![]() |
|
Książki - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Książki (https://forumkmf.pl/Forum-Ksi%C4%85%C5%BCki--38) +--- Wątek: Książki (/Thread-Ksi%C4%85%C5%BCki--70) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
|
- kokacz - 02-12-2005 moj ulubiony autor to dean r. koontz a na poczatek, a oto moja trojka: 1. szepty 2. zle miejsce 3. nocne dreszcze :D - apone - 07-02-2006 Co mi wpadnie w ręce to czytam.Jednak najbardziej podoba mi się "Lśnienie", trylogia Thomasa Harrisa, "Mechaniczna pomarańcza" i wszelka poezja Williama Blake'a. - Lappi - 19-03-2006 A ja lubię czytać Grishama i aktualnie czytam "Rainmakera". Po nim pewnie się zajmę Clancy'm, zacznę od "Polowania na Czerwony Październik". - Kakapo - 19-03-2006 "Rainmakera". Adi cię zabije ;). - Don Vito - 13-05-2006 Ja teraz zacząłem Tożsamość Burne'a i pewnie przeczytam kolejne części. Mam takie pytanie: Czy ktoś czytał "Dziedzictwo Burne'a"? Zastanawiam się, czy umieszczać ją w moich planach, czy nie. Mam pytanko do ludzi, którzy są obeznani ze światem książek. Czy książka Roberta Mayera "The Dreams of Ada" została wydana po polsku? Będę wdzięczny za info, - Q - 13-05-2006 Dziedzictwo nie jest juz autorstwa Ludluma, ani nawet opartne na jego notatkach. Jednak autorowi poprzez usunięciu paru postaci, udało się stworzyć przyzowitą książkę, ale to nie to samo co wczęsniejsze książki. - maciej - 13-05-2006 to ja polece przede wszytskim "Nędzników" Wiktora Hugo moja ulbiona chyba książka po za tym Dostojewskiego polecam zarówno "Zbrodnie i Karę" jak i "Biesy" i "Idiotę" oczywiście też "Mistrza i Małgorzatę" Bułhakowa "Rok 1984" Orwella co by tu jeszcze a i "12 opowiadań tułaczych" Marqueza - Artemis - 13-05-2006 Ostatni z wymienionych jest człowiekiem, którego literatury nie rozumiem i co chwilę popadam z tego powodu w kompleksy... - maciej - 13-05-2006 heh mam to samo z filmami triera :D mimo że mi sie strasznie podobają... teraz maturki sie skończą zaczną sie wakacje to czytanie znów sie zacznie... aaa już sie nie moge doczekać tych tomów książek do przeczytania ach przypomnialem sobie jeszcze patrick suskind i wspaniałę "pachnidło" - Artemis - 13-05-2006 Tylko że mi się Marquez nie podoba. Może dlatego, że przygodę z nim zakończyłam na "Stu latach samotności" i "Generale w labiryncie". - Don Vito - 13-05-2006 Wiem, że "Dziedzictwo" nie jest Ludluma, ale zastanaiwam się, czy warto po nie sięgać. - burn - 18-05-2006 To ja też wtrącę swoje trzy grosze...kurcze, fajnei, że komuś się podoba Dostojewski. przeważnie ludzie reagują mało przychylnie na jego dorobek. A szkoda... Jedną z tych kompletnie "zaczytanych" książek jest u mnie "Lolita" Nabokova...właśnie teraz brnę przez oryginalną jej wersję... Ze względu na specyficzne hobby, męczę też ostatnio "Słowiańszczyznę wczesnośredniowieczną" Hensla :) Ostatnia zaś lektura w czasie wolnym (którego oczywiście mam jak na lekarstwo) to "The Tenant" Topora. - bobby peru - 26-05-2006 'mistrz i małgorzata' i 'paragraf 22'. jestem beznadziejnie i nieodwołalnie zakochana w yossarianie, co nie powinno być takie złe, biorąc pod uwagę fakt, że yossarian zakochuje się we wszystkich. mam nadzieję, że nigdy nie obejrzę ekranizacji. a na dostojewskiego też reaguję prawidłowo. - romeck - 26-05-2006 Prośba: zmniejsz ten awatar. - burn - 27-05-2006 ja na ekranizacji "Paragrafu 22" zasnęłam...ale książka jest przednia. - Anonymous - 06-06-2006 Ostatnio czytałem "Z zimną krwią" Trumana Capote. Świetna książka. Polecam. A tak poza tym to mój pierwszy post. Witam Was wszystkich i pozdrawiam serdecznie. - Karol - 06-06-2006 Witamy, witamy ;). Zgadzam się - "Z zimną krwią" to kawał dobrej literatury (dokumentalnej ;) ). - Artemis - 06-06-2006 Ciekawe, do jakiego stopnia... - Kowal - 14-06-2006 Ludzie, czytajcie Michaela Cunninghama :) Tego od "Godzin" ;) Artemis, powiedz im, jaka to świetna literatura. The Hours wymiatają, ale "Z ciała i z duszy" również kapitalne, "Dom na krańcu świata"- coś w tym jest! A za nowość- "Wyjątkowe czasy"- właśnie się zabieram :-> yeah... - Kowal - 14-06-2006 maciej--> Hugo, aaaa, próbowałem kilka razy, ale jakoś zawsze coś się znajdowało ciekawszego do robienia ;) To nie dla mnie :D Ale, ale, szacuneczek oczywiście dla tego mistrza. |