Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Karol - 28-02-2012

Cytat:Zax, który sporo pisze o niszowych RPG z Japonii, był pierwszym kandydatem do zmniejszenia zarobków.

To naprawdę smutna wiadomość - Zax jest jedną z najlepiej piszących osób w PSX Extreme... :(



RE: Gry - military - 28-02-2012

Wracając do Hitmana:

przeszedłem Orlean, i to na professionala na expercie, bez żadnych poradników - duma mnie rozpiera.:) Byłby pewnie Silent Assassin, gdyby mi zaskoczyło duszenie w odpowiednim momencie, ale nie - stanąłem dwa piksele obok i nie chciał dusić. To chyba największy błąd twórców tej gry: żeby wykonać jakiś manewr, potrzebna jest stuprocentowa precyzja. Powinien być większy margines błędu; animacja danej czynności powinna zaskakiwać nawet wtedy, kiedy stoję bokiem, ale celuję w dany obiekt i naciskam "akcję". Najtrudniej jest chyba komuś zrobić zastrzyk.

Tak czy siak - klimat mnie pochłonął i nawet klony jakoś tam mogę przełknąć. Najważniejsze jest to, że gra jest na tyle realistyczna, że klimat czasem kroi się nożem. Miejscówki tętnią życiem. IO to mistrzowie - Szanghaju z K&L2 nic nie pobije. Naprawdę czekam na nowego Hitmana - lepsze sterowanie sprawiłoby, że ta gra nie miałaby sobie równych.


RE: Gry - Gal Anonim - 29-02-2012

Niestety, ale z tego, co zrozumiałem, za nowego Hitmana odpowiada nowa ekipa zupełnie. A nawet jeśli nie, to stara dostała jobla i odpierdala maniane robiąc z serii Hitman już nie tą samą wymagającą skradankę z otwartymi poziomami, a jakieś liniowe gówno inspirowane Splinter Cell: Conviction. Poki co zapowiada się kiła i śmierć dla tej pięknej serii.


RE: Gry - military - 29-02-2012

Obejrzałem 15 minut gameplayu z Absolution i moje wnioski:

- grafika urywa dupę,
- klimat też,
- skrypty zabiją tę grę,
- to już nie Hitman.

A swoją drogą, w HBM załatwiłem w całkiem niezłym stylu misję w górach (choć muszę jeszcze wrócić i poprawić to i owo), a teraz jestem na statku. Na razie najgorszy level - paskudny graficznie, pusty, mdły.


RE: Gry - Albertino - 29-02-2012

Nie pierdolcie, 15-minutowy gameplay jest nieziemski. Wiadomo - przesadne oskryptowanie nigdy nie jest dobre, ale z drugiej strony Hitman to zawsze była dla mnie gierka na jeden raz, czyli przejść i więcej nie wracać (co nie znaczy, że nie jest to nieziemsko dobra gierka na raz). Dla mnie raczej in plus (jedynie ten tryb widzenia przez ściany jakiś nieteges), bo nie wygląda, aby zrobili z tego tytuł dla pięcioletnich pipek.

Kiedy premiera?


RE: Gry - military - 29-02-2012

Na jeden raz? Toż otwarte levele aż się proszą o wracanie i próbowanie nowych metod. Jeśli jest na świecie jedna seria NIE na jeden raz, to właśnie Hitman. Jednorazowy jest CoD.

A ten nowy Hitman wygląda jak Kane&Lynch, co samo w sobie nie jest złe, ale wolę Lyncha w swoim Lynchu, a nie w Hitmanie.


RE: Gry - Hitch - 29-02-2012



Yyy... Jeszcze raz, czemu nikt nie chciał wziąć tej produkcji po swoje skrzydła?


RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 29-02-2012

Assassin's Creed: Revelations do piątku za pół ceny na Steamie. Kurde, kupiłem... (muszę żonie chyba oddać moją kartę bankową w depozyt ;-) i przyjdzie chyba wrócić do serii (skończyłem z mieszanymi uczuciami na pierwszej części).

Ponadto, jako, że dzisiaj upływał termin do wykorzystania "wygranego" w minione Święta Bożego Narodzenia, kuponu rabatowego na 50% od Valve kupiłem też Portal 1 / Portal 2 Bundle. Brat polecał...

Mam nadzieję, że obu zakupów nie będę żałował :-)


RE: Gry - Karol - 29-02-2012

Kupiłeś "Portale" i zastanawiasz się czy będziesz żałował? Żartujesz?! :D "Portal 1 i 2" to mistrzostwo świata i jedne z najzabawniejszych, najoryginalniejszych współczesnych gier!

Swoją drogą, jak będziesz się zabierał za tryb co-op w "dwójce" i nie będziesz miał z kim grać - daj znać, bo ja od zakupu jeszcze za ten tryb się nie zabrałem (jakoś nie chciało mi się grać z "losowymi" graczami) a podobno odkrywanie poziomów i główkowanie to naprawdę sporo frajdy.


RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 29-02-2012

Dobra, trzymam Cię za słowo, Karol :-) Zastanawiam się jednak - nie żeby mi to spędzało sen z powiek, ale... - w opisie przed zakupem stało, że jest polska wersja językowa, natomiast teraz, jak się zasysa, sprawdzam dostępne wersje obu Portali i polskiego nie ma. Nie jest mi to do szczęścia potrzebne, ale dziwne trochę, bo np. opisy osiągnięć są po polsku (co się w przypadku gier niezlokalizowanych nie zdarza).

No, tak czy siak, cieszę się, że ktoś utwierdził mnie w przekonaniu, że pieniądze dobrze wydane są :-)


RE: Gry - Glut - 29-02-2012

Nie będziesz na 100%. Revelations to najlepsze AC i naprawdę nie znam NIKOGO kto Portali nie lubi.


RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 29-02-2012

Zastanawiałem się też nad DLC, skoro promocja, ale z tych wszystkich, to tylko to najnowsze, Lost Archive wygląda ciekawie, bo reszta to multiplayerowe pierdółki, których raczej i tak bym nie używał. Jakkolwiek, mam dwa jeszcze Assasins Creed 2 i AC: Brotherhood do przejścia (chyba też z jakimiś DLC w pudełku), to se pomyślałem: weź człowieku nie przesadzaj! :-)


RE: Gry - Karol - 29-02-2012

Nie wiem jak z "jedynką" (bo grałem dawno, więc może jakaś wersja PL później wyszła), ale "dwójka" ma polską wersję (napisy oczywiście), być może będzie do wybrania dopiero przy instalacji albo automatycznie ustawi się jeśli masz polski w opcjach na Steamie. Tak czy inaczej - wydanych pieniędzy żałować nie będziesz na pewno, czekam na opinię no i jak ci się będzie chciało pograć w co-opie dwójki ;).


RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 29-02-2012

No, tak zachęcacie, że może się nawet po skończeniu Alana W. zaraz za Portale wezmę :-) A co do lokalizacji, to na Steamie można już sprawdzić w trakcie instalacji, jakie opcje językowe są dostępne, i polskiej tam nie ma. Zobaczę po uruchomieniu, może w opcjach gry... albo co. Nieważne. Dzięki za narobienie apetytu :-)


RE: Gry - Gal Anonim - 29-02-2012

(29-02-2012, 12:15)military napisał(a): Na jeden raz? Toż otwarte levele aż się proszą o wracanie i próbowanie nowych metod. Jeśli jest na świecie jedna seria NIE na jeden raz, to właśnie Hitman. Jednorazowy jest CoD.
Dokładnie. Opcji jest naprawdę dużo, a i zabawa z ochroniarzami czy strzelaniny są przyjemne, gdy już sie przejdzie grę normalnie - tak na przykład wielokrotnie przechodziłem A New Life, gdzie trzeba zabić świadka koronnego. Jak już się trochę gra i wykmini się sposób na przejście tej misji na Sajlent Asasyn to przechodzi się ją niesamowicie szybko, jednak ja wracałem do niej z przyjemnością. Zwłaszcza, że mnie zawsze kręciły historie o profesjonalnych zabójcach - może to efekt mojej miłości do Leona (do którego zresztą rewelacyjnie odwolują się twórcy wielokrotnie w swojej serii, ale w szczególności w niesamowicie klimatycznej ostatniej misji z Hitman: Contracts). W ogóle ludzie z IO Interactive wiedzą, co to znaczy tworzyć grę z klimatem.

Ja zagram to się wypowiem, ale póki co jestem nastawiony negatywnie. "Instynkt zabójcy" brzmi jak bajer dla debili, których męczy nawet poziom trudności z nowych Kol of Djuti. Nowi twórcy powiedzieli, że oni nie będą uzależniać się od fanów i robić bardziej wymagającej gry, bo przecież nowi gracze też musza zagrać. No kurwa jasne.



RE: Gry - military - 29-02-2012

Cytat:"Instynkt zabójcy" brzmi jak bajer dla debili, których męczy nawet poziom trudności z nowych Kol of Djuti.

Tu nie chodzi nawet o trudność, ale o konieczność samodzielnego myślenia, którą to większość nowych gier po prostu graczowi odbiera. Ale może to tylko bajer dla poziomu normal, a na ekspercie będzie już normalnie.

Ciekawy jestem też, czy przebieranki będą tu oferować pełną dowolność, jak w całej serii, czy będą wydarzeniami skryptowanymi. Bo tak to właśnie wyglądało na pokazanym gameplayu. Martwi mnie też, że mimo że gościu się przebrał, przechodził level w sposób maksymalnie "actionerski" - ale może po prostu chcieli pokazać jak najwięcej możliwości i akcji, a gra będzie oferować dowolność. Choć w to nie wierzę.


RE: Gry - Rodia - 29-02-2012

(29-02-2012, 14:11)Karol napisał(a): Swoją drogą, jak będziesz się zabierał za tryb co-op w "dwójce" i nie będziesz miał z kim grać - daj znać, bo ja od zakupu jeszcze za ten tryb się nie zabrałem (jakoś nie chciało mi się grać z "losowymi" graczami) a podobno odkrywanie poziomów i główkowanie to naprawdę sporo frajdy.

A ze mną byś nie zagrał? :) Co prawda co-opa już z kumplem przeszedłem, ale teraz strasznie chcę przejść DLC Peer Review, a on ciągle czasu nie ma i nie chce mi się na niego czekać :P A w sumie to całego co-opa chętnie bym sobie powtórzył.
Co Ty na to? :)




RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 01-03-2012

Tak sobie czytam ten wątek i myślę, że gdyby któryś z moderatorów się nudził, to niekiepskim chyba pomysłem byłoby wyodrębnienie postów o Hitmanie do oddzielnego tematu. Sam chyba zacznę zakładać oddzielne wątki o grach, w które gram, bo wiele ciekawych dyskusji umyka (podobnie, jak w Krótkiej piłce...) i potem ciężko coś znaleźć...


RE: Gry - Karol - 01-03-2012

Cytat:A ze mną byś nie zagrał? :)

Jasne :). Daj znać na PW.


RE: Gry - military - 03-03-2012

[Obrazek: z11275260X,Assassin-s-Creed-3-.jpg]
[Obrazek: z11275271X,Assassin-s-Creed-3-.jpg]
[Obrazek: z11275270X,Assassin-s-Creed-3-.jpg]

Pierwsza gra z tej serii, która mnie zainteresowała.