Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Box Office czyli boks biurowy - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Plakaty, trailery, prasa branżowa, nagrody filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Plakaty-trailery-prasa-bran%C5%BCowa-nagrody-filmowe--17)
+--- Wątek: Box Office czyli boks biurowy (/Thread-Box-Office-czyli-boks-biurowy--535)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37


- desjudi - 22-07-2008

nie wierzę w to, że 40% publiki szło do kina ze zniczem w rękach.

Hajpowanie TDK zaczęło się dość wcześnie [trailerry, teasery, clipy, wywiady, zdjęcia, tapety, ciekawostki, realizacyjne przecieki - w ilościach idealnych i do tego na wiele miesięcy przed premierą i śmiercią Ledgera]. O filmie mówili wszyscy, mówiono wszędzie [na tym forum dopiero po 600 entuzjastycznych wypowiedziach odnośnie TDK pojawiła się styczniowa przykra wiadomość].
Film odniósł sukces, bo był na niego skazany. I wszystko, nie tylko śmierć Ledgera - nie w takiej mierze, jaką się sugeruje - na to wskazywało.


- piXi - 22-07-2008

Kilku znajomych, którzy są teraz w USA poszło na ten film nie widząc nawet poprzedniej części tylko dlatego, że "ciekawe jak zagrał ten aktor co się przećpał w czasie produkcji"...

Oglądałem na CNN rozmowy z ludźmi po wyjściu z seansu, nikt nic nie wspomniał o reżyserii CN czy grze CB, tylko wszyscy o HL...

Jeden tylko wspomniał o widocznym na pierwszy rzut oka wydłużeniu filmu poprzez dorzucenie scen z HL (co aż biło w oczy tym, że miało ich nie być)...


Tylko Mierzwiak nie bij... Piszę tylko co od znajomych usłyszałem i w CNN zobaczyłem... ;-) Ja swoje zdanie po seansie zapodam... ;-)
I na pewno śmierć Ledgera nie będzie miała wpływu na ocenę (ani w jedną, ani w drugą stronę)...


- Craven - 22-07-2008

Jego śmierć na pewno dała filmowi potężnego kopniaka, ale:
- rekord otwarcia nie jest niczym dziwnym. Spider-man to kupsztal a to on wcześniej uzyskał rekordowy wynik. Owszem, gdyby sprawy inaczej się potoczyły, to prawdopodobnie wynik byłby mniejszy, ale tez kampania reklamowa byłaby większa.
- zachwyty nad Ledgerem nie zaczęły się po jego śmierci. Trailery były wcześniej i ludzie ekspresowo dostali świra na punkcie tej kreacji. Ba. Internet był tak nakręcony, że niektórzy sądzili, że info o jego śmierci to niesmaczny pomysł speców od marketingu.


- Jakuzzi - 22-07-2008

piXi napisał(a):Kilku znajomych, którzy są teraz w USA poszło na ten film nie widząc nawet poprzedniej części tylko dlatego, że "ciekawe jak zagrał ten aktor co się przećpał w czasie produkcji"...
Oglądałem na CNN rozmowy z ludźmi po wyjściu z seansu, nikt nic nie wspomniał o reżyserii CN czy grze CB, tylko wszyscy o HL...

Tak myslalem.


Craven napisał(a):Spider-man to kupsztal a to on wcześniej uzyskał rekordowy wynik.

Czyli ze TDK powinien zarobic wiecej, bo, z tego co slychac, 'kupsztalem' nie jest? W takim razie przypominam chociazby o otwarciu Batman Begins czy tuzinie innych, dobrych filmow na podstawie komiksu, ktore o setke baniek w pierwszy weekend nawet sie nie otarly.


- desjudi - 22-07-2008

dokładnie Craven, nie przeceniajmy komercyjnej wartości śmierci Ledgera. TDK był w stanie osiągnąć wynik na rekordowym poziomie. bo dlaczego nie?

Jaku,
Spiderman, Iron Man, X3. Zresztą, TDK to klasyczny wakacyjny blockbuster - niespodzianką może i jest rekord, ale na pewno nie to, że to komercyjny pewniak zdolny pobić kilka rekordów, kandydat na hit roku. Poza tym w boxoffisie świetnie radzą sobie sequele.


- D'mooN - 22-07-2008

Po prostu weźcie pod uwagę zasadę synergii i pyk! cud box-office'u się wyjaśnia.


- Mierzwiak - 23-07-2008

piXi napisał(a):Kilku znajomych, którzy są teraz w USA poszło na ten film nie widząc nawet poprzedniej części tylko dlatego, że "ciekawe jak zagrał ten aktor co się przećpał w czasie produkcji"...
Powinszować znajomych. Nie, nie jestem złośliwy, tylko szczery. Oni przynajmniej też :wink:

piXi napisał(a):Oglądałem na CNN rozmowy z ludźmi po wyjściu z seansu, nikt nic nie wspomniał o reżyserii CN czy grze CB, tylko wszyscy o HL...
To niekoniecznie wynika z faktu, że aktor nie żyje. To na Jokerze oparta była kampania marketingowa filmu, to o tym jak fantastyczna będzie rola Ledgera wypowiadali się na długo przed premierą (oraz śmiercią Heatha) aktorzy, to Joker jest głównym bad guyem i to tej roli/postaci byli tak wszyscy ciekawi.


- skizzie - 23-07-2008

Byli ciekawi czy należy mu się pośmiertny Oscar czy nie.


- D'mooN - 04-08-2008

Tegoroczny amerykański box-office:
[Obrazek: 2008boxofficerq6.th.jpg]


- tomashec - 02-03-2009

to bylo do przewidzenia, ze najnowszy film rodaka bartkowiaka czyli "street fighter" bedzie klapa. ale okazal sie mega-klapa. nie chcialbym wyjsc na zawistnego polaczka ale "cieszy" wynik 4 mln w ten premierowy weekend :twisted: hihi


- Azgaroth - 16-06-2009

W USA Terminator okazał się klapą finansową, co ciekawe w zeszłym tygodniu w pierwszej trójce były dwa filmy z kategorią R (Kac Vegas i Metro Strachu). Może widownia już się zmęczyła infantylnym kinem, a może to przypadek zobaczymy :)


- Hitch - 16-06-2009

Byc moze otworzy to oczy producentom i powroca zlote czasy kina, czego zycze wam oraz sobie :)


- Mierzwiak - 16-06-2009

R-rated komedie nie od dzisiaj cieszą się powodzeniem, a 23 miliony Taking of...? Błagam. Przecież to jrgo premierowy weekend, trudno żeby taki film nie znalazł się w czołówce (obsada!).


- Hitch - 16-06-2009

Skoro wystarczy obsada! czemu wciaz jestesmy zalewani PG-13 kalem z obsada! bardziej znana i lubiana? :)


- Gal Anonim - 16-06-2009

Bo obsada + PG-13 + dużo efektów = większy sukces kasowy?


- Craven - 16-06-2009

Hitch napisał(a):Skoro wystarczy obsada!

Terminatoru nie wystarczyła :P


- Hitch - 16-06-2009

Crov napisał(a):Bo obsada + PG-13 + dużo efektów = większy sukces kasowy?
Ale wiesz, ze to bylo pytanie z przekasem? :)


- Gal Anonim - 16-06-2009

A mój post to była odpowiedź z goryczą. :)

Tak a propos tej klapy Terminatora - konkret: Terminator Salvation po prawie czterech tygodniach w kinach zarobił 213 milionów... na całym świecie. Przy 200 milionowym budżecie. Może następny Terminator będzie straight-to-DVD? ;)


- Hitch - 16-06-2009

A moze nastepnego Terminatora nakreci ktos, kto rzeczywiscie ogladal poprzednie czesci :)


- Azgaroth - 16-06-2009

Cytat:Może następny Terminator będzie straight-to-DVD? ;)

A może następnego nie będzie, ewentualnie z nowym lepszym reżyserem :)