Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Anielski_Pyl - 21-02-2012

Z marszu po Deus Ex i Drake's Fortune, ograłem sobie Aliens vs. Predator. Przesiadka z tytułów AAA na dwie półeczki niżej była dość bolesna, ale kiedy załapałem wczuwkę rodem z filmu Camerona, bawiłem się całkiem, całkiem. Dlaczego tylko "całkiem, całkiem"? Nie przeszkadzała mi bardzo średnia grafa (design i efekty świetle są git), tylko rozgrywka tkwiąca korzeniami w poprzedniej generacji, liczne uproszczenia i umowności. Pojawiające się znikąd Xenomorfy (dosłownie są teleportowane przez "grę" np. nad drzwiami), zerowa eksploracja, glitche, spartolony system skoków Predatora i takie sobie skradanie Alienem nie pozwalają grze przeskoczyć pewnego poziomu. Masa filmowych smaczków, rzeźnia i klimacior starają się tuszować te błędy, ale w ogólnym rozrachunku nic dziwnego, że gra lata po 30-35 zł. 6 / 10, a zaznaczam, że bardzo lubię klimaty Aliena i Predzia.


RE: Gry - Arahan - 21-02-2012

Olałem po 3 misjach Marinem i 2 Predatorem. Obcego nie ruszyłem. Nie kosztowało dużo, więc niech leży ;)


RE: Gry - Anielski_Pyl - 21-02-2012

Cytat:Nie kosztowało dużo, więc niech leży ;)

Lepiej opchnij frajerni, póki jeszcze za 35 zł lata :)


RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 22-02-2012

Kolejny indie bundle do chapnięcia - tym razem spod szyldu Be Mine Indie Game Bundle (dziwne, że trzeba się przez twittera, albo facebooka wbijać, ale przynajmniej płatność jest via PayPal). Przyznam, że na oko kilka fajnych (i jeśli wierzyć promo filmikowi, wysoko ocenianych) gierek indie do aktywacji na Steamie. Tym razem, pożałowałem kasy i dałem tylko dolara (swój procent dla dobroczynności oddałem płacąc powyżej średniej w zestawie Humble).

W zestawie jest też przygodówka od twórców Syberii, na podstawie komiksu Enki Bilala - Nikopol: Secrets of the Immortals, jeśli kogoś to interesuje :-)



Mnie ostatnio indie wciągnęły cholernie, bo nie dość, że gierki tanie, to diablo pomysłowe w swej prostocie czasami. A czasami pomysłowe i skomplikowane też... Generalnie lubię sobie ostatnimi czasy w przerwie między graniem w "duże" produkcje popykać w coś (może nie odstresowującego, bo tu bywa różnie...) "innego".


RE: Gry - Gal Anonim - 22-02-2012

Wonziu o Hitman: Blood Money, spoko gada:




RE: Gry - military - 22-02-2012

Aaaargh, po prostu mnie świerzbi w każdym miejscu żeby w to zagrać, a tu czekam na przesyłkę...


RE: Gry - Gal Anonim - 22-02-2012

To pograj na PC. :)


RE: Gry - military - 23-02-2012

Sorry, ale granie na PC jest jak pływanie w kolczudze.:)


RE: Gry - Anielski_Pyl - 23-02-2012

Cytat:Sorry, ale granie na PC jest jak pływanie w kolczudze.:)

Delikatnie powiedziane. Mnie się to bardziej kojarzy z jazdą na rowerze bez siodełka :)


RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 23-02-2012

Przesadzacie. Dobry joypad (w moim przypadku Logitech Wireless Gamepad F710, z którego jestem cholernie zadowolony i polecam!), który znakomicie sprawdza się w nowych (powiedzmy wydawanych od 2009) grach, które mają natywną obsługę pada a we wszystkich innych w połączeniu z Pinnacle Game Profilerem gra się co najmniej dobrze. Program ten ma masę dostępnych profili, niemal do każdej ze starszych gier (nowych również - niektóre profile poprawiają skopane oryginalne sterowanie) - za jego pomocą przeszedłem całe GTA: San Andreas, w które normalnie nie umiałem grać bez pada ;-) Do grania w FPP wykorzystuję zwykłą bezprzewodową klawiaturę + Logitech Wireless Gaming Mouse G700 (na początku zastanawiałem się po co mi tyle guzików, teraz nie wyobrażam sobie grania w FPS bez przeładowania, granata i zmiany broni pod kciukiem).

Do tego, oczywiście podłączony przez HDMI telewizor i to cudo na uszach, i nikt mi nie powie, że na konsoli gra się lepiej. Nie powiem gorzej, ale powiem, że mój X360 od prawie pół roku stoi i się kurzy.



RE: Gry - military - 23-02-2012

Nikomu nie bronię preferować komputera, ale moje powody do nielubienia peceta są takie:

- kupa podpinania pod telewizor itp., jak sam piszesz; przy konsoli siadam i gram (chyba że od czasu do czasu muszę się męczyć jak z Hitmanem - no ale to jednostkowe przypadki);
- mam laptopa, i to dość słabego - zresztą zwykle po 2 latach komputer jest bezużyteczny do nowych gier;
- chyba że chcę się bawić ustawieniami, ale to mnie wkurza, bo wszystko chodzi dobrze, a tu nagle jeden etap - i jeb - 10 fps. I baw się ustawieniami. Czy zrezygnować z cieni, czy z aliasingu? Itp. - wkurza mnie to; wolę siąść i grać. Jeśli animacja rwie, przynajmniej nie mam dylematów, co poświęcić, i nie zastanawiam się, który element komputera trzeba wymienić;
- sterowniki, instalacje, patche, sracze, kompatybilności, drm-y, gra w singla tylko przy podpięciu do neta - thanks but no thanks;
- no i wreszcie - pracuję na tym gównie minimum 10 godzin dziennie. Dla rozrywki wolę jednak siedzieć przy czymś innym.


RE: Gry - Hitch - 23-02-2012

Military, już tak nie dramatyzuj. Sterowników nie instalujesz przy każdej grze. Ja ostatnio po dwóch latach użytkowania musiałem instalować drivery do karty graficznej, co by je zaktualizować pod kątem "Alana Wake'a". Instalacje i patche są też na konsolach przecież. Jakież było moje zdziwienie, kiedy po podpięciu PS3 do neta musiałem najpierw pościągać łatki do gier, żeby w ogóle je odpalić. Albo, żeby korzystać z internetu na konsoli, obowiązkowo ściągać aktualizację systemu. No i na PC po odczekaniu możesz mieć grę z um... cyfrowej dystrybucji ze wszystkimi patchami już wgranymi. W takim stanie zdobyłem "New Vegas", nie dość ,że popaczowany, to jeszcze z kompletem DLC.

Co do zabawy ustawieniami, jak widzę że gra słabo chodzi to profilaktycznie daję wszystko najniżej. Skok jakościowy w tył i tak nie jest duży. Na najniższych detalach w "Arkham City" dalej są wolumetryczne cienie, pixel szejdery i inny crap.

Jedyny argument, z którym się zgodzę to tylko starzenie się sprzętu. Tak czy siak musiałem wywalić "Wake'a" bo nawet na najsłabszych ustawieniach mam pokaz slajdów. Z drugiej strony mój komputer jest z 2008 roku, więc i tak długo się trzymał, a wydałem na niego może z 1300 zł więc nie był potworem do grania już w dniu kupna.


RE: Gry - military - 23-02-2012

Cytat:Instalacje i patche są też na konsolach przecież.

Na Xboksie są opcjonalne - nie chcesz, to grasz z płyty. Patche... są nieobowiązkowe. Tylko w New Vegas rozgrywka znacząco się z nimi poprawia.



RE: Gry - Hitch - 23-02-2012

Bo co ma się niby instalować na Xboxie, skoro gry i tak zajmują parę płyt? :)


RE: Gry - military - 23-02-2012

Jakieś 99% gier jest na jednej płycie; swoją drogą nie wiem czy wiesz, ale na PS3 obowiązkowa instalacja jest dlatego, że czytnik nie nadążałby ze sczytywaniem blu raya.


RE: Gry - Khet - 23-02-2012

Cytat:ale na PS3 obowiązkowa instalacja jest dlatego, że czytnik nie nadążałby ze sczytywaniem blu raya.
99% gier na PS3 nie wymaga instalacji:)


RE: Gry - military - 23-02-2012

To ciekawe, bo na Lens of Truth twierdzą coś innego.:)


RE: Gry - Khet - 23-02-2012

Nie wiem co oni twierdzą, ale ostatnim tytułem który instalowałem na PS3 był BioShock 2. Skyrim, Demon's Souls, Dark Souls, Modern Warfare 3, Uncharted 3 - tylko to zaliczyłem w ciągu ostatnich 3 miesięcy i żaden z tych tytułów instalki nie wymagał. Tak jak i nic w co grałem w ciągu ostatniego roku. Jakkolwiek by z czytnikiem na PS3 nie było, to totalną bzdurą jest że bez instalek miałoby się nie obejść.

Faktem jest natomiast, że mój śp. x360 po prostu gwałcił mi niektóre płyty jeśli gry nie instalowałem - przez co trafił zresztą na serwis.


RE: Gry - Anielski_Pyl - 23-02-2012

Za to na PS3 aktualizacje są potężne. Kiedyś Bayonetta miała tego ponad 1 GB, Unreal T. 3 około 400 MB, a brat mi doniósł, że Uncharted 2 także dostał tego kupę. Na X360 też tyle patchy zapodają?


RE: Gry - Khet - 23-02-2012

A co ma piernik do wiatraka, dżizas?:D Jeśli jest dużo do naprawy, to i odpowiednio duże patche lecą. Konsola nie ma nic do rzeczy. W wypadku tytułów multiplatformowych patche mają z reguły te same rozmiary. Zaraz dyskusja znowu zejdzie na jakiś kosmiczne argumenty "dowodzące" wyższości jednej konsoli nad drugą. A każdy przecież wie, że wszystkie konsole to i tak sama wygoda w porównaniu z grą na PC:)