Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
BŁĘDY, literówki, omsknięcia, potknięcia na stronie KMF - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Strona KMF (https://forumkmf.pl/Forum-Strona-KMF--10)
+--- Wątek: BŁĘDY, literówki, omsknięcia, potknięcia na stronie KMF (/Thread-B%C5%81%C4%98DY-liter%C3%B3wki-omskni%C4%99cia-potkni%C4%99cia-na-stronie-KMF--192)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


- ALIEEN - 20-04-2008

Jak juz Ci napisal Military powyzej - tekst i jego obrobka osiagnely zamierzony efekt.
Nie wiem jak jest z Opera, bo nie mam (i nie zamierzam instalowac), ale pod
FireFoxem jest Times New Roman, wiec zle pamietasz to, co widzialas w budzie.


- Karol - 20-04-2008

Podpisuję się pod słowami Artemis. Ta czcionka jest tragiczna, przypomina prace, jakie się robi na informatyce w pierwszej gimnazjum. Ale może taki był zamysł autora, taki mniej poważny, ok - rozumiem to. Choć wygląda to, jak wygląda...


- Artemis - 20-04-2008

ALIEEN napisał(a):Jak juz Ci napisal Military powyzej - tekst i jego obrobka osiagnely zamierzony efekt.
czyli jak nastepnym razem bede pisac o lynchu, to poprosze romecka o nieczytelna czcionke - aby sie tresc filmu synchronizowala z trescia analizy. super.

sama forma "wchodzenia" do tekstu i gadania bezposrednio do czytelnika jest super (takie to "kaufmanowskie", chyba karol powiedzial) - ale co font ma do tego?


- ALIEEN - 20-04-2008

Artemis: nic nie stoi na przeszkodzie.
Ale znajac Romecka, to Ci odmowi :) Ja bym nie odmowil.

Karol: tak, taki byl zamysl autora. I ciesze sie, ze ktos to rozumie.


- Artemis - 20-04-2008

karol posluzyl sie ironia :). ja to wiem, bo znam karola.
nadal nie znam odpowiedzi na pytanie czemu tam jest tnr :)
fajnie w tej piaskownicy.


- military - 20-04-2008

Cytat:Dlaczego tam jest tnr?

Na przekor.


- Artemis - 20-04-2008

ale "trudnych slow" i wielkich akapitow to juz byc nie moze? :)


- ALIEEN - 20-04-2008

Nie widze zadnej ironii w wypowiedzi Karola.
Moze zdejmij to wiaderko z glowy, lepiej bedzie Ci czytac.

Times New Roman jest w tekscie o Andym, bo autor chcial
inna obrobke niz standardowe, inna czcionke niz zazwyczaj.
Jesli Military bedzie chcial to zmienic (font) - chetnie to uczynie.


- Artemis - 20-04-2008

po dluzszej chwili namyslu postanowilam przyznac wam racje. wlasciwie nie wiem, co mnie podkusilo, aby wypowiadac sie na temat o ktorym nie mam zielonego pojecia. times new roman wyglada cacy - teraz rozumiem, ze dziecinnosc i bylejakosc obrobki byly zamierzone. wystarczylo zdjac kubelek z glowki.


- Great Gonzo - 20-04-2008

Ja mam inną uwagę do tej obróbki:

Na samym końcu w "A jeśli nie, to przynajmniej kliknij TUTAJ" pod "TUTAJ" wstawiłbym linka do strony głównej, komenda JavaScriptu nie zawsze działa, choćby podczas przeglądania z zakładami w Firefoksie.


- ALIEEN - 20-04-2008

Dobra sugestia, juz to mialem kiedys poprawic, tylko zapomnialem...
TUTAJ z dolu tekstu przenosi teraz na strone glowna.
Mam nadzieje, ze Military nie bedzie mial nic przeciwko ;)


- Snuffer - 20-04-2008

http://www.film.org.pl/prace/punch-drunk_love.html
W recenzji Desa jest nie działający link do recenzji Magnolii. Czemu usunięto tą recenzję?


- Artemis - 21-04-2008

poniewaz nie byl to zdaniem desjudiego tekst godny "magnolii". oczywiscie desjudi napisze kiedys analize tego filmu, ktorym powali wszystkich na kolana - ale to juz nie mnie pytac, kiedy 8)


- Snuffer - 22-04-2008

Wyręczę Cię :)
Desjudi, kiedy napiszesz analizę niewątpliwie jednego z najlepszych filmów jakie w życiu widziałem? :)
Czekam, bo uwielbiam twoje teksty <OK>


- desjudi - 26-04-2008

a ja uwielbiam takie komplementy 8)

nie wiem, czy napiszę, ale za to wiem jedno: mam straszny apetyt na przypomnienie sobie Magnolii, bo to jeden z najlepszych filmów, jakie w życiu widziałem.


- Artemis - 26-04-2008

ja ogladalam ostatni raz "magnolie" w swieta wielkanocne. wybitny film. kolezanka - generalnie lepiej ode mnie oblatana w kinie - "magnolii" nie widziala, wiec jak to wyszlo na jaw, to jej od razu do szkoly plyte zanioslam i powiedzialam ze ma obejrzec - i to przed maturami :P.

a teraz bez przerwy slucham magnoliowej osci, "momentum", "one", "deathly", "you do", "logical song", "save me" i oczywiscie przepiekne "wise up" - ta plyta wprowadza w odmienne stany :)


- Albertino - 26-04-2008

Właśnie zauważyłem, że odnośniki w tym artykule nie działają: http://film.org.pl/prace/frankenstein.html
Włącza się tylko ta strona główna. Co się stało? Akurat chciałem sobie to poczytać :(


- ALIEEN - 26-04-2008

Opracowanie o Frankensteinie jest tymczasowo zdjete ze strony...
Dux wyjasni dlaczego, jak tylko bedzie mial chwile czasu :)
Ale spoko - opracowanie wroci...


- romeck - 02-05-2008

http://film.org.pl/soundtrack/tekst/recenzje/wolfen.html
http://film.org.pl/soundtrack/tekst/recenzje/willow.html
http://film.org.pl/soundtrack/tekst/recenzje/hellraiser3.html
http://film.org.pl/soundtrack/tekst/recenzje/hellraiser4.html
http://film.org.pl/soundtrack/tekst/recenzje/halloween3.html
http://film.org.pl/soundtrack/tekst/recenzje/halloween2.html
http://film.org.pl/soundtrack/tekst/recenzje/halloween.html
http://film.org.pl/soundtrack/tekst/recenzje/darkness_falls.html

Fatalne apostrofy - wszędzie.
W pierwszym przypadku spacje przed znakami zapytania.
W Halloween 3 problem z polskimi literami.
W ostatnim przypadku "podkład z odpowiadajšcym mu obrazem".

(Tradycyjnie staram się nie mieszać w nieswoje obróbki.)

Czy dobrze mi się wydaje, że we wszystkich reckach Grubego będzie problem z apostrofami? ;)


- Cassel - 02-05-2008

Skoro już o tym mowa. Romeck: nie "nieswoje" obróbki (bo "nieswój" to zupełnie coś innego), lecz "nie swoje". Podobnie jak nie może być "niemoje" obróbki. To tak gdybyś nie wiedział. :)

A z tymi apostrofami – nie tylko one rządzą, bo czasem spotyka się też łącznik. Np. "Znalazłem tekst Łukasz-a na innej stronie". Horror. :P