![]() |
|
Interstellar (2014) - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Filmy zagraniczne (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-zagraniczne--12) +---- Dział: Filmy Christophera Nolana (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-Christophera-Nolana--60) +---- Wątek: Interstellar (2014) (/Thread-Interstellar-2014--3183) |
RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Gal Anonim - 03-04-2013 (03-04-2013, 18:48)Mefisto napisał(a): McConaughey gra więc Cooperaja pierdole RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Mefisto - 04-04-2013 kogo?
RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Lawrence - 04-04-2013 Ostatnie cztery posty wprost poraziły mnie od strony merytorycznej
RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Mefisto - 04-04-2013 Wiesz, trochę trudno o merytorykę na tym etapie produkcji - chyba, że chcesz esej na temat zajebistości wyboru MM do filmu A poza tym od czego są moderatorzy? :>
RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Lawrence - 04-04-2013 W sumie eseju o zajebistości tego wyboru nie chcę, gdyż potajemnie liczyłem na Toma Hardy'ego Ale MM chyba może być. Przynajmniej nikt nie będzie się czepiał, że u Nolana ciągle Ci sami aktorzy.Co oczywiście nie znaczy, że liczę, że reszta obsady nie będzie już taka "świeża"
RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Mefisto - 04-04-2013 Jedyne, czego ja bym chciał, to żeby Nolanowi w końcu urosły jaja do tego filmu, ale pewnie znowu będzie PG-13 i zamiast umierać ludzie będą zasypiać jak Matt w TDKR. RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Lawrence - 04-04-2013 Bez przesady z tym rozmiarem jaj. Jestem ciekaw czy dostałby tyle kasy, gdyby film nie miał być PG-13. Już tak nie demonizujmy i nie oceniajmy (niegotowego) filmu po kategorii wiekowej. Na Marion Cotillard mówi się "Matt"? RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Szaman - 04-04-2013 To Matthew Modine grzecznie zasnął, Marion nie chciała leżakować tak szybko Co do kategorii, także w PG-13 można umierać bez żenady i powietrza z żył, wystarczy odpowiedni montaż.
RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Mefisto - 04-04-2013 Fincher, który nie ma na koncie jakoś tylu miliardowych blockbusterów, jakoś mógł uciułać kaskę na R-rated thriller, to i Nolan by mógł (nie mówiąc o tym, że argumenty o lepszej sprzedaży PG-13 można dziś, przy sukcesach choćby Hangoverów, między bajki włożyć). Niestety, od Memento gość zalicza równię pochyłą pod tym względem. Jeszcze skończy się na tym, że Interstellar będzie animowany. RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Szaman - 04-04-2013 Jednak jest różnica między pułapem "Girl..." (90 mln$) a kwotami w jakich obracają się ostatnio budżety Nolana (160 mln$ w górę). Ale zgadzam się z ogólną tezą, wywalą 130 mln$ na awangardowy komiks albo 100 na Denzela zatrzymującego pociąg i potem płaczą, że R-ka się nie zwraca. Jakoś komedie czy horrory z R-ką o rozsądnych budżetach mają się świetnie a rocznie w USA kręci się najwięcej filmów właśnie z kategorią R. RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - nawrocki - 04-04-2013 Jeśli Tarantino dostał 100 baniek na realizację westernu z eRką, to myślę, że Nolan też wybłagałby porównywalną kwotę na film s-f. RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Szaman - 04-04-2013 Racja. Ale trochę się rozpędziliśmy, czy Interstellar w ogóle wymaga kategorii R? RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - nawrocki - 04-04-2013 Pewnie nie, ale gdyby takową dostał, moje zainteresowanie tym filmem by wzrosło.
RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Mefisto - 04-04-2013 Przy tym, co Nolan zarobił dla Warnera, to mógłby i pierdyliard dolarów na NC-17 pewnie dostać. Wystarczy nieco perswazji i samozaparcia, ale nie. On woli się ośmieszać trzepiąc "poważne, mroczne" filmy w stylistyce Misia Koralgola. Zresztą kurde, wczoraj sobie powtórzyłem Królika Rogera i ten film jest bardziej dosadny i przerażający, niż wszystkie Gacki razem wzięta, a przy tym niewolny od krwi i seksualności. Można? Można. I jakoś dzieci nie płakały i nie umierały podczas seansów. RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Lawrence - 04-04-2013 (04-04-2013, 14:47)nawrocki napisał(a): Pewnie nie, ale gdyby takową dostał, moje zainteresowanie tym filmem by wzrosło. Najmocniej przepraszam i z całym szacunkiem do Twej osoby, ale ten argument to już za mocno przesiąknięty forum KMFu. Przez głupią kategorię R film już ma zyskiwać? To w takim razie najlepsze filmy to serii "Piła". Szaman ma akurat w tym rację, "czy ten w film w ogóle wymaga kategorii R?". A to, że kiedyś było inaczej to nie mamy co wracać. I fakt jest taki, że w dzisiejszych czasach takie np. "Willow" otrzymałoby kategorię "R". O rety i znowu cała dyskusja wokół PG-13 się obraca. RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Szaman - 04-04-2013 Moim zdaniem wytwórnie nie mają nic przeciwko R-ce czy NC-17, kręcą takie filmy jakich chce rynek. Niestety w wywaleniu 200 mln$ na R-kę przeszkadzają głównie takie stare, grube baby jak ta z wrzucanego tutaj kiedyś wywiadu z Tarantino na CNN które są reprezentatywne dla niechęci ogółu do krwi i przekleństw. Ale i tak wszystko zależy od montażu, patrz Singer i jego X-Meni a na drugim biegunie Wiseman i jego Szklana Pułapka. RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Lawrence - 04-04-2013 Wszystko się zgadza, ale też nie podoba mi się przykład z Fincherem, którego naturalnie wielce wielbię. Ale jego "Dziewczyna z Tatuażem", dostała pokaźny budżet itd. i było wszystko pięknie, ale też coś o sequelu cicho i jednak wynik był w porządku, ale chyba jednak oczekiwano na więcej. RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - nawrocki - 04-04-2013 Cytat:Najmocniej przepraszam i z całym szacunkiem do Twej osoby, ale ten argument to już za mocno przesiąknięty forum KMFu. Przez głupią kategorię R film już ma zyskiwać? To w takim razie najlepsze filmy to serii "Piła"."Piły" nawet z NC-17 są bardziej dziecinne, niż "Batman i Robin", więc kompletnie nie w tym rzecz. Jak widzę, dla niektórych R to wciąż synonim krwi i bluzgów, co jest skrajnym uproszczeniem. Wiadomo, że sama kategoria nie podnosi wartości filmu, ALE w przypadku produkcji s-f z dużym budżetem, w dodatku kręconej przez naczelnego PG-13nastkowca w Hollywood, info o tym, że MPAA doszukała się w nim czegoś, co może źle wpłynąć na młodych widzów, podziałałaby na mnie lepiej, niż wszelkie kampanie marketingowe. I tyle. RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Szaman - 04-04-2013 Niby 232 mln$ przy 90 mln$ budżetu wyglądają ładnie, ale pewnie wytwórnię zniechęca przeciętny wynik z USA (103 mln$). Spokojnie Nawrocki, użyłem sformułowania "krew i przekleństwa" bo właśnie za takie rzeczy MPAA przyznaje R, rozumiem, że chodzi o pewną "dorosłość" scenariusza (która zresztą też nie jest gwarantowana przez znaczek R). RE: Interstellar (2014) (Reż. Christopher Nolan) - Mefisto - 04-04-2013 (04-04-2013, 14:56)Lawrence napisał(a): O rety i znowu cała dyskusja wokół PG-13 się obraca. Jak dla mnie Interstellar może mieć i U, o ile w fabuła znowu nie będzie się porywać na rzeczy, których taka kategoria zwyczajnie nie udźwignie. |