Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - military - 12-05-2012

Później walka jest trudniejsza - większe grupy wrogów, szybsze ataki (choć nadal trochę za wolne), no i wspomniane przez Mierzwiaka paralizatory. Ogólnie trudno się czepić, choć gdybym bardzo chciał, to pewnie optowałbym za rozdzieleniem ciosów z piąchy i kopniaków pod dwa przyciski - żeby przynajmniej było wrażenie większej kontroli, no i większa możliwość własnoręcznego klepania kombosów. Ale tak jak jest, nie jest źle. Ba - jest bardzo dobrze. Jeżeli sequel jest bardziej rozbudowany i daje większą wolność, to kurka wodna... Kupuję, jak tylko skończę jedynkę.:)

Mam nadzieję, że w Arkham City da się pojeździć Batmobilem.:) I że jest jakaś baza wypadowa - jaskinia, do której warto wracać, np. żeby się upgrade'ować itp. Fajnie byłoby mieć taką norę, którą na dodatek można rozbudowywać.


RE: Gry - Hitch - 12-05-2012

Cytat:Mam nadzieję, że w Arkham City da się pojeździć Batmobilem.:) I że jest jakaś baza wypadowa
Nie da. Nie ma. Ale gierka i tak wymiata. Rozmiar Arkham Asylum przy City przypomina demko techniczne :)


RE: Gry - Mierzwiak - 12-05-2012

military, na dniach wychodzi edycja GOTY Arkham City więc wstrzymaj się z zakupem :)

No i nie uważasz, że po skończeniu serii Nolana Warner powinien iść z kolejnymi filmami w kierunku właśnie stylistyki/konwencji z Arkham? Wiem, powtarzam się, ale wyobraźcie sobie taki film. Fap fap.


RE: Gry - military - 12-05-2012

Jak najbardziej uważam. Ta gra wykorzystuje w genialny sposób wielkie i mocno porąbane uniwersum Batmana. Jest niby trochę jak filmy Burtona, ale jednak to coś innego, znacznie bardziej rozbudowanego i - moim zdaniem - przemyślanego. Jestem zachwycony i aż mam ochotę obejrzeć wszystkie filmowe Batmany.:)

Swoją drogą, żeby do wszystkich gier komiksowych podchodzono z taką pomysłowością... Tutaj naprawdę widać dziesiątki lat rozbudowywania mitologii Batmana, a jednocześnie uniknięto popadania w debilizm z co gorszych linii fabularnych. Miodzio.


RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 12-05-2012

Filmowy Batman w stylistyce i na podstawie Arkham Asylum = komiksowe "Die Hard"! Również jestem, jak najbardziej, za. :)


RE: Gry - Galadh - 14-05-2012

(12-05-2012, 15:05)Mierzwiak napisał(a): military, na dniach wychodzi edycja GOTY Arkham City więc wstrzymaj się z zakupem :)

Ano wlaśnie, powstrzymałem się od kupna w steamowej promocji, widząc, że premiera blisko, w dodatku z nowym DLC. Szkoda tylko, że póki co końcówka maja wyznacza jedynie debiut na konsole, a wersja pecetowa w terminie późniejszym... Tak czy siak, liczę na to, że jak już położę na tym swoje łapki, fruwać będą kończyny.

Jeśli ktoś ma konto na Steamie, to polecam dołączyć do oficjalnej społeczności Rockstara, bowiem rozdają Midnight Club 2 wszystkim, którzy uczynią to do jutra. Zdaje się, że są jakieś warunki, między innymi trzeba mieć na koncie minimum jedną kupioną grę, ale generalnie, warto.




RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 14-05-2012

Galadh napisał(a):rozdają Midnight Club 2 wszystkim

Który nie chodzi na platformach Vista i Windows 7 - tylko XP. No, ale może komuś i tak się taka wiadomość przyda :)


RE: Gry - military - 14-05-2012

Przy okazji B:AA - czy w wersji PS3 podczas jednego z ataków Scarecrowa też pojawia się symulowany błąd konsoli? Jeśli tak, to jak wygląda - tak jak jakaś przypadłość PS3? Na Xboksie wygląda jak typowy RROD. Myślałem że zejdę na zawał jak to zobaczyłem - zresetowałem konsolę i dopiero za drugim razem zrozumiałem, że tak ma być.:)


RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 14-05-2012

Mnie natomiast wkurza przypisanie kombinacji rzutu przeciwnikiem do przycisków X + A. Ogólnie sterowanie jest tu bardzo ładnie rozpisane, ale rzut wymaga niemałej ekwilibrystyki, albo wyjątkowo dużego kciuka.


RE: Gry - Wawrzyniec - 14-05-2012

Przecież jeśli chodzi o kombinacje dwóch klawiszy, to X+A i Y+B (które też jest w B:AA wykorzystywane) są jednymi z najłatwiejszych do wykonania.


RE: Gry - Mierzwiak - 14-05-2012

(14-05-2012, 12:59)military napisał(a): Przy okazji B:AA - czy w wersji PS3 podczas jednego z ataków Scarecrowa też pojawia się symulowany błąd konsoli? Jeśli tak, to jak wygląda - tak jak jakaś przypadłość PS3?
Nie wiem jak wyglądają przypadłości na PS3 (i obym nigdy się o tym nie przekonał), ale wyglądało to jak awaria układu graficznego :)




RE: Gry - Hitch - 14-05-2012

To była strasznie chamska zagrywka twórców, bo na kompie też sądziłem że mi się grafika zfajczyła w tym momencie :)


RE: Gry - Karol - 14-05-2012

Trick stary jak świat - a właściwie od czasów pierwszego MGS i Eternal Darkness na Gamecube'a :).


RE: Gry - military - 14-05-2012

Pograłem godzinę w Far Cry 2. Na razie nudno i jakoś tak dziwnie. Wrogowie zlewają się ze scenerią, co wkurza niemiłosiernie. Bronie, mapa, kokpit samochodu itp. zajmują za dużo miejsca na ekranie. Kontrast jest bardzo mocny, przez co w pomieszczeniach, a nawet w cieniu mało co widać. A i tak wszystko wygląda jakoś tak plastikowo. Rozpoczęcie gry jako chłopiec na posyłki ssie jajca - myślałem że będę wyszkolonym zabójcą, a tu mam szukać dla jakiegoś Kazia zgubionej walizki. No cóż, dam jej szansę, ale na razie jest po prostu słabo.


RE: Gry - Khet - 14-05-2012

Cytat:Pograłem godzinę w Far Cry 2. Na razie nudno i jakoś tak dziwnie.
Znowu pobawię się w marudę i powiem z góry - do samego końca gry (czyli przez kolejne 6-12h, zależnie od tego jak chce Ci się grać) jest dokładnie tak samo. Żadnych urozmaiceń. Jeżdżenie z jednego końca mapy na drugi by coś wysadzić albo pozabijać wszystkich. I tak razy sto.


RE: Gry - military - 14-05-2012

Jak mnie klimat weźmie, to pewnie przeboleję, ale tutaj głównie mechanika walki posysa. Strzela się po prostu niefajnie. Pod tym względem nawet Homefront jest bardziej satysfakcjonujący.


RE: Gry - Khet - 14-05-2012

Klimat to w sumie jedyne czym gra porywa - same wycieczki po tej mapie (a właściwie dwóch mapach) to unikalne przeżycie, ale na dłuższą metę i to zaczyna nużyć. Chyba że będziesz się bawił w szukanie diamentów, co też bawi... przez jakiś czas ;-)


RE: Gry - Snappik - 16-05-2012

Batman: Arkham City - według licznika wbudowanego w grę mam już 12h rozegrane, a tymczasem odblokowałem 22% zawartości ;) Ta gra jest kur....sko wielka i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Spory teren do oblatania (wreszcie ten myk ma jakieś zastosowanie!), mnóstwo zadań pobocznych, walk, super animacje, dialogi, misje, klimat i w ogóle DOROSŁOŚĆ (Batek nie opierdziela się z wrogami, zarówno koksami z bejsbolem jak i tymi w garniturach:)) - gra jest znacznie mroczniejsza niż Arkham Asylum, ocieka wręcz szaleństwem, a pomysł na fabułę jakkolwiek prosty jest na razie znakomicie egzekwowany. Mark Hamill jako Joker przechodzi samego siebie choć jako postać musi mocno konkurować z Riddlerem, któremu wreszcie trafia się większa rola niż tylko znajdźki. Wypas. Na razie zauważyłem 2 (a w zasadzie to trzy) minusy:
- postacie kobiecie wykonane są na pół gwizdka, Vicky Vale to jakaś poczwara z botoksem.
- mimo wszystko czasem podczas zwykłego lotu trafia się do dziennika kilka misji pobocznych mimowolnie co zaburza płynność rozgrywki i powoduje chaos na HUDzie.
- 12h na liczniku a ja jeszcze nie widziałem Gordona, w ogóle Policja jest w tej grze zabawnie żałosna bo albo nie istnieje, albo robi za zakładników :)

Na razie mocne 9/10.

BTW. Zakochałem się w OST. Po Elfmanowskim main theme ten staje się moim ulubionym:




RE: Gry - military - 17-05-2012

Pobrzmiewają w tej muzyce echa nolanowskich filmów, ale bardzo delikatnie. Tak samo w muzyce z AA.

Kiedy wreszcie wyjdzie to GOTY? Przecież mnie skręci z niecierpliwości.:)


RE: Gry - Hitch - 17-05-2012

Poza wielgachnymi mutantami to w tych grach nie podobała mi się muzyka właśnie. Jak nigdzie pasowałby tu motyw Elfmana.