Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


- Gal Anonim - 25-10-2007

No wlasnie, bo na poczatku - po pierwszych zapowiedziach - to MIAŁO być coś jak Deus Ex, czyli RPG z FPS. Niestety, twórcy zapomnieli, że po usunięciu części RPG powinni dodać coś co zrobi z tego dobry FPS.


- Snuffer - 25-10-2007

Grał ktoś już w Wiedźmina? Podzieli się wrażeniami?


- Glut - 25-10-2007

Do dupy. Film lepszy.

Żartowałem. :) Też bym chętnie posłuchał czyjegoś wzwodu nt. Łiczera.


- Huntersky - 25-10-2007

Cytat:A fabuła w Deus Ex całkiem liniowa? Bez żartów. Nie jest to wolność rodem z GTA, ale trzy zakończenia pokazują, że jednak nie jest taka liniowa.

Ale zawsze SPOILER dochodzi do tego, że zabijasz Navarre i buntujesz się przeciwko UNATCO, za każdym razem zwiedzasz te same lokacje w tych samych momentach gry i na zakończenie ma wpływ tylko to, jaki quest wykonasz aby dołączyć do danej frakcji. Szkoda, że na koniec nie mają wpływu decyzje podjęte w czasie gry, których znów tak dużo jednak nie ma.


W Stalkerze najgorsze jest to, że cały czas poruszasz się na piechtę i przechodzenie po 50 razy tych samych lokacji jest niezwykle nużące. Głównie podobały mi się w nim realistycznie przedstawione giwery, no i powalający klimat.


- Karol - 28-10-2007

Na "Wiedźmina" sobie popatrzyłem u kolegi i muszę przyznać, że robi wrażenie. Piękna grafika, klimatyczna muzyka, kapitalne projekty postaci, świetne filmiki, minusy: zero mimiki, miejscami średni dubbing - tyle na razie, bo obserwowałem tylko przez godzinę. Jak na razie wrażenia bardzo, bardzo pozytywne :). Pierwszy erpeg od dawna, który mnie zainteresował (i to nie dlatego, że to produkcja PL).


- Gal Anonim - 28-10-2007

Ja poki co grałem jedynie w prolog Wiedźmina (jestem trochę po tym jak uciekł "Tajemniczy Mag") i niezbyt mi się podoba. Dubbing jest raczej słaby, z reguły kompletnie bez uczuć i intonacji. Walka jest nudna, nawet w KotOR mnie męczył ten styl prowadzenia walki. Wolę mieć całkowitą kontrolę nad postacią. Pogram może jeszcze trochę dzisiaj i się wypowiem więcej. Możliwe, ze dalej jest wybitnie, bo gra dostaje same dobre oceny.

Grałem w demo "Crysis". Oż w mordę! To prawie tak jakby się grało Predatorem. :) Kozacka gra, naprawdę rewelacyjna. Całkiem sporo daje to demo. Na full czekam z niecierpliwością i jedyne co mnie martwi to wątek z kosmitami - wolałbym starcie ze zwykłymi ludźmi (dlaczego czekam na Far Cry 2 - też zapowiada się bosssko, choć już nie będzie "predatorowatej" gry).


- Karol - 29-10-2007

Putin recenzuje grę

Wiedźmin dostał 8,5/10 od IGN i znaczek 'Editor's choice award', który przyznają najlepszym tytułom. Fuck yeah!


- military - 30-10-2007

Właśnie przeszedłem Total Overdose - brzydkie kaczątko, graficznie raczej leży i kwiczy, ale rozpierdalkę oferuje pierwszej klasy, tak że nie można się oderwać. Taki współczesny komedio-western osadzony w Meksyku, a zrobiony - o dziwo - przez Szwedów. Ale ja zasadniczo nie o samej grze miałem. Co mi się rzuciło w oczy, to to, że twórcy Die Hard 4 chyba wzorowali się na tym tytule. Akcje Willisa BARDZO przypominają niektóre wyczyny Ramireza. Może nie są osadzone w takiej samej scenerii itp., ale ogólnie - rozrywkowość akcji jest taka sama, to ten sam styl. Przeskakiwanie lecącej rakiety, karkołomne wyczyny kaskaderskie, w tym wybuchowe taranowanie różnych budynków i pojazdów (choć nie helikopterów), a nawet końcówka z myśliwcami goniącymi pojazd, którym jedzie bohater. I w grze to łykam - to rozrywka, brutalna, prosta, BEZMÓZGA, którą akceptuję bo muszę się na niej skupić, żeby to przejść. Przy grze taka akcja trzyma i nie nudzi. I tym bardziej, skończywszy ją, widzę jakim bezsensem jest przenoszenie tego na ekran filmowy. Co to za radocha gapić się na coś tak pustego, bezcelowego i odrealnionego zarazem? W dodatku - co to za radocha, skoro dzięki grom można wziąć w tym udział?

Piszę to, bo naszła mnie taka myśl: DH4 to bardziej gra komputerowa niż film. Nagrane zmagania jakiegoś gracza. Media zaczynają mieszać się coraz bardziej. Szkoda, że robią to bez subtelności.

P.S. Fajne nawiązania do filmów zawarto w tej grze, zacne to i zaszczytne.


- Snuffer - 30-10-2007

No właśnie wszędzie czytam, ale poza Desperado, Bondami niektórymi czy też filmami Woo nie doszukałem się wielu nawiązań...


- military - 30-10-2007

Bardziej oczywistego nawiązania do Pulp Fiction być nie mogło (nawet wymieniony jest tytuł filmu). Willa jest bardzo podobna do jednej z rezydencji obecnych w Scarface. Początkowa i późniejsza akcja w dżungli to Rambo II jak się patrzy. Akcja w rzeźni to dość ograny motyw w filmach sensacyjnych z lat 80-tych. Badguy - rzeźnik to motyw znany choćby z Gangów Nowego Yorku. Akcja w siedzibie DEA to połączenie Matrixa z paroma innymi filmami. A i przysiągłbym, że gdzieś widziałem gonitwę motocyklu za pociągiem (choć to akurat jest parafraza słynnych scen ze starych westernów, w których bohater przeskakuje z konia na pociąg). Itp, itd. Jest też sporo nawiązań do innych gier.


- Snuffer - 30-10-2007

Muszę sobie odświeżyć, teraz dopiero o tych wszystkich sobie przypomniałem. No i o tytule ;)


- Mierzwiak - 30-10-2007

military napisał(a):Piszę to, bo naszła mnie taka myśl: DH4 to bardziej gra komputerowa niż film. Nagrane zmagania jakiegoś gracza. Media zaczynają mieszać się coraz bardziej. Szkoda, że robią to bez subtelności.
No ba, przecież w akcji w mieszkaniu hakera Willis zachowuje się jak bohater z Gears of War, którą to pokazano kilka chwil wcześniej.

Swoją drogą właśnie dzięki temu co napisałeś uświadomiłem sobie, że strzał Willisa w gaśnicę to nic innego jak powtórka z Maxa Payne'a gdy strzelało się w butle gazowe.

P.S. Total Overdose gierką fajną i odjazdową jest :)


- Huntersky - 30-10-2007

Ja też przeszedłem demo Crysisa. No po prostu jedna z lepszych gier, w jakie w życiu grałem. Grafika cudna, a wykorzystywanie wszystkich usprawnień w nano-pancerzu czyni walkę z 20 gośćmi poezją.


- Glut - 30-10-2007

Cytat:Swoją drogą właśnie dzięki temu co napisałeś uświadomiłem sobie, że strzał Willisa w gaśnicę to nic innego jak powtórka z Maxa Payne'a gdy strzelało się w butle gazowe.

Ej. Mam zacząć wymieniać gry z interaktywnymi butlami z gazem, czerwonymi beczkami i gaśnicami? :)


- Mierzwiak - 30-10-2007

Ech szczęściarze możecie sobie pograć, a mój nowy komp nie działa :cry: Właśnie jutro wysyłam płytę główną która okazała się walnięta. Oby szybko wymienili, bo już chciałbym zarzucić jakieś gierki na rusz mojego nowego GeForce'a 8600GT Sonic+ :D


- Mefisto - 22-11-2007

zapewne każdy pamięta jeszcze to:
http://us.mms.com/us/dark/index.jsp

za to tu coś trudniejszego, bo oparte na konkretnych scenach i skojarzeniach:
http://www.stationerymovies.com/


- Snuffer - 22-11-2007

jeśli chodzi o Stationery Movies to mam tylko 6/20 correct :( podzieli się ktoś prawidłowymi odpowiedziami?


- Mefisto - 22-11-2007

póki co brakuje mi 4, ale pracuję nad tym - niektóre są naprawdę podchwytliwe, choć większość z tych filmów jest bardzo znanych


- Snuffer - 22-11-2007

widać jestem kiepski :( zgadłem Edwarda Nożycorękiego, Szczęki, Saturday Night Fever, Star Wars, American Beauty i Titanic
O, spróbowałem jeszcze raz - doszło Reservoir Dogs, Usual Suspects i Shining. Będe pracował dalej :P


- Mefisto - 22-11-2007

mam już wszystkie 8) - do jednego obrazka można wpisać 2 tytuły i oba pasują ;)