![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - Anielski_Pyl - 16-03-2012 Wprawdzie w Uncharted 2 zdarzało mi się, że nie wiedziałem czy działać, czy oglądać, ale generalnie nie uważam tego za minus - taki zabieg podbija immersję. Cytat:Jak dla mnie ten głupi trend wkładania gracza w film psuje branżę. A tu już cię ewidentnie poniosło :) RE: Gry - military - 16-03-2012 Po prostu coraz mniej grania jest w grach, coraz bardziej czujesz ograniczenia. Kiedyś - za Quake'a - rzucali cię na planszę i tyle. Reszta należy do ciebie. Masz pełną kontrolę, kombinuj gdzie i jak iść. Teraz nie dość, że masz na ekranie wskaźnik celu, kompas, jakiegoś "pomocnika" podpowiadającego co robić, to jeszcze co chwilę coś cię zatrzymuje, żeby pokazać jakiś skypt, żeby przejść w scenkę przerywnikową; a do tej postaci nie możesz strzelić, a za tą ścianą musisz się schować, a teraz czekaj aż ktoś otworzy ci drzwi. Gry stają się coraz ładniejsze, ale coraz bardziej tępe. ![]() [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=C4yIxUOWrtw[/youtube] Gdyby z dzisiejszą techniką zrobić FPS-a z mapą tak rozbudowaną (i dającą tyle możliwości), co w czasach Dooma, chyba bym z radości zaczął tańczyć na uszach. RE: Gry - Anielski_Pyl - 16-03-2012 Gry wideo jako medium idą w filmy, i tutaj nie muszę nawet przywoływać konkretnych tytułów. Chcesz filmową narrację i podobne emocje? W dzisiejszych czasach jest to możliwe, ale technicznie trzeba iść na pewne kompromisy - owe kompromisy to właśnie te elementy, które ci nie pasują. Druga (nowa) szkoła to BioShock - tutaj wiadomo, o co chodzi. Tylko wówczas zapomnij o przysłowiowym pierdolnięciu. Niestety (chyba jednak stety) 95% gier obecnie, to gry fabularne. A skoro tak, muszą opowiadać historię, mimo technicznych barierek. RE: Gry - military - 16-03-2012 MGS opowiada historię, ale nie miesza jej do gameplayu - i przez to jest świetny. Nie wtyka mi przerywników w moją rozgrywkę, tylko wyraźnie rozdziela te dwa elementy, przy okazji opowiadając jedną z najbardziej skomplikowanych historii ever. Jednak można. W Bioshocka nie grałem. RE: Gry - Khet - 16-03-2012 Cytat:W Bioshocka nie grałem.To w końcu zagraj :p Tam design leveli jest jak najbardziej "staroszkolny", a cutscenki czy filmy - poza intro i outro - właściwie nie występują. Wprawdzie jest spora szansa na to, że klimat po Tobie spłynie i dość specyficzne tempo gry nie podejdzie, ale BioShock to jeden z tytułów tej generacji, którego po prostu trzeba spróbować. RE: Gry - Anielski_Pyl - 16-03-2012 Ale taki sposób w jaki snuto opowieść w MGS odchodzi do lamusa. Zresztą, co to za sztuka po sekcji grywalnej wjebać scenkę na paręnaście minut? Znacznie trudniejszym, ale przy tym wygodniejszym dla gracza rozwiązaniem, jest wymieszać rozmowy bohaterów i sceny popychające historię z czystym gameplayem. Świetnie wypadło to w serii Uncharted. RE: Gry - Ash - 16-03-2012 Cytat:. Gry stają się coraz ładniejsze, ale coraz bardziej tępe.To wszystko wina konsol! RE: Gry - military - 16-03-2012 Cytat:Zresztą, co to za sztuka po sekcji grywalnej wjebać scenkę na paręnaście minut? Znacznie trudniejszym, ale przy tym wygodniejszym dla gracza rozwiązaniem, jest wymieszać rozmowy bohaterów i sceny popychające historię z czystym gameplayem. Co to za sztuka olać gameplay i wjebać funkcję poruszania kamery do filmiku? Przecież w ogóle nie trzeba myśleć nad projektem leveli, skoro przez każdy jesteś prowadzony jak po sznurku. I dlatego gry to teraz jednostrzałowce - przejdziesz raz, widziałeś wszystko. Nie mówię, że z gry trzeba wyciąć fabułę, ale po prostu zamiast prowadzić mnie jak po szynach, dajcie mi możliwość samodzielnego decydowania. Nie mówię o wyborach fabularnych, a o sposobie poznawania levelu. A wjeb se nawet 40 minut dialogów do środka levelu w Doomie, jeśli sądzisz że to ulepszy rozgrywkę, ale niech jego eksploracja nie ogranicza się do podązania za strzałką. I niech dialogi nie rozgrywają się, kiedy gdzieś idę - bo wtedy na pewno będzie to sekcja nudna i pozbawiona wrogów, a pokonując ją po raz drugi będą gryzł własna twarz z poirytowania, że znów muszę to przechodzić w takim tempie, jak to zaplanowali twórcy dialogu. Zresztą - niech i powstają gry takie jak lubisz, czyli nie-gry, które się ogląda i przez które się prześlizguje (a którym coraz bliżej do dzieł American Laser Games). Ale niech powstaną też gry, w które ja bym zagrał, bo teraz takich już się zwyczajnie nie robi. Bo ja, na przykład, oczekuję po grze możliwości grania, a nie fabuły. Od fabuły mam książki i filmy. Granie = samodzielne poznawanie tajników gry, jej poziomów; samodzielnie radzenie sobie z utrudnieniami przygotowanymi przez twórców. Jak choćby w antycznym Doomie, który pod tym względem był 1000x bardziej rozbudowany niż CoD. W nowych grach idziesz gdzie ci każą, naciskasz przycisk kiedy ci każą, oglądasz co ci każą. To nie gra - to antygra, kompletne zaprzeczenie idei gier. To gorliwe wykonywanie instrukcji na poziomie wytresowanej małpki. Czekaj aż ci otworzą drzwi. Naciśnij trójkąt. JESZCZE NIE TERAZ! No, teraz. Idź tam prosto. NIE, NIE W BOK. Skryj się za tym murkiem i czekaj na boty. CZEKAJ, MÓWIĘ, a teraz słuchaj, co mamy do powiedzenia. Antygra. Kiedyś każdy poziom był w grach łamigłówką. Teraz one ograniczają się do zasady "idź za strzałką i strzelaj". Intelektualne ogłupienie, którego nie wynagradza fabuła (najczęściej taka, że można tylko załamać ręce; nawet chwalony za scenariusze Bioware pisze takie prostackie, wycięte od linijki historie, że szkoda słów). I nie, to nie wina konsol. Źle trafiłeś. Nie gram na pececie; nie jestem masochistą. RE: Gry - Anielski_Pyl - 16-03-2012 To żeś przygrzał z grubej rury... Cytat:Bo ja, na przykład, oczekuję po grze możliwości grania, a nie fabuły. To trzeba było tak od razu. Z tym, że robi się już z tego masło maślane. W takiej serii Super Mario fabuła w praktyce nie istnieje, a seria jest synonimem słów fun i mega grywalność. Ale tam też wejdziesz tylko do tej rury, do której pozwolił ci Miyamoto. Bossa pokonasz tylko skokiem na łeb albo zgon, itd. :) RE: Gry - Khet - 16-03-2012 Ale są też przecież Demon's i Dark Souls, gdzie fabuła jest szczątkowa, monologi NPCów ograniczają się do dwóch zdań, a cały gameplay opiera się własnie na eksploracji i samodzielnym rozgryzaniu mechaniki gry (tutoriale nie istnieją, a instrukcja szczątkowa). Podejrzewam, że z BioShock Infinite będzie podobnie jak w wypadku poprzednich dwóch odsłon (chociaż tu znowu wracam do tej samej serii). Na nowego Tomb Raidera nie liczę, chociaż jakieś tam szansę na większy nacisk na eksplorację niby są. RE: Gry - military - 16-03-2012 Nie rozumiesz, o co mi chodzi, zresztą kiepski to przykład z platformówką, która jest głównie testem zręczności i pamięci. Tak czy siak - w Mario grasz WE WŁASNYM TEMPIE, nie czekasz, aż przyjdzie Luigi, wygłosi dialog i otworzy ci rurę. Nie masz sekwencji "naciśnij A żeby zabić bossa". Gra nie odbiera ci nagle kontroli, żeby pokazać, że gdzieś dalej rozmawiają dwa gumbasy. Chodzi o PEŁNĄ KONTROLĘ, o rolę gracza, która w nowych grach jest tak malutka, że można odnieść wrażenie, że jest się tylko ciężarem dla drużyny botów. Khet, nie mówię że dobrych gier nie ma w ogóle (choć jeszcze w DS nie grałem - a chcę zagrać). Ale znajdź mi dzisiaj FPS-a s-f (bo takie lubię najbardziej), w którym mogę mieć taką zabawę z pokonywaniem poziomów jak w Doomie, Quake'u czy Exhumed. RE: Gry - Arahan - 16-03-2012 Myślę, że ta gra produkcji polskiego studia i Santa Monica może wnieść coś nowego do świata gier. Polecam zapoznać się z materiałem. [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Qhx8isnHVLU[/youtube] RE: Gry - military - 16-03-2012 Chcą żeby długość gry przypominała długość filmu? Ok, a gra będzie kosztowała tyle co bilet do kina? RE: Gry - Arahan - 16-03-2012 Gdzieś mi się obiło o uszy, że 40-60 zł i tylko w cyfrowej dystrybucji przez PS Store. RE: Gry - Anielski_Pyl - 16-03-2012 Napaliłem się ostatnio na Journey z PS Store, które zbiera fantastyczne noty. Ale 47 zł za 2 h? Podziękuję. RE: Gry - Albertino - 16-03-2012 Gra o Rączce z Rodziny Addamsów, no no, to może być interesujące ;) RE: Gry - Anielski_Pyl - 17-03-2012 Kurwa! Tego nie można nazwać inaczej jak szaleństwem: http://www.ps3site.pl/dlc-takze-na-plycie-z-resident-evil-operation-raccoon-city/104223 Niedługo będzie tak, że kupujesz nową gierkę, po czym musisz zapłacić w sieci za to, że chcesz zagrać singla. RE: Gry - Turus - 17-03-2012 To samo było z RE 5. Pieprzyć Capcom. RE: Gry - Anielski_Pyl - 17-03-2012 Cytat:Pieprzyć Capcom. Tyle że EA czy Ubisoft robią podobnie. Z RE5 było trochę mniej bezczelnie - po prostu wycięli tryb Versus z płytki i wrzucili za opłatą do sieci :) RE: Gry - military - 17-03-2012 W przypadku Capcomu najlepiej poczekać z pół roku na naprawdę pełną wersję gry (jak z MvC3). Zresztą teraz kupowanie w dniu premiery to ogólnie głupota. Wolę poczekać na jakieś GOTY edition - zapłacę mniej, dostanę z patchami i DLC. |