Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Alien: Earth - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+---- Dział: ALIEN & PREDATOR (https://forumkmf.pl/Forum-ALIEN-PREDATOR--20)
+---- Wątek: Alien: Earth (/Thread-Alien-Earth--5973)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


Serial w świecie obcego - zombie001 - 22-07-2023

Zaczęli później, bo Hawley nadal miał zobowiązania wobec 5 sezonu Fargo.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


RE: Serial w świecie obcego - slepy51 - 28-11-2023

https://deadline.com/2023/11/timothy-olyphant-cast-alien-noah-hawley-fx-series-1235638841/

Cytat:Timothy Olyphant is reuniting with Noah Hawley and FX, signing on for a major role in the upcoming Alien series. Olyphant, who recurred on Season 4 of Hawley’s FX anthology series Fargo, is set to star opposite Sydney Chandler in Hawley‘s prequel to the Alien franchise, sources tell Deadline.

Details about Olyphant’s character are not being disclosed. I hear he plays Kirsh, a synth who acts as a mentor and trainer for Chandler’s Wendy who is a hybrid, a meta-human who has the brain and consciousness of a child but the body of an adult.



RE: Serial w świecie obcego - shamar - 30-11-2023

Kolejny dowod, że to jakaś lewacka spierdolina

https://www.alien-covenant.com/news/alien-fx-tv-series-touch-climate-change-artificial-intelligence-explore-alien-life-cycle?


RE: Serial w świecie obcego - marsgrey21 - 30-11-2023

I tak obejrzysz.


Serial w świecie obcego - zombie001 - 30-11-2023

Obejrzy całość i jeszcze będzie z tego notatki robił, żeby masakrować tutaj na forum.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


RE: Serial w świecie obcego - shamar - 01-12-2023

(30-11-2023, 23:04)marsgrey21 napisał(a): I tak obejrzysz.

Po czym wnosisz?
Nawet nie wiadomo jak to będzie wyglądać. Przypomnę tylko, że wielu ujadalo na Wiedzmina a później obejrzeli nawet ten 3 sezon. Ja go nie obejrzałem.

To ten moment gdy zaczynam mieć wyjebane na te filmy i seriale. Nie widzę niczego co ma być prawo dobre i godne marnowania czasu.


RE: Serial w świecie obcego - Craven - 01-12-2023

Świat Aliena to świat gdzie się terraformuje planety, gdzie jest sztuczna inteligencja oraz gdzie są alieny, które mają charakterystyczny cykl życiowy :P
Natomiast z wypowiedzi wynika, że chcą jeszcze wzbogacić ten cykl, więc obawiam się wymyślania na siłę.


RE: Serial w świecie obcego - Żółte Krzesło - 14-01-2024

Wypowiedź Noah Hawleya (osoba kierująca serialem) zdaje się sugerować, że serial uzna "Prometeusza" i "Obcego: Przymierze" za niekanoniczne. Spytany, czy zamierza czerpać z tych dwóch filmów odpowiedział:
Cytat:“Ridley and I have talked about this — and many, many elements of the show,” Hawley says. “For me, and for a lot of people, this ‘perfect life form’ — as it was described in the first film — is the product of millions of years of evolution that created this creature that may have existed for a million years out there in space. The idea that, on some level, it was a bioweapon created half an hour ago, that’s just inherently less useful to me. And in terms of the mythology, what’s scary about this monster, is that when you look at those first two movies, you have this retro-futuristic technology. You have giant computer monitors, these weird keyboards … You have to make a choice. Am I doing that? Because in the prequels, Ridley made the technology thousands of years more advanced than the technology of Alien, which is supposed to take place in those movies’ future. There’s something about that that doesn’t really compute for me. I prefer the retro-futurism of the first two films. And so that’s the choice I’ve made — there’s no holograms. The convenience of that beautiful Apple store technology is not available to me.”
Źródło:
https://www.hollywoodreporter.com/movies/movie-news/noah-hawley-prometheus-alien-prequel-fx-1235787276/


RE: Serial w świecie obcego - Lashly - 14-01-2024

Cholera jeśli tak to może nawet obejrzę. Myślałem, że Scott za mocno położył łapy na marce, by cokolwiek naruszyć. Nawet ta mierna gierka, gdzie się grało kolonialnymi marines miała elementy z Prometeusza.


RE: Serial w świecie obcego - Bucho - 14-01-2024

To akurat dobry news, ale zobaczymy jak wyjdzie w praniu - patrz. AvP: Requiem.


RE: Serial w świecie obcego - marsgrey21 - 14-01-2024

Trochę pierdoli od rzeczy, to tylko filmy sci fi, a nie produkcje dokumentalne, stylistykę można połączyć, idea, że taki roboczy statek jak Nostromo wyglądał na mniej zaawansowany niż luksusowe statki odkrywcze jak Prometheus czy Covenant nie jest trudne do uwierzenia, a też to, że musi w ogóle poruszać wątek mitologii obcych sugeruje, że sam będzie się bawił w dopisywanie swojej wersji tejże mitologii.


RE: Serial w świecie obcego - Dr Strangelove - 14-01-2024

(14-01-2024, 19:33)Żółte Krzesło napisał(a): Wypowiedź Noah Hawleya (osoba kierująca serialem) zdaje się sugerować, że serial uzna "Prometeusza" i "Obcego: Przymierze" za niekanoniczne. 
Nawet "prometeusz chaos edition" za 4 euro?


RE: Serial w świecie obcego - Scheckley - 14-01-2024

No dla mnie to taka zapowiedź jak przy J.J. Abramsie i "Przebudzeniu mocy" - 'ej zobaczcie używamy animatroniki i praktycznych efektuff to się uda!!!" a jak było, każy wie (notabene trylogia sequeli ma rzekomo więcej ujęc CGI niż prequele).

A z uniwersum Obcego to mam problem nie przez "Prometeusza" tylko przez te różnorakie crossovery z Predatorem itp. Po prostu mie się to nie styka, bo Ksenomorf to coś więcej niż tylko ultraniebepieczna zwierzyna łowna.


RE: Serial w świecie obcego - Spoilerowo - 06-07-2024

Sandra Yi Sencindiver się ostatnio wypowiedziała na temat serialu


Cytat:- Myślę, że szczególnie fani, którzy uwielbiają Obcego Ridleya Scotta oraz film Obcy - decydujące starcie Jamesa Camerona będą zachwyceni uniwersum oraz jego budowania w tej nowej odsłonie. Jest w niej wiele wspaniałych ludzi oraz bardzo interesujących aktorów, którzy są bardzo oddani. I oczywiście, Noah Hawley jest po prostu genialnym scenarzystą.

czyli co będzie mało Obcego w serialu w świecie Obcego?

Cytat:Według aktualnych informacji historia skupia się na konfliktach na Ziemi związanych z początkami sztucznej inteligencji i ma związek z wyścigiem developerów o to, kto osiągnie sukces. Fabuła rozgrywa się trzy dekady przed pierwszym filmem serii Alien oraz kilka lat przed Prometheus.

W wywiadach Noah Hawley często zaznacza, że stawia na nostalgiczną podróż, stąd chce odtworzyć jak najwierniej atmosferę pierwszego Obcego. Spotkał się nawet z Ridleyem Scottem, wspominając mu, że adaptuje jego film.



RE: Serial w świecie obcego - shamar - 06-07-2024

Alien bez aliena. Albo znow dopiszą Jakieś idiotyzmy.


RE: Serial w świecie obcego - Scheckley - 06-07-2024

No ja tak sobie dumałem, że w sumie kręcąc coś o ksenomorfach obecnie to zasadniczo trzeba nieco je zepchnąc w cień i nadac uniwersum nieco spaceoperowego czy też (co chyba ma miejsce teraz) cyberpunkowego charakteru.

Przyznam też, że do koncepcji AvP jestem negatywnie nastawiony, kseno powinien mieć własnu autorski lore bez odwoływania się do Predatora. Ba Scott próbował (moim zdaniem całkiem udanie) zrobić to w Prometeuszu wprowadzając Inżynierów, niestety zaraz potem spucił to w kiblu miernym Covenantem.



RE: Serial w świecie obcego - simek - 06-07-2024

(06-07-2024, 11:57)Spoilerowo napisał(a): czyli co będzie mało Obcego w serialu w świecie Obcego?
Bardzo wątpię, babka po prostu gada to, co wie, że fani chcą usłyszeć, a gdy serial wyjdzie, to się okaże że jej słowa nie miały nic wspólnego z tym jak to wygląda.


RE: Serial w świecie obcego - Dr Strangelove - 06-07-2024

(06-07-2024, 14:10)shamar napisał(a): Alien bez aliena. Albo znow dopiszą Jakieś idiotyzmy.
No w pierwszym "Obcym" przecież go było od metra. Ile tam miał czasu ekranowego? 60 czy 90 sekund :)


RE: Serial w świecie obcego - slepy51 - 04-09-2024




RE: Serial w świecie obcego - Scheckley - 04-09-2024

Nieźle mu glace wypolerowali :D