![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - koronex1989 - 18-01-2012 Kolejny filmik z Max Payne 3: http://uk.ign.com/videos/2012/01/17/1up-max-payne-3-embargo-gameplay-video-2 RE: Gry - Hitch - 18-01-2012 Koronex:
RE: Gry - Albertino - 18-01-2012 Wiem, że dosyć starawe, ale jak dla mnie njus roku. Nie mogę się doczekać: http://www.egmnow.com/articles/exclusive-leisure-suit-larry-returns-in-hd/ Wiadomo już kiedy ukaże się jedynka? RE: Gry - Khet - 18-01-2012 Niestety, wszystkie newsy kończą się na listopadzie 2011 :p Może coś się ruszy niedługo. Odświeżona seria Monkey Island okazała się świetna, tu nie może być inaczej. RE: Gry - Albertino - 18-01-2012 Gdzieś w innym miejscu doczytałem, że podobno dopiero czwarty kwartał tego roku. Musi się to udać tym bardziej, że sam Lowe bierze udział w całym przedsięwzięciu :) Te stare części serii, to już taka ramota, że po prostu nie da się grać, a chętnie bym wrócił, bo kocham, kocham i kocham. Szczególnie interesujące są zapowiedzi rimejku "zaginionej" części 4 ;) RE: Gry - koronex1989 - 18-01-2012 Wstawiam jeszcze raz filmik z Max Payne 3. Teraz nie zniknie :) http://www.rockstargames.com/newswire/article/20101/watch-the-new-max-payne-3-design-and-technology-series-video-tar.html RE: Gry - Arahan - 19-01-2012 Uncharted 2: Among Thieves - 9 godzin na poziomie wymagającym, gra ukończona w 50% i mogę powiedzieć jedno - absolutne mistrzostwo świata. Druga część jest lepsza od Oszustwa Drake'a. Dlaczego ? 1. Rozmach i epickość - rozpierducha w Tybecie, dżungla na Borneo czy Shambala (to trzeba zobaczyć!) powalają. Trójka również miała niesamowite lokacje, ale brakowało mi momentami otwartej przestrzeni, dynamicznych ujęć, a na dokładkę akcja z czołgiem i na pociągu. 2. Postacie drugoplanowe. Oszustwo Drake'a skupia się na Natanie i trochę na Sulim. W Wśród Złodziei mamy Flyna, Elenę i Chloe, a do tego postacie, które mimo, że na trzecim planie to dają radę: Scheffer, Tanzin. 3. W Oszustwie Drake'a nie ma: wolno się rozkręca, ale jak zacznie kosić to nie ma mocnych :D 4. Powód główny: W porównaniu z nim końcowa walka z Talbotem z 3 to spacerek. Trzeba być cholernie szybkim i zwinnym. Lazarevic daje radę i kopie dupska. Graficznie gra wygląda fantastycznie i różni się tylko detalami od trójki. Wiadomo, że postacie są mniej dopracowane (w Oszustwie Drake wygląda genialnie), ale ogólnie dużej różnicy nie ma, ale w sumie być nie może. Muzyka przeplatana tybetańskimi dźwiękami jest niesamowicie dopasowana i kojąca :P Po przejściu w ciągu ostatnich dwóch miesięcy wszystkich 3 części: 1. Uncharted 2: Among Thieves - absolutne 10/10 2. Uncharted 3: Drake;s Deception - minimalne słabsze 9.5/10 3. Uncharted: Drake's Fortune - momentami irytująca kamera, troszeczkę się postarzała, ale mimo wszystko jedna z lepszych pozycji na PS3 - 8.5/10 Pozostaje zebrać skarby, trofea, przejść na poziomie miażdżącym i cieszyć się z 2 platyny :D Mierzwiak, olej GTA IV :P i kupuj U2. Będziesz zachwycony :D Jako ciekawostka: W U2 i U3 są pościgi z konwojem ciężarówek, Elena pomaga nam w dostaniu się do jakiegoś środka transportu, końcowa sekwencja jest bardzo podobna ;) RE: Gry - military - 21-01-2012 Rage Quit to po prostu piękne filmiki.:) Najlepszy ten o Resistance 3. RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 21-01-2012 Arahan napisał(a):Mierzwiak, olej GTA IV :P i kupuj U2. Wydaje mi się, że Mierzwiak pisał, że już GTAIV skończył. A ja tymczasem, zacząłem grać i po San Andreas jestem zaskoczony tym, jak klaustrofobiczne uczucia wywołuje u mnie Liberty City. Ciasnota i niewielkie odległości. Pamiętam, że jak Carl Johnson uciekał z Los Santos do San Fierro, to czuć było, że od poprzedniego miejsca i jego kłopotów dzieli go kawał stanu, a tu... Nico i Roman kitrają się przed zemstą bałkańskich kolegów kilka przecznic i jeden most dalej... Klimacik, natomiast, bardzo mi się podoba w GTAIV. Fabuła całkiem znośna, chociaż elementy humorystyczne (mam na myśli głównie takie przerysowane postaci, jak Brucie, czy wszelkie te gejowskie zgrywy), wypadają groteskowo trochę w negatywny sposób w stosunku do dość poważnej w sumie fabuły. Z jednej strony NB przybywa szukać odkupienia (czy zemsty, sam jeszcze nie wie), a z drugiej loguje się na portal randkowy, jako pedał. I takie tam śmichy - chichy. A'propos rzeczy niezamierzenie śmiesznych - list od matki: "Piszę do Ciebie po angielsku, bo teraz jesteś w Ameryce i to Twój język". Hahaha... Muszę też przyznać, że póki co, GTAIV w porównaniu z SA jest łatwe. W misjach w SA byłem w 99% pewny, że nie uda mi się żadnej zaliczyć za pierwszym razem. Do niektórych podchodziłem po kilkanaście razy. Tutaj wszystko idzie, jak po maśle. No, ale może to dopiero początek? (chociaż na liczniku pokazuje mi już 18%). Kiedy miałem 2 gwiazdki policyjne, to już robiło się grubo a przy 3 to był poważny problem i nie daj Boże, żeby coś takiego przydarzyło się w trakcie misji (a puknąć radiowóz to już + jedna gwiazdka). W GTAIV ucieczka przed policją (przy 3 gwiazdkach) to kaszka z mlekiem. A ja do specjalnie zdolnych manualnie w grach nie należę :) No, ale pożyjemy, zobaczymy. Może jeszcze to odszczekam. Pare rzeczy podoba mi się natomiast bardzo. Nie muszę teraz wracać, jeśli zaliczę faila w misji, tylko elegancko powtarzam ją od startu. Fajne są aktywności, jak się ma radiowóz (ściganie bandytów, poszukiwanych, etc.), fajne są kręgle, w bilard też gra mi się przyjemniej, rzutki jednakowoż trochę za proste (ręka jakoś słabo drga i łatwo wycelować). Największy ubaw miałem, jak się uchlałem - chyba najtrudniejsza, jak dotąd "misja", dowieźć swoje dupsko i kolegi do domu po imprezie (próba wejścia pieszo na schody - bezcenna!). Strzelaniny też dużo przyjemniejsze, niż w SA. Ogólnie podoba mi się, ale - mimo, iż kilka kurew w trakcie grania w SA poleciało i to nie raz - to muszę przyznać, że fajniej mi się właśnie w San Andreas grało. Jednak z jednoznaczną opinią wstrzymam się do ukończenia GTAIV. Swoją drogą wczoraj przeglądałem trochę internet. Byłem przekonany, że GTAV to będzie powrót do San Andreas, a tu wychodzi na to, że to będzie tylko Los Santos i okolice. Trochę żal, choć pocieszające jest to, że podobnież mapa ma być, co najmniej, tak samo duża, jak ta z RDR. Tak, czy siak, nie mogę się doczekać (ciekawe, czy dowiemy się czegoś o dalszych losach CJ'a?...). Przy okazji - ten "nowy", to jest ostatnio wydany, Medal of Honor: ![]() Dostępny jeszcze przez 7 godzin a 1/4 ceny, czyli 4.99 funta, czyli około 25 złotych. Wiem, że dużo ludzi narzekało, ale też było kilka pochlebnych opinii, głównie pod adresem trybu multiplayer. Tak, czy owak, jako że ostatnio kolekcjonuję FPP a do jakiejś nowej pozycji przynajmniej rok trzeba będzie czekać, to zakupiłem. PS. Do kupienia na Steamie, oczywiście. :) RE: Gry - Turus - 21-01-2012 Odpal sobie dodatki do GTA IV. Są o wiele lepsze od podstawki, a szczególnie The Ballad of Gay Tony. Humor, klimat przypominający Vice City i poprawiono to co najbardziej kulało w IV, czyli nudne misje. Tutaj zadania są naprawdę kozackie. RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 21-01-2012 Dojdę i do tego. Ale po kolei, po kolei :) RE: Gry - military - 21-01-2012 Bulletstorm - mam wrażenie, że dziś gry oceniane są tylko ze względu na techniczne wykonanie. Przy takich kryteriach BS zasługuje nawet na 7/10. Artystycznie to porażka, bo rzadko się zdarza, żeby elementy otoczenia i wrogowie tak bardzo zlewali się ze sobą, że trudno rozeznać się w sytuacji. Chaos i przebajerowanie, no ale niech będzie - błyszczące to i wyglądające przyzwoicie. Pod względem rozgrywki - pustka. Tu nie ma gry. Co prawda sam system skillshotów jest spoko i można by go ciekawie wykorzystać, ale tutaj nie dość, że część fragów kradnie bot-towarzysz, to jeszcze co 5 minut tempo akcji jest zarzynane głupimi, nieciekawymi, po prostu idiotycznie wstawionymi scenkami dialogowymi albo filmikami. Za każdym razem, kiedy zaczynam się dobrze bawić, gra się kończy i trzeba przeczekać dialog i skryptowaną scenkę. Co za nuda. Żeby te dialogi były przynajmniej dobre, ale scenariusz pisał chyba ktoś chemicznie albo chirurgicznie pozbawiony wyobraźni, bo ciekawych pomysłów tu tyle, co w najgorszych odcinkach Chucka Norrisa i jego Karate Przyjaciół. No i oczywiście twórcy mają mnie za idiotę - na 3 sposoby wskazują, co muszę zrobić. Nie dość, że ważny obiekt jest czerwony, to jeszcze mruga, a na dodatek jest na nim napis "KOPNIJ" albo "NACIŚNIJ". Podejrzewam, że twórcy zauważyli, że zrobili tak nieczytelną grafikę, że po prostu muszą dać takie oczojebne wskazówki, ale dzięki nim mam wrażenie, że PCF mają mnie za idiotę. Nie dość, że droga jest jedna, całkowicie prosta, to jeszcze wyskakują mi z takimi "wskazówkami", a czasem nawet blokują inne klawisze, żebym przypadkiem nie nacisnął niewłaściwego. Im dłużej myślę o tej grze, tym bardziej ocena spada. Na razie zatrzymała się na 2/10. Poza grafiką nie ma tu NICZEGO. RE: Gry - Mierzwiak - 21-01-2012 (21-01-2012, 12:38)BezcelowyAlbatros napisał(a): A ja tymczasem, zacząłem grać i po San Andreas jestem zaskoczony tym, jak klaustrofobiczne uczucia wywołuje u mnie Liberty City. Ciasnota i niewielkie odległości. Pamiętam, że jak Carl Johnson uciekał z Los Santos do San Fierro, to czuć było, że od poprzedniego miejsca i jego kłopotów dzieli go kawał stanu, a tu... Nico i Roman kitrają się przed zemstą bałkańskich kolegów kilka przecznic i jeden most dalej...To ciekawe, bo ja po dwóch przejściach IV, Lost & Damned i Ballady (tutaj w trakcie) wciąż jestem pod wrażeniem ogromu miasta. Ale rozumiem cię i wynika to pewnie z tego, że mapa ogranicza się wyłącznie do terenu zabudowanego. W V powinno być zupełnie inaczej i będzie można odetchnąć. Jasne, w San Andreas fajna była różnorodność terenu, ale jego jednoczesna umowność już nie bardzo, bo miasta były malutkie. Red Dead Redemption: Undead Nightmare - zajebisty klimat, ale... nie chce mi się tego kończyć :P Fabuła totalnie mnie nie interesuje, a walki z zombiakami potrafią być frustrujące. Nawet nie myślcie żeby przystawać choć na chwilę, chyba że po to, by użyć Dead Eye. RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 21-01-2012 Mierzwiak napisał(a):Ale rozumiem cię i wynika to pewnie z tego, że mapa ogranicza się wyłącznie do terenu zabudowanego. Na bank o to chodzi. Tu, przynajmniej na razie, poza mostami nie ma tak naprawdę gdzie się dobrze furą rozbujać a SA, jak się wsiadło do samochodu i zaczęło jeździć po terenach mniej zurbanizowanych to - mimo tej umowności, o której piszesz - jechało się fajnie... odprężająco, no wiesz, muzyczka w radio, kawał drogi do przjechania, itd. Z pewnością jeszcze zmienię zdanie, kiedy odblokują mi sie kolejne lokacje i aktywności. W przeciwieństwie do SA nie mam zamiaru śpieszyć się z ukończeniem, więc może nawet uda mi się lepszy niż w tamtym przypadku wynik osiągnąć... RE: Gry - Marcin Krzanowski - 22-01-2012 (21-01-2012, 12:38)BezcelowyAlbatros napisał(a): Przy okazji - ten "nowy", to jest ostatnio wydany, Medal of Honor: Gra jest wręcz absurdalnie krótka. Jednak mnie się w niej jedna rzecz bardzo podobała. Fabuła mianowicie. Tak smutnej gry to dawno nie widziałem. RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 22-01-2012 Znak czasów. Na nic dłuższego niż 3 godziny nie liczę a nawet w przypadku nowych, intensywnych FPS'ów poczytuję to za swego rodzaju plus (oczywiście, jeśli wydam na niego te 4.99 funciaka, bo za pełną cenę to bym raczej nie kupił) - krótko, filmowo, z przytupem, czemu nie. Ponadto ludzie chwalili multi, które podobnież w tym przypadku robiła zupełnie inna ekipa, niż ta od singla. Zobaczymy. RE: Gry - Turus - 23-01-2012 (22-01-2012, 21:45)Marcin Krzanowski napisał(a):(21-01-2012, 12:38)BezcelowyAlbatros napisał(a): Przy okazji - ten "nowy", to jest ostatnio wydany, Medal of Honor: Smutnej ? A co tam takiego smutnego było ? RE: Gry - Arahan - 25-01-2012 Nowe Żółwie Ninja od ekipy Arkham City - kowabunga ! :D http://gry.interia.pl/ps3/news/tmnt-manhattan-crisis-powrot-wojowniczych-zolwi,1750678 RE: Gry - Galadh - 26-01-2012 Kilka chwil temu zakończyła się konferencja CDP, która przybliżyła wersję Wiedźmina 2 na X360 i darmowy update na PC (cyzelowanie techniczne i content na 4h). W sumie cena miodna - 120 zł za tradycyjną, która jest bogata niczym niektóre kolekcjonerki, 220 zł za kolekcjonerską Dark Edition, która prezentuje się chyba lepiej niż ta na PC sprzed roku... Aż się na poważnie zastanawiam, czy nie zamówić. Premiera 17. kwietnia. ![]() ![]() Obie wersje okraszone zostaną intro Bagińskiego: http://www.gametrailers.com/video/exclusive-console-the-witcher/726181 PS. Nie, to nie jest krypto-reklama. Jestem chyba zbyt podatnym fanem i klientem CDPR... Litości, developerzy. :P RE: Gry - military - 26-01-2012 Pokusiłbym się nawet o złożenie preordera na X360, ale to nie te czasy, kiedy taki ruch miał sens. Lepiej poczekać na premierę i patche. |