?

Ta dyskusja prowadzi donikąd.