Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Galadh - 06-04-2012

Promocji świątecznych, jak można było się spodziewać, jest w sumie sporo.

Origin - SWTOR -80 zł, kilka nowych tytułów -30%
Amazon.com - od cholery przecenionych gier, w tym DA Ultimate Edition + DAII za 10 dolarów (można wrzucić na Origin), czy nowsze Red Faction na Steam za piątaka. Promocja trwa do 15 IV. Nawet dali LA Noire za grosze, ale niestety podobnie jak spora część jest ograniczona regionalnie (US only)
GOG.com - -50% na wszystkie gry spod znaku Might&Magic
Empik - -20 zł na EA Classic, ale nie polecam, na gram.pl choćby można zdobyć taniej.

Ciekawość, czy Steam coś zaproponuje od siebie... Suchar z ich forum mówi, że może przecenią Left 4 Dead...


RE: Gry - military - 06-04-2012

http://www.avpgalaxy.net/2012/04/05/aliens-colonial-marines-previews-roundup/

Boooooring. To już oficjalne: Obcy to marka zajechana na śmierć. Mam wrażenie, jakbym grał w tę grę pięćdziesiąt razy, choć jeszcze nie wyszła. Zostawcie już alienów. Naprawdę, każdy nowy produkt, do którego ich doczepiono, wyrządza krzywdę tej zacnej marce.


RE: Gry - Proteus - 10-04-2012

Pierwszy concept art z Wasteland 2

[Obrazek: Wasteland2_Concept01_Version05_120406_AW1.jpg]

Crov, dorzuciłeś się już do Kickstartera? ;)


RE: Gry - Indeksiarz - 10-04-2012

(06-04-2012, 15:58)military napisał(a): http://www.avpgalaxy.net/2012/04/05/aliens-colonial-marines-previews-roundup/

Boooooring. To już oficjalne: Obcy to marka zajechana na śmierć. Mam wrażenie, jakbym grał w tę grę pięćdziesiąt razy, choć jeszcze nie wyszła. Zostawcie już alienów. Naprawdę, każdy nowy produkt, do którego ich doczepiono, wyrządza krzywdę tej zacnej marce.

Mylisz się i to srogo, wystarczy poczytać temat o ich konferencji na Pax East. Buda A:Cm był najbardziej obleganą. Goście naprawdę robią użytek z feedbacku który dostają od fanów. Jasne fabuła może nie zachwyca, ale sam fakt przedarcia się przez kolonię hedleys hope w kampani co-op niszczy obiekty.




RE: Gry - Anielski_Pyl - 10-04-2012

Batman: Arkham City - na tę chwilę, jest to dla mnie najlepsza gra na świecie, a przeto i najlepsza w tej generacji. Fabuła, która stanowi wielką i "epiczną" zabawę w tym uniwersum, to jedna z najlepszych historii o Batmanie, biorąc pod uwagę wszystkie media. Strange jest genialny, Joker podobnie, a dwaj "ukryci" główni krętacze rozwalają system (szczególnie niemal metafizyczna walka z tym pierwszym mniej więcej w środku gry - kto grał, ten wie). Główny wątek jest bardzo zróżnicowany gameplayowo, klimatycznie i świetnie zazębiony ze scenariuszem. Side-questy zaliczam do najciekawszych, z jakimi się spotkałem - może szukanie beczek z Tytanem dla Bane'a nie jest szczytem pomysłowości, tak konkluzja tej misji zapewnia machę radochy. A to i tak przystawka przed polowaniem na Złodzieja Tożsamości ściągającego twarz z ofiar, wieloetapowe śledztwo w sprawie Deadshota czy poszukiwania Azraela. A to i tak ledwie 1/3 dodatkowych atrakcji! Po prostu moc! Przemieszczanie się po dopracowanym do szaleństwa Arkham City jest mega przyjemne, walka wręcz bardzo rajcująca i niepozbawiona głębi, natomiast satysfakcja ze stealthu (mnóstwo możliwości) jest bezcenna. Dystrykt Arkham City po prostu żyje - dialogi popaprańców na ulicach, kamery, helikoptery z raportami, efekt naszych działań widoczny wśród społeczności AC, audycje prof. Strange'a - głowa mała. Starcia z bossami to jedyny chyba słabszy element poprzedniego Batmana, tutaj zaś Rocksteady dowalili do pieca - nie mogę za dużo zdradzić, wolno mi jednak wspomnieć o wiadomej z trailerów konfrontacji z Mr Freezem - gość uczy się naszych ruchów po każdym ciosie, w dodatku musimy grać z zaskoczenia - klimat przepotężny. Grafa to ostatnie soki z silnika Unreal Engine 3, która w połączeniu z KILLERSKIM art-designem (miasto, postaci) usadawia pod względem oprawy nowego Gacka na 1. miejscu wśród gier multiplatformowych. Na koniec o muzie - posłuchajcie Main Theme i wyobraźcie sobie zmasowany atak rakietami na AC liczony w czasie rzeczywistym - znów mnie ciary przeszły. 10 / 10

Niezainteresowani... muszą zagrać. Choćby po to, by dowiedzieć się czym jest i jak wygląda przyszykowana przez Hugo Strange'a Procedura 10 :)


RE: Gry - Albertino - 10-04-2012

Remake Larry'ego miał być finansowany z innego źródła, ale trafił w końcu na kickstartera: http://www.kickstarter.com/projects/leisuresuitlarry/make-leisure-suit-larry-come-again?ref=spotlight

Swoją drogą dziwne, że potrzebują aż 500tys na remake gry.

Poza tym ostatnie dwie interesujące zbiórki to: Shadowrun Returns (turowe RPG w 2D) oraz nowe projekty autorki Gabriel Knighta.

Nie wiadomo co z tego wszystkiego wyniknie, ale chyba możemy już śmiało mówić o rewolucji na rynku wydawniczym.


RE: Gry - Gal Anonim - 10-04-2012

Dziwne? 500 tysiecy to raczej nie tak dużo, bo wszystko robią od podstaw i własciwie tylko scenariusz mają gotowy. Tim Schaffer potrzebował 400 tysięcy, ale początkowo jego ekipa to miały byc 3 osoby, a do tego mieli gotowy silnik.


RE: Gry - Mierzwiak - 10-04-2012

(10-04-2012, 12:21)Anielski_Pyl napisał(a): Strange jest genialny, Joker podobnie, a dwaj "ukryci" główni krętacze rozwalają system
Na to kim jest jeden z nich niestety natknąłem się ostatnio przypadkiem i tym samym moje zainteresowanie tą grą z poziomu przekraczającego wszelkie normy wzrosło jeszcze bardziej :) Ale będę cierpliwy i poczekam na edycję GOTY bo chcę mieć wszystkie DLCki.




RE: Gry - Anielski_Pyl - 10-04-2012

Cytat:Ale będę cierpliwy i poczekam na edycję GOTY bo chcę mieć wszystkie DLCki

Ja z wielkim bólem serca nie mogłem zostawić Arkham City na półce, ale kiedy wyjdzie dopasiona edycja, to na bank zakupię. Bo te DLC to nie byle gówno - Catwoman, Nightwing, Robin, Harley Quinn - kampania każdą z tych postaci łącznie daje więcej czasu gry niż większość innych hitów w singlu :)


RE: Gry - Mierzwiak - 10-04-2012

Poza tym przypomnienie sobie Arkham Asylum uświadomiło mi, że razem z tym co zrobił Burton, zwłaszcza w Batman Returns, ta gra prezentuje moją ulubioną Bat-konwencję i z całym szacunkiem dla Nolana, ale może sobie wsadzić ten swój pseudorealizm. Kiedy zobaczymy film z 4-metrowym Killer Crociem? :)


RE: Gry - Anielski_Pyl - 10-04-2012

Kiedy ochłonąłem po zakończeniu wątku fabularnego (bo gramy także po nim), pierwsze co pomyślałem sobie po historii z AC, to: Nolan, z czym k. do ludzi? xD


RE: Gry - wujo444 - 10-04-2012

(10-04-2012, 14:18)Anielski_Pyl napisał(a): Ja z wielkim bólem serca nie mogłem zostawić Arkham City na półce, ale kiedy wyjdzie dopasiona edycja, to na bank zakupię. Bo te DLC to nie byle gówno - Catwoman, Nightwing, Robin, Harley Quinn - kampania każdą z tych postaci łącznie daje więcej czasu gry niż większość innych hitów w singlu :)
Jeszcze jeden dodatek, i DLC będą dłuższe niż kampania główna Gacka ;) Zajmuje on raptem 7-8 godzin...




RE: Gry - Anielski_Pyl - 10-04-2012

Cytat:Jeszcze jeden dodatek, i DLC będą dłuższe niż kampania główna Gacka ;) Zajmuje on raptem 7-8 godzin...

To chyba lecisz na speedzie z misji do misji, wszystko inne mając w dupie. Ale po drodze, nawet przypadkiem, odnajduje się tyle rzeczy, że nie potrafiłem cisnąć tylko za głównym wątkiem.


RE: Gry - wujo444 - 10-04-2012

Ciężko to momentami odróżnić. Po prostu leciałem za tym, co miałem, i po paru godzinach ze zdziwieniem stwierdziłem, że jestem po 2/3 głównego wątku, i wypada się poszlajać po mieście.


RE: Gry - Anielski_Pyl - 10-04-2012

Po genialnym Arkham City, ograłem L.A. Noire, z którym wiązałem duże nadzieje. Wyszedł trochę klops...

- gra jest nuuuuuuuuudna przez swoją prymitywną mechanikę monotonnie rąbaną non-stop;
- przesłuchania są pełne błędów logicznych i niezrozumiałych sytuacji, które raz pomagają, a raz szkodzą;
- jest nieprawdopodobnie przewidywalna. Badanko miejsca zbrodni -> wizyta w barze -> telefon po adres -> adres na najwyższym piętrze, co skutkuje bieganiną po dachach;
- na wyjściowych ustawieniach gra przechodzi się sama - często dosłownie;
- free-roaming wrzucony w późnej fazie developingu, stąd takie kuriozum jak jazda autem, którym można zdewastować pół miasta. Jako policjant... :);
- rwana narracja;
- słabe puenty w większości spraw. Przy padzie trzymała mnie tożsamość mordercy Czarnej Dalii. I co? I wiem, że tożsamość mordercy w Dziewczynie z tatuażem to przy tym szczytowe osiągnięcie;

Żeby nie było - design, przywiązanie do szczegółów, twarze, klimat i kilka śledztw zdecydowanie dają radę, L.A. Noire jest niestety napakowane ogromną ilością błędów, sztucznych ścian, a minimalna swoboda przy każdej głupiej czynności w czasie śledztwa nie istnieje. Ktoś tu ładnie wykorzystał skojarzenie z GTA w latach 40., robiąc większości krytyków (88% na GR) i graczom (na szczęście jest silna opozycja) wodę z mózgów.
R*, nieładnie...

- 6 / 10

P.S. "L.A." poszło na allegro po zamknięciu sprawy Czarnej Dalii. Masochistą nie jestem.


RE: Gry - Wawrzyniec - 10-04-2012

Ja się chyba za bardzo nastawiłem na totalne czochranie moszny i doznanie czegoś nowego podczas grania w AC. Obcuje się z nim naprawdę świetnie, rozgrywka pod względem długości (nie potrzeba wiele czasu na przebrnięcie przez wątek główny) jest dokładnie taka, jaką lubię, wszystkiego jest więcej, ale... Pisałem już, że gra w mojej opinii nie zasługuje na te wszystkie gry roku (i podtrzymuję zdanie), a to ze względu na obecność Arkham Asylum. "Jedynka" była dla mnie prawdziwym strzałem w mordę. Dwójka to "tylko" rozwinięcie formuły, niczego naprawdę nowego człowiek tutaj nie uświadczy. Poza tym mam wrażenie, że walki z bossami w poprzedniej części jednak były bardziej stonowane, a przez to lepsze. O ile wspomniany Freeze, to faktycznie absolutnie najwyższa półka batmanowych bossów, to już taki
No i ten cały protokoł 10...
Ogólnie obok Arkham "dopasione DLC" City przejść obojętnie nie wolno, ale przypisywanie mu zasług AA uważam za błąd.


RE: Gry - Anielski_Pyl - 10-04-2012

Cytat:Ogólnie obok Arkham "dopasione DLC" City przejść obojętnie nie wolno, ale przypisywanie mu zasług AA uważam za błąd.

Podkreślone to bzdura :) AA było świetne - to po raz. AC nie jest rozwojowe?! Częściowo otwarty świat, w którym na szczęście nie ratujemy na telefon dam z opresji w co drugiej misji, tylko oddano nam mnóstwo bardzo ciekawych misji? Scenariusz, który zmiata historyjkę AA jednym pierdnięciem? System kontr i walki wręcz został ponadto bardzo usprawniony, podobnie jak przemieszczanie się. Nie ma o czym dyskutować w tej kwestii.

Cytat:Poza tym mam wrażenie, że walki z bossami w poprzedniej części jednak były bardziej stonowane, a przez to lepsze.

To już jest bzdura do sześcianu. Ilościowo i gameplayowo AC zmiata pod tym względem "jedynkę".


RE: Gry - Mierzwiak - 10-04-2012

Może źle zrozumiałem post Wawrzyńca, ale czy ja tam widzę narzekanie, że Arkham City to świetna gra? Ktoś tu chyba jest za bardzo rozpieszczony, zastanawiam się tylko przez jakie gry/dewelopera :)


RE: Gry - Anielski_Pyl - 10-04-2012

Cytat:Ktoś tu chyba jest za bardzo rozpieszczony, zastanawiam się tylko przez jakie gry/dewelopera :)

Dokładnie to samo miałem mu napisać :)


RE: Gry - Wawrzyniec - 10-04-2012

Cytat:AC nie jest rozwojowe?!

Pozwól, że zacytuję siebie sprzed Twojej wypowiedzi: "Dwójka to "tylko" rozwinięcie formuły". Częściowo otwarty świat był w jedynce (latam, gdzie chcę, odkrywam znajdźki itd.). Dodatkowe misje z kontynuacji mnie trochę zawiodły - polegają głównie na lataniu z miejsca na miejsce, skanowaniu obszaru, a wszystko kończy się krótką walką z bossem, albo słabym przerywnikiem. Scenariusz jest lepszy, zgoda (pomimo że protokół 10 to zawód). Walka itd. usprawnione, dodano nowe, fajne rzeczy, wszystko się zgadza, ale o czymś naprawdę nowym nie ma mowy. Wszystko wygląda zbyt podobnie, polega na tych samych mechanizmach, a to, że od czasu do czasu zobaczę jakąś inną animację nie oznacza jakiejś rewolucji (na którą miałem nadzieję). Tak naprawdę jedyną rzecz, którą bardzo usprawniono, i która pozwoliła mi poczuć że gram w sequel, to zdobywanie znaków pozostawionych przez Riddlera i jego misje. Tutaj twórcy pozamiatali.