![]() |
|
Luther - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Seriale (https://forumkmf.pl/Forum-Seriale--22) +--- Wątek: Luther (/Thread-Luther--1837) |
RE: Luther - Proteus - 09-06-2013 RE: Luther - nawrocki - 09-06-2013 Nareszcie. RE: Luther - Chaczeridi - 09-06-2013 Dziadostwo; pseudomroczny policjant (w imię arcynowoczesnych standardów - murzyn), pseudozła zabójczyni z potwornie brzydkimi ustami, słaby scenariusz, słabe dialogi, akcja cienka, psychologia postaci też kuleje. Ogółem szit, liczyłem na coś więcej po tych wszystkich pochlebnych recenzjach. RE: Luther - Persona non grata - 29-08-2013 Jakoś mi umknęło, że trzeci sezon już się zaczął... i skończył. Tymczasem: http://www.filmweb.pl/news/%22Luther%22+w+drodze+na+du%C5%BCy+ekran-98427 RE: Luther - Gal Anonim - 29-08-2013 Mnie też zaskoczyło, że trzecia seria to tylko cztery odcinki. Ale bardziej mnie zaskoczylo, że prawdopodobnie czwartej nie będzie i ów film kinowy niekoniecznie będzie prequelem, a zwieńczeniem serialu. RE: Luther - Lawrence - 30-08-2013 London Widmo. RE: Luther - Persona non grata - 09-09-2013 Trochę zawód ten sezon. Lekko przekombinowany (zwłaszcza dwa ostatnie odcinki), ale i tak fajnie, bo przypomniał mi, jakim przekozakiem jest John Luther. Idris Elba w tej roli jest genialny i widać, że mu ta postać jakoś wyjątkowo pasuje. Powiedzmy sobie szczerze, że tym razem tylko on ciągnął ten serial. Nawet muzyka była jakaś gorsza, zszedł też gdzieś dawny klimat. John Luther: 10/10, sezon nr 3: 6/10. RE: Luther - Gal Anonim - 09-09-2013 Jak dla mnie w trzecim sezonie nic się nie zmieniło: Luther to przekoza (cała postać - aktorstwo i jej napisanie), ale serial po prostu za nią nie nadążą. I nigdy nie nadążął. RE: Luther - Mierzwiak - 09-12-2013 Obejrzałem wczoraj pierwszy odcinek trzeciego sezonu na ale kino i wow, ależ świetna rzecz. Muszę koniecznie nadrobić. RE: Luther - Gal Anonim - 09-12-2013 WIEDZIAŁEM, ŻE NIE OGLADALES LUTHERA! SUKINKOCIE A KRYTYKOWAŁEŚ ELBE! :D Dwie rzeczy powinieneś wiedzieć: 1) Elba jest w tym serialu zajebisty 2) po czasie oglada się serial glownie dlatego, że Elba (i Luther jako postac) jest zajebisty (no chyba, ze lubisz procedurale) - nie to, ze jest źle pisany, ale robi się dość generyczny jeżeli nie liczyć samego Luthera, który ciągle jest ciekawie napisany. RE: Luther - Mierzwiak - 10-12-2013 Bo nie oglądałem, a pisząc że Elba jest przereklamowany miałem na myśli to irytujące sikanie na sam widok jego nazwiska tak jakby to wystarczyło, by aktor tworzył genialną rolę, a faktem jest, że jak na razie Elba ma w Hollywood pecha, i tyczy się to nawet Thora, gdzie za bardzo nie ma okazji się wykazać. Procedurale są mi obojętne (pod warunkiem, że nie jest to paździerz w stylu CSI), natomiast to co mi się strasznie spodobało, to Elba właśnie, dialogi i rewelacyjny klimat, w zasadzie to można by zmontować Luthera z Harrym Brownem i nikt by się nie poznał. RE: Luther - Gal Anonim - 10-12-2013 (10-12-2013, 20:40)Mierzwiak napisał(a): Bo nie oglądałem, a pisząc że Elba jest przereklamowany miałem na myśli to irytujące sikanie na sam widok jego nazwiska tak jakby to wystarczyło, by aktor tworzył genialną rolę, a faktem jest, że jak na razie Elba ma w Hollywood pecha, i tyczy się to nawet Thora, gdzie za bardzo nie ma okazji się wykazać.No bo niestety, jak aktor nie ma roli to nie zagra wiele. Choć Elba dla mnie samą twarzą i głosem robi więcej niż każdy inny aktor. :P RE: Luther - Mierzwiak - 17-12-2013 Na początek sprostowanie - poprzednio widziałem nie pierwszy, ale pierwszy i drugi odcinek S3 Luthera. Ale kino emituje dwa na raz jako całość, bez widocznej przerwy i dopiero wikipedia pomogła mi się zorientować. Zatem wczoraj obejrzałem trzeci oraz czwarty, a zarazem ostatni odcinek tej serii. REWELACYJNA rzecz i jeśli trzecia seria słabuje w porównaniu z poprzednimi, to nie wiem jak świetne muszą być tamte. Elba wymiata, zdjęć nie powstydziłby się film kinowy (szkoda że nie mam na dysku, co i rusz w oko wpadał mi jakiś interesujący kadr), a postać Alice Morgan masakruje. Żałuję tylko że nie wiem dokładnie kim jest i jaka łączy ją z Lutherem historia (pobieżnie rzuciłem tylko okiem, że pojawiła się już w pierwszej serii i nie bała się ubrudzić sobie rąk, ale tego nie widziałem), na pewno jej pojawienie się zrobiłoby wtedy większe wrażenie, a tak nie wiedziałem kto to i mogłem się tylko domyślać, że to postać ze starszych odcinków. RE: Luther - wujo444 - 17-12-2013 Alice Morgan to postać z pierwszego odcinka, gdzie ma dość sztampową rolę do odegrania... ale potem wraca od czasu do czasu jako ktoś w rodzaju diabełka podszeptującego Lutherowi proste rozwiązania i wtedy jest znacznie ciekawsza. No i jest diabelnie seksowna, więc wybaczam jej ten pierwszy odcinek :D RE: Luther - Gal Anonim - 17-12-2013 Łot, ogladales od trzeciej serii? Dopiero zauwazylem. Typieeee... :) Szkoda, bo zaspoilerowałeś sobie w sumie jedyny duży dramaturgiczny zwrot akcji, a do tego cała relacja z Alice wychodzi dość niebanalnie i niespodziewanie oglądana od początku. RE: Luther - SonnyCrockett - 17-12-2013 Jak dla mnie to wszystkie serie są bardzo dobre. Klimat, nieszablonowe sprawy, ciekawe relacje pomiędzy postaciami oraz miażdżąca charyzma Luthera w wykonaniu Elby czego chcieć więcej? Na siłę można doszukiwać się tego że serial który opiera się o pewien schemat poszczególnych śledztw w odcinkach i wątku głównego w każdej serii ma powiedzmy w 3 serii wątek główny trochę mniej zajmujący ale to czepianie się pierdół :P Oglądać i cieszyć się bo więcej chyba nie będzie, w ten film kinowy powątpiewam. RE: Luther - jarod - 17-12-2013 Mnie pilot odrzucił - taka sztampowa fabularna tandeta, że bania mała. Jakby jakiś nastolatek usiadł i postanowił napisać MROCZNY I POWAŻNY THRILLER. A ta cała Alice, jakkolwiek seksowna, to jak dla mnie parodia praktycznie. OJEZU POPATRZ JAKA JESTEM MROCZNA I COOL BO NOSZĘ PŁASZCZ I SIĘ UŚMIECHAM I DZIWNIE GADAM. RE: Luther - Proteus - 17-12-2013 Było już o tym pisane tutaj. Przebolej pierwsze 2-3 odcinki i będzie git. RE: Luther - SonnyCrockett - 17-12-2013 Przejrzyj posty wcześniejsze i zobaczysz że podobne wrażenie miało wielu ale po kolejnych odcinkach sytuacja się zmieniała. "MROCZNA I COOL BO NOSZĘ PŁASZCZ I SIĘ UŚMIECHAM I DZIWNIE GADAM" Alice ma swoją ciekawą role do odegrania i nie jest postacią pierwszoplanową ;) RE: Luther - Pan_Samochodzik - 18-12-2013 Alice jest genialna i tylko czekam na planowany spin off z nią w roli głównej ;) |