![]() |
|
BŁĘDY, literówki, omsknięcia, potknięcia na stronie KMF - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Strona KMF (https://forumkmf.pl/Forum-Strona-KMF--10) +--- Wątek: BŁĘDY, literówki, omsknięcia, potknięcia na stronie KMF (/Thread-B%C5%81%C4%98DY-liter%C3%B3wki-omskni%C4%99cia-potkni%C4%99cia-na-stronie-KMF--192) |
- ALIEEN - 20-04-2008 Jak juz Ci napisal Military powyzej - tekst i jego obrobka osiagnely zamierzony efekt. Nie wiem jak jest z Opera, bo nie mam (i nie zamierzam instalowac), ale pod FireFoxem jest Times New Roman, wiec zle pamietasz to, co widzialas w budzie. - Karol - 20-04-2008 Podpisuję się pod słowami Artemis. Ta czcionka jest tragiczna, przypomina prace, jakie się robi na informatyce w pierwszej gimnazjum. Ale może taki był zamysł autora, taki mniej poważny, ok - rozumiem to. Choć wygląda to, jak wygląda... - Artemis - 20-04-2008 ALIEEN napisał(a):Jak juz Ci napisal Military powyzej - tekst i jego obrobka osiagnely zamierzony efekt.czyli jak nastepnym razem bede pisac o lynchu, to poprosze romecka o nieczytelna czcionke - aby sie tresc filmu synchronizowala z trescia analizy. super. sama forma "wchodzenia" do tekstu i gadania bezposrednio do czytelnika jest super (takie to "kaufmanowskie", chyba karol powiedzial) - ale co font ma do tego? - ALIEEN - 20-04-2008 Artemis: nic nie stoi na przeszkodzie. Ale znajac Romecka, to Ci odmowi :) Ja bym nie odmowil. Karol: tak, taki byl zamysl autora. I ciesze sie, ze ktos to rozumie. - Artemis - 20-04-2008 karol posluzyl sie ironia :). ja to wiem, bo znam karola. nadal nie znam odpowiedzi na pytanie czemu tam jest tnr :) fajnie w tej piaskownicy. - military - 20-04-2008 Cytat:Dlaczego tam jest tnr? Na przekor. - Artemis - 20-04-2008 ale "trudnych slow" i wielkich akapitow to juz byc nie moze? :) - ALIEEN - 20-04-2008 Nie widze zadnej ironii w wypowiedzi Karola. Moze zdejmij to wiaderko z glowy, lepiej bedzie Ci czytac. Times New Roman jest w tekscie o Andym, bo autor chcial inna obrobke niz standardowe, inna czcionke niz zazwyczaj. Jesli Military bedzie chcial to zmienic (font) - chetnie to uczynie. - Artemis - 20-04-2008 po dluzszej chwili namyslu postanowilam przyznac wam racje. wlasciwie nie wiem, co mnie podkusilo, aby wypowiadac sie na temat o ktorym nie mam zielonego pojecia. times new roman wyglada cacy - teraz rozumiem, ze dziecinnosc i bylejakosc obrobki byly zamierzone. wystarczylo zdjac kubelek z glowki. - Great Gonzo - 20-04-2008 Ja mam inną uwagę do tej obróbki: Na samym końcu w "A jeśli nie, to przynajmniej kliknij TUTAJ" pod "TUTAJ" wstawiłbym linka do strony głównej, komenda JavaScriptu nie zawsze działa, choćby podczas przeglądania z zakładami w Firefoksie. - ALIEEN - 20-04-2008 Dobra sugestia, juz to mialem kiedys poprawic, tylko zapomnialem... TUTAJ z dolu tekstu przenosi teraz na strone glowna. Mam nadzieje, ze Military nie bedzie mial nic przeciwko ;) - Snuffer - 20-04-2008 http://www.film.org.pl/prace/punch-drunk_love.html W recenzji Desa jest nie działający link do recenzji Magnolii. Czemu usunięto tą recenzję? - Artemis - 21-04-2008 poniewaz nie byl to zdaniem desjudiego tekst godny "magnolii". oczywiscie desjudi napisze kiedys analize tego filmu, ktorym powali wszystkich na kolana - ale to juz nie mnie pytac, kiedy 8) - Snuffer - 22-04-2008 Wyręczę Cię :) Desjudi, kiedy napiszesz analizę niewątpliwie jednego z najlepszych filmów jakie w życiu widziałem? :) Czekam, bo uwielbiam twoje teksty <OK> - desjudi - 26-04-2008 a ja uwielbiam takie komplementy 8) nie wiem, czy napiszę, ale za to wiem jedno: mam straszny apetyt na przypomnienie sobie Magnolii, bo to jeden z najlepszych filmów, jakie w życiu widziałem. - Artemis - 26-04-2008 ja ogladalam ostatni raz "magnolie" w swieta wielkanocne. wybitny film. kolezanka - generalnie lepiej ode mnie oblatana w kinie - "magnolii" nie widziala, wiec jak to wyszlo na jaw, to jej od razu do szkoly plyte zanioslam i powiedzialam ze ma obejrzec - i to przed maturami :P. a teraz bez przerwy slucham magnoliowej osci, "momentum", "one", "deathly", "you do", "logical song", "save me" i oczywiscie przepiekne "wise up" - ta plyta wprowadza w odmienne stany :) - Albertino - 26-04-2008 Właśnie zauważyłem, że odnośniki w tym artykule nie działają: http://film.org.pl/prace/frankenstein.html Włącza się tylko ta strona główna. Co się stało? Akurat chciałem sobie to poczytać :( - ALIEEN - 26-04-2008 Opracowanie o Frankensteinie jest tymczasowo zdjete ze strony... Dux wyjasni dlaczego, jak tylko bedzie mial chwile czasu :) Ale spoko - opracowanie wroci... - romeck - 02-05-2008 http://film.org.pl/soundtrack/tekst/recenzje/wolfen.html http://film.org.pl/soundtrack/tekst/recenzje/willow.html http://film.org.pl/soundtrack/tekst/recenzje/hellraiser3.html http://film.org.pl/soundtrack/tekst/recenzje/hellraiser4.html http://film.org.pl/soundtrack/tekst/recenzje/halloween3.html http://film.org.pl/soundtrack/tekst/recenzje/halloween2.html http://film.org.pl/soundtrack/tekst/recenzje/halloween.html http://film.org.pl/soundtrack/tekst/recenzje/darkness_falls.html Fatalne apostrofy - wszędzie. W pierwszym przypadku spacje przed znakami zapytania. W Halloween 3 problem z polskimi literami. W ostatnim przypadku "podkład z odpowiadajšcym mu obrazem". (Tradycyjnie staram się nie mieszać w nieswoje obróbki.) Czy dobrze mi się wydaje, że we wszystkich reckach Grubego będzie problem z apostrofami? ;) - Cassel - 02-05-2008 Skoro już o tym mowa. Romeck: nie "nieswoje" obróbki (bo "nieswój" to zupełnie coś innego), lecz "nie swoje". Podobnie jak nie może być "niemoje" obróbki. To tak gdybyś nie wiedział. :) A z tymi apostrofami â nie tylko one rządzą, bo czasem spotyka się też łącznik. Np. "Znalazłem tekst Łukasz-a na innej stronie". Horror. :P |