Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Interstellar (2014) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Filmy zagraniczne (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-zagraniczne--12)
+---- Dział: Filmy Christophera Nolana (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-Christophera-Nolana--60)
+---- Wątek: Interstellar (2014) (/Thread-Interstellar-2014--3183)



RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Gal Anonim - 03-04-2013

(03-04-2013, 18:48)Mefisto napisał(a): McConaughey gra więc Coopera Uśmiech Ciekawe czy Bradley zagra kiedyś Matthiew
ja pierdole


RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Mefisto - 04-04-2013

kogo? Język


RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Lawrence - 04-04-2013

Ostatnie cztery posty wprost poraziły mnie od strony merytorycznej Oczko


RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Mefisto - 04-04-2013

Wiesz, trochę trudno o merytorykę na tym etapie produkcji - chyba, że chcesz esej na temat zajebistości wyboru MM do filmu Uśmiech A poza tym od czego są moderatorzy? :>


RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Lawrence - 04-04-2013

W sumie eseju o zajebistości tego wyboru nie chcę, gdyż potajemnie liczyłem na Toma Hardy'ego Oczko Ale MM chyba może być. Przynajmniej nikt nie będzie się czepiał, że u Nolana ciągle Ci sami aktorzy.

Co oczywiście nie znaczy, że liczę, że reszta obsady nie będzie już taka "świeża" Oczko


RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Mefisto - 04-04-2013

Jedyne, czego ja bym chciał, to żeby Nolanowi w końcu urosły jaja do tego filmu, ale pewnie znowu będzie PG-13 i zamiast umierać ludzie będą zasypiać jak Matt w TDKR.


RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Lawrence - 04-04-2013

Bez przesady z tym rozmiarem jaj. Jestem ciekaw czy dostałby tyle kasy, gdyby film nie miał być PG-13. Już tak nie demonizujmy i nie oceniajmy (niegotowego) filmu po kategorii wiekowej.

Na Marion Cotillard mówi się "Matt"?


RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Szaman - 04-04-2013

To Matthew Modine grzecznie zasnął, Marion nie chciała leżakować tak szybko Uśmiech Co do kategorii, także w PG-13 można umierać bez żenady i powietrza z żył, wystarczy odpowiedni montaż.


RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Mefisto - 04-04-2013

Fincher, który nie ma na koncie jakoś tylu miliardowych blockbusterów, jakoś mógł uciułać kaskę na R-rated thriller, to i Nolan by mógł (nie mówiąc o tym, że argumenty o lepszej sprzedaży PG-13 można dziś, przy sukcesach choćby Hangoverów, między bajki włożyć). Niestety, od Memento gość zalicza równię pochyłą pod tym względem. Jeszcze skończy się na tym, że Interstellar będzie animowany.


RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Szaman - 04-04-2013

Jednak jest różnica między pułapem "Girl..." (90 mln$) a kwotami w jakich obracają się ostatnio budżety Nolana (160 mln$ w górę). Ale zgadzam się z ogólną tezą, wywalą 130 mln$ na awangardowy komiks albo 100 na Denzela zatrzymującego pociąg i potem płaczą, że R-ka się nie zwraca. Jakoś komedie czy horrory z R-ką o rozsądnych budżetach mają się świetnie a rocznie w USA kręci się najwięcej filmów właśnie z kategorią R.


RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - nawrocki - 04-04-2013

Jeśli Tarantino dostał 100 baniek na realizację westernu z eRką, to myślę, że Nolan też wybłagałby porównywalną kwotę na film s-f.


RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Szaman - 04-04-2013

Racja. Ale trochę się rozpędziliśmy, czy Interstellar w ogóle wymaga kategorii R?


RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - nawrocki - 04-04-2013

Pewnie nie, ale gdyby takową dostał, moje zainteresowanie tym filmem by wzrosło.Uśmiech


RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Mefisto - 04-04-2013

Przy tym, co Nolan zarobił dla Warnera, to mógłby i pierdyliard dolarów na NC-17 pewnie dostać. Wystarczy nieco perswazji i samozaparcia, ale nie. On woli się ośmieszać trzepiąc "poważne, mroczne" filmy w stylistyce Misia Koralgola. Zresztą kurde, wczoraj sobie powtórzyłem Królika Rogera i ten film jest bardziej dosadny i przerażający, niż wszystkie Gacki razem wzięta, a przy tym niewolny od krwi i seksualności. Można? Można. I jakoś dzieci nie płakały i nie umierały podczas seansów.


RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Lawrence - 04-04-2013

(04-04-2013, 14:47)nawrocki napisał(a): Pewnie nie, ale gdyby takową dostał, moje zainteresowanie tym filmem by wzrosło.Uśmiech

Najmocniej przepraszam i z całym szacunkiem do Twej osoby, ale ten argument to już za mocno przesiąknięty forum KMFu. Przez głupią kategorię R film już ma zyskiwać? To w takim razie najlepsze filmy to serii "Piła".

Szaman ma akurat w tym rację, "czy ten w film w ogóle wymaga kategorii R?".

A to, że kiedyś było inaczej to nie mamy co wracać. I fakt jest taki, że w dzisiejszych czasach takie np. "Willow" otrzymałoby kategorię "R".

O rety i znowu cała dyskusja wokół PG-13 się obraca.


RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Szaman - 04-04-2013

Moim zdaniem wytwórnie nie mają nic przeciwko R-ce czy NC-17, kręcą takie filmy jakich chce rynek. Niestety w wywaleniu 200 mln$ na R-kę przeszkadzają głównie takie stare, grube baby jak ta z wrzucanego tutaj kiedyś wywiadu z Tarantino na CNN które są reprezentatywne dla niechęci ogółu do krwi i przekleństw.

Ale i tak wszystko zależy od montażu, patrz Singer i jego X-Meni a na drugim biegunie Wiseman i jego Szklana Pułapka.


RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Lawrence - 04-04-2013

Wszystko się zgadza, ale też nie podoba mi się przykład z Fincherem, którego naturalnie wielce wielbię. Ale jego "Dziewczyna z Tatuażem", dostała pokaźny budżet itd. i było wszystko pięknie, ale też coś o sequelu cicho i jednak wynik był w porządku, ale chyba jednak oczekiwano na więcej.


RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - nawrocki - 04-04-2013

Cytat:Najmocniej przepraszam i z całym szacunkiem do Twej osoby, ale ten argument to już za mocno przesiąknięty forum KMFu. Przez głupią kategorię R film już ma zyskiwać? To w takim razie najlepsze filmy to serii "Piła".
"Piły" nawet z NC-17 są bardziej dziecinne, niż "Batman i Robin", więc kompletnie nie w tym rzecz. Jak widzę, dla niektórych R to wciąż synonim krwi i bluzgów, co jest skrajnym uproszczeniem.

Wiadomo, że sama kategoria nie podnosi wartości filmu, ALE w przypadku produkcji s-f z dużym budżetem, w dodatku kręconej przez naczelnego PG-13nastkowca w Hollywood, info o tym, że MPAA doszukała się w nim czegoś, co może źle wpłynąć na młodych widzów, podziałałaby na mnie lepiej, niż wszelkie kampanie marketingowe. I tyle.


RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Szaman - 04-04-2013

Niby 232 mln$ przy 90 mln$ budżetu wyglądają ładnie, ale pewnie wytwórnię zniechęca przeciętny wynik z USA (103 mln$). Spokojnie Nawrocki, użyłem sformułowania "krew i przekleństwa" bo właśnie za takie rzeczy MPAA przyznaje R, rozumiem, że chodzi o pewną "dorosłość" scenariusza (która zresztą też nie jest gwarantowana przez znaczek R).


RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Mefisto - 04-04-2013

(04-04-2013, 14:56)Lawrence napisał(a): O rety i znowu cała dyskusja wokół PG-13 się obraca.

Jak dla mnie Interstellar może mieć i U, o ile w fabuła znowu nie będzie się porywać na rzeczy, których taka kategoria zwyczajnie nie udźwignie.