![]() |
|
Czlowiek oderwany od cywilizacji, bliski naturze - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Ankiety, sondy, plebiscyty, głosowania (https://forumkmf.pl/Forum-Ankiety-sondy-plebiscyty-g%C5%82osowania--26) +--- Wątek: Czlowiek oderwany od cywilizacji, bliski naturze (/Thread-Czlowiek-oderwany-od-cywilizacji-bliski-naturze--1665) Strony:
1
2
|
- Bucho - 24-01-2010 Cytat:polecam The Edge: Film pamietam jako mega przygode, a motyw z niedzwiedziem....kurcze, realizm ataku urywa glowe przy samym zadzie <ok> - slepy51 - 24-01-2010 Mefisto napisał(a):- jest też jeszcze taki niemiecki film o żołnierzu, który uciekł z Sybiru i na piechotę wrócił do Niemiec - prawdziwa historia, ale za cholerę nie pamiętam tytułu (jeden człon bodajże)"So weit die Füße tragen" (Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą) z bardziej "familijnych": "Alaska" (Przygoda na Alasce) i dosyć nietypowy, bo pasujący jak ulał do tematu, ale o psach (całość oparta na faktach): "Nankyoku monogatari" (Antarktyka) i jego nieoficjalny remake ze studia Walta Disneya: "Eight Below" (Przygoda na Antarktydzie) z kapitalną animatroniką i efektami ze Stan Winston Studio. - Glut - 24-01-2010 Bucho napisał(a):Film pamietam jako mega przygode, a motyw z niedzwiedziem....kurcze, realizm ataku urywa glowe przy samym zadzie Do oznaczenia spoilera dostępny jest teraz prosty tag - żadne wielkie czcionki ani kolorki nie są teraz potrzebne. Pamiętaj o tym : ) - B2Ka - 24-01-2010 Dużo osób wymienia Herzoga, a czemu nikt nie wspomniał o genialnym Encounters at the End of the World? Naprawdę znakomity film, świetny dokument jeden z najlepszych filmów Herzoga jakie zrobił w XXI w. i być może jeden z najlepszych jego filmów/dokumentów. Szczerze polecam, a jeszcze większe wrażenie wywiera ten film kiedy jest oglądany w kinie. Opowiada o życiu ludzi na Alasce w nietuzinkowy sposób, pokazuje kim są Ci ludzie i zadaje im różnorakie pytania. Naprawdę genialny film, żaden inny film nie pokaże Ci tak Antarktydy jak ten. Żadne efekty specjalne ani nic nie może się temu równać. Aż mnie wzięła ochotę na powtórkę, niestety na małym ekranie. Do tego te podwodne zdjęcia. Po prostu mistrzostwo świata i absolutny MUST-SEE! <ok> Jeżeli szukasz takich filmów to koniecznie musisz zacząć od tego i najlepiej od razu. Wstrzeliwuje się dokładnie w to czego szukasz. Po tym filmie przychodzi prawdziwe katharsis i myślę, że każdy kolejny film poruszający podobne tematy już nie będzie taki dobry jak ten. - Bucho - 24-01-2010 Glut napisał(a):SPOILERY THE EDGE Glut, oznacz spoiler w lepszy sposob. W wieku 5-6 lat ogladalem Face of Death, wiec nic mnie nie rusza ;) - Glut - 24-01-2010 Poprawione. Ale mi nie chodziło o to że The Edge brutalny a ja za młody, po prostu zakręciła mi się łezka kiedy zdałem sobie sprawę że to ten sam film. Czemu? Sam nie wiem. - B2Ka - 24-01-2010 Glut, oznacz spoiler w lepszy w sposób. Bucho miał zapewne na myśli użycie magicznej opcji [ spoiler ][/ spoiler] bez spacji :). - Snappik - 24-01-2010 Nikt nie dał jeszcze Dust Devila, w którym wątek samotnej kobiety na pustkowiach jest jednym z ważniejszych, zwłaszcza w kontekście pojedynku z niezwykłym mordercą :) Filmik zrywa beret po całości swoim dusznym klimatem i elementami westernowymi. - slepy51 - 24-01-2010 slepy51 napisał(a):"Nankyoku monogatari" (Antarktyka)Jeszcze odnośnie tego filmu - kapitalny kawałek muzyki od Vangelisa: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FAcRGE_XoDE[/youtube] Natomiast wracając już stricte do tematu, nie wiem jak mogłem nie wspomnieć o protoplaście "Apocalypto" Mela: "The Naked Prey" ![]() To plus wspomniane "Sands of the Kalahari" = klasyka tego typu kina i absolutne must see. - Mental - 25-01-2010 a ja sobie wczoraj odświeżyłem The Edge. i zajebisty to jest film. wątek z żoną bardzo potrzebny. wygrywa tekst Hopkinsa o niedźwiedziu: Today, I'm gonna kill the mothafucka. i L.Q. Jones na drugim planie! - Mefisto - 25-01-2010 Mental napisał(a):wątek z żoną bardzo potrzebny. ba! Elle jest zawsze potrzebna :D - Donia Agata - 27-01-2010 Absolutnie cudowna klasyka, nieco odnowiona, z Ethanem Hawke w roli głównej "BIAŁY KIEŁ", poza tym, "JUŻ NIGDY NIE ZAWYJE WILK" - http://www.filmweb.pl/f33538/Ju%C5%BC+nigdy+nie+zawyje+wilk,1983 A "Grizzly Man" nie polecam, chyba, że jako ciekawostkę, bo facet bardziej sie tam lansuje i placze nad misiami, niż walczy o przetrwanie. Acha, no i świetne "Uwolnienie" (DELIVERANCE) J. Boormana polecam! |