Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Hitch - 03-03-2012

http://www.rockstargames.com/newswire/article/21461/updated-the-experience-is-mindblowing-the-press-goes-handson-wit.html

Na końcu znajduje się krótka seria pytań i odpowiedzi z Gamespot. Między innymi dowiadujemy się, że nie będzie odnawialnego zdrowia. Już słyszę ten ryk niezadowolenia ze strony pokolenia Modern Warfare :)


RE: Gry - military - 03-03-2012

No to sobie pograłem w MGS. Grałem na ePSXe, doszedłem do momentu zmiany płyty - w żaden sposób nie mogę jej zmienić. Po prostu emulator tego nie wykrywa, ani jeśli zmieniam z iso na iso, ani z iso na virtual drive, ani jeszcze inaczej. Nie da się zrobić sejwa między płytami i wczytać go z dysku drugiego. Próbowałem różnych pluginów do cdromu - nic. Fajnie było, szkoda że nie dokończę. Przynajmniej już jedzie do mnie MGS HD Collection.


RE: Gry - Anielski_Pyl - 03-03-2012

Kurwa :) Toż na PieCyku pykasz i emulator PSX'a dla MGS1 zapodajesz? Ściągnij sobie wersję PC-tową (ok. 900 MB) i po problemie xD Tylko, że wówczas od początku...


RE: Gry - Khet - 03-03-2012

Wersja PCtowa wygląda obleśnie (brak efektów graficznych, które były obecne nawet na PSX). Sam próbowałem ostatnio grać w to na PC ale to był dramat - zdecydowałem się na zassanie oryginału z PSN i jest git:)


RE: Gry - military - 03-03-2012

Dramat zażegnany - to ePSXe w wersji 1.7.0 miał buga, wystarczyło ten fragment przejść na 1.5.1 i potem kontynuować na nowszej wersji.

Wersja PC robiłaby prawdopodobnie większe problemy techniczne pod Vistą niż wersja emulowana. Która poza tym jednym problemem działa pięknie. W ogóle bardziej wolałbym grać w to na konsoli, no ale cóż - przynajmniej mam pada do PC.

BTW: Czy na PS3 jest tak, że konsola poprawia jakość gier z PSX, np. zwiększa rozdziałkę? Bo np. jak gram w coś z Xboksa na X360, to niektóre tytuły mają wyższą rozdzielczość, lepsze efekty itp.


RE: Gry - Anielski_Pyl - 03-03-2012

Cytat:Bo np. jak gram w coś z Xboksa na X360, to niektóre tytuły mają wyższą rozdzielczość, lepsze efekty itp.

Niestety, wydaje ci się :) Gdyby tak było, to edycje HD nie szalałyby w najlepsze. Wprawdzie jakieś mikro zmiany mogą nastąpić, ale to pewnie nie do wyłapania.


RE: Gry - Khet - 03-03-2012

W wypadku gier z PSXa można jedynie wygładzić lekko obraz, przy czym różnica w jakości jest nieznaczna - o piksele i tak się można pozabijać. Jeśli odpali się gry z PS2 jest już bez porównania lepiej (upscalling). Co i tak nie zmienia faktu, że gry z poprzednich generacji nie lubią się specjalnie z telewizorami HD.

Na X360 grałem jedynie w Medal of Honor: Frontline, jeśli chodzi o starsze pozycje i było w sumie okej, ale nie lepiej niż w wypadku gier z PS2 odpalanych na trójce.


RE: Gry - military - 03-03-2012

Cytat:Niestety, wydaje ci się :) Gdyby tak było, to edycje HD nie szalałyby w najlepsze.

Doom - uscalling, widescreen.
Black - lepsze efekty cząsteczkowe, upscalling.

A reedycje szaleją z innego powodu. Po pierwsze: to pakiety, po drugie: są przystosowane do HDTV (np. widescreen - nie wszystkie gry z Xboksa go obsługują). Poprawki do starych gier były częścią aktualizacji systemowych. Niestety wieki temu przestali się tym przejmować - teraz pompują w reedycje. Bo to znaczy że dostajesz to samo, ale za opłatą.


RE: Gry - Arahan - 03-03-2012

Masa, naprawdę MASA informacji o nowym AC i pachnie smakowicie :)

http://www.ppe.pl/news-14193-Garsc_informacji_o_Aassassins_Creed_III.html

również na tej stronie informacje o GoW4 :D


RE: Gry - Turus - 04-03-2012

GoW IV ??? A po co to. Toż Kratos ubił już wszystkich najfajniejszych bogów. Kogo on mógł jeszcze tam pozbawić żywota ?


RE: Gry - Anielski_Pyl - 04-03-2012

Cytat:GoW IV ??? A po co to.

1) Dla kolejnej gry z serii, która definiuje pojęcie Epickości :)
2) Bo jeśli w tej generacji cokolwiek stanie obok Uncharted 3 pod względem oprawy, to tylko gra z tego IP.

Cytat:Kogo on mógł jeszcze tam pozbawić żywota ?

W mitologii greckiej jest tego całkiem sporo. Poza tym patent z "dwójki", czyli manipulacja czasem nie został należycie wykorzystany i to w nim dopatrywałbym się fabularnej furtki dla "czwórki". Konflikt z nordyckimi bogami? Epa murowana.



RE: Gry - Turus - 04-03-2012

(04-03-2012, 14:43)Anielski_Pyl napisał(a):
Cytat:GoW IV ??? A po co to.

1) Dla kolejnej gry z serii, która definiuje pojęcie Epickości :)
2) Bo jeśli w tej generacji cokolwiek stanie obok Uncharted 3 pod względem oprawy, to tylko gra z tego IP.

Cytat:Kogo on mógł jeszcze tam pozbawić żywota ?
4 raz to samo ? Niee to już trochę za dużo. Santa Monica powinna zająć się jakąś nową marką, tak IMO było by najlepiej.

[quote='Anielski_Pyl' pid='250844' dateline='1330865007']
W mitologii greckiej jest tego całkiem sporo. Poza tym patent z "dwójki", czyli manipulacja czasem nie został należycie wykorzystany i to w nim dopatrywałbym się fabularnej furtki dla "czwórki". Konflikt z nordyckimi bogami? Epa murowana.
Kratos vs Odyn czy Thor ? Wątpię aby to było dobre. Nie wiem po prostu co można jeszcze zrobić z ta serią aby ludzie nie zaczęli psioczyć, że robi to się już monotonne. 3 to idealne zwieńczenie serii z genialną grafiką, mistrzowskimi walkami z bossami, świetną rozgrywką i toną miodu wylewającą z się z TV na każdym kroku. Idealne zakończenie serii i tam IMO powinno zostać.


RE: Gry - Anielski_Pyl - 04-03-2012

Żadne tam "IMO powinno", skoro kolejne części zbierają świetne noty, a miód wylewa się z ekranu. III był zwieńczeniem konfliktu Kratos - Zeus, za to ostatnia wydana część, Duch Sparty, pokazała, że można do formuły dodać bardzo ciekawe patenty. Zresztą nie jest tajemnicą, że IV będzie miała multi, a pewnie i dużo więcej nowości. IV będzie przepotężnym zwieńczeniem całej generacji - tutaj nie powinno być wątpliwości.


RE: Gry - Arahan - 04-03-2012

Swoją drogą nie wyobrażam sobie większej epickości. Przecież walka z tytanami, potworami, bogami z trójki kilkukrotnie sprawiała, że zbierałem szczękę z podłogi.


RE: Gry - Turus - 04-03-2012

W wersje na kieszonsolki nie miałem okazji grac i za pewne nie będę. Więc się nie wypowiadam. A multi w IV, nie wyobrażam sobie jak ono mogło wyglądać. Masz rację Anielski, że każda część po kolei zbiera świetne recenzje, ale już przy III pojawiały się czasami jęki zawodu, że to GoW II w lepszej grafice. Ja się co prawda nie zgadzam, bo III to moja ulubiona część, a jakaś pierwsza godzina gry to chyba najlepsze co mi się w grach przytrafiło. Z jednej strony cieszy mnie, że moja ulubiona seria na PS'a dostanie kolejną część, z drugiej obawiam się, że będzie to już tylko odcinanie kuponów.


RE: Gry - Anielski_Pyl - 04-03-2012

Cytat:W wersje na kieszonsolki nie miałem okazji grac i za pewne nie będę.

To robisz sobie straszną krzywdę, tym bardziej, że Chains of Olympus i Ghost of Sparta wydano w HD na PS3 jako GoW: Origins Collection. Zwłaszcza Ghost of Sparta jest tutaj ważne, bo gra wyszła po III, zawiera więc całą tę rozbudowaną mechanikę zabawy i jest to druga, po III oczywiście, najładniejsza graficznie część serii.

Cytat:obawiam się, że będzie to już tylko odcinanie kuponów

Santa Monica to jeden z nielicznych deweloperów będących znakiem jakości w branży. Twoje obawy są zatem bezzasadne.


RE: Gry - Indroman - 08-03-2012

Nadchodzący, darmowy FPS on-line.





Podjarałem się...


RE: Gry - military - 08-03-2012

Internet ugiął się pod ciężarem oryginalności tego dzieła.


RE: Gry - Khet - 08-03-2012

Jeśli dają za darmo, to wystarczy że będzie grywalne i rajcowane :p CoDy przestały grzeszyć oryginalnością w 2007 roku, a w temacie multi królują.


RE: Gry - Indroman - 08-03-2012

Jak będę siedział przy browczyku z internetem to zapytam go o jego odczucia. A że śmierdzi na kilometr "CoD meets BF" to akurat średnio mnie obchodzi.
Czyli, że widmo...