![]() |
|
Gry - pytania, dyskusje, popierdółki - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry - pytania, dyskusje, popierdółki (/Thread-Gry-pytania-dyskusje-popierd%C3%B3%C5%82ki--883) |
RE: Gry - pytania, dyskusje, popierdółki - patyczak - 05-06-2013 Heh... http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,14044643,Deus_Ex__The_Fall_to_faktycznie_nowa_odslona_serii_.html RE: Gry - pytania, dyskusje, popierdółki - Gal Anonim - 05-06-2013 DEUS FEJL RE: Gry - pytania, dyskusje, popierdółki - Hitch - 09-06-2013 Z serii Źal.pl, zwiastun GTA5 z fanowskim dubbigniem: Ugh... RE: Gry - pytania, dyskusje, popierdółki - Red - 30-06-2013 Dobry lol, facet żali się, że freelancerzy powinni się organizować w związki zawodowe, bo nie ma gwarancji, że za rok mu przedłużą kontrakt:D - link Przeciwny punkt widzenia (koleś jest tam w jakimś związku, ale podoba mi się jego podejście) - link RE: Gry - pytania, dyskusje, popierdółki - Hitch - 26-07-2013 http://www.ps3site.pl/brat-mela-gibsona-uzyczy-glosu-mad-maxowi/161781 Głos ma podobny, ale czy nie byłoby lepiej zatrudnić Mela? Do filmu może i jest za stary, ale do gry tylko głos jest potrzebny. No i oryginalny Mad Max to zawsze jakiś dodatkowy plus. RE: Gry - pytania, dyskusje, popierdółki - simek - 09-09-2013 Kupiłem sobie Liberty City Stories przez PSN, odpalam gierkę, widzę ostrzeżenie zdrowotne i zaraz potem ciemny ekran, moja Bravia daje komunikat, że signal unsupported i już nic się nie da zrobić, konsola jakby się zawiesza. Pomysły? RE: Gry - pytania, dyskusje, popierdółki - Mierzwiak - 09-09-2013 Czy ktoś jeszcze ma problem z PS3 zawieszającą się na menu XMB tuż po uruchomieniu? Nie dzieje się tak za każdym razem, ale dzisiaj problem powrócił i zdarzyło jej się to dwa razy z rzędu. RE: Gry - pytania, dyskusje, popierdółki - Gal Anonim - 23-09-2013 Znacie jakieś gry podobne do FTL albo Jagged Alliance 2 (nie licząc Silent Storm)? Wiem, że to absolutnie inne gatunki - w tym momencie tylko tego typu gry mnie kręcą. :) RE: Gry - pytania, dyskusje, popierdółki - Perfik - 23-09-2013 Pierwszej gry nie kojarzę w JA2 nigdy nie grałem, ale wspominasz Silent Storm, więc polecam XCOM: Enemy Unknown. Mechanika gry praktycznie ta sama, podobnie jak zajebistość całości :) RE: Gry - pytania, dyskusje, popierdółki - military - 23-09-2013 JA2: UFO i wszystkie jego mutacje, Incubation (rewelacja - jeśli zdołasz uruchomić), Fallout Tactics. RE: Gry - pytania, dyskusje, popierdółki - Gal Anonim - 23-09-2013 Tak, XCOM jest spoko, ale boje się, że mi na lapku będzie ciął. Może tego taktiksa obalę, bo Incubation tak średnio dla mnie wygląda (tj. jezeli chodzi o świat, ale nie przyglądałem się mocno). W tym gatunku chciałbym czegoś w miare przyziemnego fabularnie i bliskiego współczesności (w JA2 zawsze grałem w trybie bez mutantów :)). A FTL to to: FTL to taki space-sim troche. Szukam też takiego chyba space-sima (economic space sima? chu wie jak to nazwac), który w sumie był dość podobny do FTL - też większość wydarzeń działa się w tekstach (ale dodatkowo były obrazki). Można było trafić na losowe wydarzenia, latać na różne planety, pewnie również walczyć i handlować (choć co do tego nie mam pewności). Nie mogę sobie przypomnieć co to była za gra, ale jedna z popularniejszych w gatunku, o ile mnie pamięć nie myli. Jakiś Master of Orion czy Galactic cośtam? Wydaje mi się, że w ogole większość rozgrywki wyglądała jak połaczenie gry tekstowej z rysowaną grafiką. Ale głowy teraz nie dam. To było pewnie z dekade temu (wtedy gra chyba była w miare nowa). RE: Gry - pytania, dyskusje, popierdółki - wujo444 - 23-09-2013 MoO to strategia kosmiczna, bliżej chyba do Europa Universalis (tabelki, zarządzanie na poziomie nacji) niż FTL. Może zainteresuje Cię seria X http://en.wikipedia.org/wiki/X_(game_series) bardziej stawiająca na bezpośrednie zarządzanie statkiem, walką i handlem, ew. pozostaje EVE online :) a z innej beczki możesz spróbować Don't Starve, też mocno losowe, i nastawione na zamordowanie gracza. RE: Gry - pytania, dyskusje, popierdółki - Gal Anonim - 23-09-2013 Pogooglalem i tego typu strategie określa się mianem 4X ("explore, expand, exploit, and exterminate"). To chyba była gra z takiego gatunku. Własnie w tamtej grze było fajne, że nie tylko latałeś statkiem (co mnie malo jara), ale działy się tam też rzeczy na planetach i jakieś wydarzenia (co prawda tylko w formie tekstów i obrazków, ale FTL przypomniało mi jakie to bywa przyjemne i sugestywne). Ogolnie chodzi o grę, w którą mogę pograć na spokojnie słuchając sobie w tle podcastu. :) RE: Gry - pytania, dyskusje, popierdółki - wujo444 - 23-09-2013 Z tym że FTL nie jest 4X. To jest gatunek w którym zarządzasz najczęściej całą cywilizacją lub frakcją, do walki posyłasz floty a nie pojedyncze statki :) tutaj postawiono na kosmiczny roguelike, czyli grę w której zwiedzasz (najczęściej lochy) postacią (dawniej drużyna typowo fantasy-RPG) w ograniczonej grafice (klasycznie: ASCII), gra jest bardzo trudna (serio? FTL aż tak łatwa znowu nie jest) i oferuje tylko jedno życie bez możliwości save'u. Raczej szukaj pod space simulator, http://en.wikipedia.org/wiki/Space_combat_simulator#Space_combat_simulator czyli gier o zarządzaniu statkiem kosmicznym. Nie mam niestety zbytniego doświadczenia z pokrewnymi... RE: Gry - pytania, dyskusje, popierdółki - Gal Anonim - 23-09-2013 Masz rację. Właśnie po namyśle doszedłem do wniosku, że w tej grze nie było za bardzo zarządzania kolonią i chyba sterowało się tylko jednym statkiem. RE: Gry - pytania, dyskusje, popierdółki - decard - 23-09-2013 Crov ze space simów spróbuj: Endless Space. Jeżeli chodzi o coś ala JA2 to żadna inna gra nie zbliża się nawet poziomem do tej najlepszej turówki świata. Nie wiem czy grałeś w wersję z fan patchem 1.13 - kilka nowych opcji (http://www.jagged-alliance.pl), może to pozwoli na nowo odkryć grę. RE: Gry - pytania, dyskusje, popierdółki - Gal Anonim - 23-09-2013 Grałem w JA2 1.13, dzięki (to jedyna wersja w którą gram, gdy wracam do tej serii :)). Zastanawiam się czy nie zabrać się po prostu za mody, aczkolwiek średnio mi się chce przekopywać przez dziesiątki stron z modami i szukać tych najlepszych. I jestem ciekaw czy jakieś oferują równie otwartą rozgrywkę, co podstawka. A ta gra kosmiczna, która mi przypominałą FTL wyglądała trochę jak to tyko była chyba bardziej kolorowa, a obrazki wydarzeń wyglądały trochę jakby były rysowane na wyblakłym papierze (?): RE: Gry - pytania, dyskusje, popierdółki - military - 23-09-2013 Zawsze możesz wypróbować dodatek do JA2, albo nawet - tylko nie padnij - JA1.:) RE: Gry - pytania, dyskusje, popierdółki - Gal Anonim - 23-09-2013 No wlasnie w tym problem, że UNFINISHED BUSINESS jest dość liniowe oraz ma presję czasu (i nie mozna pozwolić sobie na szwędanie się, trenowanie najemników i milicji, etc.). A JA1 jest już dla mnie za stare. :) Licze bardzo na to nowe JA FLASHBACK osadzone w latach 80-ych i będące prequelem gry. Ale pewnie jeszcze dlugo potrwa nim wyjdzie (choc juz 4 miechy odkad wygrali życie na kickstarterze). OK, jezeli chodzi o tę grę podobną do FTL i STAR CONTROL 2 to chyba bylo SPACE RANGERS prawdopodobnie 2 (słownie: DWA). RE: Gry - pytania, dyskusje, popierdółki - military - 10-12-2013 Grał ktoś w Diablo 3 (zwłaszcza na konsoli)? Czy za śmierć w coopie są jakieś konsekwencje typu strata doświadczenia itp? Mam wrażenie, że na normal-hard za zatłuczenie nie ma żadnej "kary", co jest lekko bez sensu. |