Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Oscary 2011 - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Plakaty, trailery, prasa branżowa, nagrody filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Plakaty-trailery-prasa-bran%C5%BCowa-nagrody-filmowe--17)
+--- Wątek: Oscary 2011 (/Thread-Oscary-2011--1990)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


- Martinipl - 25-01-2011

Russell chyba jest w niebie - Tyle nomincji dla Fightera... będzie dobrze, będzie :)

(wszystkie statuetki zgarnie The King's Speach)


- Rozalia - 25-01-2011

szopman napisał(a):Mi w nominacjach brakuje "Wyspa Tajemnic" za scenariusz adaptowany

Naprawdę zawiodłem się na tegorocznych nominacjach .

Akurat scanariusz to najsłabszy punkt Shutter Island - gdyby zmieniono zakończenie w stosunku do ksiazki, mogloby powstać naprawde wielkie dzieło, a tak film powtórzył błędy książki.

Mi sie nie podoba taka ilosc nominacji dla True Grit, który w przekroju tworczosci Cohenów wypada mocno średnio.

A jakas dziwna satysfakcje mam z tego, ze pominieto Nolana :)


- szopman - 25-01-2011

Cytat:Akurat scanariusz to najsłabszy punkt Shutter Island

Dla mnie z kolei właśnie scenariusz filmu jest najmocniejszą stroną tej produkcji ;D


- Anielski_Pyl - 25-01-2011

Rozalia napisał(a):gdyby zmieniono zakończenie w stosunku do ksiazki, mogloby powstać naprawde wielkie dzieło, a tak film powtórzył błędy książki
Skonkretyzuj, o jakie błędy Ci chodzi?


- Rozalia - 25-01-2011

TO nie miejsce na tego typu dyskusje - jest osobny temat o Shutter Island, gdzie problem twista w tym filmie był już poruszany, ale odpowiem :P



- Jakuzzi - 25-01-2011

Rozalia napisał(a):który w przekroju tworczosci Cohenów

Sashy Baronow?
Prosze nie pisac juz w tym miejscu o SI.


- Lawrence - 25-01-2011

Czyli już mogę typować, że "Inception" będzie największym przegranym Oscarów :roll:

Brak nominacji za reżyserię dla Nolana, to jednak dla mnie błąd i to dość spory. Osobiście to wyrzuciłbym Aranofsky'ego i w jego miejsce dal Nolana.

Tradycyjnie efekty specjalne budzą kontrowersje i to nawet teraz, kiedy mamy 5 nominacji. "Inception" wśród nominowanych jak najbardziej rozumiem. Ale brak "Tron: Legacy" :???: Nie wspominając o innych dziwnych nominacjach w tej kategorii.

Co do muzyki to tradycyjnie Hollywood musiało postawić na Rahmana :roll: Nieporozumienie. Cieszy za to obecność "How To Train Your Dragon" Powella, gdyż to naprawdę dobra muzyka.
Oczywiście brak Daft Punka może irytować, ale był do przewidzenia, że Akademia nie odważy się na nominację.

Zobaczymy co to będzie.


- Rozalia - 26-01-2011

Jakuzzi napisał(a):
Rozalia napisał(a):który w przekroju tworczosci Cohenów

Sashy Baronow?

:oops:

Są już też nominacje do Złotch Malin - Shyamalanowi znów się oberwało, reszta nominacji raczej przewidywalna. Ale za to bardzo ciekawa kategoria specjalna: najgorsze użycie 3D:
- Psy i Koty: Odwet Kici”
-„Starcie Tytanów”
-„Ostatni Władca Wiatru”
-„Nutcracker 3D”
-„Piła 3D”

:D


- B2Ka - 26-01-2011

Nominacje mogą być. Jeszcze zbyt wielu filmów nie widziałem z listy nominowanych żeby móc zjechać tę listę z góry do dołu. Szkoda tylko nominacji dla takiego durnego filmu jak Incepcja. Miejmy tylko nadzieję, że skończy się tylko na nominacji, a nie na czymś większym.

Mam nadzieję, że wygra King's Speech, chociaż nie widziałem. Chcę jedynie żeby nie wygrało Social Network ani 127 Hours ani Incepcja.
Bo:
a) jak wygra Fincher to nagle wszyscy się utwierdzą w przekonaniu, że to film roku i dalej będą leciały hasła typu "Nowy Obywatel Kane'a" jak po premierze każdego głośnego filmu dla dorosłych z Hollywood.
b) filmu nie widziałem, ale Boyle'a nie lubię za Trainspotting i Slumdog Millionaire (innych jego filmów póki co nie widziałem i nie zamierzam). Poza tym dostał już za Slumdoga nagrody 3 czy 2 lata temu.
c) bo to głupi film. A jak ktoś nie wierzy to polecam forumowy temat o tym arcydziele, gdzie przewałkowano już na 1500 stron i sposobów dlaczego jest to kiepski film.

A na koniec, ciekawy artykuł o tym jak wygląda przygotowanie i wyścig po Oskary: tutaj.


- simek - 26-01-2011

Hm.... mam dziwne wrażenie, że większość osób na tym forum uważa, że cały świat się pomylił, a oni wiedzą lepiej że SN to słaby film, który nie może być dla nikogo filmem roku, ani nie jest nowym Obywatelem Kanem.


- B2Ka - 26-01-2011

Czyli jak cały świat będzie twierdził, że zabijanie ludzi jest dobre, a ja będę twierdził, że tak nie jest to kto ma rację? Cały świat - bo to w końcu większość, więc nie może się mylić! - czy może ja? Nie twierdzę, że Social Network nie może być dla kogoś filmem roku. Ale mi się ten film nie podoba, nie uważam go za taki wystrzałowy jak niektórzy i śmieszy mnie to podniecanie się nim. Jak wygra Oscara to trudno, nic się nie stanie, oprócz tego, że będę uważał ich wynik za debilny i urazi mnie on ale i tak o tym szybko zapomnę, bo to czy dostanie tego Oscara czy nie nic nie zmieni, bo ci co im się podobał ten film, to nawet jak on nie wygra to nadal to dla nich będzie film roku. Poza tym, w końcu Oscary to tylko jakieś głupie nagrody do tego jeszcze przyznawane przez Amerykanów dla Amerykanów, bo akurat oni robią tych filmów najwięcej i najczęściej zdarza im się popełnić jakiś film, który jest genialny.

Jeszcze przy okazji, to wydaje mi się, że lepiej by było dla wszystkich, gdyby Obywatel Kane nigdy nie powstał. Bo przynajmniej nie byłby co roku zrównywany do poziomu jakiś gówien, których się rocznie produkuje tysiące.


- patyczak - 26-01-2011

Cytat:Jeszcze przy okazji, to wydaje mi się, że lepiej by było dla wszystkich, gdyby Obywatel Kane nigdy nie powstał. Bo przynajmniej nie byłby co roku zrównywany do poziomu jakiś gówien, których się rocznie produkuje tysiące.

A to jest jedna za najśmieszniejszych rzeczy, jakie przeczytałem w tym roku:D Cóż za genialny wniosek.


- B2Ka - 26-01-2011

Chyba nie sądzisz, że pisałem to na poważnie? To był po prostu wyraz frustracji tymi idiotycznymi porównaniami, które co roku się pojawiają przy okazji jakiegoś nowego arcydzieła. Lepiej by po prostu tak było dla tego filmu bo jego dobre imię jest kalane na miliardy sposobów nie tylko w kinie, chociaż w tej sferze najczęściej się pojawiają te porównania.

Co roku słyszę - Obywatel Kane tamtego, Obywatel Kane sramtego, Obywatel Kane gier, Obywatel Kane komiksów. To jest nie tylko krzywdzące zjawisko dla tego filmu, który jak już pisałem został zeszmacony wiele razy ale również dla tego do czego się porównuje. Bo co? Ten obiekt do którego się porównuje Obywatela Kane'a już nie może być na tyle autonomicznie dobry żeby uniknąć porównania do jakiegoś innego wielkiego dzieła?

Wniosek jest inny, żyjemy w zajebistych czasach skoro co roku produkuje się tyle arcydzieł. Wychodzi na to, że arcydzieła produkuje się taśmowo. W takim razie nie chce wiedzieć jak grube będą podręczniki dotyczące kultury zachodu, które już są wystarczająco opasłe, a nie zawierają informacji na temat tych wszystkich arcydzieł naszej cywilizacji.


- Jakuzzi - 26-01-2011

Przypominam, ze to nie jest temat do wyrazania opinii o filmach. Od tego sa stosowne tematy w innych dzialach.


- soldamn - 26-01-2011

B2Ka, jeśli uważasz, że są to głupie nagrody dla głupich amerykanów, to po co przeżywasz nominacje jak mrówka okres? Wyluzuj.

Mnie nominacje raczej niczym nie zaskoczyły, myślę, że Social Network ma główne nagrody raczej gwarantowane. I dobrze, bo należy mu się.


- Albertino - 26-01-2011

to może jakieś typy? ;)

moim zdaniem będzie tak (nie oznacza, że im kibicuję):

FILM: The Social Network
REŻYSERIA: David Fincher
AKTOR PIERWSZOPLANOWY: Colin Firth
AKTORKA PIERWSZOPLANOWA: Annette Bening dostanie nagrodę pocieszenia i będą wszyscy zszokowani;)
AKTOR DRUGOPLANOWY: Christian Bale
AKTORKA DRUGOPLANOWA: Hailee Steinfeld
SCENARIUSZ ORYGINALNY: The King's Speech
SCENARIUSZ ADAPTOWANY: The Social Network
ANIMACJA: Toy Story 3
EFEKTY SPECJALNE: Alicja :D
ZDJĘCIA: True Grit (Deakins jeszcze nie ma Oscara i chyba w końcu jest okazja)
MONTAŻ: The Social Network
SCENOGRAFIA: Alicja
KOSTIUMY: Alicja
MONTAŻ DŹWIĘKU: Tron
DŹWIĘK: Incepcja
PIOSENKA: Zaplątani
MUZYKA: The Social Network
CHARAKTERYZACJA: Wilkołak
NIEANGLOJĘZYCZNY: oby Kieł, ale ta kategoria jest potwornie nieprzewidywalna


- Craven - 26-01-2011

Przerażający scenariusz.


- SonnyCrockett - 26-01-2011

Moim zdaniem, choć ani jednego filmu na oczy nie widziałem, spekuluje na podstawie informacji o filmie, tegorocznych nagród, historii ogólnej nagród i nominacji dla poszczególnych osób.

FILM: Jak zostac królem
REŻYSERIA: Darren Aronofsky
AKTOR PIERWSZOPLANOWY: Colin Firth
AKTORKA PIERWSZOPLANOWA: Natalie Portman
AKTOR DRUGOPLANOWY: Christian Bale, Geoffrey Rush ma już Oskara więc raczej następnego nie dostanie
AKTORKA DRUGOPLANOWA: Hailee Steinfeld, dobry medialny temat, debiut, młody geniusz itp.
SCENARIUSZ ORYGINALNY: Jak zostac królem
SCENARIUSZ ADAPTOWANY: The Social Network
ANIMACJA: Toy Story 3
EFEKTY SPECJALNE: Incepcja
ZDJĘCIA: True Grit
MONTAŻ: Czarny łabędź
SCENOGRAFIA: Alicja w Krainie Czarów
KOSTIUMY: Alicja w Krainie Czarów
MONTAŻ DŹWIĘKU: Tron
DŹWIĘK: Incepcja
PIOSENKA: Zaplątani
MUZYKA: Incepcja - Hans Zimmer
CHARAKTERYZACJA: Wilkołak, raczej brak poważnej konkurencji
NIEANGLOJĘZYCZNY: Biutiful


- Rozalia - 26-01-2011

Heh, nominacje oscarowe nie wystarcza, by sciagnac do kina odpowiednia ilość osob? :)

http://blogs.indiewire.com/theplaylist/archives/harvey_scissorhands_wants_to_honor_top_oscar_nominee_kings_speech_by_cuttin/


- Jakuzzi - 26-01-2011

Nawet Coenowie trafnie zalozyli, ze utrzymanie filmu w ramach certyfikatu PG 13 oznacza wieksze zyski, wiec nie dziwie sie Weinsteinowi. ;)