Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Czak Norris - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Ludzie filmu (https://forumkmf.pl/Forum-Ludzie-filmu--14)
+--- Wątek: Czak Norris (/Thread-Czak-Norris--2533)

Strony: 1 2 3


RE: Czak Norris - Albertino - 18-01-2012

Mnie się wydawało, że pastwienie się nad Chuckiem Norrisem jest już mocno passe, ale mody - jak widać - lubią wracać ;)


RE: Czak Norris - Mental - 18-01-2012

Jak pisał Paolo Coelho: w życiu istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. Celem mojego życia od wczoraj jest walka o wymazanie Czaka Norrisa z historii.


RE: Czak Norris - Albertino - 18-01-2012

Skoro pisał tak sam wielki Paolo Coelho, to nie mam obiekcji ;)


RE: Czak Norris - Mierzwiak - 18-01-2012

Temat spóźniony o co najmniej kilkanaście lat. Fail.


RE: Czak Norris - Snappik - 18-01-2012

Chuck Norris widział The Wire w wersji PG-13.


RE: Czak Norris - military - 20-01-2012

Sorry, ale że Czak wsiąkł w PG-13, to było wiadomo już jak kręcił ze swoim bratem Sidekicks, ten film o psie-policjancie i takie tam gnioty. Czak skończył się na Delta Force 2, czyli swoim ostatnim poważnym filmie, którego wydźwięk wpłynął na całe Hollywood.:)


RE: Czak Norris - Mental - 20-01-2012

Cytat:ale że Czak wsiąkł w PG-13, to było wiadomo już jak kręcił ze swoim bratem Sidekicks

Ale wtedy nie było jeszcze Redwatcha :)







RE: Czak Norris - Gieferg - 21-01-2012

Cytat:Delta Force 2, czyli swoim ostatnim poważnym filmie

Poważny film? Pamiętam z niego przede wszystkim zachowanie rodem z kreskówki pewnego radosnego generała w finałowej bitwie.


RE: Czak Norris - Ash - 21-01-2012

Mental: zmień płytę, bo ta z tym redwatchem jest już nudna, i to bardzoooo...


RE: Czak Norris - Mental - 21-01-2012

Mnie natomiast ciągle bawi do łez.

I rozumiem, że stajesz w obronie Czaka Norrisa? Zresztą nieważne - cokolwiek powiesz, i tak już się nie wybronisz. Cień podejrzeń padł.


RE: Czak Norris - Phlogiston2 - 21-01-2012

(21-01-2012, 11:13)Ash napisał(a): Mental: zmień płytę, bo ta z tym redwatchem jest już nudna, i to bardzoooo...
Mi to się raczej kojarzy z tą słynną listą ze strony polonica.pl... ;)



RE: Czak Norris - Mental - 21-01-2012

hehe lista z polonica.net to kopalnia najlepszych tekstów i zwrotów niezbędnych do charakterystyki twoich prywatnych wrogów celem ich poniżenia i napiętnowania. Dlatego opisując zdrajce i wroga nr 1 Czaka Norrisa wzorowałem się na klasykach :)




RE: Czak Norris - Ash - 21-02-2012




RE: Czak Norris - OGPUEE - 12-08-2012

Coś dla Mentala:

http://www.giercownia.pl/gra/36094/break_chuck_norris/

:))


RE: Czak Norris - Kadaver - 10-03-2014

Dzisiaj Chuck Norris skończył 74 lata.


RE: Czak Norris - Mefisto - 10-03-2014

No i ?


RE: Czak Norris - Ash - 15-05-2014

http://joemonster.org/art/27722/10_faktow_z_zycia_Chucka_Norrisa


RE: Czak Norris - OGPUEE - 10-11-2014

Niedawno zobaczyłem kreskówkę z Czakiem, "Chuck Norris i jego karateków"... z polskim dubbingiem. Ale po kolei.

Sama kreskówka? Typowy standard taśmowych Saturday Morning Chłamów z lat 80. Co chwila wyłazi gadżet zrobiony z myślą o action-figure'ach, fabuły są głupie, animacja drętwa

I ci przeciwnicy. Czyli zła organizacja chcąca zniszczyć świat, bo nie ma nic lepszego do roboty. I dowodzi nią Kleszcz, klon Blofelda o mechanicznej protezie zaprojektowanej przez pięciolatka. A i tak najlepszy jest Super Ninja, czyli zakryty w niebieskim kombinezonie badass, który traci na powadze poprzez ksywę, żółte majtasy i widoczne piękne włosy od Head&Shoulders.

Jako iż w taśmowych Saturday Morning Chłamach z lat 80. popularne są grupy, współpraca i podobne gadki, to Czak ma swoich tytułowych karateków, czyli - token chick, genericowy młodzieniec bez osobowości, irytujący gówniarz, samuraj (tak, samuraj w zbroi, kitce z kataną w XX wieku. Normalnie przypomina mi się usunięta scena z "Ostatniego Samuraja") i sumo myślący o jedzeniu (bo jak wiadomo, grubasy zawsze żrą. I potem walcz z stereotypami).

No i sam główny bohater gdzie tak jak Mr. T i Jackie Chan (jeszcze ktoś dostąpił tego "zaszczytu"?), w kreskówkowym uniwersum jest Bogiem. I ma wstawki aktorskie z typowym morałem lat 80., który dziecko zapomni, bo woli napierdalankę. I macie tu mądrość Chucka Norrisa z pedofilskim wąsem i niezsynchronizowanym głosem Skazy:


No i dubbing. Zdziwiłem się, bo zwykle u nas do kreskówek na VHS tamtych czasów dawany był lektor. Później dowiedziałem się, że dystrybutorem był Hanna-Barbera Poland, który zrobił dubbingi do ichniejszych kreskówek wydanych w Polsce pod koniec lat 80.

I dziwi mnie jak udało się namówić Janusza Zakrzeńskiego do roli Kleszcza w niekoniecznie wybitnej kreskówce. Ale sam dubbing jest dobry. Jak looknąłem na kawałki oryginału, to mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że polska wersja jest znacznie lepsza. Glosy ogólnie są dobrane bardzo dobrze, choć Tomasz Kozłowicz trochę jako dziecko razi (w ogóle sporo podobnych rol otrzymywał w tym okresie), a mam mieszanie uczucia co do Jacka Dzisiewicza w roli Super Ninjy (pfff...w polskich dialogach brzmi jeszcze bardziej bekowo). Ale jak mówiłem. Z porównaniu z oryginałem nasze największe bolączki wypadają lepiej.

A jak w tym wszystkim wypada nasz główny heros? Marek Barbasiewicz nieźle wypada jako Czak, pasuje do zaprezentowanej postaci i jako jego stały polski odpowiednik mógłby przejść.

Jak ktoś chce się pośmiać, całość (tylko 5 odcinków) jest na chomiku.


RE: Czak Norris - shamar - 27-05-2023

Oko za oko (1981)
Obejrzane po 30 latach. Koszmarek. W treści (oklepanej jak to tanie filmy) jeszcze by uszło ale sceny akcji... Fatalne są te stare, tanie filmy. Tak jakby każdy był reżyserowany przez jakiegoś imbecyla,

3/10

Swoją drogą czy Chuck miał jakieś filmy na poziomie? Na prawdę dobre? Kojarzę (ale to też widziałem lata temu), że "Zaginiony w akcji", "Octagon", "Samotny Wilk" były niezłe. Ale cholera wie jak dziś wypadają.


RE: Czak Norris - Rozgdz - 27-05-2023

Moim zdaniem "Firewalker" nieźle się trzyma, ale to "nietypowy Chuck" :p