![]() |
|
SEQUELE - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Strona KMF (https://forumkmf.pl/Forum-Strona-KMF--10) +--- Wątek: SEQUELE (/Thread-SEQUELE--50) |
RE: SEQUELE - BezcelowyAlbatros - 25-10-2011 Pominąwszy chyba fakt, że kolejne części "Władcy Pierścieni" chyba sequelami nie są? Mi się zawsze wydawało, że to jeden wielki, długi film, z racji objętości podzielony na trzy części. RE: SEQUELE - Anielski_Pyl - 25-10-2011 Masz rację. Ale skoro ma trafić tam saga SW, to i dla WP warto odstąpić od reguły :) RE: SEQUELE - desjudi - 25-10-2011 ale SW to nie jest jeden długi film, nakręcony w tym samym czasie i siłą rzeczy podzielony na 6 części. RE: SEQUELE - gigacz - 25-10-2011 Sequel jak sama nazwa mówi to kontynuacja :) Np. "Dwie Wieże" są kontynuacją "Drużyny pierścienia" i tyle. Co z tego że nakręcono jeden za drugim? :) RE: SEQUELE - DUX - 25-10-2011 Za Wikipedią: Sequel (ang. kontynuacja, dalszy ciąg, następstwo; wym. po spolszczeniu sikłel) ? kontynuacja jakiegoś dzieła, najczęściej filmu, książki lub gry komputerowej, przedstawiająca dalsze losy poznanych bohaterów lub kontynuująca wątek ukazany w poprzednim filmie. "Dwie wieże" i "Powrót króla" zarówno przedstawiają "dalsze losy poznanych bohaterów" jak i "kontynuują wątek ukazany w poprzednim filmie" - więc nie wiem o co Wam biega ;) PS. Mefisto, jak Ci się nudzi, bo widzę, że Ci się nudzi skoro czepiasz się Anielskiego nie wiadomo o co, to lepiej spożytkowałbyś czas pisząc coś do Odkurzalni, bo coś Wam ta Odkurzalnia kurzem i pajęczyną zarosła. Albo lepiej załóż dział "Narzekalnia" ;) RE: SEQUELE - desjudi - 25-10-2011 no macie racje. RE: SEQUELE - gigacz - 25-10-2011 (25-10-2011, 13:52)DUX napisał(a): Albo lepiej załóż dział "Narzekalnia" ;) To nie jest taki głupi pomysł. Serio. Taki śmieszny dział w którym można krótko ponarzekać na dany film, aktorkę itp :) RE: SEQUELE - tomashec - 25-10-2011 Poza tym nazwa działu: SEQUELE jest dość umowna. Dział dotyczy serii filmowych, tzw. franchise itp. RE: SEQUELE - Mefisto - 25-10-2011 (25-10-2011, 13:52)DUX napisał(a): Mefisto, jak Ci się nudzi, bo widzę, że Ci się nudzi skoro czepiasz się Anielskiego nie wiadomo o co, to lepiej spożytkowałbyś czas pisząc coś do Odkurzalni, bo coś Wam ta Odkurzalnia kurzem i pajęczyną zarosła. Albo lepiej załóż dział "Narzekalnia" ;) Wciąż czekam aż mi ktoś wyjaśni czemu każdy MNIE się czepia o tą odkurzalnię. Teksty leżą i czekają od dawna, ale NIE JA odpowiadam za obróbkę html, o tym, że do działu przypisane są TRZY osoby nie wspomnę. RE: SEQUELE - DUX - 25-10-2011 Ty - masz gotowe teksty do odkurzalni? Podeslij do mnie - zajme sie wszystkim ;) Sam jestem w trakcie pisania o dwóch filmach do odkurzalni, ale jak tak zobaczylem, ze od miesięcy AUTORZY DZIAŁU mają go w dupie, to pomyslalem, ze czemu mam ja sie wysilac - ale skoro cos tam masz to podeslij, to mnie zmotywuje zeby skonczyc wlasne opisy do odkurzalni :) RE: SEQUELE - tomashec - 04-11-2011 Nowe opisy: MARVEL CINEMATIC UNIVERSE -> http://www.film.org.pl/sequele/marvel_cinematic_universe.html - autor:szopman UNDISPUTED -> http://www.film.org.pl/sequele/undisputed.html - autor: tomashec Po raz pierwszy zainstalowana została wtyczka facebookowa w naszych opisach, zatem róbcie co tam trzeba :) RE: SEQUELE - wujo444 - 04-11-2011 Cytat:Filmy o pojedynczych postaciach często nawiązują do siebie np. w "Iron Manie" można zobaczyć tarczę Kapitana Ameryki, w "Iron Manie 2" pod koniec filmu widzimy młot Thora, w "Thorze" wspomniany zostaje Tony Stark, w "Captain America" pojawia się ojciec Tony'ego Starka, a także liczne nawiązania do "Thora" oraz obecność Nicka Fury w prawie każdym z filmów z tej serii.Tarcza służy za podpórkę w IM, ale 2. RE: SEQUELE - Gieferg - 04-11-2011 W jedynce też jest.: ![]() Cytat:Tony Stark / Iron Man pojawia się także w "Incredible Hulk" w scenie po napisach końcowych. Wrong. To ostatnia scena filmu, którą umieszczono PRZED napisami końcowymi. Cytat:Także w najbliższych latach na kolejne części tego uniwersum nie będzie można narzekać ;). Może nie na ich ilość (chyba że ktoś ma ich już dosyć :P), ale na nie same? SKąd ta pewność? RE: SEQUELE - Mefisto - 04-11-2011 (04-11-2011, 00:29)tomashec napisał(a): MARVEL CINEMATIC UNIVERSE -> http://www.film.org.pl/sequele/marvel_cinematic_universe.html - autor:szopman Laaaame - skoro są dwie części Iron mana, dwie części Hulka, mają być 2 części Cpt. USA i Thora, to po kiego grzyba naginać dział do takich opisów filmów, które dzieją się w jednym universum (i to dopiero od jakichś 2 lat, wcześniej będąc zwyczajnie odrębnymi zupełnie filmami) i leciutko jedynie do siebie nawiązują? Nie prościej/lepiej każdy z nich opisać osobno? RE: SEQUELE - Gieferg - 04-11-2011 Cytat:(i to dopiero od jakichś 2 lat, wcześniej będąc zwyczajnie odrębnymi zupełnie filmami) Nigdy nie były odrębne. Jak tylko pojawił się drugi film od razu były nawiązania i było wyraźnie widać że to jedno uniwersum. Cytat:dwie części HulkaNie ma "dwóch części", są dwie wersje. RE: SEQUELE - Mefisto - 04-11-2011 (04-11-2011, 17:47)Gieferg napisał(a): Nigdy nie były odrębne. Jak tylko pojawił się drugi film od razu były nawiązania i było wyraźnie widać że to jedno uniwersum. OK, znajdź mi te nawiązania choćby w pierwszym Hulku :) Zresztą te mrugnięcia oczkiem nie robią z tych filmów sequeli. RE: SEQUELE - tomashec - 04-11-2011 Ale kurwa dział Sequele obejmuje również takie twory jak uniwersum, Dekalogi Kieślowskiego (choć nie są one sequelami). To tylko nazwa, przecież nie nazwę tego "Sequele, prequele i >uniwersumy<" RE: SEQUELE - DUX - 04-11-2011 Mefi, powinieneś zmienić ksywkę na superbohatrerską, coś w stylu: "Człowiek-Przyjebywaczsiędowszystkiegoznudówchyba" ;) RE: SEQUELE - Gieferg - 04-11-2011 (04-11-2011, 17:59)Mefisto napisał(a):(04-11-2011, 17:47)Gieferg napisał(a): Nigdy nie były odrębne. Jak tylko pojawił się drugi film od razu były nawiązania i było wyraźnie widać że to jedno uniwersum. WTF? o_O Co u diabła ma pierwszy Hulk do MCU? (czy nawet do drugiego Hulka - przecie to jak Batmany Burtona i Nolana - dwie kompletnie odrębne historie). Zaczynam się o ciebie martwić, to już drugi temat w którym wypisujesz kompletne brednie w ciągu ostatniej godziny... RE: SEQUELE - Anielski_Pyl - 04-11-2011 Cytat:przecie to jak Batmany Burtona i Nolana - dwie kompletnie odrębne historie Bez przesady. Można potraktować film z Nortonem jako sequel Hulka Lee. Tyle że z innymi aktorami :) |