![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - military - 20-04-2012 [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Pmr8U79q-ck[/youtube] To będzie najlepsza gra na XBLA. Pod warunkiem, że da się wyłączyć narratora. RE: Gry - Proteus - 20-04-2012 Wygląda zacnie. Wydawane przez Microsoft, więc może jest szansa na późniejsza premierę PC? RE: Gry - Galadh - 20-04-2012 Zdaje się, że Gieferg pogrywał w drugiego Wieśka. Ktoś jeszcze? We wtorek ukazała się Edycja Rozszerzona (debiut na X360, update na PC) i w związku z tym nie mogłem sobie podarować okazji. Moja trzydniowa przebieżka po grze w wydaniu rozszerzonym dobiegła wczoraj końca. Dobre 27-28h, piąte podejście do gry, trzecie zakończone, dark mode, oczywiście po stronie Roche'a. Szło niemal tak powolnie jak to dziewicze. :) W III akcie zrezygnowałem z questa z Operatorem, a zamiast pancerza Rzeki Tajemnic wybrałem rynsztunek Bratobójcy. Poza tym 100% contentu. Jeśli chodzi o zalety, to są one aż nazbyt widoczne – podsumowujące rozdziały final-boardy oferują płynniejsze przejście, wreszcie dodano modele zwierząt i wszędzie pełno jest przedstawicieli fauny, podkręcono oprawę audiowizualną i wprowadzono tuziny poprawek. Ale co najważniejsze, w końcu odrestaurowano III akt gry wg pierwotnych zamierzeń, pojawiły się nowe side-questy, które uzupełnią przygody po obu stronach barykady o kolejne kilkadziesiąt minut, a co równie miodne, Loc Muinne zostało odnowione wizualnie, przestrzeń dodatkowo wypełniono, a i dodano czarowne ostępy leśne w okolicy. Oczy cieszy także outro na silniku gry, jak i intro w CGI, ale to drugie wszyscy zdążyli już chyba obejrzeć kilkukrotnie. Podsumowując, dostaliśmy finalną wersję Wiedźmina 2. Czy tym razem postawiłbym grze pełną ocenę? Nie, z prozaicznych nieco przyczyn. Nadal można trochę zarzucić optymalizacji czy też stabilności (wykopywaniu gracza do Windowsa), ale to oczywiście jest zależne od przeróżnych czynników. Gorzej, że nadal trzeba tracić zbyt dużo czasu na wczytywaniu, ekranach ładowania itd., co jest już dla mnie niezrozumiałe. Poza tym niezmienne pozostały inne zarzuty – pojęcia nie mam, jak Redzi robią to, że potrafią stworzyć tak świetne, pełnokrwiste postacie, a niektóre spośród adaptowanych przenoszą ze średnim skutkiem i odrobinę kaleczą. I parę innych drobnostek tego rodzaju, fabularnych i dotyczących atmosfery, klimatu. Staram się ocenić grę jak najsprawiedliwiej, bez klapek fanboy'a na oczach i mimo że nie jest to ocena pełna, to jeśli chodzi o frajdę, ilość spędzonych godzin, zdecydowanie jest to jeden z najlepszych tytułów w historii. Pocinając w gry staram się zawsze wszystko wyeksploatować w 100% i niewiele jest tytułów, do których wracam, a jak już wspomniałem, do Wieśka 2 przysiadłem po raz piąty w ciągu roku. Parafrazując pewną panią, polecam gorąco i serdecznie, a zarazem szczerze. 9/10, z małym plusem. To co, Oscar (albo raczej Złota Palma) dla trójeczki? :) RE: Gry - Mierzwiak - 23-04-2012 Yes! Yes! Yes! Opłacało się czekać :) RE: Gry - Turus - 23-04-2012 A już myślałem, że to zapowiedź jakiejś zajebistej gry a tu "tylko" GOTY Batmana RE: Gry - Gieferg - 23-04-2012 Cytat:Zdaje się, że Gieferg pogrywał w drugiego Wieśka. Ktoś jeszcze? We wtorek ukazała się Edycja Rozszerzona (debiut na X360, update na PC) i w związku z tym nie mogłem sobie podarować okazji. A ja wciąż walczę z instalacją Edycji Rozszerzonej i kurwicy już przy tym dostaję. Póki co nie udało się zainstalować patcha, udało się za to sprawić by sama gra w ogóle przestała działać. RE: Gry - military - 23-04-2012 http://polygamia.pl/blogi/antygry/2012/04/duke_kontra_frustracje_recenzentow/1 Wyraziłem swoje zdanie o DNF. I o tym, dlaczego recenzenci jechali po niej jak po łysej kobyle. RE: Gry - Maciejas - 23-04-2012 Rockstar podało jakiego kompa trzeba mieć by można było zagrać w Max Payne 3 :) http://www.rockstargames.com/newswire/article/28201/max-payne-3-for-pc-new-screens-and-details-including-system-spec.html RE: Gry - Turus - 23-04-2012 Nawet nie wiem czy to wysokie wymagania czy nie, bo się nie znam. Ja tam włożę płytkę do konsole i będę po chwili cieszył się grą. RE: Gry - Gieferg - 24-04-2012 (23-04-2012, 21:14)Gieferg napisał(a):Cytat:Zdaje się, że Gieferg pogrywał w drugiego Wieśka. Ktoś jeszcze? We wtorek ukazała się Edycja Rozszerzona (debiut na X360, update na PC) i w związku z tym nie mogłem sobie podarować okazji. Zwycięstwo :) Edycja Rozszerzona gra i buczy. Prolog już za mną. RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 24-04-2012 (23-04-2012, 21:53)military napisał(a): http://polygamia.pl/blogi/antygry/2012/04/duke_kontra_frustracje_recenzentow/1 O, military, świetny tekst - ostro poużywałeś sobie na "recenzenckiej braci". Coś czuję, że jesteś spalony w "środowisku" ;-) RE: Gry - military - 24-04-2012 Wydawało mi się, że bardziej poużywałem sobie na zidiociałych czytelnikach. Poza tym to wpis blogowy. Poza tym "środowisko" nie ma na mnie wpływu - pisanie o grach to tylko moje hobby.:) RE: Gry - Gal Anonim - 24-04-2012 No, na GameSpocie juz nikt cię nie zatrudni! ;) RE: Gry - Turus - 24-04-2012 Pierwszy zwiastun Crysis'a 3. RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 25-04-2012 Batman: Arkham Asylum GOTY za ok. 12 PLN i Arkham City za ~ 51 PLN. Gdyby ktoś jeszcze, tak jak ja nie miał a czekał na okazję, to myślę, że warto rozważyć zakup. Zwłaszcza, że normalnie ww. gry kosztują ok. 60% więcej. RE: Gry - military - 25-04-2012 Crysis 2 - pograłem ok. 2 godziny i... chcę lubić tę grę. Inwazja kosmitów na Nowy Jork - moje klimaty. Ale jest po prostu SŁABO. Zero przyjemności ze strzelania - zwykle walę do wrogów na drugim końcu placu, przez co mam wrażenie, że strzelam do mrówek. Bronie nie mają kopa (ok, shotgun ma - shotgun jest fajny, ale żeby załatwienie byle trepa zabierało 2-3 strzały z bliska?). Najgorsze, że grafika jest nieczytelna. Tyle tam naładowali szczegółów, filtrów, cieni, efektów świetlnych, że nie widać przeciwników, przez co czasem kręcę się w miejscu i zastanawiam się, skąd do mnie walą. Jak na superżołnierza jestem też wyjątkowo mało wytrzymały. Nie wydaje mi się, żebym miał wielką przewagę pod względem siły i umiejętności na zwykłymi przeciwnikami. Kosmici natomiast, zamiast być groźnymi, trudnymi przeciwnikami, okazują się kiepsko zaprojektowanymi leszczami, który pomimo superzaawanowania technologicznego chcą walczyć na gołe klaty. Nie podobają mi się też mapy, tzn. fajnie, że są duże i całkiem otwarte, ale tutaj nic nie staje na przeszkodzie - którędy nie pójdziesz, tak samo łatwo dojdziesz do celu. Zero zagadek, zero zróżnicowania rozgrywki - ot, idź przed siebie i co jakiś czas wciskaj spust. Słabo, bo nudno. Teraz jeszcze bardziej doceniam platformówkę czy zabawę przełącznikami w DNF. Ogólnie - nie wciągnęło mnie. Nie jest to bardzo zła gra - jest po prostu nijaka. Nie ma własnej duszy, jest nadęta, klimat przejawia w ilościach szczątkowych, a pod względem gameplayu jest zwyczajnie nieangażująca. Może jeszcze się wkręcę, ale czarno to widzę. 4-5/10 po dwóch godzinach gry. BTW: znowu parę godzin po apokalipsie, a już pół miasta pomazane sprayem, gdzieniegdzie komuny ocalałych wyglądające jakby żyły w ten sposób od 20 lat... Wystarczy że padną dwa strzały, a ludzie już zakładają na siebie szmaty i malują po murach jakieś apokaliptyczne hasła. RE: Gry - Arahan - 25-04-2012 Wojskowy, kupiłem nówkę DNF za 25 zł, po Twojej rekomendacji. Jak tylko przejdę inFamous 2 (swoją drogą bardzo fajna gra) to biorę się za księcia i mam nadzieję, że się nie zawiodę :) liczę tylko na masę rozrywki i nieskrępowanej strzelanki RE: Gry - military - 25-04-2012 Nieskrępowana strzelanka to Crysis 2 - tutaj TYLKO strzelasz i jest nudno do porzygu. Na szczęście DNF to coś więcej.:) RE: Gry - Joe Chip - 26-04-2012 Wygląda na to, że jesteś przekonany do tezy iż Duke Nukem Forever tak naprawdę był FPS-em roku 2011. Albo chociaż w pierwszej trójce. RE: Gry - military - 26-04-2012 Nie wiem, za mało ograłem FPS-ów z tego roku, żeby wydawać takie wyroki. Na pewno był jedną z bardziej satysfakcjonujących gier, z jakimi się ostatnio zetknąłem. |