![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
- Gal Anonim - 25-10-2007 No wlasnie, bo na poczatku - po pierwszych zapowiedziach - to MIAŁO być coś jak Deus Ex, czyli RPG z FPS. Niestety, twórcy zapomnieli, że po usunięciu części RPG powinni dodać coś co zrobi z tego dobry FPS. - Snuffer - 25-10-2007 Grał ktoś już w Wiedźmina? Podzieli się wrażeniami? - Glut - 25-10-2007 Do dupy. Film lepszy. Żartowałem. :) Też bym chętnie posłuchał czyjegoś wzwodu nt. Łiczera. - Huntersky - 25-10-2007 Cytat:A fabuła w Deus Ex całkiem liniowa? Bez żartów. Nie jest to wolność rodem z GTA, ale trzy zakończenia pokazują, że jednak nie jest taka liniowa. Ale zawsze SPOILER dochodzi do tego, że zabijasz Navarre i buntujesz się przeciwko UNATCO, za każdym razem zwiedzasz te same lokacje w tych samych momentach gry i na zakończenie ma wpływ tylko to, jaki quest wykonasz aby dołączyć do danej frakcji. Szkoda, że na koniec nie mają wpływu decyzje podjęte w czasie gry, których znów tak dużo jednak nie ma. W Stalkerze najgorsze jest to, że cały czas poruszasz się na piechtę i przechodzenie po 50 razy tych samych lokacji jest niezwykle nużące. Głównie podobały mi się w nim realistycznie przedstawione giwery, no i powalający klimat. - Karol - 28-10-2007 Na "Wiedźmina" sobie popatrzyłem u kolegi i muszę przyznać, że robi wrażenie. Piękna grafika, klimatyczna muzyka, kapitalne projekty postaci, świetne filmiki, minusy: zero mimiki, miejscami średni dubbing - tyle na razie, bo obserwowałem tylko przez godzinę. Jak na razie wrażenia bardzo, bardzo pozytywne :). Pierwszy erpeg od dawna, który mnie zainteresował (i to nie dlatego, że to produkcja PL). - Gal Anonim - 28-10-2007 Ja poki co grałem jedynie w prolog Wiedźmina (jestem trochę po tym jak uciekł "Tajemniczy Mag") i niezbyt mi się podoba. Dubbing jest raczej słaby, z reguły kompletnie bez uczuć i intonacji. Walka jest nudna, nawet w KotOR mnie męczył ten styl prowadzenia walki. Wolę mieć całkowitą kontrolę nad postacią. Pogram może jeszcze trochę dzisiaj i się wypowiem więcej. Możliwe, ze dalej jest wybitnie, bo gra dostaje same dobre oceny. Grałem w demo "Crysis". Oż w mordę! To prawie tak jakby się grało Predatorem. :) Kozacka gra, naprawdę rewelacyjna. Całkiem sporo daje to demo. Na full czekam z niecierpliwością i jedyne co mnie martwi to wątek z kosmitami - wolałbym starcie ze zwykłymi ludźmi (dlaczego czekam na Far Cry 2 - też zapowiada się bosssko, choć już nie będzie "predatorowatej" gry). - Karol - 29-10-2007 Putin recenzuje grę Wiedźmin dostał 8,5/10 od IGN i znaczek 'Editor's choice award', który przyznają najlepszym tytułom. Fuck yeah! - military - 30-10-2007 Właśnie przeszedłem Total Overdose - brzydkie kaczątko, graficznie raczej leży i kwiczy, ale rozpierdalkę oferuje pierwszej klasy, tak że nie można się oderwać. Taki współczesny komedio-western osadzony w Meksyku, a zrobiony - o dziwo - przez Szwedów. Ale ja zasadniczo nie o samej grze miałem. Co mi się rzuciło w oczy, to to, że twórcy Die Hard 4 chyba wzorowali się na tym tytule. Akcje Willisa BARDZO przypominają niektóre wyczyny Ramireza. Może nie są osadzone w takiej samej scenerii itp., ale ogólnie - rozrywkowość akcji jest taka sama, to ten sam styl. Przeskakiwanie lecącej rakiety, karkołomne wyczyny kaskaderskie, w tym wybuchowe taranowanie różnych budynków i pojazdów (choć nie helikopterów), a nawet końcówka z myśliwcami goniącymi pojazd, którym jedzie bohater. I w grze to łykam - to rozrywka, brutalna, prosta, BEZMÓZGA, którą akceptuję bo muszę się na niej skupić, żeby to przejść. Przy grze taka akcja trzyma i nie nudzi. I tym bardziej, skończywszy ją, widzę jakim bezsensem jest przenoszenie tego na ekran filmowy. Co to za radocha gapić się na coś tak pustego, bezcelowego i odrealnionego zarazem? W dodatku - co to za radocha, skoro dzięki grom można wziąć w tym udział? Piszę to, bo naszła mnie taka myśl: DH4 to bardziej gra komputerowa niż film. Nagrane zmagania jakiegoś gracza. Media zaczynają mieszać się coraz bardziej. Szkoda, że robią to bez subtelności. P.S. Fajne nawiązania do filmów zawarto w tej grze, zacne to i zaszczytne. - Snuffer - 30-10-2007 No właśnie wszędzie czytam, ale poza Desperado, Bondami niektórymi czy też filmami Woo nie doszukałem się wielu nawiązań... - military - 30-10-2007 Bardziej oczywistego nawiązania do Pulp Fiction być nie mogło (nawet wymieniony jest tytuł filmu). Willa jest bardzo podobna do jednej z rezydencji obecnych w Scarface. Początkowa i późniejsza akcja w dżungli to Rambo II jak się patrzy. Akcja w rzeźni to dość ograny motyw w filmach sensacyjnych z lat 80-tych. Badguy - rzeźnik to motyw znany choćby z Gangów Nowego Yorku. Akcja w siedzibie DEA to połączenie Matrixa z paroma innymi filmami. A i przysiągłbym, że gdzieś widziałem gonitwę motocyklu za pociągiem (choć to akurat jest parafraza słynnych scen ze starych westernów, w których bohater przeskakuje z konia na pociąg). Itp, itd. Jest też sporo nawiązań do innych gier. - Snuffer - 30-10-2007 Muszę sobie odświeżyć, teraz dopiero o tych wszystkich sobie przypomniałem. No i o tytule ;) - Mierzwiak - 30-10-2007 military napisał(a):Piszę to, bo naszła mnie taka myśl: DH4 to bardziej gra komputerowa niż film. Nagrane zmagania jakiegoś gracza. Media zaczynają mieszać się coraz bardziej. Szkoda, że robią to bez subtelności.No ba, przecież w akcji w mieszkaniu hakera Willis zachowuje się jak bohater z Gears of War, którą to pokazano kilka chwil wcześniej. Swoją drogą właśnie dzięki temu co napisałeś uświadomiłem sobie, że strzał Willisa w gaśnicę to nic innego jak powtórka z Maxa Payne'a gdy strzelało się w butle gazowe. P.S. Total Overdose gierką fajną i odjazdową jest :) - Huntersky - 30-10-2007 Ja też przeszedłem demo Crysisa. No po prostu jedna z lepszych gier, w jakie w życiu grałem. Grafika cudna, a wykorzystywanie wszystkich usprawnień w nano-pancerzu czyni walkę z 20 gośćmi poezją. - Glut - 30-10-2007 Cytat:Swoją drogą właśnie dzięki temu co napisałeś uświadomiłem sobie, że strzał Willisa w gaśnicę to nic innego jak powtórka z Maxa Payne'a gdy strzelało się w butle gazowe. Ej. Mam zacząć wymieniać gry z interaktywnymi butlami z gazem, czerwonymi beczkami i gaśnicami? :) - Mierzwiak - 30-10-2007 Ech szczęściarze możecie sobie pograć, a mój nowy komp nie działa :cry: Właśnie jutro wysyłam płytę główną która okazała się walnięta. Oby szybko wymienili, bo już chciałbym zarzucić jakieś gierki na rusz mojego nowego GeForce'a 8600GT Sonic+ :D - Mefisto - 22-11-2007 zapewne każdy pamięta jeszcze to: http://us.mms.com/us/dark/index.jsp za to tu coś trudniejszego, bo oparte na konkretnych scenach i skojarzeniach: http://www.stationerymovies.com/ - Snuffer - 22-11-2007 jeśli chodzi o Stationery Movies to mam tylko 6/20 correct :( podzieli się ktoś prawidłowymi odpowiedziami? - Mefisto - 22-11-2007 póki co brakuje mi 4, ale pracuję nad tym - niektóre są naprawdę podchwytliwe, choć większość z tych filmów jest bardzo znanych - Snuffer - 22-11-2007 widać jestem kiepski :( zgadłem Edwarda Nożycorękiego, Szczęki, Saturday Night Fever, Star Wars, American Beauty i Titanic O, spróbowałem jeszcze raz - doszło Reservoir Dogs, Usual Suspects i Shining. Będe pracował dalej :P - Mefisto - 22-11-2007 mam już wszystkie 8) - do jednego obrazka można wpisać 2 tytuły i oba pasują ;) |