![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - Galadh - 06-04-2012 Promocji świątecznych, jak można było się spodziewać, jest w sumie sporo. Origin - SWTOR -80 zł, kilka nowych tytułów -30% Amazon.com - od cholery przecenionych gier, w tym DA Ultimate Edition + DAII za 10 dolarów (można wrzucić na Origin), czy nowsze Red Faction na Steam za piątaka. Promocja trwa do 15 IV. Nawet dali LA Noire za grosze, ale niestety podobnie jak spora część jest ograniczona regionalnie (US only) GOG.com - -50% na wszystkie gry spod znaku Might&Magic Empik - -20 zł na EA Classic, ale nie polecam, na gram.pl choćby można zdobyć taniej. Ciekawość, czy Steam coś zaproponuje od siebie... Suchar z ich forum mówi, że może przecenią Left 4 Dead... RE: Gry - military - 06-04-2012 http://www.avpgalaxy.net/2012/04/05/aliens-colonial-marines-previews-roundup/ Boooooring. To już oficjalne: Obcy to marka zajechana na śmierć. Mam wrażenie, jakbym grał w tę grę pięćdziesiąt razy, choć jeszcze nie wyszła. Zostawcie już alienów. Naprawdę, każdy nowy produkt, do którego ich doczepiono, wyrządza krzywdę tej zacnej marce. RE: Gry - Proteus - 10-04-2012 Pierwszy concept art z Wasteland 2 ![]() Crov, dorzuciłeś się już do Kickstartera? ;) RE: Gry - Indeksiarz - 10-04-2012 (06-04-2012, 15:58)military napisał(a): http://www.avpgalaxy.net/2012/04/05/aliens-colonial-marines-previews-roundup/ Mylisz się i to srogo, wystarczy poczytać temat o ich konferencji na Pax East. Buda A:Cm był najbardziej obleganą. Goście naprawdę robią użytek z feedbacku który dostają od fanów. Jasne fabuła może nie zachwyca, ale sam fakt przedarcia się przez kolonię hedleys hope w kampani co-op niszczy obiekty. RE: Gry - Anielski_Pyl - 10-04-2012 Batman: Arkham City - na tę chwilę, jest to dla mnie najlepsza gra na świecie, a przeto i najlepsza w tej generacji. Fabuła, która stanowi wielką i "epiczną" zabawę w tym uniwersum, to jedna z najlepszych historii o Batmanie, biorąc pod uwagę wszystkie media. Strange jest genialny, Joker podobnie, a dwaj "ukryci" główni krętacze rozwalają system (szczególnie niemal metafizyczna walka z tym pierwszym mniej więcej w środku gry - kto grał, ten wie). Główny wątek jest bardzo zróżnicowany gameplayowo, klimatycznie i świetnie zazębiony ze scenariuszem. Side-questy zaliczam do najciekawszych, z jakimi się spotkałem - może szukanie beczek z Tytanem dla Bane'a nie jest szczytem pomysłowości, tak konkluzja tej misji zapewnia machę radochy. A to i tak przystawka przed polowaniem na Złodzieja Tożsamości ściągającego twarz z ofiar, wieloetapowe śledztwo w sprawie Deadshota czy poszukiwania Azraela. A to i tak ledwie 1/3 dodatkowych atrakcji! Po prostu moc! Przemieszczanie się po dopracowanym do szaleństwa Arkham City jest mega przyjemne, walka wręcz bardzo rajcująca i niepozbawiona głębi, natomiast satysfakcja ze stealthu (mnóstwo możliwości) jest bezcenna. Dystrykt Arkham City po prostu żyje - dialogi popaprańców na ulicach, kamery, helikoptery z raportami, efekt naszych działań widoczny wśród społeczności AC, audycje prof. Strange'a - głowa mała. Starcia z bossami to jedyny chyba słabszy element poprzedniego Batmana, tutaj zaś Rocksteady dowalili do pieca - nie mogę za dużo zdradzić, wolno mi jednak wspomnieć o wiadomej z trailerów konfrontacji z Mr Freezem - gość uczy się naszych ruchów po każdym ciosie, w dodatku musimy grać z zaskoczenia - klimat przepotężny. Grafa to ostatnie soki z silnika Unreal Engine 3, która w połączeniu z KILLERSKIM art-designem (miasto, postaci) usadawia pod względem oprawy nowego Gacka na 1. miejscu wśród gier multiplatformowych. Na koniec o muzie - posłuchajcie Main Theme i wyobraźcie sobie zmasowany atak rakietami na AC liczony w czasie rzeczywistym - znów mnie ciary przeszły. 10 / 10 Niezainteresowani... muszą zagrać. Choćby po to, by dowiedzieć się czym jest i jak wygląda przyszykowana przez Hugo Strange'a Procedura 10 :) RE: Gry - Albertino - 10-04-2012 Remake Larry'ego miał być finansowany z innego źródła, ale trafił w końcu na kickstartera: http://www.kickstarter.com/projects/leisuresuitlarry/make-leisure-suit-larry-come-again?ref=spotlight Swoją drogą dziwne, że potrzebują aż 500tys na remake gry. Poza tym ostatnie dwie interesujące zbiórki to: Shadowrun Returns (turowe RPG w 2D) oraz nowe projekty autorki Gabriel Knighta. Nie wiadomo co z tego wszystkiego wyniknie, ale chyba możemy już śmiało mówić o rewolucji na rynku wydawniczym. RE: Gry - Gal Anonim - 10-04-2012 Dziwne? 500 tysiecy to raczej nie tak dużo, bo wszystko robią od podstaw i własciwie tylko scenariusz mają gotowy. Tim Schaffer potrzebował 400 tysięcy, ale początkowo jego ekipa to miały byc 3 osoby, a do tego mieli gotowy silnik. RE: Gry - Mierzwiak - 10-04-2012 (10-04-2012, 12:21)Anielski_Pyl napisał(a): Strange jest genialny, Joker podobnie, a dwaj "ukryci" główni krętacze rozwalają systemNa to kim jest jeden z nich niestety natknąłem się ostatnio przypadkiem i tym samym moje zainteresowanie tą grą z poziomu przekraczającego wszelkie normy wzrosło jeszcze bardziej :) Ale będę cierpliwy i poczekam na edycję GOTY bo chcę mieć wszystkie DLCki. RE: Gry - Anielski_Pyl - 10-04-2012 Cytat:Ale będę cierpliwy i poczekam na edycję GOTY bo chcę mieć wszystkie DLCki Ja z wielkim bólem serca nie mogłem zostawić Arkham City na półce, ale kiedy wyjdzie dopasiona edycja, to na bank zakupię. Bo te DLC to nie byle gówno - Catwoman, Nightwing, Robin, Harley Quinn - kampania każdą z tych postaci łącznie daje więcej czasu gry niż większość innych hitów w singlu :) RE: Gry - Mierzwiak - 10-04-2012 Poza tym przypomnienie sobie Arkham Asylum uświadomiło mi, że razem z tym co zrobił Burton, zwłaszcza w Batman Returns, ta gra prezentuje moją ulubioną Bat-konwencję i z całym szacunkiem dla Nolana, ale może sobie wsadzić ten swój pseudorealizm. Kiedy zobaczymy film z 4-metrowym Killer Crociem? :) RE: Gry - Anielski_Pyl - 10-04-2012 Kiedy ochłonąłem po zakończeniu wątku fabularnego (bo gramy także po nim), pierwsze co pomyślałem sobie po historii z AC, to: Nolan, z czym k. do ludzi? xD RE: Gry - wujo444 - 10-04-2012 (10-04-2012, 14:18)Anielski_Pyl napisał(a): Ja z wielkim bólem serca nie mogłem zostawić Arkham City na półce, ale kiedy wyjdzie dopasiona edycja, to na bank zakupię. Bo te DLC to nie byle gówno - Catwoman, Nightwing, Robin, Harley Quinn - kampania każdą z tych postaci łącznie daje więcej czasu gry niż większość innych hitów w singlu :)Jeszcze jeden dodatek, i DLC będą dłuższe niż kampania główna Gacka ;) Zajmuje on raptem 7-8 godzin... RE: Gry - Anielski_Pyl - 10-04-2012 Cytat:Jeszcze jeden dodatek, i DLC będą dłuższe niż kampania główna Gacka ;) Zajmuje on raptem 7-8 godzin... To chyba lecisz na speedzie z misji do misji, wszystko inne mając w dupie. Ale po drodze, nawet przypadkiem, odnajduje się tyle rzeczy, że nie potrafiłem cisnąć tylko za głównym wątkiem. RE: Gry - wujo444 - 10-04-2012 Ciężko to momentami odróżnić. Po prostu leciałem za tym, co miałem, i po paru godzinach ze zdziwieniem stwierdziłem, że jestem po 2/3 głównego wątku, i wypada się poszlajać po mieście. RE: Gry - Anielski_Pyl - 10-04-2012 Po genialnym Arkham City, ograłem L.A. Noire, z którym wiązałem duże nadzieje. Wyszedł trochę klops... - gra jest nuuuuuuuuudna przez swoją prymitywną mechanikę monotonnie rąbaną non-stop; - przesłuchania są pełne błędów logicznych i niezrozumiałych sytuacji, które raz pomagają, a raz szkodzą; - jest nieprawdopodobnie przewidywalna. Badanko miejsca zbrodni -> wizyta w barze -> telefon po adres -> adres na najwyższym piętrze, co skutkuje bieganiną po dachach; - na wyjściowych ustawieniach gra przechodzi się sama - często dosłownie; - free-roaming wrzucony w późnej fazie developingu, stąd takie kuriozum jak jazda autem, którym można zdewastować pół miasta. Jako policjant... :); - rwana narracja; - słabe puenty w większości spraw. Przy padzie trzymała mnie tożsamość mordercy Czarnej Dalii. I co? I wiem, że tożsamość mordercy w Dziewczynie z tatuażem to przy tym szczytowe osiągnięcie; Żeby nie było - design, przywiązanie do szczegółów, twarze, klimat i kilka śledztw zdecydowanie dają radę, L.A. Noire jest niestety napakowane ogromną ilością błędów, sztucznych ścian, a minimalna swoboda przy każdej głupiej czynności w czasie śledztwa nie istnieje. Ktoś tu ładnie wykorzystał skojarzenie z GTA w latach 40., robiąc większości krytyków (88% na GR) i graczom (na szczęście jest silna opozycja) wodę z mózgów. R*, nieładnie... - 6 / 10 P.S. "L.A." poszło na allegro po zamknięciu sprawy Czarnej Dalii. Masochistą nie jestem. RE: Gry - Wawrzyniec - 10-04-2012 Ja się chyba za bardzo nastawiłem na totalne czochranie moszny i doznanie czegoś nowego podczas grania w AC. Obcuje się z nim naprawdę świetnie, rozgrywka pod względem długości (nie potrzeba wiele czasu na przebrnięcie przez wątek główny) jest dokładnie taka, jaką lubię, wszystkiego jest więcej, ale... Pisałem już, że gra w mojej opinii nie zasługuje na te wszystkie gry roku (i podtrzymuję zdanie), a to ze względu na obecność Arkham Asylum. "Jedynka" była dla mnie prawdziwym strzałem w mordę. Dwójka to "tylko" rozwinięcie formuły, niczego naprawdę nowego człowiek tutaj nie uświadczy. Poza tym mam wrażenie, że walki z bossami w poprzedniej części jednak były bardziej stonowane, a przez to lepsze. O ile wspomniany Freeze, to faktycznie absolutnie najwyższa półka batmanowych bossów, to już taki No i ten cały protokoł 10... Ogólnie obok Arkham "dopasione DLC" City przejść obojętnie nie wolno, ale przypisywanie mu zasług AA uważam za błąd. RE: Gry - Anielski_Pyl - 10-04-2012 Cytat:Ogólnie obok Arkham "dopasione DLC" City przejść obojętnie nie wolno, ale przypisywanie mu zasług AA uważam za błąd. Podkreślone to bzdura :) AA było świetne - to po raz. AC nie jest rozwojowe?! Częściowo otwarty świat, w którym na szczęście nie ratujemy na telefon dam z opresji w co drugiej misji, tylko oddano nam mnóstwo bardzo ciekawych misji? Scenariusz, który zmiata historyjkę AA jednym pierdnięciem? System kontr i walki wręcz został ponadto bardzo usprawniony, podobnie jak przemieszczanie się. Nie ma o czym dyskutować w tej kwestii. Cytat:Poza tym mam wrażenie, że walki z bossami w poprzedniej części jednak były bardziej stonowane, a przez to lepsze. To już jest bzdura do sześcianu. Ilościowo i gameplayowo AC zmiata pod tym względem "jedynkę". RE: Gry - Mierzwiak - 10-04-2012 Może źle zrozumiałem post Wawrzyńca, ale czy ja tam widzę narzekanie, że Arkham City to świetna gra? Ktoś tu chyba jest za bardzo rozpieszczony, zastanawiam się tylko przez jakie gry/dewelopera :) RE: Gry - Anielski_Pyl - 10-04-2012 Cytat:Ktoś tu chyba jest za bardzo rozpieszczony, zastanawiam się tylko przez jakie gry/dewelopera :) Dokładnie to samo miałem mu napisać :) RE: Gry - Wawrzyniec - 10-04-2012 Cytat:AC nie jest rozwojowe?! Pozwól, że zacytuję siebie sprzed Twojej wypowiedzi: "Dwójka to "tylko" rozwinięcie formuły". Częściowo otwarty świat był w jedynce (latam, gdzie chcę, odkrywam znajdźki itd.). Dodatkowe misje z kontynuacji mnie trochę zawiodły - polegają głównie na lataniu z miejsca na miejsce, skanowaniu obszaru, a wszystko kończy się krótką walką z bossem, albo słabym przerywnikiem. Scenariusz jest lepszy, zgoda (pomimo że protokół 10 to zawód). Walka itd. usprawnione, dodano nowe, fajne rzeczy, wszystko się zgadza, ale o czymś naprawdę nowym nie ma mowy. Wszystko wygląda zbyt podobnie, polega na tych samych mechanizmach, a to, że od czasu do czasu zobaczę jakąś inną animację nie oznacza jakiejś rewolucji (na którą miałem nadzieję). Tak naprawdę jedyną rzecz, którą bardzo usprawniono, i która pozwoliła mi poczuć że gram w sequel, to zdobywanie znaków pozostawionych przez Riddlera i jego misje. Tutaj twórcy pozamiatali. |