Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Książki - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Książki (https://forumkmf.pl/Forum-Ksi%C4%85%C5%BCki--38)
+--- Wątek: Książki (/Thread-Ksi%C4%85%C5%BCki--70)



- kokacz - 02-12-2005

moj ulubiony autor to dean r. koontz a na poczatek, a oto moja trojka:
1. szepty
2. zle miejsce
3. nocne dreszcze

:D


- apone - 07-02-2006

Co mi wpadnie w ręce to czytam.Jednak najbardziej podoba mi się "Lśnienie", trylogia Thomasa Harrisa, "Mechaniczna pomarańcza" i wszelka poezja Williama Blake'a.


- Lappi - 19-03-2006

A ja lubię czytać Grishama i aktualnie czytam "Rainmakera". Po nim pewnie się zajmę Clancy'm, zacznę od "Polowania na Czerwony Październik".


- Kakapo - 19-03-2006

"Rainmakera".

Adi cię zabije ;).


- Don Vito - 13-05-2006

Ja teraz zacząłem Tożsamość Burne'a i pewnie przeczytam kolejne części. Mam takie pytanie: Czy ktoś czytał "Dziedzictwo Burne'a"? Zastanawiam się, czy umieszczać ją w moich planach, czy nie.

Mam pytanko do ludzi, którzy są obeznani ze światem książek. Czy książka Roberta Mayera "The Dreams of Ada" została wydana po polsku? Będę wdzięczny za info,


- Q - 13-05-2006

Dziedzictwo nie jest juz autorstwa Ludluma, ani nawet opartne na jego notatkach. Jednak autorowi poprzez usunięciu paru postaci, udało się stworzyć przyzowitą książkę, ale to nie to samo co wczęsniejsze książki.


- maciej - 13-05-2006

to ja polece przede wszytskim "Nędzników" Wiktora Hugo moja ulbiona chyba książka

po za tym Dostojewskiego polecam zarówno "Zbrodnie i Karę" jak i "Biesy" i "Idiotę"

oczywiście też "Mistrza i Małgorzatę" Bułhakowa

"Rok 1984" Orwella
co by tu jeszcze
a i "12 opowiadań tułaczych" Marqueza


- Artemis - 13-05-2006

Ostatni z wymienionych jest człowiekiem, którego literatury nie rozumiem i co chwilę popadam z tego powodu w kompleksy...


- maciej - 13-05-2006

heh mam to samo z filmami triera :D mimo że mi sie strasznie podobają...

teraz maturki sie skończą zaczną sie wakacje to czytanie znów sie zacznie... aaa już sie nie moge doczekać tych tomów książek do przeczytania


ach przypomnialem sobie jeszcze patrick suskind i wspaniałę "pachnidło"


- Artemis - 13-05-2006

Tylko że mi się Marquez nie podoba. Może dlatego, że przygodę z nim zakończyłam na "Stu latach samotności" i "Generale w labiryncie".


- Don Vito - 13-05-2006

Wiem, że "Dziedzictwo" nie jest Ludluma, ale zastanaiwam się, czy warto po nie sięgać.


- burn - 18-05-2006

To ja też wtrącę swoje trzy grosze...kurcze, fajnei, że komuś się podoba Dostojewski. przeważnie ludzie reagują mało przychylnie na jego dorobek. A szkoda...
Jedną z tych kompletnie "zaczytanych" książek jest u mnie "Lolita" Nabokova...właśnie teraz brnę przez oryginalną jej wersję...
Ze względu na specyficzne hobby, męczę też ostatnio "Słowiańszczyznę wczesnośredniowieczną" Hensla :)
Ostatnia zaś lektura w czasie wolnym (którego oczywiście mam jak na lekarstwo) to "The Tenant" Topora.


- bobby peru - 26-05-2006

'mistrz i małgorzata' i 'paragraf 22'. jestem beznadziejnie i nieodwołalnie zakochana w yossarianie, co nie powinno być takie złe, biorąc pod uwagę fakt, że yossarian zakochuje się we wszystkich. mam nadzieję, że nigdy nie obejrzę ekranizacji.
a na dostojewskiego też reaguję prawidłowo.


- romeck - 26-05-2006

Prośba: zmniejsz ten awatar.


- burn - 27-05-2006

ja na ekranizacji "Paragrafu 22" zasnęłam...ale książka jest przednia.


- Anonymous - 06-06-2006

Ostatnio czytałem "Z zimną krwią" Trumana Capote. Świetna książka. Polecam.

A tak poza tym to mój pierwszy post. Witam Was wszystkich i pozdrawiam serdecznie.


- Karol - 06-06-2006

Witamy, witamy ;).

Zgadzam się - "Z zimną krwią" to kawał dobrej literatury (dokumentalnej ;) ).


- Artemis - 06-06-2006

Ciekawe, do jakiego stopnia...


- Kowal - 14-06-2006

Ludzie, czytajcie Michaela Cunninghama :) Tego od "Godzin" ;) Artemis, powiedz im, jaka to świetna literatura. The Hours wymiatają, ale "Z ciała i z duszy" również kapitalne, "Dom na krańcu świata"- coś w tym jest! A za nowość- "Wyjątkowe czasy"- właśnie się zabieram :-> yeah...


- Kowal - 14-06-2006

maciej--> Hugo, aaaa, próbowałem kilka razy, ale jakoś zawsze coś się znajdowało ciekawszego do robienia ;) To nie dla mnie :D Ale, ale, szacuneczek oczywiście dla tego mistrza.