Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Zapowiedzi - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Filmy polskie (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-polskie--13)
+--- Wątek: Zapowiedzi (/Thread-Zapowiedzi--806)



RE: Zapowiedzi - military - 28-05-2011

Średniacki thrillerek a la USA? Raczej badziewiasty rip off w stylu Niemiec, na poziomie Kodu Karola Wielkiego. Nie wiem co jest bardziej żenujące - dialogi typu "dotknęła pani świata, którego nie powinna była dotykać", czy muzyka zapier*alająca jak w jakiejś scenie pościgu właśnie w Kodzie Karola Wielkiego, choć to chyba ma być ponury kryminał. To naprawdę jest BEZMYŚLNE naśladownictwo.

Ale spoko, jak by nie było, Dux da co najmniej 7/10.:)


RE: Zapowiedzi - soldamn - 30-05-2011

To jest podobno niesamowicie silnie nacechowany politycznie film i podejżewam, że to może go pogrzebać, bo Bromski swego czasu zrobił kilka dobrych filmów kryminalnych (zabij mnie glino, to ja złodziej).

Ale jak film promuje się tym, że "Michnik wyszedł z seansu zniesmaczony" i że "rozprawia się ze sprawą SB", a nie wartościami filmowymi, to ja nie liczę na zbyt wiele. Szczególnie, że z tego co mi się wydaje (choć książki nie czytałem, może ktoś to zweryfikuje?) pierwowzór był dość neutralny politycznie.


RE: Zapowiedzi - Albertino - 30-05-2011

jak Michnik wyszedł z seansu zniesmaczony to film powinien być gut, hmm


RE: Zapowiedzi - Mental - 30-05-2011

soldamn napisał(a):Ale jak film promuje się tym, że "Michnik wyszedł z seansu zniesmaczony"

Jak ta establishmentowa menda wyszła zniesmaczona z seansu, to film musi być arcydziełem :)


RE: Zapowiedzi - Tomkiewicz - 30-05-2011

Heh.. problem z Michnikiem jest taki, że wygląda jakby nieustannie był czymś zniesmaczony.



RE: Zapowiedzi - desjudi - 31-05-2011

nawet sam Wajda został ukontentowany :)
To nie może być dobre.


RE: Zapowiedzi - Mental - 31-05-2011

Wajdzie się podobało?
W takim razie cofam to, co wyżej napisałem.

:)

Film uznam za wart obejrzenia jak Mann i Walter Hill go zobaczą i powiedzą, że dawno takiej epy nie było :)




RE: Zapowiedzi - soldamn - 31-05-2011

kino polityczne, ma to do siebie, że z reguły jest beznadziejne. Na "Z" Costa-Gravasa czy "Gry Uliczne" Krauzego przypada 5 gównianych filmów Stone'a i kilka hagiograficznych laurek od Wajdy.

Mnie na prawde szczerze nie obchodzi, który dziennikarz jest którym filmem zniesmaczony. Szczególnie jeśli są to redaktorzy naczelni czy komentatorzy polityczni (Uwikłaniem zachwycony był Zaremba). Oni z reguły zupełnie się na kinie nie znają. Inną sytuacją byłoby, gdybym wiedział, że zachwycony bądź zniesmaczony jest Ebert, albo chociaż jakiś znośny rodzimy krytyk. Jeśli ktoś w takim stylu promuje ten film, to znaczy że liczy co najwyżej na fanów "mgły", "solidarnych" i filmów o papieżu, bo reszta nie będzie w stanie tego arcydzieła obejżeć

A jak ten film wygląda każdy z was widzi. Natomiast Mental, jestem przekonany że Szechter na pewno jest zniesmaczony jakimś scary movie czy american pie. Powieś sobie plakaty nad łóżkiem ;)


RE: Zapowiedzi - Mierzwiak - 31-05-2011

Od kiedy to Michnik (!!!) i Wajda są autorytetami w kwestii oceny filmów? Ludzie, dajcie spokój.


RE: Zapowiedzi - Mental - 31-05-2011

soldamn napisał(a):Oni z reguły zupełnie się na kinie nie znają.

I bardzo dobrze. Nie pamiętam, kiedy ostatnio sięgnąłem po film, powodowany lekturą recenzji autora, który "się zna".

soldamn napisał(a):Jeśli ktoś w takim stylu promuje ten film, to znaczy że liczy co najwyżej na fanów "mgły", "solidarnych" i filmów o papieżu, bo reszta nie będzie w stanie tego arcydzieła obejżeć

No ja na pewno będę w stanie obejrzeć - pod warunkiem że będzie to nakręcone z epickim rozmachem epitafium nagrobne III RP, opowiadające o bezwzględnym dożynaniu czerwonych kohort, tj. oraniu ubeków, esbeków i innych ludzkich ścierw. Niestety na taki film się nie zanosi, więc chyba se odpuszczę seansik :)

A co do Zaremby, to on akurat zajebiście pisze o filmach - ostatnio czytałem jego przegląd amerykańskich filmów politycznych. Zaczął go tak: Zmarłemu Sidneyowi Lumetowi dedykuję mój osobisty ranking filmów o polityce. Bo był ich mistrzem. Tekst nosił tytuł "Lumet i inni zaglądają za kulisy władzy".


RE: Zapowiedzi - Tomkiewicz - 01-06-2011

(31-05-2011, 17:41)Mental napisał(a): No ja na pewno będę w stanie obejrzeć - pod warunkiem że będzie to nakręcone z epickim rozmachem epitafium nagrobne III RP, opowiadające o bezwzględnym dożynaniu czerwonych kohort, tj. oraniu ubeków, esbeków i innych ludzkich ścierw. Niestety na taki film się nie zanosi, więc chyba se odpuszczę seansik :)
Nie powstanie nigdy. Mamy erę dobryzmu, tumiwisizmu i ekstatycznej polit-poprawności, na dodatek niebawem zmiana warty: teraz czerwony band wraca do akcji w ramach ustalonej rotacji. W sumie można brać to na przeczekanie, bo na widły już się nie da ;)



RE: Zapowiedzi - Mental - 01-06-2011

Cytat:W sumie można brać to na przeczekanie, bo na widły już się nie da ;)

Ja czekam na wojnę. Peak Oil zbliża się nieubłaganie, soc-demokracje stoją na krawędzi bankructwa, a klasa polityczna robi dobrą minę do złej gry, Chiny i Indie zbroją się na potęgę, wykupują długi USA, coś się zaczyna dziać. Tego systemu nie da się pokonać jego własną bronią. To jest mrzonka. Nawet taka teoretycznie błahostka jak wprowadzenie w ramach demokracji ordynacji jednomandatowej jest sprawą nie do wygrania. Obywatelski projekt, pod którym zebrano 700 tys podpisów (7x więcej niż potrzeba) trafił swego czasu do Sejmu za Marka Jurka i został z miejsca ujebany. Panowie posłowie ? ze wszystkich opcji od kato-etatystów po chegewarystów ? nie chcą zmiany systemu, a pozaparlamentarny plankton niewiele może, bo NIE MA PIENIĘDZY. Tak jest skonstruowana ordynacja ? próg i PIENIĄDZE. Nie da się tego rozwalić pokojowo, można tylko przez otwartą walkę lub "zasuszenie" sytemu ? brak poparcia, odmowa uczestnictwa, rozbudowa szarej strefy, czarny rynek, unikanie płacenia haraczy, dywersja. Tyle w temacie. I masz świętą rację - w III RP taki film nie powstanie.


RE: Zapowiedzi - Azgaroth - 01-06-2011

Jeśli temat filmowy zamienia się w światopoglądowy to wiedz, że coś się dzieje :)


RE: Zapowiedzi - Mental - 01-06-2011

Nic się nie zmienia - tylko odpowiedziałem koledze :) Ode mnie eot :)


RE: Zapowiedzi - Tomkiewicz - 01-06-2011

(01-06-2011, 18:36)Mental napisał(a): można tylko przez otwartą walkę lub "zasuszenie" sytemu ? brak poparcia, odmowa uczestnictwa, rozbudowa szarej strefy, czarny rynek, unikanie płacenia haraczy, dywersja. Tyle w temacie. I masz świętą rację - w III RP taki film nie powstanie.
Wszystko można już zaobserwować poza jednym: brakiem poparcia.
Weźmy elektorat. Gdyby ludzie zdecydowali się gremialnie olać wybory (co jest utopią), bo nie liczę, że oddadzą świadomie głos na ostatni bastion wolnego rynku, rząd musiałby wreszcie oderwać ryło od koryta i zaskoczony coś zrobić, np. wprowadzić nakaz wyborczy (wtedy śmiech na sali i oskarżenia o system orwellowski). Byłby niezły zgryz.
Off-top psiakrew. Wiem, nie gadamy o polityce.




RE: Zapowiedzi - Motoduf - 10-06-2011



[Obrazek: 91206619.jpg]


RE: Zapowiedzi - Hitch - 10-06-2011

WHAT THE FUCK?!


RE: Zapowiedzi - Mierzwiak - 10-06-2011

Czekam na plakat!


RE: Zapowiedzi - Hitch - 10-06-2011

Widmo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1


RE: Zapowiedzi - Mental - 10-06-2011

Zwiastun "Skarlans" sprawił, że znowu zapragnąłem, aby Amerykanie zbombardowali III RP, wzięli do niewoli nasze kobiety i spłodzili z nimi dzieci, żeby już nigdy żaden Polak nie zmontował zwiastuna.