Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Twój pierwszy film obejrzany w kinie - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Ankiety, sondy, plebiscyty, głosowania (https://forumkmf.pl/Forum-Ankiety-sondy-plebiscyty-g%C5%82osowania--26)
+--- Wątek: Twój pierwszy film obejrzany w kinie (/Thread-Tw%C3%B3j-pierwszy-film-obejrzany-w-kinie--1044)

Strony: 1 2 3 4 5


- Negrin - 08-11-2008

No, panowie, wreszcie głos ludzi ze słusznymi wspomnieniami ;)


- Cassel - 09-11-2008

BezcelowyAlbatros napisał(a):Ja pierwszy raz byłem na kinie albo na "Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie"
Też kiedyś na tym byłem, tzn. kiedy już byłem trochę starszy i mogłem chodzić do kina bez kurateli kogoś dorosłego. Wybrałem się na to z bratem, a parę metrów po wyjściu z domu zawołał do nas z drugiego końca ulicy jakiś kolega: Gdzie idziecie? To ja mu na to: Do kina. On: Na co? Ja się nieco zawstydziłem, że na "Bolka i Lolka na Dzikim Zachodzie", więc zawołałem: Na western!

No co? Przecież to był western. :)


- BezcelowyAlbatros - 09-11-2008

No, ja mówiłem na to "mówiony" Bolek i Lolek. :) Tzw. "mówionych" Bolków i Lolków nie było tak dużo - chyba tylko dwa, oba kinowe: "Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie" i "Wielka Podróż Bolka i Lolka".

EDIT: W kinie wdziałem równiez "Predatora" - przy czym pan Dyrektor, zanim wyjechaliśmy na to całą szkołą (tak, tak, w tamtych czasach wycieczki szkolne do kina chodziły nie tylko na ekranizacje lektur szkolnych... wiem, że wydaje się to nieprawdopodobne, heh!), wciskał nam kit, że jedziemy na "Predatora 2". Najdziwniejsze w tym wszystkim było to, że taki film jeszcze wtedy nie istniał :)


- Maik - 09-11-2008

"Mała Syrenka" Disneya, potem "Piękna i Bestia", potem nie pamiętam co, ale jakoś utkwiło mi w głowie że czwartym byli "Aryskotraci" także Disney :wink:

[pamięta się takie rzeczy jak pierwsze wyprawy do kina]


- Don Vito - 09-11-2008

Nie pamiętam, jaki był mój pierwszy film obejrzany w kinie. Pamiętam, że pierwszym, jaki zrobił na mnie wrażenie był "Pamiętnik księżniczki", który oglądaliśmy z klasą na akademii filmowej.

Pierwszym filmem, na jaki sam poszedłem, były Pokemony :D


- BezcelowyAlbatros - 10-11-2008

Don Vito napisał(a):Pierwszym filmem, na jaki sam poszedłem, były Pokemony :D
Tak samo, jak mój młodszy brat! :)


- mariusz - 16-08-2010

Pierwszym filmem, jaki widziałem w kinie był Rok komety (1992) w reżyserii Petera Yatesa (tego od Bullitta). Miałem wówczas 11 lat, byłem zachwycony. Później kiedy zobaczyłem ten film w telewizji to się dziwiłem, że jest taki kiepski i pozbawiony emocji.


- Snappik - 16-08-2010

Pamiętam jedynie "Brzdąca w opałach", wcześniej być może jakieś podziemne projekcje antykomunistyczne pt. "Bambi" i E.T. :)


- Bogdan - 16-08-2010

Ja z całą pewnością mogę stwierdzić, że pierwszy obejrzany przeze mnie film w kinie to Pocahontas. Miałem wtedy cztery lata. Nawet pamiętam, że wtedy strasznie zimno było na dworze i jak wychodziłem z rodzicami z kina to się poślizgnąłem na lodzie ;)


- Corn - 16-08-2010

Pierwszy film kiedykolwiek? To chyba był Król Lew, a pierwszy film z napisami - Batman Forever albo Godzilla Emmericha.


- Gieferg - 16-08-2010

Corn - już to pisałeś na poprzedniej stronie tematu :P



Pierwszym filmem na jakim byłem w kinie i to pamiętam było chyba Cudowne dziecko (1986) ale całkowitej pewności co do tego nie mam. Byłem również na Pan Kleks w kosmosie oraz jakaś stara czarno-biała Awantura o Basię którą wyświetlano chyba specjalnie dla celów szkolnych wycieczek, a spośród tytułów zagranicnych pierwsze były Park Jurajski (który oglądałem po raz drugi, pierwszy seans na jakims pirackim VHSie i był to mój pierwszy seans z napisami) i Flintstones (obydwa obejrzane w ramach wycieczek szkolnych).


- Corn - 16-08-2010

Cytat:Corn - już to pisałeś na poprzedniej stronie tematu
Alkohol zniszczył mi umysł...


- Craven - 16-08-2010

Pewnie coś wcześniej mogło być ale w pamięć wrył mi się jako pierwszy Park Jurajski.


- mroziek - 16-08-2010

To mój to chyba Alladyn lub Kevin sam w Nowym Jorku :-)


- Perfik - 17-08-2010

Pierwszy film który zobaczyłem w kinie to chyba Pocahontas. Chyba nawet mi się podobał, choć od tamtego czasu już go więcej nie widziałem. Z kolei pierwszy film na który wybrałem się sam (to znaczy nie ze szkolną wycieczką) to Titanic.


- wujo444 - 17-08-2010

Pamietam seans Caspra, ale to głównie dlatego, że wystraszyłem się i wyszedłem przed połową :D a czy to pierwszy seans? głowy nie dam.


- Arahan - 17-08-2010

Król Lew na 99 %, później Casper, Toy Story i Kosmiczny Mecz, czy jakoś tak. Pierwsze dwa były w ramach wycieczki klasowej, kolejne z rodzicami.
Do tej pory pamiętam i mam bilet z seansu na którym byłem całkiem sam (no, byłem z kumplem). Mieliśmy po 10 lat i pojechaliśmy do kina Zacisze w Piekarach Śląskich na jankeską Godzillę, obsługa nie chciała nas wpuścić i przypadkowi kolesie (po 20 lat) nas wprowadzili.

Na pamiątkę tego pamiętnego dnia 13 września 1998 roku jak tylko możemy to oglądamy ten film i oczywiście pijemy alkohol. Szykuje się niezły maraton: 10,11,12 Gwarki w Tarnowskich Górach, a 13 kolejna "rocznica" ;)


- Martinipl - 17-08-2010

Code Red - o ile dobrze pamiętam. Wirus w bazie, czy coś, facet z siekierą i takie tam. Miałem wówczas nie więcej niż pięć lat i poszedłem ze starszym bratem, i w czasie jak on z kolegami robił sztuczny tłum przy kasie, ja na czworakach wszedłem do sali (heh, to był czasy, na ET i SW też tak się szło). Kino nazywało się "Bolko", było na naszej wsi (takich kwiatków dużo dookoła Opola wówczas było) do 1989 roku.


- ARmy - 17-08-2010

Robocop Verhoevena. Nic nie pamiętam z tego seansu, bo byłem tak mały, że niemal biernie gapiłem się w ekran :P.


- B2Ka - 17-08-2010

Gwiezdne Wojny: Mroczne Widmo z dubbingiem i pierwszy film o Pokemonach. Oczywiście te wizyty pamiętam, a wcześniej wątpię żebym coś widział w kinie.