![]() |
|
Box Office czyli boks biurowy - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Plakaty, trailery, prasa branżowa, nagrody filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Plakaty-trailery-prasa-bran%C5%BCowa-nagrody-filmowe--17) +--- Wątek: Box Office czyli boks biurowy (/Thread-Box-Office-czyli-boks-biurowy--535) |
- desjudi - 22-07-2008 nie wierzę w to, że 40% publiki szło do kina ze zniczem w rękach. Hajpowanie TDK zaczęło się dość wcześnie [trailerry, teasery, clipy, wywiady, zdjęcia, tapety, ciekawostki, realizacyjne przecieki - w ilościach idealnych i do tego na wiele miesięcy przed premierą i śmiercią Ledgera]. O filmie mówili wszyscy, mówiono wszędzie [na tym forum dopiero po 600 entuzjastycznych wypowiedziach odnośnie TDK pojawiła się styczniowa przykra wiadomość]. Film odniósł sukces, bo był na niego skazany. I wszystko, nie tylko śmierć Ledgera - nie w takiej mierze, jaką się sugeruje - na to wskazywało. - piXi - 22-07-2008 Kilku znajomych, którzy są teraz w USA poszło na ten film nie widząc nawet poprzedniej części tylko dlatego, że "ciekawe jak zagrał ten aktor co się przećpał w czasie produkcji"... Oglądałem na CNN rozmowy z ludźmi po wyjściu z seansu, nikt nic nie wspomniał o reżyserii CN czy grze CB, tylko wszyscy o HL... Jeden tylko wspomniał o widocznym na pierwszy rzut oka wydłużeniu filmu poprzez dorzucenie scen z HL (co aż biło w oczy tym, że miało ich nie być)... Tylko Mierzwiak nie bij... Piszę tylko co od znajomych usłyszałem i w CNN zobaczyłem... ;-) Ja swoje zdanie po seansie zapodam... ;-) I na pewno śmierć Ledgera nie będzie miała wpływu na ocenę (ani w jedną, ani w drugą stronę)... - Craven - 22-07-2008 Jego śmierć na pewno dała filmowi potężnego kopniaka, ale: - rekord otwarcia nie jest niczym dziwnym. Spider-man to kupsztal a to on wcześniej uzyskał rekordowy wynik. Owszem, gdyby sprawy inaczej się potoczyły, to prawdopodobnie wynik byłby mniejszy, ale tez kampania reklamowa byłaby większa. - zachwyty nad Ledgerem nie zaczęły się po jego śmierci. Trailery były wcześniej i ludzie ekspresowo dostali świra na punkcie tej kreacji. Ba. Internet był tak nakręcony, że niektórzy sądzili, że info o jego śmierci to niesmaczny pomysł speców od marketingu. - Jakuzzi - 22-07-2008 piXi napisał(a):Kilku znajomych, którzy są teraz w USA poszło na ten film nie widząc nawet poprzedniej części tylko dlatego, że "ciekawe jak zagrał ten aktor co się przećpał w czasie produkcji"... Tak myslalem. Craven napisał(a):Spider-man to kupsztal a to on wcześniej uzyskał rekordowy wynik. Czyli ze TDK powinien zarobic wiecej, bo, z tego co slychac, 'kupsztalem' nie jest? W takim razie przypominam chociazby o otwarciu Batman Begins czy tuzinie innych, dobrych filmow na podstawie komiksu, ktore o setke baniek w pierwszy weekend nawet sie nie otarly. - desjudi - 22-07-2008 dokładnie Craven, nie przeceniajmy komercyjnej wartości śmierci Ledgera. TDK był w stanie osiągnąć wynik na rekordowym poziomie. bo dlaczego nie? Jaku, Spiderman, Iron Man, X3. Zresztą, TDK to klasyczny wakacyjny blockbuster - niespodzianką może i jest rekord, ale na pewno nie to, że to komercyjny pewniak zdolny pobić kilka rekordów, kandydat na hit roku. Poza tym w boxoffisie świetnie radzą sobie sequele. - D'mooN - 22-07-2008 Po prostu weźcie pod uwagę zasadę synergii i pyk! cud box-office'u się wyjaśnia. - Mierzwiak - 23-07-2008 piXi napisał(a):Kilku znajomych, którzy są teraz w USA poszło na ten film nie widząc nawet poprzedniej części tylko dlatego, że "ciekawe jak zagrał ten aktor co się przećpał w czasie produkcji"...Powinszować znajomych. Nie, nie jestem złośliwy, tylko szczery. Oni przynajmniej też :wink: piXi napisał(a):Oglądałem na CNN rozmowy z ludźmi po wyjściu z seansu, nikt nic nie wspomniał o reżyserii CN czy grze CB, tylko wszyscy o HL...To niekoniecznie wynika z faktu, że aktor nie żyje. To na Jokerze oparta była kampania marketingowa filmu, to o tym jak fantastyczna będzie rola Ledgera wypowiadali się na długo przed premierą (oraz śmiercią Heatha) aktorzy, to Joker jest głównym bad guyem i to tej roli/postaci byli tak wszyscy ciekawi. - skizzie - 23-07-2008 Byli ciekawi czy należy mu się pośmiertny Oscar czy nie. - D'mooN - 04-08-2008 Tegoroczny amerykański box-office:
- tomashec - 02-03-2009 to bylo do przewidzenia, ze najnowszy film rodaka bartkowiaka czyli "street fighter" bedzie klapa. ale okazal sie mega-klapa. nie chcialbym wyjsc na zawistnego polaczka ale "cieszy" wynik 4 mln w ten premierowy weekend :twisted: hihi - Azgaroth - 16-06-2009 W USA Terminator okazał się klapą finansową, co ciekawe w zeszłym tygodniu w pierwszej trójce były dwa filmy z kategorią R (Kac Vegas i Metro Strachu). Może widownia już się zmęczyła infantylnym kinem, a może to przypadek zobaczymy :) - Hitch - 16-06-2009 Byc moze otworzy to oczy producentom i powroca zlote czasy kina, czego zycze wam oraz sobie :) - Mierzwiak - 16-06-2009 R-rated komedie nie od dzisiaj cieszą się powodzeniem, a 23 miliony Taking of...? Błagam. Przecież to jrgo premierowy weekend, trudno żeby taki film nie znalazł się w czołówce (obsada!). - Hitch - 16-06-2009 Skoro wystarczy obsada! czemu wciaz jestesmy zalewani PG-13 kalem z obsada! bardziej znana i lubiana? :) - Gal Anonim - 16-06-2009 Bo obsada + PG-13 + dużo efektów = większy sukces kasowy? - Craven - 16-06-2009 Hitch napisał(a):Skoro wystarczy obsada! Terminatoru nie wystarczyła :P - Hitch - 16-06-2009 Crov napisał(a):Bo obsada + PG-13 + dużo efektów = większy sukces kasowy?Ale wiesz, ze to bylo pytanie z przekasem? :) - Gal Anonim - 16-06-2009 A mój post to była odpowiedź z goryczą. :) Tak a propos tej klapy Terminatora - konkret: Terminator Salvation po prawie czterech tygodniach w kinach zarobił 213 milionów... na całym świecie. Przy 200 milionowym budżecie. Może następny Terminator będzie straight-to-DVD? ;) - Hitch - 16-06-2009 A moze nastepnego Terminatora nakreci ktos, kto rzeczywiscie ogladal poprzednie czesci :) - Azgaroth - 16-06-2009 Cytat:Może następny Terminator będzie straight-to-DVD? ;) A może następnego nie będzie, ewentualnie z nowym lepszym reżyserem :) |