Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Captain America: The First Avenger (2011) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a komiks (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-komiks--24)
+---- Dział: MARVEL CINEMATIC UNIVERSE (MCU) (https://forumkmf.pl/Forum-MARVEL-CINEMATIC-UNIVERSE-MCU--54)
+---- Wątek: Captain America: The First Avenger (2011) (/Thread-Captain-America-The-First-Avenger-2011--1811)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


- military - 15-01-2011

B2Ka napisał(a):Pierwszy Avenger.

To akurat miałoby sens, gdyby komiks u nas funkcjonował jako Avengers. Tak samo jak w przypadku Powrotu Batmana, a nie Powrotu Człowieka-nietoperza.


- B2Ka - 15-01-2011

Owszem ;). Ale bardziej mi chodziło o człon Kapitan America. Niemniej jednak, puentą mojej wypowiedzi było to, że takie hybrydowe tłumaczenia są idiotyczne i o dupę roztrzaś.


- B2Ka - 15-01-2011

[Obrazek: 113970_captain-america-entertainment-weekly.jpg]


- Wawrzyniec - 15-01-2011

To chyba najlepsze, co mogli zrobić z komiksowym strojem Kapitana. Bardzo mi się podoba.


- Mikoto - 15-01-2011

Kostium fajny. Dobrze, że przypomina mundur. Gdyby to miał być np. jakiś obcisły lateks, albo coś w stylu kostiumu, który Rogers nosił w filmie z 90 - któregoś roku to byłaby tandeta. A tak jest elegancko ;) .


- Lawrence - 15-01-2011

Kostium może być, ale ja niestety nigdy nie mogłem odpowiednio podchodzić do komiksowych bohaterów, gdyż zawsze nasuwały mi się jakieś głupie pytania: I tak jak nigdy nie mogłem zrozumieć, dlaczego Bruce Banner zamieniając się w Hulka traci całą część garderoby oprócz spodni :razz: Tak dziwne jest dla mnie, że facet idący na wojnę ubrany jest w taki kolorystyczny kostium, aby od razu go można było z daleka namierzyć :razz:
Ale wiadomo niektóre komiksy rządzą się swoimi zasadami :wink:


- Gal Anonim - 15-01-2011

W przypadku Captaina America akurat jest to wyjaśnione. Kolorowy kostium to część amerykańskiej propagandy, a sam Cap, podobno, w filmie nie ma być wysłany do walki, a używany jako swego rodzaju propagandowa maskotka. Dopiero później on sam ma zdecydowac, ze ma tego dość.


- szopman - 15-01-2011

Mi tam ten kostium bardzo się podoba.
Czekam na ten film. Mam co do niego dobre przeczucia. Iron many i Hulk były dosyć fajne więc Kapitan Ameryka może być także udany. Chociaż bardziej czekam na Avengersów.


- Mierzwiak - 15-01-2011

Dobry kompromis między komiksowością a wymaganą jednak szczyptą realizmu (chociaż patrząc na te gotowe action figures w tle to chyba jednak nie jest dobre słowo). Tak czy inaczej z Avengersów ta produkcja zapowiada się jak dla mnie najlepiej, głównie ze względu na Hugo Weavinga.


- Kaczor - 03-02-2011

[Obrazek: news_captam40.jpg]


- Danus - 04-02-2011

Pierwszy plakat:
http://www.filmweb.pl/news/FOTO+Kapitan+Ameryka+na+pierwszym+plakacie-70006#picture-1
Niezły.


- Mefisto - 05-02-2011

Jestem na tak.


- Perfik - 05-02-2011

Też mi się podoba. Po za tym czuję w kościach, że to będzie najlepszy film na podstawie komiksu w tym roku.


- Mierzwiak - 05-02-2011

To akurat nie będzie takie trudne biorąc pod uwagę co się nam w tym roku szykuje ;)


- Mikoto - 05-02-2011

Świetny plakat. Bardzo klimatyczny. Teraz tylko czekać na trailer. Mam nadzieję, że nareszcie zobaczymy w nim Hugo Weaving' a jako Red Skulla ;) .


- Gieferg - 07-02-2011

http://www.youtube.com/watch?feature=iv&v=jX-dpQAginE&annotation_id=annotation_870515

Red Skull wygląda trochę jak Szkieletor w Masters of Universe :mrgreen:
Ale ogólnie niespecjalnie mnie to porwało, zarówno Thor jak i Green Lantern bardziej mnie interesują po tym co widziałem w zwiastunach.


- Mierzwiak - 07-02-2011

Spoko, tylko chudzielec z doklejoną głową Evansa wygląda przekomicznie, jak najmniej scen z tym poproszę, przejdźmy od razu do wersji po sterydach.

Weaving wygląda bardzo fajnie, komiksowo, ale nie tandetnie.


- Perfik - 07-02-2011

Gieferg napisał(a):Ale ogólnie niespecjalnie mnie to porwało, zarówno Thor jak i Green Lantern bardziej mnie interesują po tym co widziałem w zwiastunach.

Mam dokładnie odwrotnie :) Green Lantern zapowiada się na kolorową sieczkę i jak dostanę coś przewyższającego pierwszą część Spider-Mana to będę zadowolony. Thor wygląda trochę lepiej, a dodatkowo pokładam duże nadzieje w osobie reżysera. Z tej trójki Captain America wypada zdecydowanie najciekawiej i mam co do tego filmu dobre przeczucia. Ostatnio pisałem, że będzie to najlepszy film na podstawie komiksu w tym roku, a teraz czuję, że oprócz tego to może być naprawdę dobry film.


- Huntersky - 07-02-2011

Oby Johnston miał rację mówiąc o klimacie Raidersów. Osobiście wolałbym Kompanię Braci z Capem zamiast Wintersa, ale jakby się nad tym zastanowić... od czasów starego Indy'ego nie powstała żadna dobra komiksowo-rozrywkowa przygodówka w realiach II wojny. Więc go Jon, go Evans, go Hugo, trzymam kciuki. Jeżeli moja inteligencja nie zostanie obrażona w czasie seansu, to już będzie dobrze :)


- Mikoto - 07-02-2011

Spot wygląda zachęcająco. Co prawda liczyłem na bardziej krwisty kolor łepetyny Red Skulla, ale taki też mi się podoba ;) .