![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
- Snuffer - 22-11-2007 mefi, podziel się na privie żeby zabawy innym nie psuć :D proszę :oops: :P - Mierzwiak - 22-11-2007 Czy zabawa nie polega na tym że takie rzeczy rozwiązuje się samemu? PS. Fajna ta gra z M&M :) - Snuffer - 23-11-2007 polega mierzwiak. Ale wtedy stanąłem w martwym punkcie :) - Glut - 07-12-2007 Właśnie przeszedłem PORTAL. Czuję się zaszokowany. Geniuszom z Valve stawiam ołtarzyk w postaci Avatara. Dla tych, którzy myślą że te wszystkie białe pokoje, które widzieli na trailerach, są wszystkim co PORTAL ma do zaoferowania mam wiadomość: Mylicie się. :) The cake is a lie! - Dr_Bakier - 08-12-2007 the cake is great, ale jednak trochę zbyt krótki ten pOrtal, właściwie początkowe 2/3 gry to jeden wielki tutorial, dopiero ostatnie misje są jako takim wyzwaniem. Dobrze że dołożyli bonusowe trudniejsze, ale to nie to samo. Btw, nie wiem czy wiesz ale istnieje modyfikacja dzięki której można z portalgunem szaleć w HL:episode 1 i 2 , mniam :D - Glut - 08-12-2007 Wiem. :) Oczywiście że Portal jest krótki, jest częścią Orange Boxu, który zawiera: HL2, HL2: EO, HL2: ET, TF2 i Portal właśnie. To bardziej smaczek i dodatek niż produkt nadający się do samodzielnej dystrybucji. Nie zmienia to jednakże faktu że wciąż jest genialny. :) - Negrin - 08-12-2007 I'm making a note here: GREAT SUCCESS :P A ja uważam, że Portal ma długość idealną -- w każdym razie między innymi dzięki temu jest tak wyjątkową grą. Bo to niby w ogóle bonus, ale za to jaki. Valve się pewnie samo nie spodziewało, że tak szybko takim kultem obrośnie :) Swoją drogą gdyby takiemu samemu gameplay'owi nie towarzyszyło to świetne poczucie humoru, nie byłoby chyba aż takiej wariacji :) SPOILER Mnie tylko _troszeczkę_ rozczarowało zakończenie. Poznawszy absolutnie zeschizowaną GLaDOS przez te dwie godziny z hakiem, obiecywałem sobie po spotkaniu z nią bardzo dużo, a okazało się raczej proste i w sumie dość mało emocjonujące... - Glut - 08-12-2007 SPOJLER Przyznaję rację. Boss jest zbyt mało poschizowany jak na tą grę. :) - Dr_Bakier - 08-12-2007 PORTAL SPOJLER mi się boss podobał, głównie dlatego że w ogóle się go nie spodziewałem (jak i całej ucieczki). Walka wyłącznie za pomocą portal guna, mniam. Poza tym wyglądał dosyć sensownie, nowoczesny panel operacyjny superkomputera, do tego wyposażony we własny system ochronny (w końcu to badania nad nowoczesną bronią). Mnie ciekawi czy ma miejsce przed inwazją (Glados wybiła cały personel), po inwazji (pustka związana jest bezpośrednio z inwazją, zresztą budynki na powierzchni też są zdewastowane). Zresztą takich pytań jest więcej, Portal trochę przypomina LOSTa :D - Negrin - 08-12-2007 THE SPOILERS JUST KEEP ON COMIN' Nie, nie, mnie nie o to chodzi, że boss nie wygląda sensownie. Wszystko jest ok, tylko że brakowało takiego finału z wykopem. Oczywiście, że ucieczka to zaskoczenie (wyskok tuż znad płomieni będę długo wspominał), ale potem już nie było żadnego wielkiego fabularno-schizowego wow. No i poza tym boss jest po prostu... łatwy do przejeścia. To też mnie trochę zawiodło, bo kiedy doszedłem do tego wielkiego pomieszczenia, zobaczyłem wielkie coś i zapaliła mi się lampka "to chyba ona", pomyślałem sobie: "O kurde, niedobrze..." ;) A ona okazała się stosunkowo mało groźna jednak :) Anyway, narzekam, a to taka mocna gra. I wciąż sobie zamierzam złożyć Weighted Companion Cube z papieru 8) - Dr_Bakier - 08-12-2007 jeszcze tego nie zrobiłeś? Ja bez swojej nie ruszam się z domu :D - Negrin - 08-12-2007 Ja jestem z tych, co ciągle mają zamiar. Ze wszystkim ;) - Glut - 09-12-2007 Nie wiem gdzie szukać, teraz, ale widziałem cosplayowe fotki ludzi z tekturowymi Cubeami zamiast głów. No comment. :) Tak w ogóle Cube - Cube. Nie macie jakiś skojarzeń z filmem? Ja nie wiem czy powinienem mieć, bo widziałem tylko drugą część. - Negrin - 09-12-2007 Dotychczas nie miałem, ale teraz już mam ;) Trochę - Dr_Bakier - 09-12-2007 Nigdy nie nakręcono drugiej części Cube (ani trzeciej, z podtytułem "zero", czwarta część Obcego też nigdy nie powstała :D ), jest tylko pierwsza. I faktycznie, ma sporo wspólnego z pOrtalem. Postać budzi się w dziwnym miejscu o monotonnym designie, ma styczność z nieznaną powszechnie technologią, im dalej w las tym więcej pułapek, głównym celem jest wydostanie się z obiektu (co może być dokonane tylko poprzez logiczne myślenie). Poza tym obie produkcje wyglądają raczej niepozornie i ich siła tkwi w nowatorskim pomyśle. Powiedziałbym że pOrtalowi cholernie blisko do CUBE, to się nawet nadaje na artykuł :D SPOILER A właśnie, skąd wiadomo ze główna postać przeżyła? Bo ostatnie ujęcie: wyssanie jej na powierzchnie, wygląda na dosyć śmiercionośne przeżycie i o ile pamiętam widzimy tylko migawkę z powierzchnią, kamera nie porusza się, postać nie porusza się, czyli nie żyje. - Negrin - 09-12-2007 Jak to skąd? Bo jest ciasto. Rajt? ;) (No i z piosenki w sumie też tak jakby wynika...). Swoją drogą a propos piosenki: autor jednego z najlepszych komiksów gamerskich w sieci, VGCats, zrobił właśnie niedawno klip do "Still Alive": KLIK - Glut - 09-12-2007 SPOJLERY PORTAL Dla mnie również postać jest ewidentnie martwa. A piosenka sugeruje że 'while your dying ill be still alive', chyba tylko. :) Myślę że program/maszyna, która zwariowała to w sztuce dosyć niewykorzystany motyw. Z przyzwoitych użyć kojarzę tylko pociąg z Mrocznej Wieży. - Dr_Bakier - 09-12-2007 Ja bym dodał jeszcze HAL-9000 z odysei kosmicznej i sztuczną inteligencję w system shocku. Ciekawe czy wydając trzeci, ostatni z epizodów HL Valve wyda także taką pudełkową kompilacje (w której oczywiście znajdzie się pOrtal 2). Zresztą gdzieś czytałem że portalgun ma pełnić istotną rolę w trzecim epizodzie ale jako że 1 i 2 nie skończyłem w obawie przed spojlerami nie wczytywałem się za bardzo. - Negrin - 11-12-2007 Macie za dużo czasu? Zajrzyjcie na: http://www.kongregate.com?referrer=Negrin Że niby stornka z grami flashowymi jak każda inna? Nie do końca. Załóżcie sobie konto i zbierajcie achievements -- wciąga jak jasna cholera. Ostrzegam: wasza produktywność na tym ucierpi :P (Btw, powyższego linka podaję w takiej właśnie formie czysto interesownie: dostanę za to punkty ;] ). - Mefisto - 17-01-2008 banalna zgadywanka - tylko jednego mi się nie udało obczaić http://www.empireonline.com/features/seeingdoubles/default.asp?NID=21760 |