![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - Hitch - 25-03-2012 No to nawet. Chyba nie muszę mówić, w jakiej nowej jakości niebawem ujrzymy 47... :) RE: Gry - Arahan - 26-03-2012 Pytanko - mam okazję kupić InFamous2 na PS3 za 50 zł. Opłaca się ? Recenzje ma od b. dobrych do średnich. Grał ktoś ? RE: Gry - Khet - 26-03-2012 Za 50zł jak najbardziej. To w sumie typowy sandbox, ale z fajnymi mocami bohatera, ładnym i klimatycznym miastem i sporą ilością zadań (właściwie nieskończoną z racji obecności wbudowanego edytora misji oraz możliwości ściągania ich z sieci). Do tego system reputacji i wyborów, chociaż konsekwencje tychże są raczej przewidywalne (skrajnie dobre/skrajnie złe). Ja bawiłem się bardzo dobrze w każdym bądź razie. Moim zdaniem gra lepsza od jedynki, która zebrała - z nie wiadomych dla mnie przyczyn - wyższe noty. RE: Gry - Arahan - 26-03-2012 W takim razie będę się musiał nią zaopiekować :) dzięki za info ! RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 26-03-2012 military napisał(a):Swoją drogą to ciekawe, że teraz nieoskryptowane gry nazywa się grami dla ambitnych graczy. Ja rozumiem Twój punkt widzenia, ale faktu, że większość nowych gier wygląda, tak jak wygląda bym nie potępiał. Słuchaj - to trochę tak, jak ze sportem: są ludzie, którym wystarczy (bądź musi wystarczyć, z braku czasu, na przykład) poranny jogging, ale są tacy, którzy wszystkie swe siły, cały czas i energię wpakują w uprawianie wspinaczki wysokogórskiej. Czy należy za to potępiać zwykłych biegaczy i nazywać ich debilami, bo idą na łatwiznę? ;-) RE: Gry - military - 26-03-2012 Ale przecież parę razy tu wspominałem: nie zależy mi na tym, żeby nie powstawały np. CoD, ale żeby powstawały też gry w takim stylu, który lubię. A takich od mniej więcej 2005-2006 roku nie ma WCALE (ostatni FPS w star(aw)ym stylu to Quake 4, choć i jego dotykają mocarne uproszczenia). RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 26-03-2012 Dlatego zdecydowanie powinieneś zgłębić nurt indie - na początek polecam The Misadventures of P.B. Winterbottom: ciekaw jestem, co będziesz miał do powiedzenia o tym, jak "łatwo" się w to gra ;-) EDIT: I podobno, z FPP, Hard Reset miał być w "starym, dobrym stylu", ale tego nie potwierdzę, bo jeszcze nie grałem. RE: Gry - Gal Anonim - 26-03-2012 Jedyny MMORPG, który mnie interesuje: http://polygamia.pl/Polygamia/1,107165,11421204,Zdecydowanie_za_malo_informacji_o_World_of_Darkness.html RE: Gry - military - 26-03-2012 Cytat:The Misadventures of P.B. Winterbottom Czy to nie wyszło na jakąś kieszonkową konsolkę od Nintendo? Jeśli tak, to nie powiem nic, bo nie będę miał okazji zagrać.:) RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 26-03-2012 Wyszło również na PC i X360 - polecam! RE: Gry - Joe Chip - 26-03-2012 (26-03-2012, 13:08)military napisał(a): Ale przecież parę razy tu wspominałem: nie zależy mi na tym, żeby nie powstawały np. CoD, ale żeby powstawały też gry w takim stylu, który lubię. A takich od mniej więcej 2005-2006 roku nie ma WCALE (ostatni FPS w star(aw)ym stylu to Quake 4, choć i jego dotykają mocarne uproszczenia). Czas zatem zagrać w Bioshock i Stalker. Lepiej w ten drugi bo lepszy, zwłaszcza jeśli lubi się postapokalipsę. RE: Gry - Khet - 26-03-2012 Cytat:Lepiej w ten drugi bo lepszyZ tym to bym się akurat kłócił :p Kocham Stalkery, ale pierwsze dwa tytuły to po prostu festiwal błędów designerskich i technicznych. RE: Gry - Joe Chip - 27-03-2012 Jedyne co tam było do kitu to respawny wrogów ( i zadań ). I tyle złego. RE: Gry - Khet - 27-03-2012 W jedynce? Dodaj do tego skrajny backtracking (Bogu dzięki za przewodników w Clear Sky), skopane i psujące się skrypty (nawet na aktualnych patchach) i totalnie spieprzoną drugą połowę gry - zamiast klimatu i dalszego rozwijania pomysłów jest liniowa sieczka. Zresztą mimo tej szumnie zapowiadanej swobody i tak jest cholernie liniowo i za każdym razem przechodziłem tę część tak samo właściwie. Już za sam fakt, że developer nie potrafi się trzymać swojej koncepcji (klimatyczny, po części taktyczny survival w postapokaliptycznym klimacie)- pała :P Clear Sky poprawiło część błędów, ale dodało kupę nowych. System losowych zadań leży, system frakcji niby jest... ale w praktyce też leży. No i znowu - ostatnie etapy to kpina. Dopiero Zew Prypeci mogę nazwać tytułem udanym niemal w pełni, tylko że niestety dość krótkim. I klimat niestety ucierpiał mocno. Nie, Stalker nie jest tu lepszy od BioShocka w ani jednym aspekcie. Chyba że mówimy o klimacie, ale klimat i tak nic do tego nie ma, bo to tak jak by porównywać Tetrisa i Quake'a. Pisałem już że uwielbiam Stalkery, ale to ostatnie gry jakie poleciłbym komukolwiek narzekającemu na brak "starej szkoły" w dzisiejszych tytułach. RE: Gry - military - 27-03-2012 Czy grając w Stalkery trzeba zaczynać od pierwszej części, czy mogę chwycić Prypeć i od razu się wczuć i grać w miarę sprawnie? RE: Gry - Khet - 27-03-2012 Zew jest właściwie kontynuacją historii z jedynki chociaż bezpośrednie nawiązanie do tejże następuje dopiero pod sam koniec gry. Zresztą wątek główny Zewu to trochę mała kpina też, więc możesz grać śmiało. Czyste Niebo to znowu prequel jedynki i tu jednak warto znać historię. Jeśli jednak chcesz uniknąć najzwyklejszej w świecie frustracji - obadaj najpierw Zew. Jeśli Ci się spodoba, to śmiało atakuj poprzednie tytuły, ale miej świadomość - różnice w gameplayu i odbiorze gry są spore. Zew Prypeci to taki mały Fallout 3, podczas gdy pozostałe gry są o wiele bardziej liniowe. RE: Gry - Joe Chip - 27-03-2012 (27-03-2012, 11:35)Khet napisał(a): W jedynce? Dodaj do tego skrajny backtracking (Bogu dzięki za przewodników w Clear Sky), skopane i psujące się skrypty (nawet na aktualnych patchach) i totalnie spieprzoną drugą połowę gry - zamiast klimatu i dalszego rozwijania pomysłów jest liniowa sieczka. Zresztą mimo tej szumnie zapowiadanej swobody i tak jest cholernie liniowo i za każdym razem przechodziłem tę część tak samo właściwie. Już za sam fakt, że developer nie potrafi się trzymać swojej koncepcji (klimatyczny, po części taktyczny survival w postapokaliptycznym klimacie)- pała :P A tam. Brak pojazdów czy czego tam mam gdzieś. Ni trochę mi to nie przeszkadzało. Mapa jest wystarczająco czytelna. Nie miałem też żadnych problemów z działaniem. Może kupiłem jakąś sprawniejszą wersję? Reszta to czysto subiektywne wywody. Starego Dooma i Duke'a też się przechodzi w zasadzie podobnie za każdym razem. Z tą różnicą, że tam nie było tylu możliwych zakończeń gry. Nietrafiony zarzut. Łażenie po laboratoriach niczym się nie różni od labiryntów w starym Doomie. Może poza tym, że tam były większe kompleksy, no ale Stalker to penetrowanie przede wszystkim terenów otwartych. O dodatkach nic nie powiem bo się za nie dotąd nie zabrałem. A, no i Stalker > Bioshock, hehe. RE: Gry - Khet - 27-03-2012 Cytat:Nietrafiony zarzutA co ma Stalker do Doom'a? Ja nie porównuję tych gier, tylko wypisuję błędy i chamskie niedoróbki. Bo to są błędy i niedoróbki, niektóre wręcz niedopuszczalne. Jeśli przez X lat developer zapowiada, że dostaniemy tytuł wielki, pełen swobody, unikalny, będący symulatorem przetrwania w post-apokaliptycznym świecie, to mam prawo oczekiwać tego i owego. A co dostałem? Pełnego błędów, liniowego FPSa z małymi mapami pełnymi niewidzialnych ścian i płotków nie przeskoczenia. Tym bardziej dziwi mnie to czepianie się BioShocka, który jest dokładnie tym, czym miał być od pierwszych zapowiedzi - to raz. Dwa - pod względem konstrukcji poziomów czy klimatu to chyba właśnie jemu jest najbliżej do staroszkolnych tytułów, które są tu nie raz przytaczane. Brak pojazdów w Stalkerze, to kolejna niedotrzymana obietnica i designerski błąd. Bo dopiero na końcu developer kapnął się, że auta będą bezużyteczne, jeśli co 2 metry wjeżdzać będziemy w anomalię. W porządku, ale w takim razie nie krzyczy się przez kilka lat o tym, że będzie można zjeździć całą Zonę wzdłuż i wszerz, bez ograniczeń. Cytat:A, no i Stalker > Bioshock, hehe.Skoro już się bawimy w porównania - BioShock ma trzy różne zakończenia, na które wpływu nie ma akurat decyzja podjęta w ostatniej minucie gry. A, no i? :p Nie wspominając o tym, że gra oferuje więcej opcjonalnej eksploracji mimo tego, że cała akcja toczy się w zamkniętych obiektach. RE: Gry - Joe Chip - 27-03-2012 Cytat:A co ma Stalker do Doom'a? Bo pisze o tytułach wartych zagrania graczom lubiących wolność w łażeniu bez syndromu COD-a - byle szybciej do przodu. Cytat: Jeśli przez X lat developer zapowiada, Phi, zapowiadał co zapowiadał. Co mnie to. Stalker taki jaki jest obecnie to kawał bardzo dobrej gry. Obietnice, które się spełniły nie przeszkodziło w zrobieniu ambitniejszego tytułu z równie dobrą co w Bioshock fabułą. Cytat:Dwa - pod względem konstrukcji poziomów czy klimatu to chyba właśnie jemu jest najbliżej do staroszkolnych tytułów I jego też należy wspomnieć. Szkoda, że frajdę już nie taką miałem. Cytat:A, no i Stalker > Bioshock, hehe.A, no i? :p Nie wspominając o tym, że gra oferuje więcej opcjonalnej eksploracji mimo tego, że cała akcja toczy się w zamkniętych obiektach. [/quote] Ta eksploracja powoduje rozdziawianie paszczy z ziewnięcia. A u Ukraińców? Ni minuty. Bioshock to dobra gra, oryginalna, ładna, fabularnie interesująca z jednym zakrętem w scenariuszu ( tak jest również w Stalkerze ) ale zwyczajnie to łażenie po podwodnym mieście potrafi znużyć. RE: Gry - Khet - 27-03-2012 Cytat: A u Ukraińców? Ni minuty.No, zwłaszcza kiedy uda się znaleźć dziurę w płocie i dojść do samej krawędzi mapy. Zresztą piszesz tu o bardzo subiektywnych odczuciach. Gdyby akcja Stalkera toczyła się gdziekolwiek indziej, to miałaby zerową siłę przebicia. Tutaj "robią" same okolice Prypeci i Czarnobyla i tylko dzięki nim jakoś przemęczyłem się z Cieniem i przekonałem się do serii. |