Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - military - 20-04-2012

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Pmr8U79q-ck[/youtube]

To będzie najlepsza gra na XBLA. Pod warunkiem, że da się wyłączyć narratora.


RE: Gry - Proteus - 20-04-2012

Wygląda zacnie. Wydawane przez Microsoft, więc może jest szansa na późniejsza premierę PC?


RE: Gry - Galadh - 20-04-2012

Zdaje się, że Gieferg pogrywał w drugiego Wieśka. Ktoś jeszcze? We wtorek ukazała się Edycja Rozszerzona (debiut na X360, update na PC) i w związku z tym nie mogłem sobie podarować okazji.

Moja trzydniowa przebieżka po grze w wydaniu rozszerzonym dobiegła wczoraj końca. Dobre 27-28h, piąte podejście do gry, trzecie zakończone, dark mode, oczywiście po stronie Roche'a. Szło niemal tak powolnie jak to dziewicze. :) W III akcie zrezygnowałem z questa z Operatorem, a zamiast pancerza Rzeki Tajemnic wybrałem rynsztunek Bratobójcy. Poza tym 100% contentu.

Jeśli chodzi o zalety, to są one aż nazbyt widoczne – podsumowujące rozdziały final-boardy oferują płynniejsze przejście, wreszcie dodano modele zwierząt i wszędzie pełno jest przedstawicieli fauny, podkręcono oprawę audiowizualną i wprowadzono tuziny poprawek. Ale co najważniejsze, w końcu odrestaurowano III akt gry wg pierwotnych zamierzeń, pojawiły się nowe side-questy, które uzupełnią przygody po obu stronach barykady o kolejne kilkadziesiąt minut, a co równie miodne, Loc Muinne zostało odnowione wizualnie, przestrzeń dodatkowo wypełniono, a i dodano czarowne ostępy leśne w okolicy. Oczy cieszy także outro na silniku gry, jak i intro w CGI, ale to drugie wszyscy zdążyli już chyba obejrzeć kilkukrotnie.

Podsumowując, dostaliśmy finalną wersję Wiedźmina 2. Czy tym razem postawiłbym grze pełną ocenę? Nie, z prozaicznych nieco przyczyn. Nadal można trochę zarzucić optymalizacji czy też stabilności (wykopywaniu gracza do Windowsa), ale to oczywiście jest zależne od przeróżnych czynników. Gorzej, że nadal trzeba tracić zbyt dużo czasu na wczytywaniu, ekranach ładowania itd., co jest już dla mnie niezrozumiałe. Poza tym niezmienne pozostały inne zarzuty – pojęcia nie mam, jak Redzi robią to, że potrafią stworzyć tak świetne, pełnokrwiste postacie, a niektóre spośród adaptowanych przenoszą ze średnim skutkiem i odrobinę kaleczą. I parę innych drobnostek tego rodzaju, fabularnych i dotyczących atmosfery, klimatu.

Staram się ocenić grę jak najsprawiedliwiej, bez klapek fanboy'a na oczach i mimo że nie jest to ocena pełna, to jeśli chodzi o frajdę, ilość spędzonych godzin, zdecydowanie jest to jeden z najlepszych tytułów w historii. Pocinając w gry staram się zawsze wszystko wyeksploatować w 100% i niewiele jest tytułów, do których wracam, a jak już wspomniałem, do Wieśka 2 przysiadłem po raz piąty w ciągu roku. Parafrazując pewną panią, polecam gorąco i serdecznie, a zarazem szczerze.

9/10, z małym plusem. To co, Oscar (albo raczej Złota Palma) dla trójeczki? :)


RE: Gry - Mierzwiak - 23-04-2012

Yes! Yes! Yes!

Opłacało się czekać :)


RE: Gry - Turus - 23-04-2012

A już myślałem, że to zapowiedź jakiejś zajebistej gry a tu "tylko" GOTY Batmana


RE: Gry - Gieferg - 23-04-2012

Cytat:Zdaje się, że Gieferg pogrywał w drugiego Wieśka. Ktoś jeszcze? We wtorek ukazała się Edycja Rozszerzona (debiut na X360, update na PC) i w związku z tym nie mogłem sobie podarować okazji.

A ja wciąż walczę z instalacją Edycji Rozszerzonej i kurwicy już przy tym dostaję. Póki co nie udało się zainstalować patcha, udało się za to sprawić by sama gra w ogóle przestała działać.


RE: Gry - military - 23-04-2012

http://polygamia.pl/blogi/antygry/2012/04/duke_kontra_frustracje_recenzentow/1

Wyraziłem swoje zdanie o DNF. I o tym, dlaczego recenzenci jechali po niej jak po łysej kobyle.


RE: Gry - Maciejas - 23-04-2012

Rockstar podało jakiego kompa trzeba mieć by można było zagrać w Max Payne 3 :)

http://www.rockstargames.com/newswire/article/28201/max-payne-3-for-pc-new-screens-and-details-including-system-spec.html


RE: Gry - Turus - 23-04-2012

Nawet nie wiem czy to wysokie wymagania czy nie, bo się nie znam. Ja tam włożę płytkę do konsole i będę po chwili cieszył się grą.


RE: Gry - Gieferg - 24-04-2012

(23-04-2012, 21:14)Gieferg napisał(a):
Cytat:Zdaje się, że Gieferg pogrywał w drugiego Wieśka. Ktoś jeszcze? We wtorek ukazała się Edycja Rozszerzona (debiut na X360, update na PC) i w związku z tym nie mogłem sobie podarować okazji.

A ja wciąż walczę z instalacją Edycji Rozszerzonej i kurwicy już przy tym dostaję. Póki co nie udało się zainstalować patcha, udało się za to sprawić by sama gra w ogóle przestała działać.

Zwycięstwo :) Edycja Rozszerzona gra i buczy. Prolog już za mną.




RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 24-04-2012

(23-04-2012, 21:53)military napisał(a): http://polygamia.pl/blogi/antygry/2012/04/duke_kontra_frustracje_recenzentow/1

Wyraziłem swoje zdanie o DNF. I o tym, dlaczego recenzenci jechali po niej jak po łysej kobyle.

O, military, świetny tekst - ostro poużywałeś sobie na "recenzenckiej braci". Coś czuję, że jesteś spalony w "środowisku" ;-)




RE: Gry - military - 24-04-2012

Wydawało mi się, że bardziej poużywałem sobie na zidiociałych czytelnikach. Poza tym to wpis blogowy. Poza tym "środowisko" nie ma na mnie wpływu - pisanie o grach to tylko moje hobby.:)


RE: Gry - Gal Anonim - 24-04-2012

No, na GameSpocie juz nikt cię nie zatrudni! ;)


RE: Gry - Turus - 24-04-2012

Pierwszy zwiastun Crysis'a 3.



RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 25-04-2012

Batman: Arkham Asylum GOTY za ok. 12 PLN i Arkham City za ~ 51 PLN. Gdyby ktoś jeszcze, tak jak ja nie miał a czekał na okazję, to myślę, że warto rozważyć zakup. Zwłaszcza, że normalnie ww. gry kosztują ok. 60% więcej.


RE: Gry - military - 25-04-2012

Crysis 2 - pograłem ok. 2 godziny i... chcę lubić tę grę. Inwazja kosmitów na Nowy Jork - moje klimaty. Ale jest po prostu SŁABO. Zero przyjemności ze strzelania - zwykle walę do wrogów na drugim końcu placu, przez co mam wrażenie, że strzelam do mrówek. Bronie nie mają kopa (ok, shotgun ma - shotgun jest fajny, ale żeby załatwienie byle trepa zabierało 2-3 strzały z bliska?).

Najgorsze, że grafika jest nieczytelna. Tyle tam naładowali szczegółów, filtrów, cieni, efektów świetlnych, że nie widać przeciwników, przez co czasem kręcę się w miejscu i zastanawiam się, skąd do mnie walą. Jak na superżołnierza jestem też wyjątkowo mało wytrzymały. Nie wydaje mi się, żebym miał wielką przewagę pod względem siły i umiejętności na zwykłymi przeciwnikami. Kosmici natomiast, zamiast być groźnymi, trudnymi przeciwnikami, okazują się kiepsko zaprojektowanymi leszczami, który pomimo superzaawanowania technologicznego chcą walczyć na gołe klaty.

Nie podobają mi się też mapy, tzn. fajnie, że są duże i całkiem otwarte, ale tutaj nic nie staje na przeszkodzie - którędy nie pójdziesz, tak samo łatwo dojdziesz do celu. Zero zagadek, zero zróżnicowania rozgrywki - ot, idź przed siebie i co jakiś czas wciskaj spust. Słabo, bo nudno. Teraz jeszcze bardziej doceniam platformówkę czy zabawę przełącznikami w DNF.

Ogólnie - nie wciągnęło mnie. Nie jest to bardzo zła gra - jest po prostu nijaka. Nie ma własnej duszy, jest nadęta, klimat przejawia w ilościach szczątkowych, a pod względem gameplayu jest zwyczajnie nieangażująca. Może jeszcze się wkręcę, ale czarno to widzę.

4-5/10 po dwóch godzinach gry.

BTW: znowu parę godzin po apokalipsie, a już pół miasta pomazane sprayem, gdzieniegdzie komuny ocalałych wyglądające jakby żyły w ten sposób od 20 lat... Wystarczy że padną dwa strzały, a ludzie już zakładają na siebie szmaty i malują po murach jakieś apokaliptyczne hasła.


RE: Gry - Arahan - 25-04-2012

Wojskowy, kupiłem nówkę DNF za 25 zł, po Twojej rekomendacji. Jak tylko przejdę inFamous 2 (swoją drogą bardzo fajna gra) to biorę się za księcia i mam nadzieję, że się nie zawiodę :) liczę tylko na masę rozrywki i nieskrępowanej strzelanki


RE: Gry - military - 25-04-2012

Nieskrępowana strzelanka to Crysis 2 - tutaj TYLKO strzelasz i jest nudno do porzygu. Na szczęście DNF to coś więcej.:)


RE: Gry - Joe Chip - 26-04-2012

Wygląda na to, że jesteś przekonany do tezy iż Duke Nukem Forever tak naprawdę był FPS-em roku 2011. Albo chociaż w pierwszej trójce.




RE: Gry - military - 26-04-2012

Nie wiem, za mało ograłem FPS-ów z tego roku, żeby wydawać takie wyroki. Na pewno był jedną z bardziej satysfakcjonujących gier, z jakimi się ostatnio zetknąłem.