Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


- Snuffer - 22-11-2007

mefi, podziel się na privie żeby zabawy innym nie psuć :D proszę :oops: :P


- Mierzwiak - 22-11-2007

Czy zabawa nie polega na tym że takie rzeczy rozwiązuje się samemu?

PS. Fajna ta gra z M&M :)


- Snuffer - 23-11-2007

polega mierzwiak. Ale wtedy stanąłem w martwym punkcie :)


- Glut - 07-12-2007

Właśnie przeszedłem PORTAL. Czuję się zaszokowany. Geniuszom z Valve stawiam ołtarzyk w postaci Avatara. Dla tych, którzy myślą że te wszystkie białe pokoje, które widzieli na trailerach, są wszystkim co PORTAL ma do zaoferowania mam wiadomość: Mylicie się. :)


The cake is a lie!


- Dr_Bakier - 08-12-2007

the cake is great, ale jednak trochę zbyt krótki ten pOrtal, właściwie początkowe 2/3 gry to jeden wielki tutorial, dopiero ostatnie misje są jako takim wyzwaniem. Dobrze że dołożyli bonusowe trudniejsze, ale to nie to samo. Btw, nie wiem czy wiesz ale istnieje modyfikacja dzięki której można z portalgunem szaleć w HL:episode 1 i 2 , mniam :D


- Glut - 08-12-2007

Wiem. :) Oczywiście że Portal jest krótki, jest częścią Orange Boxu, który zawiera: HL2, HL2: EO, HL2: ET, TF2 i Portal właśnie. To bardziej smaczek i dodatek niż produkt nadający się do samodzielnej dystrybucji. Nie zmienia to jednakże faktu że wciąż jest genialny. :)


- Negrin - 08-12-2007

I'm making a note here: GREAT SUCCESS :P

A ja uważam, że Portal ma długość idealną -- w każdym razie między innymi dzięki temu jest tak wyjątkową grą. Bo to niby w ogóle bonus, ale za to jaki. Valve się pewnie samo nie spodziewało, że tak szybko takim kultem obrośnie :) Swoją drogą gdyby takiemu samemu gameplay'owi nie towarzyszyło to świetne poczucie humoru, nie byłoby chyba aż takiej wariacji :)



SPOILER



Mnie tylko _troszeczkę_ rozczarowało zakończenie. Poznawszy absolutnie zeschizowaną GLaDOS przez te dwie godziny z hakiem, obiecywałem sobie po spotkaniu z nią bardzo dużo, a okazało się raczej proste i w sumie dość mało emocjonujące...


- Glut - 08-12-2007

SPOJLER

Przyznaję rację. Boss jest zbyt mało poschizowany jak na tą grę. :)


- Dr_Bakier - 08-12-2007

PORTAL SPOJLER
mi się boss podobał, głównie dlatego że w ogóle się go nie spodziewałem (jak i całej ucieczki). Walka wyłącznie za pomocą portal guna, mniam. Poza tym wyglądał dosyć sensownie, nowoczesny panel operacyjny superkomputera, do tego wyposażony we własny system ochronny (w końcu to badania nad nowoczesną bronią).

Mnie ciekawi czy ma miejsce przed inwazją (Glados wybiła cały personel), po inwazji (pustka związana jest bezpośrednio z inwazją, zresztą budynki na powierzchni też są zdewastowane). Zresztą takich pytań jest więcej, Portal trochę przypomina LOSTa :D


- Negrin - 08-12-2007

THE SPOILERS JUST KEEP ON COMIN'

Nie, nie, mnie nie o to chodzi, że boss nie wygląda sensownie. Wszystko jest ok, tylko że brakowało takiego finału z wykopem. Oczywiście, że ucieczka to zaskoczenie (wyskok tuż znad płomieni będę długo wspominał), ale potem już nie było żadnego wielkiego fabularno-schizowego wow. No i poza tym boss jest po prostu... łatwy do przejeścia. To też mnie trochę zawiodło, bo kiedy doszedłem do tego wielkiego pomieszczenia, zobaczyłem wielkie coś i zapaliła mi się lampka "to chyba ona", pomyślałem sobie: "O kurde, niedobrze..." ;) A ona okazała się stosunkowo mało groźna jednak :)

Anyway, narzekam, a to taka mocna gra. I wciąż sobie zamierzam złożyć Weighted Companion Cube z papieru 8)


- Dr_Bakier - 08-12-2007

jeszcze tego nie zrobiłeś? Ja bez swojej nie ruszam się z domu :D


- Negrin - 08-12-2007

Ja jestem z tych, co ciągle mają zamiar. Ze wszystkim ;)


- Glut - 09-12-2007

Nie wiem gdzie szukać, teraz, ale widziałem cosplayowe fotki ludzi z tekturowymi Cubeami zamiast głów. No comment. :)

Tak w ogóle Cube - Cube. Nie macie jakiś skojarzeń z filmem? Ja nie wiem czy powinienem mieć, bo widziałem tylko drugą część.


- Negrin - 09-12-2007

Dotychczas nie miałem, ale teraz już mam ;) Trochę


- Dr_Bakier - 09-12-2007

Nigdy nie nakręcono drugiej części Cube (ani trzeciej, z podtytułem "zero", czwarta część Obcego też nigdy nie powstała :D ), jest tylko pierwsza. I faktycznie, ma sporo wspólnego z pOrtalem. Postać budzi się w dziwnym miejscu o monotonnym designie, ma styczność z nieznaną powszechnie technologią, im dalej w las tym więcej pułapek, głównym celem jest wydostanie się z obiektu (co może być dokonane tylko poprzez logiczne myślenie). Poza tym obie produkcje wyglądają raczej niepozornie i ich siła tkwi w nowatorskim pomyśle. Powiedziałbym że pOrtalowi cholernie blisko do CUBE, to się nawet nadaje na artykuł :D
SPOILER
A właśnie, skąd wiadomo ze główna postać przeżyła? Bo ostatnie ujęcie: wyssanie jej na powierzchnie, wygląda na dosyć śmiercionośne przeżycie i o ile pamiętam widzimy tylko migawkę z powierzchnią, kamera nie porusza się, postać nie porusza się, czyli nie żyje.


- Negrin - 09-12-2007

Jak to skąd? Bo jest ciasto. Rajt? ;)

(No i z piosenki w sumie też tak jakby wynika...).

Swoją drogą a propos piosenki: autor jednego z najlepszych komiksów gamerskich w sieci, VGCats, zrobił właśnie niedawno klip do "Still Alive": KLIK


- Glut - 09-12-2007

SPOJLERY PORTAL

Dla mnie również postać jest ewidentnie martwa. A piosenka sugeruje że 'while your dying ill be still alive', chyba tylko. :)

Myślę że program/maszyna, która zwariowała to w sztuce dosyć niewykorzystany motyw. Z przyzwoitych użyć kojarzę tylko pociąg z Mrocznej Wieży.


- Dr_Bakier - 09-12-2007

Ja bym dodał jeszcze HAL-9000 z odysei kosmicznej i sztuczną inteligencję w system shocku. Ciekawe czy wydając trzeci, ostatni z epizodów HL Valve wyda także taką pudełkową kompilacje (w której oczywiście znajdzie się pOrtal 2). Zresztą gdzieś czytałem że portalgun ma pełnić istotną rolę w trzecim epizodzie ale jako że 1 i 2 nie skończyłem w obawie przed spojlerami nie wczytywałem się za bardzo.


- Negrin - 11-12-2007

Macie za dużo czasu? Zajrzyjcie na:

http://www.kongregate.com?referrer=Negrin

Że niby stornka z grami flashowymi jak każda inna? Nie do końca. Załóżcie sobie konto i zbierajcie achievements -- wciąga jak jasna cholera. Ostrzegam: wasza produktywność na tym ucierpi :P

(Btw, powyższego linka podaję w takiej właśnie formie czysto interesownie: dostanę za to punkty ;] ).


- Mefisto - 17-01-2008

banalna zgadywanka - tylko jednego mi się nie udało obczaić
http://www.empireonline.com/features/seeingdoubles/default.asp?NID=21760